Искам съвет ! Не знам как да постъпя ?

  • 3 115
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 622
Според мен е добре, ако имате пари, да ги вложите, все пак  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 7 474
Е, как така знае колко пари имате newsm78 Без бой такива неща не се споделят Mr. Green Кажете и ,че сте ги вложили в нещо, дали на заем , измисли нещо  newsm78 и затова ще им дадете по-малко  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 11 711
Проблемът е , че тя знае какви пари имаме и вече ги беше нагласила ... а и тя не иска да проумее , че аз предпочитам да отидем два пъти на море примерно , а не да ги "вложа" .
Ама като и кажа , че това е нейната позиция , защото е на 50 г. ще каже , че съм неблагодарна или поне в други подобни ситуации така прави !  Rolling Eyes
Не искам да се караме , преди време имахме доста разправии , сега уж всичко е ОК , ще направя така че да помогнем , ама имам неприятно чувство , че съм изнудена ... Embarassed
Няма нищо лошо майка ти да знае детето и /ти/ с какви средства разполага,но е обидно и кофти,да си прави сметката без теб /Вас/!А ти не можеш ли да се оправдаеш с мъжа ти?А иначе ми звучи малко неразумно да отидеш два пъти на море вместо тези пари да ги вложиш /лично мнение/,но в крайна сметка всеки си знае положението. Премисли още веднъж ситуацията и тогава решавай!И разбира се гледай да не се скарате!

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Дай си ясна сметка какво е твоето желание и си го отстоявай! Кой каквото иска, да си го казва. Все пак ти си възрастен, разумен човек и имаш право на мнение, още повече, че става въпрос и за твоите пари! Ако майка ти не е доволна от избора ти и започне да ти натяква нещо, просто й дай да разбере, че нямаш намерение да спориш и да се разправяш с нея и това е.

# 19
  • Мнения: 534
Ситуацията е следната - мой близък приятел продава къща до София , майка ми взе , че я видя и сега се е тръшнала да я купим  Sad обаче , искат ако е възможно и ние с мъжът ми да участваме ... Това което ме подразни беше , че си е направила сметката без мен  Naughty
Човекът може да ни изчака и по - дълго да му я платим , но ние имаме кредит , имаме две коли , които са си разход и все пак гледаме дете .  Rolling Eyes
За сметка на това майка ми могат да си правят каквото поискат - в смисъл , че искаха къща - добре , изкарат пари - дадат ги , но не мислят за толкова неща като нас ...
Ние имаме възможност да дадем пари , както и да обещаем че ще дадем още следващите месеци , но това за сметка на разни наши си планове , които не искам да нарушавам , примерно - едната тераса щяхме да я затваряме като зимна градина ...
Тя ми казва , че това ще останело за нас и т.н. , да ама аз сега не изпитвам нужда от вила , за разлика от тях и не искам да си давам парите ... а и не ми дреме като стана на 60 г. колко имота ще имам , ако за това съм се гърчила докато съм била млада !
Мисля да и кажа , че ще помогнем колкото можем , но в никакъв случай не с 50 %  Sad
Как бихте постъпили на мое място ?
Искам само да поясня , че е много възможно като откажа , майка ми да ми натяква и да ми прави фасони , а също така и да се стигне до скандали ...
може би трябва да се опиташ да обясниш на майка ти че нямате нейните възможности и тя не може да те кара насила да купуваш нещо,което смяташ че ти е излишно,все пак вие имате много по-сериозни неща на главата,ако пък настоява и неможе да те разбере позволи си да й го кажеш и по категорично пък дори и да се сдърпате тя ти е майка и скоро ще и мине.Пожелавам ти успех!

# 20
  • Мнения: 1 172
Ако прецените, че не искате да инвестирате в такъв имот, директно й откажи като й обясниш какви са сегашните ви планове и че разбираш нейната позиция, но на този етап не искате (а не че не можете) да я подкрепите финансово. Ако решиш да инвестираш пари, се посъветвай с адвокат и настоявай да имате собственост пропорционална на вложената сума. Няма значение единствено дете ли си или не - нали разбираш, че хората се променят, плановете им също, и може въобще до наследство да не стигнеш. Така, че не разчитай на това че ще си единствен наследник, а си оправете навреме собствеността, за която ще плащате в случай, че решите да се включите.

