СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 299
  • 792
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 4 035
Автоматично са записани, ще получиш мейл с ден, час и стая.
На 28ми ще го скърпят някак, че ще е хубаво времето, ама след балотажа даже и сняг дават, много ми е интересно къде ще ги заврат.

# 181
  • Мнения: 4 967
Винаги може по телефона да попитате, ако не получите мейл. Аз се чух с тях вчера, че записвах две деца, и ми казаха стаята, за външни в случая. За вътрешния изпит ще чакам мейл.

# 182
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз също говорих вчера с тях по друг повод и ми казаха и за външни стаята по математика, и за моята стаята и деня и часа, за които е разпределена, но специално за моята казаха все пак да си изчакам мейла Simple Smile

# 183
  • Мнения: 7 288
Момичета, нали за пробните в Междучасие на 10 (БЕЛ) и 17 (Мат)  ноември пишете?Много рано ми се струва за разпределение, да не съм объркала аз нещо?Ако някой получи инфо за курсовете на 28.10 , ще помоля да пише и тук.(след вчерашното писмо за "присъствен ден" , кой знае каква каша ще е навсякъде...)Благодаря!
Наборът от вчера е на "зелено училище" и "купона е на 6"-ще види зор като се прибере...взе си "На прощаване" уж да го учи..., другите бяха помъкнали учебници, тетрадки....май само за в багажа ще са....

# 184
  • Мнения: 8 231
Може ли да споделите текстовете за преразкази, които правят децата в школите. Или заглавията, ако са разкази.
Ще ми се да давам на синковеца да прави от време на време по някой преразказ вкъщи, но ми е трудно да избера какво точно да е.

# 185
  • Мнения: 6 926
Аз съм купила това, но още не е отваряно:

# 186
  • София
  • Мнения: 9 111
В тези христоматии по литература за НВО - и по специално на БГ учебник - само частите от текстовете (главите), които се изучават в училище ли са включени?
Младежът ще ме довърши. Голям мерак да ходи на тази школа по химия. И сега не успява. Ляга си с 2 часа по-късно почти всяка вечер (от желания час). Ходи на школа по програмиране, математика и БЕЛ и едва смогва и за тях. Как да го убедя, че не може да си я позволи времево?
Оставих го да отиде днес - просто защото се беше пренавил, но му казах да не храни надежди, че ще ходи и през годината.
Иначе до сега правиха преразказ на:
"По жътва",
"Занемелите камбани"
и още някакъв текст, за който ще питам.

# 187
  • Мнения: 7 288
ston , до момента наборът е правил на школата няколко тези от "Стани , стани юнак балкански" , "Вятър ечи  , Балкан стене". Преразкази -два от "Алиса"- от името на Алиса, от името на разказвач: в скрит текст ще сложа откъса.Сега има за дом.да напише художествените похвати използвани в различни стихове от "На прощаване".
Скрит текст:

# 188
  • Мнения: 6 926
Ама какво става с тази химия? Вчера влизам в стаята за поредното "айде, до къде стигна" и какво да видя: взела от една книжка, която имах неблагоразумието да купя и решава уравнения по химия... Било супер интересно. За школата спорих миналата седмица, но каза, че нямало шанс да се откаже, така че не споря вече, ще си ходи. В понеделник държи да ходим в НПМГ, защото опцията с химия много я блазни... Поне изборът ѝ на топ 3 желани паралелки/училища са с различно балообразуване и дори може да се каже с различни изпити, та това леко ме крепи. Що за интереси: литература, химия, езици...

Дени, това не е ли много къс откъс за преразказ? За олипмиадите минали години си спомням, че имаше изискване за дължина на откъса, предполагам и за НВО е така, но там отказвам да се образовам на тема бел, че много се депресирам колко нищо не знам.

# 189
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Може ли да споделите текстовете за преразкази, които правят децата в школите. Или заглавията, ако са разкази.
Ще ми се да давам на синковеца да прави от време на време по някой преразказ вкъщи, но ми е трудно да избера какво точно да е.
За твоето има надежда щом се чудиш какво да му дадеш-това да успея да го накарам да направи доброволно преразказ ще си остане само в мечтите ми...

# 190
  • София
  • Мнения: 3 565
Изравняването на валентности в химичните уравнения ми беше супер интересно в 7 клас. На мнение съм, че когато нещо се разбира, интересът става все по-голям.
Удома е нещо подобно от няколко седмици с физиката. Даже се е запалил да прави някакви опитни електрически  постановки с баща си и да ги показва в училище. От край време все мърморя, че наборът не проявява постоянен личен интерес към каквото й да е свързано с учене. Ето че започна да ме изненадва.

# 191
  • Мнения: 7 288
Мария , и на мен ми се вижда къс този откъс , но това им беше дал господина за домашно, а и в час бяха правили подобен.

# 192
  • Мнения: 8 231
Аз се чудя и имам намерение да му дам, обаче, той дали ще го направи е отделен въпрос. Засега съм се преборила да решава задачи. Като му открия грешки и се амбицира да решава. Ама може ли да е такъв заплес! Вчера писа домашно, после аз проверявам. На формулата а+б на квадрат са. Първите задачи верни. После някакви други примери, които е разписал вярно и накрая на всички от тях, след последните пресмятания, му липсва свободният член. Не го бил видял 😠 После пак следват вярно решени задачи. Че като го насметох... Казала съм му днес кои задачи да реши и да има късмета да не ги е направил.

# 193
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
И Ема вече  упражнява задачи тип (a+b) на квадрат. Обаче ме притеснява материалът от миналата година...тази година няма да се преговаря, а виждам в пробния изпит от СМГ от миналата година, че има 6 класни задачи. А тя половината МАТ от 6 клас я проспа в у-ще.

# 194
  • София
  • Мнения: 385
Момичета, много бързо пишете. Не съм влизала от събота, а вече 13 изписани страници.
И аз да благодаря за споделената информация за помагала за редакция на правописни грешки.
Относно преразказа - на моя му е слабо място, просто не чете, ама въобще не иска нищо да чете - ни книги, ни списания, нищо, пробвали сме какви ли не подходи, срам не срам, не иска. А ние с баща му четем, в смисъл, не сме негативен пример. Онзи ден го стреснах, че няма да може да си чете и учи уроците след 7 клас по разказвателните предмети. И понеже не чете, му е трудно с преразказите - повтаря едни и същи думи, не може да запомни в детайли, отделно някои правописни грешки, объркано време и грознопис. Та учителката по БЕЛ му дава откъси от текстове - по един-два параграфа, за преразказване, постепенно да свиква. Никога няма за домашно цял дълъг преразказ, каквито виждам в някои помагала, от по 2 страници голям формат.
По математика приключват с многочлените. Другата сряда ще има контролно, ама не знам, дали до тогава няма да са минали и тъждествата.
По литература при нас "На прощаване" беше за домашно лятото да се учи наизуст цялото, научи го, миналата седмица беше изпитан абсолютно всеки от класа, та и моят да върже една шестица по БЕЛ. Почнали са да го тълкуват, разделено на 4 части. За домашно им дават и кратки тези-анализи на по два стиха от изучените досега стихотворения. Сега от 01 ноември почва да учи "Опълченците на Шипка", че и то беше за лятото, а в края на януари ще ги изпитва.
Ще го запиша и аз на пробен на Междучасие - и по двата предмета.

Общи условия

Активация на акаунт