Обсъждане на имотни обяви-13

  • 34 511
  • 764
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 796
И какво му е най-усойното на  района до ИСУЛ?  С тези издадени балкони мисля, че се сещам коя е кооперацията. Огледалните апартаменти са с вътрешен балкон по-голям от спалня в НС.
Цената си е ОК, като се има предвид нуждата от ремонт. Ако беше ремонтиран, цената щеше да е към 2000 на квадрат поне. Кооперациите са с вътрешни дворове, има много дървета - и по улиците, и по дворовете. Яко строителство, дебели тухлени стени, няма да има оплаквания, че чуваш как п@рди съседът в тоалетната. Заради порталния преход апартаментът е голям двустаен, на практика. 
В района много рядко се продават апартаменти, обикновено от наследници. На 2-3 минути пеша си до спирки на ГТ-трамваи и тролеи, едно от най-атрактивните държавни училища, парк, на 5 мин. вече има Лидъл.  Скара-барът в Заимов и другите заведения са ти на 5-10 мин. пеша, скъпарските заведения около Докторската - пак на толкова. До метрото на Софийския е 10 мин. пеша спокоен ход, по големи осветени булеварди, можеш спокойно да се прибираш пеша и посред нощ-и ти, и детето ти. Новата линия и станцията на Театър София ще е на почти същото разстояние. Точно там си спях на отворени прозорци през топлата част на годината.
Цигани има само по кофите, минават, рециклират и отминават.

# 706
  • Мнения: 976
Пътищата са по-качествени факт, но задръстванията сутрин и вечер са ужасни и не се пътува 20 мин., освен ако не си в обратната посока, както се движи дъщеря ми, която живее във Виена, но  работи извън града.
Всъщност каква е целта да се постне имот в околностите на Виена?

Ми темата е обсъждане на имотни обяви нали.Никъде не е написано в нея че коментарите  трябва да са съотносими само за София.Просто постнах линка защото за по малко пари отколкото в София можеш да си купиш несравнимо по добро жилище в околностите на Виена. Може някои от четящите пък да не искат да си хвърлят парите в София,а някъде другаде в Европаta нали ? Или да си правят сутрешния джогинг на чист въздух сред природата ? А това че ще пътуват половин час до работата си да не ги бърка !
Помеждудругото искам да постна и линкчета от едно чудно красиво немско градче (около 70 000 жители), старинно, излязло като от приказките на Андерсен, където съпругът ми работеше към една немска фирма Hochtief и строяха кооперации там.Негов колега реши да се установи там и продаде панелката си в Младост, за което казва че всяка сутрин благодари на бога  .Ето ви две ориентировчни цени и оферти :
https://www.immobilienscout24.de/expose/102891241?referrer=RESUL … chType=district#/
https://www.immobilienscout24.de/expose/114346498?referrer=RESUL … chType=district#/

# 707
  • Мнения: 2 314
И какво му е най-усойното на  района до ИСУЛ?  С тези издадени балкони мисля, че се сещам коя е кооперацията. Огледалните апартаменти са с вътрешен балкон по-голям от спалня в НС.
Цената си е ОК, като се има предвид нуждата от ремонт. Ако беше ремонтиран, цената щеше да е към 2000 на квадрат поне. Кооперациите са с вътрешни дворове, има много дървета - и по улиците, и по дворовете. Яко строителство, дебели тухлени стени, няма да има оплаквания, че чуваш как п@рди съседът в тоалетната. Заради порталния преход апартаментът е голям двустаен, на практика. 
В района много рядко се продават апартаменти, обикновено от наследници. На 2-3 минути пеша си до спирки на ГТ-трамваи и тролеи, едно от най-атрактивните държавни училища, парк, на 5 мин. вече има Лидъл.  Скара-барът в Заимов и другите заведения са ти на 5-10 мин. пеша, скъпарските заведения около Докторската - пак на толкова. До метрото на Софийския е 10 мин. пеша спокоен ход, по големи осветени булеварди, можеш спокойно да се прибираш пеша и посред нощ-и ти, и детето ти. Новата линия и станцията на Театър София ще е на почти същото разстояние. Точно там си спях на отворени прозорци през топлата част на годината.
Цигани има само по кофите, минават, рециклират и отминават.

Нищо не му е усойното. Дори и да не си бил в района, един поглед в гугъл мапс показва за какво става въпрос. Просто някои колежки в тоя форум трябва задължително да оплюят.

# 708
  • София
  • Мнения: 878
Eдно съветче за харесващите тези стари сгради в центъра- живял съм дълго в подобна. Обмислете ама много сериозно преди да купите апартамент в сграда без асансьор особено на трети етаж или по-висок, особено ако смятате да имате деца (за количките имам предвид- изпитах ги едно време тия ядове). Също така ремонтирал съм жилище в подобна, в панелка от 70-те и ЕПК от 80-те. Проблемите в старата сграда бяха несравнимо по-тежки- накрая се оказа черна дупка за спестяванията (може и да е било защото съм бил неопитен и все пак си помислете преди да си причините ремонт на такова чудо).

