Пети клас 2019/2020

  • 23 152
  • 776
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 9 776
Ако позволите съвсем леко отклонение на темата с един въпрос - какъв подарък за рожден ден би се харесал на момче петокласник? Девойката е поканена от бивш съученик, а на мен се пада "честта" да осигуря подаръка. Приемам всякакви идеи Rolling Eyes, моля ви!

Ако спортува, нещо, свързано с това. Моят син би се зарадвал на нов кейс или слушалки за телефон, таблет, или каквото там ползва. Предвид сезона - комплект шапка-шал-ръкавици, не че има зима тая година. Или пък скиорски ръкавици. Поразпитай твоето дете ако знае какви са интересите на момчето.

# 406
  • София
  • Мнения: 982
Ако позволите съвсем леко отклонение на темата с един въпрос - какъв подарък за рожден ден би се харесал на момче петокласник? Девойката е поканена от бивш съученик, а на мен се пада "честта" да осигуря подаръка. Приемам всякакви идеи Rolling Eyes, моля ви!
Gaming мишка или клавиатура; урок по катерене, книгата на Слави Панайотов от the clashers; многоцветна химикалка, зависи от бюджета най-вече.

# 407
  • София
  • Мнения: 23 096
Хайде и аз да се присъединя към оплакващите се. Дъщеря ми вчера и днес ми сервира по една четворка - история и ЧП. Днес рева по телефона, че не била мързелива, но не й стигало времето за учене, заради курса по английски и плуването. Ми не е вярно. Събота и неделя блееше като овца, при положение, че поне 10 пъти й казах да си напише домашното за днес по английски. Ама не, пише го в момента, което ще рече, че за утре ще учи след като се прибере от курса. Смятам да я накажа заради оценките. Изобщо няма да ме трогнат ревовете й. Притеснявам се, че започне ли с посредствени оценки, учителите ще продължават да я оценяват по този начин, дори и да заслужава повече.
Днес поне има 6ца по ЧП на проекта за Марс след четворката.

# 408
  • Русе
  • Мнения: 658
Вие с тези 3 контролни сте направо екстра.
В петъка преди 3 седмици, дъщеря ми се обади след четвъртия час да ми каже, че дотук във всички часове за правили контролни. Демек 4 бр. Следваше час по физическо и ѝ казах хич да не ѝ пука ако дадат контролно и по физическо.
Преди много години на една родителска среща една родителка беше повдигнала въпроса (гимназия - голямата щерка). Беше ѝ отговорено, че това не са контролни, а писмени изпитвания и тях наредба не ги лови. Т.е. не е врат, ами шия.

# 409
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Pepeblue валчер за плейстейшън 😉

# 410
  • Мнения: 8 951
Беше ѝ отговорено, че това не са контролни, а писмени изпитвания и тях наредба не ги лови. Т.е. не е врат, ами шия.

Ще имат да вземат, ако ми излязат с подобни обяснения!
Както споменах, юрист съм и съм си проучила нещата в детайли. Писменото изпитване се различава от контролното по времетраене - примерно дават писмено за 15 минути. Контролните са целия учебен час. Е, точно такива контролни правим ние. Не сме имали никога писмено изпитване.

# 411
  • Мнения: 688
Здравейте мили родители,
Аз да се оплача от моето поколение  - толкова разсеян и непостоянен петокласник едва ли има. С каката нямах такъв проблем и сега голямата ми чуденка за него е какви ли оценки ще натвори след 5 клас... засега ги е наредил всякакви и вечер учим ли учим и резултата на другия ден - ами разсеях се в час и...
Преди време се появи някакъв смут около бала след 7 клас, че ще се взимат оценките от 5, 6 и 7 класове, дали има истина в това или само 7 клас ще е важен както беше преди?
ПС: Извинявам се ако вече е коментирано.

# 412
  • Мнения: 1 738
Тази седмица при моето дете минаха две контролни в понеделник, предстои утре ЧП и в петък по БЕ. Незнам какви наредби има и какво може да се направи, но и на мен ми дойде нанагорно.
Доклокото съм запозната с бала след 7 клас - взимат се само оценките от 7 клас. За нашите деца обаче в матурите ще влиза материала от 5, 6 и 7 клас.

