Обсъждане на имотни обяви-13

  • 34 670
  • 764
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 001
Това дето не ми харесва е тая 1998 година- добре е ако го оглеждате да идете с някой строителен инженер да поогледа сградата.
В този времеви период контролът в строителството беше доста занижен ( да не кажа никакъв).Това беше и причината да си продадем жилището строено точно тогава.Денивелация в таваните на спалнята - 18 см.Денивелация на блока (8 етажен) 38 см.Като наклонената кула в Пиза беше, макар че тия неща се улавяха само с теодолит и с просто око няма как да ги забележите.Криви коминни тела, тухлите зидани с отворите навътре, закрепяхме кухненските шкафове с трупчета които поставяхме предишния ден в легла от гипс издълбани в тухлите, стените на спалните погледнато от към улицата на целия вход се отлепиха ( те бяха зидани с ютонг и при снадките със стената не бяха хванати с арматура ) От петия етаж нагоре там дето минават коминните тела посеместно избил креозот поради факта че не за обмазани с шамот фугите, дори и през контактите ни е излизал дим.Всичко това го забелязваш в последствие , когато започне зимата ...

# 661
  • София
  • Мнения: 4 192
Колежката ни се накара, че изказваме мнение, хора живеещи в къща, пък после обърнахме на социални критерии. Аз просто написах, че не може твърдението че в къща е по-шумно от апартамент да е вярно в общия случай.  Peace
Здравейте,

А какво ще кажете за този имот:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b156697996994568

Както и за агенцията Тамбуков, не съм я засичала до преди този имот, който ми излезе в сайта.
Явно ще стане тристаен като се пригради хола с кухненския бокс. От едната страна ще остане хола с дивана, от другата кухнята с трапезарията. Маломерен тристаен, без дневен тракт ако ви устройва?  Wink

# 662
  • Мнения: 9 947
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15784060848011 … k=5549ea&f1=1

Не апартаментът е интересен, описанието му е това, което "грабва" читателя Laughing

# 663
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 728
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15784060848011 … k=5549ea&f1=1

Не апартаментът е интересен, описанието му е това, което "грабва" читателя Laughing
Не се отваря.

# 664
  • Мнения: 9 947
Вероятно или е продаден, или са свалили за кратко обявата, за да я пуснат пак.
Описанието беше поетично - аз съм двустаен, но мога да стана тристаен. Тра-ла-ла. Ако искате да се видим, обадете се на брокера Laughing

# 665
  • Мнения: 1 001
Вероятно или е продаден, или са свалили за кратко обявата, за да я пуснат пак.

Да. Може и да е продаден,но най често обявите изчезват поради изтичане на срока на самите обяви, или пък собствениците решават по някакви причини да ги свалят за опреде;ено време.Продажба е малко вероятно, поради факта че такава се осъществява вече само ако цената е наистина много атрактивна .На реална пазарна цена (средноаритметична в сегмента) продажбите не са често явление.

# 666
  • София
  • Мнения: 4 192
Статистиката за октомври-декември, говори други неща, но щом не са реални продажбите....

# 667
  • Мнения: 27
Вероятно или е продаден, или са свалили за кратко обявата, за да я пуснат пак.

Да. Може и да е продаден,но най често обявите изчезват поради изтичане на срока на самите обяви, или пък собствениците решават по някакви причини да ги свалят за опреде;ено време.Продажба е малко вероятно, поради факта че такава се осъществява вече само ако цената е наистина много атрактивна .На реална пазарна цена (средноаритметична в сегмента) продажбите не са често явление.

Не е свалена, ето линк:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15669799699456 … k=561adj&f1=1

# 668
  • Мнения: 3 610
В мен се поражда противоречие. За пример тази обява. Отлична локация, приятна квадратура и етаж, прилично състояние. Какво му е?

Защо за същата цена на кв.м. купувачите се хвърлят на кутийки в квартали без инфраструктура във всеки аспект - транспортна, търговска, социална? 🤨

# 669
  • София
  • Мнения: 4 192
113k евро за двустаен от годините на тъмното строителство, на главен булевард е основателна причина този апартамент да си стои. А защо хората купуват в квартали без инфраструктура - ами същата причина - защото този коптор струва 30-40% по-скъпо от такъв в тези квартали...

# 670
  • София
  • Мнения: 6 140
Това е едно от най- ужасните места за живеене, до бул. Борис и кръстовище. Трамвай под прозорците. Дори да гледа навътре. То там гледката е кофти също, стена от други блокове. И да, явно е старо ново строителство, блок с много апартаменти. Със сигурност кофти въздух и шум от булеварда и трамвая.

# 671
  • София
  • Мнения: 4 192
Вертикална система на отопление, никаква изолация,  абе взело е всички недостатъци на старото, без никакво предимство. А, и булевардът е павиран Trollface
Доста ми е странно и това да е 94м2, защото площообразуването е от старото, а по снимките е малко по-голям от на майка ми, стандартния двустаен, който е 67м2....

# 672
  • Мнения: 9 951
На мен блоковете ми харесват. Не са дърти панелки, а съвременна градска среда. Мисля, че гледа навътре, не към булеварда. Харесва ми просторната всекидневна и голяма баня.

# 673
# 674
  • Мнения: 1 001
На мен блоковете ми харесват. Не са дърти панелки, а съвременна градска среда..
Не е зле да се дефинира точно понятието - съвременна градска среда.Много е пространно и всеки може да си го интерпретира по своему.Някои например могат да си го представят като два разминаващи се трямвая на фона на произволна сграда. Както и да е, писах и назад в тема за имоти и ще се повторя, имахме що годе "съвременно градско жилище", не от ютонг както ги правят напоследък а от тухли. Денивелация на таваните с по 15-20 см на стая, излизащ дим от контактите от камината на съседа, коминните тела с избил креозот, смърдящ на сяра поради факта че фугите не са измазвани с шамот, когато съседката говореше по телефона с дъщеря си на микрофон , чувахме отлично и двете, така че това което правите във вас няма да е тайна за съседите, да не говорим за хъркане , спорове и интимни стонове. Шахтата на асансьора се пълнеше редовно с вода, налагаше се постоянно да плащаме за да я изпомпват, стената от към него в коридора се покри с мухъл, в кухнята поради факта че тухлите бяха от евтините и зидани с отворите навътре закрепването на шкафовете беше истинско предизвикателство и магия и да не изброявам бъдещите рискове.Имаме и панелка, от старите, с дебела фундаментна плоча, пилони в земята по 30 метра ,стоманобетонови пети и добре уплътнени фуги , която със сигурност ще изкара колкото Египетските пирамиди.Равни ъгли, съседът не се чува когато се напъва в банята за разлика от "съвременното ни градско жилище", никакъв мухъл, отделни въздухоотводи за пароуловителя ( в съвременоото когато от долу си запалят парното и си пуснем абсорбатора при тях ставаше фурло, и се наложи да пробиваме външна стена,което е противозаконно ) и да не продължавам.Така че да не обобщаваме . Само като се сетя колко "съвременни градски жилища" съм видяла с пълни с вода мазета където се влиза само с ботуши..

Общи условия

Активация на акаунт