Обсъждане на имотни обяви-13

  • 34 323
  • 764
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 312
Жилище се ремонтира лесно (макар и понякога скъпо), етаж и локация като цяло - не се променя.
Не мисля, че е точно така. Чисто физически местоположението на имота не се променя, но цялата тая работа с “елитните” квартали си е въпрос на конюнктура. Едно време са се пласирали един тип квартали, днес се пласират квартали, където има бизнес сгради и си в близост до спирка на метро, след време кой знае каква ще е модата...

Факт. Пример - помните ли как в началото на тоя век Белите Брези бяха топ топ локация с най-високите цени. Вече никой не ги и споменава, а и те се превърнаха в бетонна джунгла.

# 751
  • Мнения: X
Така е. Преди мнооого време и района на Мария Луиза е бил приятен за разходка и живеене, а сега повечето хора го заобикалят. С изключение на арабите и циганите разбира се. Те много си го харесват.

# 752
  • Мнения: 2 312
Така е. Преди мнооого време и района на Мария Луиза е бил приятен за разходка и живеене, а сега повечето хора го заобикалят. С изключение на арабите и циганите разбира се. Те много си го харесват.

Центъра, за разлика от района на НДК винаги е бил вървежен и посещаван от туристи и жители на София.

# 753
  • Мнения: X
Витошка и градината на НДК винаги са пълни с хора, а Витошка от мноооого десетилетия е централната и съответно най-скъпа улица на София. Само ти си мислиш, че някой освен циганите, арабите и живущите наоколо доброволно се разхожда по Мария Луиза. Така че точно в случая по случайност си прав. Хубавия център на София се е изместил отпреди 100 години. Ето как е изглеждало НДК през 80-те години. Сега също е мястото с най-голям бюджет. Като показна част на София там изсипват всяка година милиони левове само за поддръжка на парка.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 18:59 от Анонимен

# 754
  • Мнения: 4 577
Здравейте
Какво ще кажете за двете обяви по долу,стоят от доста време на пазара.
Каква мислите е причината локацията или цената.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c157713152392431
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c157657880371099
Първият апартамент съм го гледала. Много е тъмен. Вторият в Яворов - вестибюлът е тъмен, не може да се махне трегера и цялото помещение също е тъмно, защото прозорецът е на късата страна на хола. Иван Асен е доста натоварена павирана улица. Според мен това са недостатъците. На първия цената всъщност е под средното за пазара, дори и като се отчита нуждата от ремонт. На втория - цената е средна, по-скоро не се продава, заради другите недостатъци.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 19:10 от TafTaf

# 755
  • Мнения: 1 994
Така е. Преди мнооого време и района на Мария Луиза е бил приятен за разходка и живеене, а сега повечето хора го заобикалят. С изключение на арабите и циганите разбира се. Те много си го харесват.
По мое наблюдение си има голямо раздвижване там, все пак е страхотна локация, в другите централни квартали цените са непоносимо високи а там не. Според мен предстои промяна там.
Аз преди и зад ЦУМ отбягвах, а сега съм постоянно на Веслец Wink Имам вече 3 приятелски семейства които си купиха на страхотни цени жилища там преди около 3 години, квартала страшно се промени, публиката и заведенията също.

# 756
  • Мнения: 9 685
Таф, апартаментът до ИСУЛ в ъгловата кооперация на Петра и Стара планина ли е? Входът е отзад откъм двора. Апартаментът с изглед към ИСУЛ/Петра/изток и назад на север към двора ли е? Поне съдейки от схемата с балконите така си го представям, че е.

# 757
  • Мнения: 9 825
Този тъмният, след като се шпаклова и боядиса в бяло, ще стане светъл и блестящ Simple Smile
Точно такъв имахме, промяната беше невероятна, направо все едно в друг сп. Влизаш. Със същото разположение, ЕТ. 2, и в двора имаше дървета, и пак беше светъл

# 758
  • Мнения: 964
Този тъмният, след като се шпаклова и боядиса в бяло, ще стане светъл и блестящ Simple Smile
Точно такъв имахме, промяната беше невероятна, направо все едно в друг сп. Влизаш. Със същото разположение, ЕТ. 2, и в двора имаше дървета, и пак беше светъл
Да, аз живея в такъв, на първия етаж е жилището и с дървета отпред, доста мрачен и студен.След основен ремонт боядисахме в снежно бяло и стана наистина прилично светло.Но наред с боята трябва да махнете огромните секции и високи гардероби с настройки които затварят , те най вече създават чувството  за мрачна стая. Сега гардеробчетата са по 50/180 вместо 62/220, разликата е голяма и много ме радва.

# 759
  • Мнения: 1 270
Здравейте, може ли някой който има наблюдения върху апартаментите в Банско и на морето с цел инвестиция да ми пише на лични или пък да ми отговори тук Simple Smile(имам доста въпроси). Чудя се струва ли си да се купят, примерно един на Банско един на морето за да се покрият двата сезона? Интересувам се и от всичко свързано с Банско, тъй като със съпругът ми искаме да се преместим да живеем там. Ако не е за тези тема, моля да ме извините, стори ми се подходящо да питам тук.Simple Smile

# 760
  • Мнения: 18 330
Ако никой не ти отговори, питай на лични Чиана - тя е има поглед и е писала и за Банско, и за южното черноморие.

# 761
  • Мнения: 4 577
Таф, апартаментът до ИСУЛ в ъгловата кооперация на Петра и Стара планина ли е? Входът е отзад откъм двора. Апартаментът с изглед към ИСУЛ/Петра/изток и назад на север към двора ли е? Поне съдейки от схемата с балконите така си го представям, че е.
Да, изложенията са север и изток. Има буквално лепнато голямо дърво за два от прозорците. Балконите са много малки, стаите също са сравнително малки .
Липса на достатъчно светлина не се преодолява със светло боядисване. Помещението може визуално да изглежда по-светло, но ако имаш ученик, например, няма да стане достатъчна светлината, че да не си пали нощна лампа на бюрото през деня, особено при облачно време.  Живяла съм в усоен апартамент и категоричто не бих повторила. Това всъщност е един от основните проблеми на ниските етажи в старите квартали с тесни улички и големи дървета. А пък високите нямат асансьор.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 13:05 от TafTaf

# 762
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 705
Хораааа.... има нова тема от 2 дена!

# 763
  • Мнения: 2 312
Томева, заключи тази или пиши на модератор.

# 764

Общи условия

Активация на акаунт