# 709
  • Мнения: 976
@raptor,имаме жилище в панелна сграда от 70-те.Има в партера две общи стаички за колички.Няма асансьор но е 5 етажна и въобще не е необходим.Добро местоположение, много сдрава зграда, сухи мазета, никакви течове от никъде, оплътнени фуги, равни стени и тавани..Ще надживее и мен и децата ми.Относно ремонтите - писала съм .Кошмар е, и огромен разход, за който никой не вярва докато не го усети лично на гърба си.Но пък и цената на покупката в суров вид ( БДС стандарт) е различна Simple Smile, така че всеки си решава.

# 710
  • Мнения: 2 314
Eдно съветче за харесващите тези стари сгради в центъра- живял съм дълго в подобна. Обмислете ама много сериозно преди да купите апартамент в сграда без асансьор особено на трети етаж или по-висок, особено ако смятате да имате деца (за количките имам предвид- изпитах ги едно време тия ядове). Също така ремонтирал съм жилище в подобна, в панелка от 70-те и ЕПК от 80-те. Проблемите в старата сграда бяха несравнимо по-тежки- накрая се оказа черна дупка за спестяванията (може и да е било защото съм бил неопитен и все пак си помислете преди да си причините ремонт на такова чудо).

Аз живея в подобна сграда. Какво конкретно имате предвид?

# 711
  • Мнения: X
raptor е прав за асансьора и не за колички, защото в старите сгради често има помещения на партера, за различни цели, и там може да се държи количка, а за носене на пазар и за изкачване ежедневно, ако говорим за 4-ти и нагоре идва тегаво. Някога нормативът е бил такъв, до 5 етажа не се е предвиждал асансьор.
Иначе ремонтът е просто въпрос на познания, организация и разбира се, пари.
@raptor,имаме жилище в панелна сграда от 70-те.Има в партера две общи стаички за колички.Няма асансьор но е 5 етажна и въобще не е необходим.Добро местоположение, много сдрава зграда, сухи мазета, никакви течове от никъде, оплътнени фуги, равни стени и тавани..Ще надживее и мен и децата ми.Относно ремонтите - писала съм .Кошмар е, и огромен разход, за който никой не вярва докато не го усети лично на гърба си.Но пък и цената на покупката в суров вид ( БДС стандарт) е различна Simple Smile, така че всеки си решава.
Че няма асансьор е ясно, ама че не е необходим... 5-тият етаж с пазарски торби и без асансьор не знам на кого би харесал, да не говорим, че има и възрастни, и болни хора.

# 712
  • Мнения: 976
роppea, точно в нашия блок на последния , пети етаж живеят пък по случайност възрастни хора, единият от които на преклонна възраст, друга жена е трудноподвижна..но си живеят и не се оплакват.В края на крайщата ако се качиш два пъти днес до петия етаж няма да умреш.Второ - ако си тръгнал да купуваш жилище не вярвам да го направиш на 75 годишна възраст.Трето - живяла съм на последен етаж.И до днес твърдя , че няма по хубаво от това Simple Smile (лично мнение).И последно - в края на крайщата всичко е строго индивидуално, зависещо от безброй фактори и обстоятелства, така че никога не би трябвало да обобщаваме , да отричаме изцяло или одобряваме  определен имот. Човек в живота си се лъже три пъти - когато си купи къща, когато се ожени/омъжи и когато си намери работа Simple Smile.И в трите случая все му се струва че е ощетен и заслужава повече.

# 713
  • Мнения: 40 933
Знам една стара и неподвижна жена, която не беше излизала с години заради липса на асансьор, и накрая се метна от прозореца. И точно заради нея си купих жилище на първи етаж (над гаражи) . Сега знам, че и да дойде криза, да няма ток, да няма асансьор ще можем да излизаме. Концепцията ми за дом за старини вече съм излагала и по нея купувахме.

# 714
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Maria 56, няма как 4-5 етаж без асансьор да е плюс за даден имот. Единствено, ако цента е такава, че да компенсира този факт. Вие сте 1 на 1000, която липсата на асансьор няма да го отчете като минус.
А пък за възрастни хора на 5-ти етаж, без асансьор.... в един момент за мен стават  "затворници" в собственото си жилище.

# 715
  • Мнения: 9 796
Разбира се, че трети етаж без асансьор е минус за имота, няма как да го оспоря.
За възрастни хора, които ще стават все по-трудноподвижни, категорично не е подходящо. На тази възраст търсят нисък етаж, дори и да е с асансьор.
За млади хора е по-приемливо, периодът с детските колички е сравнително кратък - по около година-година и малко на дете. Естествено, че качването на пазарски чанти на ръка не е приятно, но си е фитнес, безплатен при това.
Проблем е пренасянето на строителни материали и боклуци при ремонта, както и качване/сваляне на мебели и уреди. Но си има фирми за тази цел. 2 пъти използвах една хамалска фирма и съм доволна, включително и като цена. Някой ако го интересува - да ми пише на лични.

