СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 151
  • 792
  •   1
Отговори
# 105
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Ами ако моето учеше поне по час на ден  по разказвателните и по 1 час да отделя за матем и  1 час за бел със сигурно щяхме да си говорим мирно и спокойно и да съм доволна. То аз по принцип си изпускамм нервите след като ми е отговорил на всяка дума  и първо той започва да ми повишава тон и да крещи. До бой не сме стигали-на мен ми трябва сигурно тройна доза от сиропа...
Вчера разбрах,че не се е записал за ЧХ-въобще не е и казвал-било почивен ден,не му се ставало рано да пътува до друг град...Казах му като не иска да се занимава с математика да не остава в ПМПГ-да ходи в Спортното или в ПГ по архитектура-там има паралелка системно програмиране.

# 106
  • Мнения: 8 223
Светле, аз ти казах вече. Пращаме ги двамата в Правец, може и в една стая да ги настаним и да си мерят взаимно мързела кой по-по-най. Оспорвана битка ще е.
Час по разказвателни, час математика, час БЕЛ. Това прави три часа дневно. Че той моят сигурно толкова учи за цяла седмица 😂

# 107
  • Мнения: 6 584
Вие пък в Правец! Пращайте ги в Плевен , в МГ- то Simple Smile
Обещавам да ги наглеждам!

# 108
  • Мнения: 3 874
Oхх и аз мислех как няма да си повишаваме тон, няма да наказвам.., но още в трети клас ми смени представите за съвместното ни съществуване..
Един час учене на ден е голяма работа, за 15-20мин е готов по предмет, най-важното е да напише домашното, сега, че урокът не е прочетен целия - голяма работа. В интерес на истината, когато в часа е слушал не му е нужно много време да се подготви, но ако в часа е царяла анархия - вечно има нещо недоразбрано.
Тази година имаме напредък - времето му извън училище е много ценно и сам реши да стои на първия чин и да слуша в училище, та да не губи време с учене на уроци у дома

# 109
  • София
  • Мнения: 3 560
Като чета майките на момичета, много се надявам девойката, когато тръгне на училище, да ми компенсира всички побелели коси от братята й:)

# 110
  • София
  • Мнения: 922
Благодаря за новата тема! Аз няма от какво да се оплача, натоварването на госпожицата е като миналата година. В момента съм я оставила сама да си подрежда времето, има проблем организационно. От началото на учебната година не беше ходила на пиано, което си е нейно желание, и тази събота успя да го вмести.
За джобните - давам по 3 лв на ден , а в дните, когато е на БЕЛ, по 8, защото трябва да обядва с тях. Спестява ги постоянно, дори иска да ги намаля. Идеята за 20 лв на седмица , или докато свършат , може да й хареса. Ще пробвам.

# 111
  • София
  • Мнения: 2 437
Бубче благодаря за темата. За оплакване не искам да започвам, че скоро няма да свърша. Този уикенд беше и двата дни на школа заради изборите - такова мрънкане не е било, че няма нито един почивен ден. Домашното за неделя беше претупано и в резултат 23 т. на преразказа и много хамалски грешки по математика.
За джобни давам различно на седмица каквито имам - между 10 и 15 лв.

# 112
  • София
  • Мнения: 4 035
Джобни давам 20лв на учебна седмица + 5лв за неделя, когато е на курс. Ядене има вкъщи, ако се налага да яде навън, давам допълнително пари. 20те лева aко ги свърши преди неделя, проблемът си е неин... Simple Smile

Чета, чета и не мога да повярвам. Хора, вие наистина ли си крещите на децата? Това винаги ми е било ужасно. В нашата къща никога не се крещи, деца се наказват изключително рядко, за бой и дума не може да става.
Говорим си с тях като с равни.

Прекрасно е, че има уравновесени, хармонични и спокойни хора, които успяват да поддържат семеен мир и ред посредством доброта Simple Smile
Аз спадам към викащите Grinning Викам и по децата, и по кучето, май само по мъжа не викам.