# 21
  • Мнения: 109
А къщата на кого ще бъде записана - на двете ви или само нейна? Помислете си добре, преди да се съгласявате да участвате с 50%, както тя иска!  Тези доводи, че утре това ще е ваше и затова сега да делите фифти-фифти, не са съвсем основателни. Все пак желанието й за имот и вила си е нейно и не е редно да ви се налага сега. Ами ако утре се изпокарате и ви изгони  Mr. Green Ако не се лъжа, съм попадала на твоя тема за проблеми с майка ти. Май чешит си пада и не е от "лесните"  newsm78

# 22
  • Мнения: 4 621
Дайте си ясна сметка какво искате двамата с мъжа ти и каква възможност имате. Не мисля, че сте задължени да влагате парите си в избрана от майка ти вила, ако вашите планове не съвпадат с това. Говори открито с нея и и обясни мотивите ти. Ненормално е да се почувства обидена или засегната от това.

# 23
  • Мнения: 990
И според мен си напави сметката с колко можеш да участваш, без да промениш плановете и стандарта си.Няма нищо лошо в това да заявиш пряко позицията си!  Peace
и аз така мисля newsm78

# 24
  • Мнения: 4 668
Ето сега ходих с малкия при нея да поговорим и още треперя  smile3514
Обясних и , че на този етап имаме много разходи , а и не е възможно да си дадем последните пари за къща , която не ми е нужна , само и само да и угодя ... а тя ме погледна и каза - ами не ходете на море  Shocked
Значи аз да си лиша детето от море , защото тя иска нещо ... или да сме продадяли едната кола ... и съм била несериозна , защото съм се отмятала , а аз нищо не съм обещавала , освен че ще помогнем колкото можем ... но това не значи , че ще си затрия парите и няма да има какво да ядем примерно !
Казвам Ви , място не си намирам просто ...
Изобщо тя смята , че съм длъжна да участвам в семейните начинания , защото фирмата ни е семейна и делим приходите .
А аз не смятам така ! Sad
Сега даже ми каза , че ако не била тя , такава предприемчива ... демек от нас другите нищо не става !
Не искам да се караме , ама май пак натам отиват нещата  Sad



# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Shocked Божее  Shocked
Сори, ама майка ти доста се е поувлякла във властта си над вашето семейство  Rolling Eyes А лошото е, че я толерирате. Аз ако бях, така щях да й свия сърмите, че...

Пипинка не се ядосвай, просто не допускай да ви командори, както тя иска. Това, че имате обща фирма, далеч не ви обвързва с покупки от такова естество, още по-малко нежелани от вас. Ами тропнете с крак и вие веднъж и си устоявайте позициите. Все пак сте 2 различни семейства. С различни възгледи и нужди  Peace

# 26
  • Мнения: 3 394
колкото и егоистично да звучи-първо гледам детето ми и мъжа ми (тоест моето семейство и неговите нужди), оттам всеки друг. Само ние си знаем как изкарваме парите си и как бачкаме като щури, за да изплащаме сами и къща, и кола, и дете на ясла да ходи, за да работя аз....всеки,който си прави сметката без кръчмаря да си гледа работата Naughty

Спомням си преди известно време роднина ми намекна въздишайки, че би се зарадвал да кара кола с лети джанти (току що бяхме сложили нашите)-баси, купи си ги сам като те кефят, работиш, изкарваш пари, направи си сметката и си купи....не знам колко са в бг, но тука ми струваха 200 лири, едва ли ще дам толкова просто като подарък тези пари на някой.

# 27
  • Мнения: 1 202
И според мен си напави сметката с колко можеш да участваш, без да промениш плановете и стандарта си.Няма нищо лошо в това да заявиш пряко позицията си!  Peace
Наистина няма лошо да си купите вила но след като вие решите а не майка ти!

# 28
  • Мнения: 7 914
Един живот си живейте, не се  разваляйте плановете и удобставата заради имоти! Peace

# 29
  • Мнения: 100
Купувай и не мисли. Единственото условие е да бъде вписано и твоето име в документа за собственост. Ако имате възможност сключете договора за покупко-продажба до края на тази година, дори по-рано.
Дали си спечелила ще разбереш само след две-три години. Ако се откажеш, продай го и пак ще вземеш повече.

Общи условия

Активация на акаунт