Пети клас 2019/2020

  • 23 006
  • 776
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 8 905
Ура! Имаме 6 на контролното по ЧП.
По математика обаче на контролното има 4... Уж ги решава задачите, но уви по-бавничко. Винаги не й достига времето да реши всичко. А най-вероятно и някоя грешка по невнимание е допуснала... Още не съм видяла контролното и не знам къде точно е проблема.
Мисля да отида да поговоря с г-жата по математика и да помоля да я изпита и в часа. Ако чакаме само на контролни, никога няма да успеем да изкараме по-висока оценка заради недостатъчното време. Поне към 5-ца да заформим нещата!

ММ много ме ядосва. Няма никаква търпимост. Защо имала 4? Ами и аз искам да има само шестици, но... А детето се старае. Не е да не полага усилия. Много ми е неприятно, че ММ не проявява никаква съобразителност и разбиране. Хем видя по 1-2 предмета колко са им трудни уроците. Според него детето трябва да е като робот и всичко да запаметява безупречно.

# 511
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Днес 6 по ЧП ,5 по география и 5 по бг.
Не знам защо не се оправя на тестовете по география-елементарни грешки на въпроси ,чиито отговори знае.
По бг си е писала откровени глупости.На въпроса"Къде отиват душите на добрите хора?"е писала ,че може и в рая, може и в ада.Ева пък била направена от кал.
Иначе цяла лекция ми изнесе за личния избор.И  щом човек е толкова добър ,то той трябвало да може да избира къде да му иде душата.Има ли толкова безгрешни и добри хора и тн. Та отказах се от спора.
Иначе по математика няма проблеми .Единствено се изнервя на количеството задачи понякога.

# 512
  • София
  • Мнения: 4 552
Аз директно заплаших със замяна на текущия телефон със стар модел телефон с копчета понеже донесе поредна 4. Леко е стресната, има 6 по география. Да видим до кога ще е така.
Беснея, защото е мързел и е супер разсеяна... и ям много шоколад покрай цялата тая разправия...

# 513
  • Мнения: 9 776
Аз пък разрешавам половин час игра на телефон или таблет по избор за оценка 4 и над 4. Иначе е наказан до живот.Stuck Out Tongue

# 514
  • Мнения: 8 451
Беснея, защото е мързел и е супер разсеяна... и ям много шоколад покрай цялата тая разправия...

Аз дишам дълбоко и пия чаша червено вино SmileWine Glass

# 515
  • Мнения: 18 268
И на мойта щерка днес не ѝ е стигнало времето по математика. Ще видим резултата.

# 516
  • Мнения: 8 207
Моят май единствено по математика е само с шестици. Там му е най-лесно. Английският се очертава да е малко зор, защото му е трудно писането и по небето на нови думи. Време за учене почти няма. Събота и неделя единствено може да наваксва с някои уроци, но в последно време беше все по състезания и пропускаше и училище. Сега пак заминава.

# 517
  • София
  • Мнения: 3 046
Малко да изместя темата от училище. Дъщеря ми скоро има РД и вчера казала на баба си, че иска да ѝ подарят преса за коса. Аз съм напълно скарана с цялата разкрасителна индустрия, та се впуснах в четене, щото, нали, уж грамотен човек се водя. Ама тотално се обърках.
Въпросът ми е, тези уреди подходящи ли са за деца? Не изгарят ли косъма, скалпа? То е ясно, че няма да я ползва сама, но все пак ми се струва агресивна процедурата. Гмурвайки се в морето на пресите установих, че има различни видове - за изправяне, за вафлички (малки и големи) и маши за букли. Има и някой друг комбиниран уред, но са рядкост.
Нейната коса е права, хвърчаща, тънък косъм, скалп, сконен към омазняване. Косата е дълга и винаги е на висока опашка или на кокче. Но пък от време на време казва, че иска прическа "на вафлички" или спи сплетена на 2 опашки, за да ѝ бъдела сутрина косата "на букли". После се гледа на огледалото и се кефи на буклите, но те адски бързо се изправят.
Въпросът ми към момичешките майки е най-вече - вашите щерки ползват ли подобни уреди, кои са подходящи за детски коси, какво да търся изобщо. Помагайте, моля Flushed

