Пети клас 2019/2020

  • 23 098
  • 776
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 6 175
Вчера преговорихме отново по български език. Уж много се постарахме, но от чиста липса на опит с езика някои неща ги бърка. Просто не знае как е множественото число на някои по-рядко употребявани думи, образува го неправилно и от там бърка дали е Ъ или А. Надявам се госпожата да не даде такива засукани думи. Отделно проблемите с фонематичния слух му играят лоша шега и не прави разлика между някои съгласни. Има думата залък, опитва се да направи мн. число, но се спира и ме пита: "Какво имат предвид? Залък като малка хапка или Жалък като нищожен" Sad Но няма да се даваме - с два пъти повече усилия ще го преборим този български. А колко съм се смяла с думи с променливо Ъ. Не може да чуе разликата между изДърпва и изТръпва, съответно се чуди дали да сложи ЪР или РЪ Head Band 8 години логопед и едно голямо НИ-ЩО в това отношение. Направо се чудя какво да правя. Той вече е голям, осъзнава, че това му създава проблеми и наистина полага много усилие. Учи ги думите като на чужд език и визуално ги запомня, а не слухово. Но естествено вероятността да направи грешка е много по-голяма.

# 736
  • Мнения: 1 738
Аз днес с един страничен въпрос отново. Сутринта видях, че раницата на детето е почнала да се прокъсва. Три години изкара с нея, но явно и дойде много тази година. На pulse e сегашната раница и по принцип съм доволна от марката. Едва ли има раница която да издържи на безумните kg,  които се мъкнат, но все пак да попитам. Ако някой е открил някоя свръхиздръжлива марка, моля да сподели. А и най-вероятно ще търся нещо по-тийн и модерно. Той все още няма претенции, но аз да се застраховам:)
Иначе днес контролно по ИТ и География. Утре АЕ и Математика. Другата седмица История, Музика и БЕ. И ваканцияяяяя.

# 737
  • Мнения: 8 223
PipiLota, погледни на Ташев раниците. На седмокласника скоро купихме модела Saver 30
https://tashev.bg/store/bg/laptop-ranica-tashev-saver-30-1972   
Колебаехме се между нея и Vector.
Наборът е с раница на Ташев, по-малкият модел АВС. Тази раница се ползва вече седма година, защото първо големият беше с нея, и още не е мръднала.

# 738
  • Мнения: 232
Здравейте,момичета!
Новичка съм тук и всъщност влязох  да търся някаква информация за класното по български език...
Някаква информация да имате или примерни тестове от къде могат да се свалят?
Благодаря!

# 739
  • Мнения: 9 776
Здравейте,момичета!
Новичка съм тук и всъщност влязох  да търся някаква информация за класното по български език...
Някаква информация да имате или примерни тестове от къде могат да се свалят?
Благодаря!

Не беше тест, а само трансформиращ преразказ. Погледни последните страници. И линк имаше пуснат.

# 740
  • Мнения: 1 738
PipiLota, погледни на Ташев раниците. На седмокласника скоро купихме модела Saver 30
https://tashev.bg/store/bg/laptop-ranica-tashev-saver-30-1972   
Колебаехме се между нея и Vector.
Наборът е с раница на Ташев, по-малкият модел АВС. Тази раница се ползва вече седма година, защото първо големият беше с нея, и още не е мръднала.

Благодаря, ston. Ще ги разгледам.

При нас класното е било подробен преразказ и тест по БЕ и Литература, но все още не са го върнали и нямам представа какво точно е имало.

# 741
  • Мнения: 232
Върнах се назад до 39стр. и се зачетох....Ами,те вашите  проблемите и притеснения напълно съвпадат с моите.
Аз тази година съм я оставила да се справя сама моята ученичка.Само по математика помагам или по-скоро преподавам и после решаваме задачи и т.н.Не остава време за никой друг предмет,нито да я проверя,нито да я изпитвам.Изтървах му края съвсем,даже не знам какво учат.Решава задачи по 4-5-6 часа /не преувеличавам,повярвайте/. Случвало се е да пише задачи и до 12-1ч. вечерта. Имат 7 часа седмично математика,включително и ИУЧ-матем.Госпожата им дава ужасно много домашни и мойта винаги  се прибира с неусвоен материал.Всеки ден си знам-чета урока от у-ка,после гледаме видео-урока,правим теста и се почва едно обяснение,едни задачи,УЖАС!
Иначе детето има главно само 6-ци,чат-пат някоя 5-ца и от предната седмица 4-ка по математика и то от недоглеждане.
Относно раницата,моят най-голям проблем,мога да кажа,че макар да имат шкафчета в у-ще и някои учебници,помагала,боички и др. стоят там,чантата тежи 5-6кг,а в сряда и четвъртък-7,200кг /пак не преувеличавам/. Понякога я прибирам от у-ще аз и нося раницата...После ми боли гърбът и рамената.Това просто някаква лудост,престъпление към децата ни Rage