# 413
  • Мнения: 318
Здравейте мили родители,
Аз да се оплача от моето поколение  - толкова разсеян и непостоянен петокласник едва ли има. С каката нямах такъв проблем и сега голямата ми чуденка за него е какви ли оценки ще натвори след 5 клас... засега ги е наредил всякакви и вечер учим ли учим и резултата на другия ден - ами разсеях се в час и...
Преди време се появи някакъв смут около бала след 7 клас, че ще се взимат оценките от 5, 6 и 7 класове, дали има истина в това или само 7 клас ще е важен както беше преди?
ПС: Извинявам се ако вече е коментирано.
Първо има ,има Simple Smile И моето е същото разсейва се от всичко.По втория въпрос да коментирахме за оценките и останах с впечатлението ,че в различните училища различна информация им е дадена на родителите.На нас на родителската ни казаха ,че ще влизат и трите години по новата учебна програма.Но имаше и родители ,които писаха ,че на тях им е казано ,че няма да влизат Simple Smile

# 414
  • Мнения: 688
Ако влизат от всички години сме обречени Disappointed Relieved

# 415
  • Мнения: 318
Според мен докато станат 7-клас ще измислят нещо друго.И те все още не са съвсем наясно кое и как е.

# 416
  • Мнения: 8 230
Хайде, и моят син записа първата двойка в живота си. Правили писмено изпитване по история на думите от речника в учебника. Резултатът - 20 двойки от 24 деца. Не знам да се смея ли да плача ли. Синчето не звучеше хич разстроено. Погледнах му листчето. На някои от думите са му отчасти верни писаните, но не са минали през учителката. Иначе най ми хареса определението му за администрация. Беше нещо от рода на "тези, които събират данъците". 😂
Е, по ИИ пък са му писали поредната шестица, за компенсация.

За подарък за момче. Ако играе Фортнайт ще хареса фигури на герои от играта. Мернаха ми се някакви такива в сайтовете. Синът ми, а и приятелите му, би бил във възторг от нещо такова. С някакви бобчета-герои (хич не ме питайте каква точно е тази глупост) си играят всички. И с едни малки скейтбордчета, fingerboards, по тях също са луднали.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 16:44 от ston

# 417
  • Мнения: 2 418
Аз съм в дилема,дали утре на род.среща да повдигна темата за контролните.При нас има график,но не се спазва и миналата седмица имаха 5,а тази 3 до днес.Намирам го за прекалено,идея нямам какво мислят др.родители по въпроса и това ме притеснява малко.Но ако има опция за график,при това утвърден,поне да се съобразяват.Отделно и за учебниците ще поискам зелена светлина да не ги носи или да има на пресниман лист урока или таблет.Раницата днес я измерих 8кг.+втора за физкултурата.(имат шкафчета,но съвпадат ключовете на част от децата и редовно се пребъркват и поради това си я мъкне).

# 418
  • София
  • Мнения: 3 060
Относно балообразуването - заковете го в първия пост на темата следващия път, че до 7 клас ще има още много такива слухове, за съжаление бодро разпространявани от директоти или учители. Несериозно е да не са наясно и родителите да са по-информирани от тях, но е факт и е масово.
Има разлика между оценките, които ще фигурират в свидетелството за завършено основно образование и оценките, които ще участват в образуването на бал за кандидатстване след 7 клас. Въпросното кандидатсване се подчинява на "НАРЕДБА № 10 ОТ 1 СЕПТЕМВРИ 2016 Г. ЗА ОРГАНИЗАЦИЯ НА ДЕЙНОСТИТЕ В УЧИЛИЩНОТО ОБРАЗОВАНИЕ".
В нея, в чл.57 е уточнено (съкращавам ненужното):
Чл. 57. (1) ....Балът за класиране на учениците след завършено основно образование ...... се формира като сбор от следните елементи:
1. броя точки от националното външно оценяване по български език и литература и по математика....
2. оценките от свидетелството за основно образование по два учебни предмета, изучавани в раздел А от учебния план в VII клас, определени от педагогическия съвет и превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на учениците.
.....
цък
Не че няма време всичко това да се промени, докато го добутаме до 7 клас, разбира се. Но поне засега е така и ако ви убеждават в друго - тупнете им наредбата, да четат с разбиране Stuck Out Tongue Winking Eye

# 419
  • Мнения: 3 414
vita, разбирам те напълно!
Аз се люшкам между пълно отчаяние и проблясъци от време на време като вчера когато почти сглоби цяло изречение по английски и ми отговори вярно за значението повечето думи (за протокола - има две двойки и една тройка по англ.) Днес си написа сам по литература с помощта на гугъл и телефона си. Не бързам да се радвам, защото утре сигурно ще ме приземи с някоя случка или оценка. Close

Общи условия

Активация на акаунт