iHerb.com - най-добрият сайт за хранителни добавки и козметика - 113

  • 39 887
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 302
Ако попълниш тази декларация ще трябва да платиш 12 лв за представителството на БП. Ако ти е по-евтин вариант отколкото да ходиш до митницата, направи го. Въпросът е дали ще ти пратят после освободената пратка до твоя адрес или пак ще трябва да ходиш да си я вземаш от митницата?

Митницата е в друг град на 80 км...много неизвестни и се чудя какво да правя.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Денис, моля да припомниш за Кверцетина...дали на гладно се приемаше?
Мерси!  Peace

# 62
  • Мнения: 89
Здравейте, не ми стана ясно как може да се ползва Gabco за поръчка? Моля, който е опитвал, ако може да ми разясни - може и на лично. Благодаря!

# 63
  • София
  • Мнения: 35 817
Денис, моля да припомниш за Кверцетина...дали на гладно се приемаше?
Мерси!  Peace
На гладно, с вода.
Добре е да се приема на няколко приема, но си зависи и от дозата - ако е по-ниска, тогава един път на ден.
Най-общо: 200 до 500мг, 2-3 пъти дневно, нещо такова.

iHerb® код:   YUL919
за първа поръчка - 10% намаление
за следващи поръчки - само жест към мен

# 64
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 670
Здравейте. За пръв път ще поръчвам от сайта. Прочетох 1ва страница. Прочетох, че може да се прави директна поръчка без посредник. Но въпреки всичко на мен не ми дава да я завърша като съм въвела бг адрес. Има ли някакво ограничение за продукти, сума или нещо друго? В кошницата съм сложила етерични масла на Now.

# 65
  • София
  • Мнения: 229
Здравейте,
Аз много отдавна си поръчвам ,но да питам, какво е това поръчване с превозвач от Англия?
Друго, коя от двете доставки се избира за да иде на митница? Не искам да ходя на летището.

А сега много се чудя за тази ХК.
https://www.iherb.com/pr/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-7 … -60-Softgels/1468
Добра ли е?

Последна редакция: пт, 25 окт 2019, 09:25 от AnMary

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 302
Здравейте,
Аз много отдавна си поръчвам ,но да питам, какво е това поръчване с превозвач от Англия?
Друго, коя от двете доставки се избира за да иде на митница? Не искам да ходя на летището.

С YODEL плащате предварително таксите в момента на пускане на поръката и после директно отива на адреса на доставчика. За пратка на стойност 50 долара, таксите са около 7 долара.

------------------------
Таксата за вземане от митница е вече 4.80, а не 1.50 лв. Току що ми го казаха по телефона.
------------------------
Писах на iHerb по повод моята пратка с по-висока сума на кашона. Както винаги се държат гадно, въпреки че вината си е тяхна. Subtotal ми по време на пускането на поръчката беше 16.60. Толкова е и на инвойса от сайта.  Ето какво ми казаха:
"We can confirm that we only charge you $16.60 for your order.
In regards to the Declared Value, we disclose the amount of the order minus discounts. This does not include any Loyalty Credits or Rewards Credits that may be applied to your order. Also, we indicate the freight/shipping costs separately on the invoice. We provide the Commercial Invoice in USD. The amount will be converted to your local currency at the time the package arrives in your country. This may also cause a difference in the value of the package from the time you have placed it. We do recommend to order less than the allowable importing amount before any discounts are applied to make sure that when it arrives it is not over this limit to avoid customs fees.
Let me provide with you the options for your package.
If you decide to accept the package we will extend a one-time courtesy of 25% for the customs fees you pay. We would ask to send us a copy of the receipt and after the package is delivered we will complete a refund for this discount. However, If you choose not to pay the fees incurred by customs, the package will be rerouted back to iHerb and once the package is received, we will refund the amount, minus any shipping charges. Please note, there are times when customs decides not to reroute the package or the cost to return the items is greater than the amount of the products and the package will be abandoned. If this happens, iHerb will not be able to refund the order."

От провинциалната митница ми казаха, че пратките още в София пристигат сортирани за спиране на митница.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 15:53 от Teddy me4eto

# 67
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Здравейте. За пръв път ще поръчвам от сайта. Прочетох 1ва страница. Прочетох, че може да се прави директна поръчка без посредник. Но въпреки всичко на мен не ми дава да я завърша като съм въвела бг адрес. Има ли някакво ограничение за продукти, сума или нещо друго? В кошницата съм сложила етерични масла на Now.