# 742
  • Мнения: 8 937
Класното ни по математика мина днес. Било трудно според децата.
Имало пет задачи - първите три с подусловия. Мойта уж каза, че решила първите три задачи, но на 4-та и 5-та се затруднила и не ги дорешила. Дано поне да е била на прав път с началото на задачите... На последните задачи се затруднили и най-добрите по математика.

Сега превключвам на класното по БЕЛ, което ще е другата седмица. Преразказ, както стана ясно.
Добре, при нас проблемът е, че дъщеря ми спазва лицето и времето, но допуска неточности в самата информация на текста - на места не го е запомнила правилно. Вярно, че е разсеяна, не отричам. Не знам тук вече какъв подход да приложим, за да имаме по-голям успех с преразказите....

# 743
  • София
  • Мнения: 7 673
ston, и преди сме го коментирали с теб, че и Ради има на Ташев АВС. Наистина е страхотна е не е мръднала от първи клас. Тази година взех по-голяма, ама тя скоро ще е пътник. Та, чудя се, тази Ташев АВС не е ли много малка за количествата, които разнасят в пети клас? Да купувам ли друга или да си я върна в употреба? Иначе е разкошна.

# 744
  • Мнения: 1 710
В класа на дъщеря ми са имали изненадващо контролно по математика. Учителят е казал, че ако някой успее да реши вярно една от задачите, ще получи допълнителна шестица, отделно от оценката на контролното. Когато предали листовете си, децата коментирали отговорите на важната задача и се оказало, че почти няма съвпадения в решенията. Всеки е получил различен резултат и нито един не отговаря на верния, който им е казал учителя. Сега чакам с голям интерес да върнат контролните и да я видя тази задача Simple Smile

# 745
  • Русе
  • Мнения: 658
В класа на дъщеря ми са имали изненадващо контролно по математика. Учителят е казал, че ако някой успее да реши вярно една от задачите, ще получи допълнителна шестица, отделно от оценката на контролното. Когато предали листовете си, децата коментирали отговорите на важната задача и се оказало, че почти няма съвпадения в решенията. Всеки е получил различен резултат и нито един не отговаря на верния, който им е казал учителя. Сега чакам с голям интерес да върнат контролните и да я видя тази задача Simple Smile

Моля да я споделите после тук. Интересно ми стана.

# 746
  • Мнения: 8 223
Ирина, на Оги моделът АВС още си му върши работа. Носи всички учебници, тетрадки, несесер. Разнася и платненки понякога. Всичко се събира и понеже той не е много висок, раницата все още стои добре на гърба му.

# 747
  • Мнения: 1 620
Здравейте,
Контролното днес по математика е минало зле: г-жата им е дала само 4 задачи, но "много трудни и подвеждащи", дъщеря ми е стигнала само до втората Sob. И аз чакам с нетърпение да им ги върне, за да видя какви толкова трудни са били задачите Thinking
И да попитам, откъде мога да купя термо бутилка на поносима цена?

# 748
  • Мнения: 525
Хора предавам се днес уговорих уроци по математика.Мислех след Нова година но несе стърпях след вчерашната 2 .Добре че само математиката ние зле щях да лудна иначе.Не  си струва тормоза за мен за детето за баща му,дано се харесат с госпожата.Този пети клас ни разказа играта....

# 749
  • София
  • Мнения: 7 673
Ирина, на Оги моделът АВС още си му върши работа. Носи всички учебници, тетрадки, несесер. Разнася и платненки понякога. Всичко се събира и понеже той не е много висок, раницата все още стои добре на гърба му.
Мерси за информацията. Ами няма да купувам друга значи. Тази и без това много си я харесваме и как пък наистина не е мръднала.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт