Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 790
  • 922
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 67
Момичета, който е стимулиран с Летрозол/Фемара на кой ден ви е била овулацията? Чудя се възможно ли е да ми се измести още на 10-ти ден (без стимулация е на 18-20 ден), защото изведнъж яйчници и гърди започнаха да болят, а и слуз се появи. Утре съм при док, но ако е минала как ще разбере не знам. Sad

При мен беше на 11 ден, но и по принцип овулацията ми е около този ден. На прегледа доктора ще прецени. Не се притеснявай.

# 751
  • Мнения: 439
При първата инсеминация бях на летрозол и инжекции (не помня какви). Овулацията ми беше към 14 ден. Сега на последната 4-та инсеминация отново бях на летрозол и направихме инсеминацията преди спукването на 2та фоликула на 10-ден. Предния месец без никаква стимулация и без инжекции за пукане, фоликулът ми се спука сам на 9-тия ден, а овулация следя от години и все си е била около 14 ден.

# 752
  • София
  • Мнения: 39 771
Моля пуснете нова тема.

# 753
  • Мнения: 137
Привет,

За съжаление и моята втора инсеминация е неуспешна. С втори ден закъснение съм и отрицателен уринен тест. Този път поставях утрогестана влагалишно и отдавам закъснението на това, при вас случвало ли се е?
Инсеминацията ми беше на 02.07 и едва ли теста да е грешен, въпреки надеждите.
Продължавам напред и след М ще направя третата инсеминация. Успех Simple Smile

# 754
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 771
Нормално е закъснението. На мен ми закъсня 6 дни и на 7мия ден ми дойде. Следващият цикъл ми дойде на 21вия ден, а не на 28мия ден, както обикновено. Явно Утрогестана е държал висок прогестерона, който е пречел на цикъла да дойде, но усетих Ову на 7-8 ден от същия закъснял цикъл. Тоест яйцата са си тръгнали да се развиват и Овуто си беше навреме, нищо че М закъсня.

# 755
  • Мнения: 137
Интересното е, че в листовката пише, че се използва за регулиране на цикъла (цикъла да бъде редовен).При първата инсеминация го пиех и ми дойде като по часовник и тогава го спрях.
Сега вече имам 4-ри дни закъснение, но не виждам слисъл да правя други тестове. Ако не ми дойде до ден- два ще потърся съдействие от доктора.

Нормално е закъснението. На мен ми закъсня 6 дни и на 7мия ден ми дойде. Следващият цикъл ми дойде на 21вия ден, а не на 28мия ден, както обикновено. Явно Утрогестана е държал висок прогестерона, който е пречел на цикъла да дойде, но усетих Ову на 7-8 ден от същия закъснял цикъл. Тоест яйцата са си тръгнали да се развиват и Овуто си беше навреме, нищо че М закъсня.

# 756
  • Мнения: 235
Интересното е, че в листовката пише, че се използва за регулиране на цикъла (цикъла да бъде редовен).При първата инсеминация го пиех и ми дойде като по часовник и тогава го спрях.
Сега вече имам 4-ри дни закъснение, но не виждам слисъл да правя други тестове. Ако не ми дойде до ден- два ще потърся съдействие от доктора.

Нормално е закъснението. На мен ми закъсня 6 дни и на 7мия ден ми дойде. Следващият цикъл ми дойде на 21вия ден, а не на 28мия ден, както обикновено. Явно Утрогестана е държал висок прогестерона, който е пречел на цикъла да дойде, но усетих Ову на 7-8 ден от същия закъснял цикъл. Тоест яйцата са си тръгнали да се развиват и Овуто си беше навреме, нищо че М закъсня.

Защо не пробваш с кръвен тест за всеки случай? Все пак той по надежден от уринарния. И да си сигурна преди да прекъсвал прогестерона! Стискам палци!!!!!

# 757
  • София
  • Мнения: 3 412
Аз съм на същото мнение, пусни кръвен и на база на резултата ще прецениш дали да спираш утрогестана.

# 758
  • Мнения: 137
Аз вече не го приемам от 4-дни. И аз се замислях за кръвен тест. Благодаря Ви за куража. Просто не исках да си давам напразни надежди. 🙏🏻 Страхотни сте Simple Smile

# 759
  • Мнения: 105
KateWhite - какво направи? Пусна ли кръвен?
Стискам всички палчета! Heart

# 760
  • Мнения: 1 259
Момичета, имате ли представа дали къпането  в море е разрешено след инсеминация  в първите две седмици докато се чака за теста?

# 761
  • Мнения: 470
Не виждам причина да не може да го правиш Simple Smile

# 762
  • София
  • Мнения: 3 412
Може да се къпеш, но не рязко да се потопиш, а постепенно за да няма рязка промяна в телесната температура. Печенето става под чадъра или при слабо слънце може малко.

# 763
  • Мнения: 956
Момичета, имате ли представа дали къпането  в море е разрешено след инсеминация  в първите две седмици докато се чака за теста?
Ако използваш утрогестан вагинално, по-добре се посъветвай с лекар. На моя приятелка и бяха забранили.

# 764
  • София
  • Мнения: 3 412
Аз тръгнах на море на следващата вечер след инсеминацията. В деня преди да тръгна слагах Утрогестан, а от следващия ден на морето го смених с Дуфастон и така си продължих на него, че ми е по удобно. Лекарката каза, че няма значение дали ще е Утрогестан, Кринон или Дуфастон всички са прогрстерон и ми каза, ако е Утрогестан 2*2, ако е Дуфастон 2*1 и ако е Кронон 1 апликатор вечер да си избирам кое.
Но без печене, че е вредно затоплянето.
Вчера не зная защо толкова рано на 9-ти ден пуснах ЧХГ, излезна 2,92. Имам още 5 дни до датата на теста, моля се само всичко да е на ред.
Успех пожелавам на всички чакащи и борещи се момичета Flowers Four Leaf Clover Flowers Hibiscus People Baby

Общи условия

Активация на акаунт