# 518
  • Пловдив
  • Мнения: 1 853
И моят ще ходи на олимпиадата по БЕЛ. Каза ми обаче, че тя е на 14-ти декември, а КМС е на 15-ти. При нас не се засичат. Но олимпиадата по математика за сега се очертава да е на 13-ти, надявам се да я преместят.
Според заповедта на МОН олимпиадата по математика е на 14.12., а по БЕЛ - на 15.12.
мандаринка, щом иска прическа на вълнички, на буклички и има права коса, агресивна преса само заради вафличките не е подходящо според мен.
Има много и различни по големина ролки за коса Simple Smile Косата се увива около тях, мекички са, може да се спи с тях, много лесно се ползват. Има за малки къдрици, има и за по-големи букли Simple Smile
Може да не се навиват прецизно, но пак има ефект на сутринта 🤩

# 519
  • Мнения: 9 776
Мандаринка, според мен щом косата и не държи нищо, и пресата няма да помогне. Да не говорим, че за мен е твърде рано отсега да почва да я тормози. Пробвайте с алтернативни методи - парцалчета, сламки. Сигурна съм, че в нета има много клипчета.
Синът ми днес има 4 по рисуване и 5 по английски на тест. Рисунката му я видях - портрет. Абе не е чак толкоз зле. Ентусиазиран е. Simple Smile

# 520
  • Мнения: 18 268
Мандаринка, първи ѝ обясни, че вафличките са тотално демоде и повод за подигравка. А ефектът им е по-различен от спането с плитки. Иначе хубава преса в комбинация с термозащитен спрей от време на време, не е кой знае какъв проблем. Ако ѝ е права косата, няма много смисъл от преса, освен ако не я използва да я навива. Ама пак си трябва и стилизиращ продукт, за да не ѝ падат бързо къдриците. Излишно малко ми идва и на мен на тази възраст.

# 521
  • Мнения: 2 413
Пресата в тази възраст,че и не само,не е препоръчителна,още повече за редовна употреба.Факт,че децата искат и не осъзнават последствията.По удачно е да си прави прически с плитки(на влажна коса),ролки,малко пяна и т.н.един вид по-леката артилерия.Гледайки девойките в класът на синковеца,вафличките и буклите не са демоде,а са на пиедестал,че и  лак на ноктите имат,при това с рисунки.Порастват децата,при това с пълни темпове.Живи и здрави!

# 522
  • София
  • Мнения: 982
И моят ще ходи на олимпиадата по БЕЛ. Каза ми обаче, че тя е на 14-ти декември, а КМС е на 15-ти. При нас не се засичат. Но олимпиадата по математика за сега се очертава да е на 13-ти, надявам се да я преместят.
Според заповедта на МОН олимпиадата по математика е на 14.12., а по БЕЛ - на 15.12.
Ханна, в заповедта датите са до 14 и до 15 по БЕЛ. От тази година със заповед на директора се определя комисия за провеждане на ОЛИ в училище, дата, час и задачи. Във всяко училище всичко ще е различно. При нас е обявена за 13 петък между двете смени по математика, а тази по БЕЛ в неделя - 15 декември.
Търся книжка ако има с примерни преразкази от предните олимпиади. Някой ако има представа дали се продава да сподели.

# 523
  • Мнения: 8 905
Разгледах контролното по математика. Оказа се, че дъщеря ми е решила правилно почти всички задачи, но не е досъкратила докрай дробите. А на места вместо рационално по най-простия начин, е писала изчисления половин страница и накрая пак се стига до същия резултат, но госпожата е искала рационално... Да си вземе бележка и следващия път да си отваря повече очите къде какво има да се съкращава.

Мандаринка, не бих взела преса на моята дъщеря. Прекалено увреждащо косата ми се струва подобно фризиране.

Днес контролно по музика. Аман значи! Те нищо не учат в тоя час и накрая контролно...

# 524
  • Варна
  • Мнения: 3 242
Мандаринка И аз не бих взела преса на дъщеря ми. То и аз не използвам за себе си, камо ли за нея. Подкрепям напълно мненията до тук - вафличките са тотално демоде. Моята щерка има дълга идеално права коса и това е голямо предимство, защото не се роши цял ден. Само дето не иска да ходи с пусната коса - на опашка и това е, всичко друго ѝ пречи. Лак по едно време искаше да слага, но с тези ежедневни тренировки по плуване няма смисъл и се отказа. Искаше обеци преди време, но скоро не е споменавала, та се надявам да е размислила.

Общи условия

Активация на акаунт