Пети клас 2019/2020

  • 23 094
  • 776
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 8 937
...Имаме понед.2 часа и сряда един.

Е как така?
Ние имаме всеки ден математика. В понеделник даже 2 часа.

Нашата госпожа също не проверява домашни, което не е добре, за да имат стимул да ги пишат.
Препуска се през  материала - всеки ден нов урок, то няма време да се затвърдят едните знания.... Но явно ще е така. Ще трябва да се приспособим - естествен подбор...

# 496
  • Мнения: 2 417
При нас историята е драматична,еми неще да се напъне,то и едни имена на фараони,богове.....Тест ще правят др.седмица и от сега ми се реве ,защото знам какво ме очаква през почивните дни.Изпитване ще имат и по ЧП-там една идея по-добре върви,но пък му е интересно и си харесва г-жата и по инф.технологии(на един урок).
Иначе тази седмица има 5-ца по англ.език и чакам резултат по мат.от тест на дробите.Много бърка и не домисля съкращенията,но колкото толкова.Този път контролното е без да са направени упражнения и обобщенията в учебника,за мен е прибързано.Ако бяха си спазили подредбата, са два часа за упражнение,но явно искам твърде много.Дочувам ,че голяма част от децата не са разбрали намирането на ноз и разширяването,но г-жата казала да си пререшат задачите от урока,нямала време да обяснява по два-три пъти.Домашните проверява избирателно и редовно,което е ок.

# 497
  • София
  • Мнения: 3 054
...Имаме понед.2 часа и сряда един.
Е как така?
Ние имаме всеки ден математика. В понеделник даже 2 часа.
Според учебния план в раздел А (задължителните часове) годишният брой часове по математика са 136. Разпределени на 34-те учебни седмици прави по 4 учебни часа седмично. Разбира се, училището може да реши 1 срок да са 3, втори 5 или обратно. Или да използва за математика от онези 85 часа годишно (т.е. 2,5 часа седмично) от раздел Б (избираеми часове).
Нашите си имат по 4 часа седмично математика, които се оказват наистина крайно недостатъчни. Всеки час нов урок, а госпожата вече се тръшка, че изоставала с материала. Няма време за упражнение, няма време за преговор.
При нас домашните се нормализираха някак - вече не са по 50 задачи, както в началото, нито по пололвин, както станаха след родителски протести. Сега са по 4-5 задачи от учебника, с подточки.
Кипи организация на коледни концерти - моята е дейна участничка. Ще танцува с класа мексикански танц (каквото и да е това), ще играе съчетание с лента, докато други пеят. С ансамбъла, с който танцува от има-няма месец и пропуска пололвината пъти заради тренировките - там пък вече ходи на "гастрол" в хотел Рамада, на някакво събитие на адвокати, нашите им танцували докто тече купона. Чудя се как я пуснаха да танцува - научила била танца, защо не. Изобщо кой ти мисли за дроби покрай всички тез ангажименти. А утре се записала на състезание по история, довечера щяла да преговаря - цитирам:  "царете и разните там покръствания".  Кога смята да ги преговаря, от къде, кога смята да си напише за сряда, като сутринта е на състезание, довечера е на тренировка до 8 и после ще учи история - не ми е ясно. Но подобни учебни пориви няма да ги сецвам в зародиш, да се оправя. Joy

# 498
  • Сф
  • Мнения: 10 633
Опа, 4 са и нашите часове по мат.
По история не пипвам.Да се оправя.Също казва, че Египет не и харесва, искала си старокаменна и новокаменни епохи , било интересно. Донесе ми теста по ЧП. Затрудних се...4 ка има и се радва.Има от 27 деца, 9 двойки.
Две 6 и 3 петици, другото 3 и 4, теста ако видите..

# 499
  • Мнения: 318
Така моичкия днес ми сервира ,че се е записал за олимпиада по БЕЛ.Идея си нямам какво трябва да упражняваме.Госпожата само им е казала,че най -вероятно ще има трансформиращ праразказ.Може ли съвет ,вие как ще си подготвяте децата?