# 113
  • София
  • Мнения: 9 108
Явно правилно е разбрал за школата. Само дето го заподозрях, че нещо не е внимавал Blush .
Джобни - няма определена сума. Гледам да има в себе си 3-5 лв. и като намалеят,си взема от една касичка у дома, в която държим. Гледам да не прекалява. Но като цяло е съзнателен.

# 114
  • Мнения: 47 963
Досега не съм викала, а явно е трябвало
Или мързела е прекален.
Искам да го мотивирам и да го накарам да даде най-доброто от себе си, но просто не знам. Не знае какво иска да учи, нищо не знае. Учи там за някакви оценки и това е

# 115
  • Мнения: 569
Прекрасно е, че има уравновесени, хармонични и спокойни хора, които успяват да поддържат семеен мир и ред посредством доброта Simple Smile
Аз спадам към викащите Grinning Викам и по децата, и по кучето, май само по мъжа не викам.

Хм, никой досега не ме е наричал уравновесена Simple Smile, а с "хармонична" ще предизвикаш бурен смях сред роднини и приятели. Семеен мир - има и то в големи количества Simple Smile
Преди години бях много щура, правила съм такива щуротии, че ако заразказвам няма да ми повярвате.
При раждането на първото ни дете, преживяхме страшна криза -
Скрит текст:
двете за кратко бяхме от другата страна.
Тогава за една нощ приоритетите, начина на живот и ценностната ми система се промениха коренно.
За мен детето е свято и безценно. Може би затова не си позволявам да им крещя или да ги наказвам. Предпочитам да говорим, обсъждаме, спорим. Може да ме считате за луда, но откакто имам деца аз реално нямам личен живот. Всичко се върти около децата, всичко. И да не си помислите, че се оплаквам, напротив щастлива съм Simple Smile

# 116
  • Мнения: 3 048
Dodiela, и все пак детето, както го описа, няма за какво да му се вика или поне не по въпросите, по които ние, опитвайки се да мотивираме мързеланковци ( с Happy сме от една и съща страна).
Повярвай викането не е избрана стратегия, а признак на отчаяние. Grinning

# 117
  • Мнения: 47 963
Абсолютно
С другото ми дете проблемите са други, но да не учи никога не е седяло на дневен ред.
Тук ми трябват други стратегии, явно.
Имам пред очите си златни яйца на по 40, на по 60 години, на които още майките им прислужват и ги жалят. Не е нормално. Не искам да изпускам момента.
За мен децата да всичко, но...за тяхно добро са нужни някои мерки. Уви.

# 118
  • Мнения: 569
Dodiela, и все пак детето, както го описа, няма за какво да му се вика или поне не по въпросите, по които ние, опитвайки се да мотивираме мързеланковци ( с Happy сме от една и съща страна).
Повярвай викането не е избрана стратегия, а признак на отчаяние. Grinning
Вярно детето ми е златно Simple Smile обаче все остава да се чудя защо викате Simple Smile Мислите, че ще ви чуе по-добре или от нерви? Защо не пробвате да съскате Simple Smile ефекта е поразителен, пробвайте.

# 119
  • София
  • Мнения: 4 035
Всичко е въпрос на това как възприемаш дадено нещо. Аз съм адски експресивна, принципно говоря много високо, редовно ми правят забележка, че около мен всички ме слушат Simple Smile Така че аз лично не приемам това да викна като някакво унижение или незачитане на личността на децата. Мъжът ми например не вика, той е в другата крайност.
Не знам дали е лудост, но е избор това да се откажеш от личния си живот, в името на децата си. Нашето ежедневие също се върти в огромен процент около децата, заниманията, хобитата, интересите, нуждите и уроците им. Но моят избор е да имам и лично време, след 10г децата няма да имат нужда от мен в такава степен и за мен е важно да съм успяла да съхраня връзката с мъжа си, с приятелите ми с останалата страна на семейството ми. Така смятам за редно.

П.П. Откачам ако някой реши да съска, ето това за мен е унизително, пренебрежително и гадно.

Общи условия

Активация на акаунт