Лолита има ограничение за теглото на пратката и за крайната сума. Може би минаваш някое от тях или и двете. Освен това някои стоки са забранени за България.

***  
Здравейте,
Аз много отдавна си поръчвам ,но да питам, какво е това поръчване с превозвач от Англия?
Друго, коя от двете доставки се избира за да иде на митница? Не искам да ходя на летището.

...

liliaaa, изборът на доставка и спирането намитница нямат нищо общо. И в двата случая до България носи DHL, а у нас български пощи. Обаче при по-евтиния вариант след като влезе в София, пратката е непроследима и се дава в пощата просто така, не се изисква подпис при получаването ѝ. По-скъпият вариант е с пълно проследяване до момента на получаването и се дава срещу подпис.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 302


liliaaa, изборът на доставка и спирането намитница нямат нищо общо. И в двата случая до България носи DHL, а у нас български пощи. Обаче при по-евтиния вариант след като влезе в София, пратката е непроследима и се дава в пощата просто така, не се изисква подпис при получаването ѝ. По-скъпият вариант е с пълно проследяване до момента на получаването и се дава срещу подпис.
[/quote]

И пратките с тракинг дори под 30 лв се вземат от Митница, което пак не е добре.

# 69
  • Добрич
  • Мнения: 5 427

Скрит текст:
liliaaa, изборът на доставка и спирането намитница нямат нищо общо. И в двата случая до България носи DHL, а у нас български пощи. Обаче при по-евтиния вариант след като влезе в София, пратката е непроследима и се дава в пощата просто така, не се изисква подпис при получаването ѝ. По-скъпият вариант е с пълно проследяване до момента на получаването и се дава срещу подпис.

И пратките с тракинг дори под 30 лв се вземат от Митница, което пак не е добре.

Всяка пратка може да бъде спряна на митница за проверка, независимо от нейната сума. За пратки под 30 лв. субтотал се случва рядко. И на мен ми се е случвало и за малки пратки. Обаче, като занеса документите, ми я освобождават без да плащам ДДС и такса представителство.

Да, когато митницата е в друго насело място е по-сложно със задъражана пратка за малка стойност. Затова в темата непрекъснато се повтаря да се гледа субтоталът, а не колко плащаш в действителност.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 302

Да, когато митницата е в друго насело място е по-сложно със задъражана пратка за малка стойност. Затова в темата непрекъснато се повтаря да се гледа субтоталът, а не колко плащаш в действителност.
[/quote]

На кашона пишело (не съм го видяла с очите си):
1   Ultamins, Men's Multi-Vitamin with CoQ10, Mushrooms, Enzymes, Veggies & Berries, 60 Veggie Capsules ULM-01270
$11.43
2   Mild By Nature, Cleansing Bar Soap, Variety Pack, 6 Scents, 5 oz (141 g) Each MBN-10001 $12.60
3   California Gold Nutrition, LactoBif Probiotics, 5 Billion CFU, 10 Veggie Capsules CGN-00964 $0.01
-----
Тотал: $24.04
Така ми издиктуваха по телефона от митницата.

ВИНАГИ като пускам поръчка гледам Subtotal преди да я пусна. Ето как изглеждаше. Някой може ли да ми обясни откъде идва разликата на кашона?

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 17:19 от Teddy me4eto

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 302
От сайта това излиза като дам View Invoice към поръчката:

# 72
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Винаги е възможно да стане грешка някъде по веригата...
Ако не искаш да връщаш пратката или упълномощаваш пощите или отиваш на митница с документите. Вариантите не са много.

# 73
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 670
Вела, благодаря. Ето това изписва.

# 74
  • In transit
  • Мнения: 11 706
Както е казала Вела е станала някаква грешка. Можеш и сама да си сметнеш, че това, което са ти казали (продиктували) от митницата е правилната сума. На втората бележка, която си пуснала тук, както и да ги смятах си излизат все 24.04$. Не знам как ти е дало субтотал 16$. В банкирането ти коя сума е записана, че са ти взели?

Общи условия

Активация на акаунт