# 500
  • Мнения: 2 417
Бокси,на нашата родителска среща г-жата по БЕЛ спомена,че на олимпиадата е трансф.преразказ от името на герой за 1-ви кръг,а за втори -от името на страничен наблюдател.Много да внимават за времето и да не се изпускат моменти от текста,че отнемат много точки за това.

# 501
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
За олимпиадата по БЕЛ, до колкото разбрах ще имат 15 минути да четат текста, без да си водят записки. После правят преразказ, като най-важното било да внимават с времената, били доста подвеждащи 🤨 Тази година олимпиадата съвпада с Коледното математическо състезание. Ще заложим на БЕЛ, и без друго математически състезания не ѝ липсват. Но и на някакво по история се е записала 🤔

# 502
  • София
  • Мнения: 6 175
И моят иска да ходи на олимпиада по БЕЛ, но до сега са правили само 2 преразказа, та предполагам доста ще се затрудни. Но нека да репетира формат НВО - 7 клас  Grinning

# 503
  • Мнения: 9 776
Намъквам се между олимпиадите само да споделя, че РС мина отново в общи приказки и нищо по същество. Учители отново не се вяснаха. Само госпожата от занималнята видях, там нещата са наред. Масово се оказа, че има оплаквания от едно дете. Майка му беше привикана дискретно да остане след всички. Толкоз.

# 504
  • София
  • Мнения: 12 361
И моят ще ходи на олимпиадата по БЕЛ. Каза ми обаче, че тя е на 14-ти декември, а КМС е на 15-ти. При нас не се засичат. Но олимпиадата по математика за сега се очертава да е на 13-ти, надявам се да я преместят.

# 505
  • София
  • Мнения: 3 480
Аз, като препатила от дете, на което не му пука за дробите и другите абстракции в математиката, искам да Ви успокоя. Дробите, НОК, НОД и степените се учат три години преди матурите в седми клас. Така че децата имат време да ги научат за матурите и, разбира се, да ги забравят през ваканцията след седми клас.

# 506
  • София
  • Мнения: 6 175
Бе то че има време, има. Ама че те си имат навика да правят грешки на тия дроби - имат. Къде от незнание, къде в по-голямата част от разсеяност. Голямата ми дъщеря, като види сборника за 5 клас се смее, как ММ я е преследвал 3 години снего Grinning

При нас РС, другата седмица. Има някакви проблеми с дисциплината. Моето дете е свито и мълчаливо и по-скоро се оплаква, че е много шумно. Аз до този момент си мислех, че малко преувеличава. Но явно има трудности във връзка с навлизането в пубертета и експлозията от хормони. Привикват се периодично родители за разговори.

# 507
  • Мнения: 688
Така че децата имат време да ги научат за матурите и, разбира се, да ги забравят през ваканцията след седми клас.
Цели 32 години след моя 7-ми клас (леле колко съм напред с годините) все още не съм ги забравила и помня всичко, дробите са толкова приятна част от математиката, не знам защо децата се затрудняват толкова на тях.

Най-много се ядосвам, как не вижда да съкрати преди да умножава двуцифрени числа и да получи после 5-цифрени в числител и знаменател. Казвам, казвам - оглеждай навреме, съкращавай и като погледна пак натряскал едни големи числа ... побеснявам като ги видя.

# 508
  • Сф
  • Мнения: 10 633
A пък аз , отварям дневника току- що и гледам- контролна работа по мат.Ужас! Да вземе да изкара една 2 ка, барем седне да решава.Снощи наливах.От пусто в празно..

# 509
  • Мнения: 1 620
Моята като получи двойка, да не мислиш, че и дойде акълът в главата. Хич не се трогна! Не и трябвала математиката. Като и повторя за хиляден път, че в 7 клас матурите са по математика и български, отговорът е: Е, това е чак след 3 години, какво толкова.Worried

Общи условия

Активация на акаунт