Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са различните варианти за формиране на бал в училищата?
Какви са промените в образователната система през последните две години?
Какви са критериите за преразказ на НВО?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са различните варианти за формиране на бал в училищата?
В училищата има различни варианти за формиране на бал. Например, един от вариантите е 2*БЕЛ + 1*Математика, който дава максимум 300 точки, а не 400, както се посочва във форума. Освен това НПМГ тази година избра вариант 1хБЕЛ+1хМАТ+2хОЛИ (НС) за профили Природни науки, Математически (физика) и Икономическо развитие. Важно е да се отбележи, че вариантите за формиране на бал са 7.
-
Какви са промените в образователната система през последните две години?
Промените в образователната система през последните две години включват увеличаване на броя на професионалните за сметка на профилираните паралелки. Например, 73. СУ въвежда една допълнителна паралелка, докато 164 ГПИЕ променя броя на паралелките. Тези промени засягат балообразуването и избора на училище.
-
Какви са критериите за преразказ на НВО?
Критериите за преразказ на НВО включват изискването за подробност, като учениците трябва да преразказват достатъчно подробно необходимите моменти и по-малко значимите. Въпреки че се препоръчва да се пише максимално подробно, това може да бъде объркващо, тъй като разделът за правопис и подобни е с 12 точки, а компонентът за подробно писане получава преразказа до 4 точки, т.е. толкова най-много може да бъде загубено.
-
Как да се справим с избухванията и настроенията по време на пубертета?
-
Какви са някои често срещани методи за дисциплиниране на децата?
И телефони с копчета
Всъщност вечер след 19.00-20.00 часа рядко учи. В петък следобед написва за понеделник. В събота му е свободен ден и прави по 3-4 часа нещо допълнително. В неделя сутринта е на школа по БЕЛ и после си пише домашното за същата школа, за да не го мисли през седмицата. Тази година пропуска някои от състезанията, на които по принцип се явява и това му освобождава няколко съботни сутрини. Затова пък се записа на школата на Наков, в която той набираше миналия месец деца за "реални проекти". Ще видим дали ще оцелее след изпита, де.