За ремонтите - конкретната кооперация изглежда доста добре отвън, не е порутена, не е с паднала мазилка примерно. Вътрешните инсталации сигурно ще искат подмяна, мазилките по стените вероятно са здрави, но шпакловка ще е необходима. Банята и кухнята ще са за тотален ремонт, подовите настилки - като толкова не се харесва класическия дървен паркет, да махат и да слагат ламинат какъвто искат. Не обърнах внимание на дограмите, ако не са сменени и те трябва да се сменят.
Но локацията е много добра и самата сграда е с повече от приличен външен вид
.
Дори да купиш НС, пак голяма част от тези ремонтни дейности те чакат - и шпакловките, и подовете, и преправянето на част от ВиК-то и електрото. Само дето няма да къртиш за инсталациите и да сменяш дограмата.

# 716
  • Мнения: 18 508
Питайте ги тези трудноподвижни стари хора дали не им е проблем катеренето до 5 етаж и ограничаването на излизането.

# 717
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Преди години имах купувачка, която беше супер спортна натура...Непрекъснато ме убеждаваше, че въобще не е проблем за нея липсата на асансьор. Викам си, добре... ще видим... Отиваме на оглед на такъв имот, тя с малко дете. Оставих я сама да се качи с дете в ръцете, дамска чанта, чантата от количката с нещата на детето. Мислих да ѝ дам и моята за по-автентично пресъздаване на реална ситуация, ама се спрях Grinning
Стигнахме до 3-я етаж и ми стана жал и поех аз чантите... Това беше първият и последен оглед на апартамент без асансьор.

# 718
  • Мнения: X
роppea, точно в нашия блок на последния , пети етаж живеят пък по случайност възрастни хора, единият от които на преклонна възраст, друга жена е трудноподвижна..но си живеят и не се оплакват.В края на крайщата ако се качиш два пъти днес до петия етаж няма да умреш.Второ - ако си тръгнал да купуваш жилище не вярвам да го направиш на 75 годишна възраст.Трето - живяла съм на последен етаж.И до днес твърдя , че няма по хубаво от това Simple Smile (лично мнение).И последно - в края на крайщата всичко е строго индивидуално, зависещо от безброй фактори и обстоятелства, така че никога не би трябвало да обобщаваме , да отричаме изцяло или одобряваме  определен имот. Човек в живота си се лъже три пъти - когато си купи къща, когато се ожени/омъжи и когато си намери работа Simple Smile.И в трите случая все му се струва че е ощетен и заслужава повече.
Е, това не е сериозно Simple Smile На кого да се оплачат, на Арменския поп?! Или на 70-80 години да тръгнат да продават и купуват друго ли?! Говорим ако човек купува сега и има избор, еднозначно е голям минус.  
Аз не живея на 5-тия етаж без асансьор, защото това съм го гледала и избирала, когато сме купували. Затова казвам, че трябва да се гледа и това. И това е еднозначно голям минус на какъвто и да е имот, и изобщо няма нищо относително в това. А ако вашият имот в тази стара панелка е точно там, ами....., сори.

Не говорим за последен етаж, а за етаж 4-ти и нагоре БЕЗ асансьор - има голяма разлика между двете.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 11:11 от Анонимен

# 719
  • Мнения: 9 796
Томева, ти явно си искала да я откажеш тази купувачка от конкретния имот.


В края на крайщата ако се качиш два пъти днес до петия етаж няма да умреш.



Е, това не е сериозно Simple Smile На кого да се оплачат, на Арменския поп?! Или на 70-80 години да тръгнат да продават и купуват друго ли?! Говорим ако човек купува сега и има избор, еднозначно е голям минус. 


Ако въобще можеш да слезеш и да се качиш пет етажа дори и един път. И съвсем спокойно можеш и да умреш, но хайде да не тръгваме в посока офтопик, като ти дам примери за конкретни болести, при които можеш и да умреш. За начало да ти кажа, че няма как да разчиташ на Бърза помощ да те закарат в болница, защото те нямат носилки/колички за стълби, а лекарите, сестрите, санитарите и шофьорите не са носачи. Категорично отказват да свалят болни дори от 2 етаж по стълбите.

И в този смисъл, понеже е имало доста коментари "Партер - никога/категорично не!", аз мисля, че ето, и за партерите си има таргет клиенти, по-възрастни, които с решетки на прозорците и балконите ще са спокойни, но пък ще им е по-лесно да слязат по 5-7-8 стъпала и да седнат на пейка в близка градинка, или пък просто да висят по прозорците и балконите и да гледат какво става по улицата. За нас, по-младите, това е ужасно, но за по-възрастните това е вид социално общуване, което иначе им липсва.

Общи условия

Активация на акаунт