СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 081
  • 792
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 918
Дълбоко се съмнявам, че някой с кеф се кара на детето си и първо не е опитал с нормален тон и дълги разговори. И на мен не ми се иска да повишавам тон, но ми се случва, като съзнавам, че не винаги съм права.

За джобните - държа да има пари в себе си, всичко се случва. До миналата година давах примерно 20 лв, като свършат си казва, като питах всеки ден "Пари имаш ли?". Не е злоупотребявала. Тази година реши да го играем по друг начин - да ѝ давам седмични пари и каквото си спести да си остава за нея (имала нещо на ум, дано не е куче Simple Smile) и така всеки понеделник давам по 20 лв, а тя май се вманиачава да пести.

И СМГ учители си обявиха датите за пробните, като записването ще е активно след 01.11. Качих и тези дати в календара ни. Обявили са формат за математиката част 1: 18 задачи с избираем отговор и 2 задачи със свободен отговор; част 2: 3 задачи за подробно описване. Времетраене 60+90 минути.

Записах Ния на БЕЛ в Междучасие, сигурно и в СМГ ще я запиша, колебая се нещо. По математика не я записах в Междучасие, но може би в СМГ ще я запиша, защото там вероятно ще се явят масово децата от СМГ, та да премери сили с математиците.

# 121
  • Мнения: 569
П.П. Откачам ако някой реши да съска, ето това за мен е унизително, пренебрежително и гадно.

а, аз ако някой ми крещи Simple Smile

# 122
  • Мнения: 47 902
Да, защото чува по-добре. Вчера даже говорих с близка, тя е със сходен на него темперамент и е младичка. Разказа, че само срамът я е мотивирал. Затова и аз ударих на тая струна снощи, учителката също, явно го е усетила
Да не мислиш, че имам желание да му е трудно, да се карам, че ми е приятно, че не иска да чете и т.н. Че не съм изчела тонове статии и литература, не съм говорила с педагози, с логопеди и прочие. Че не съм чела и говорила като е бил малък, че не четем, не учим, не даваме пример и т.н.
Обаче на, факт, не ще, не може, срам го е от провалите, демотивиран...опитвам различно неща, дойде ред на крещенето.

# 123
  • София
  • Мнения: 4 035
П.П. Откачам ако някой реши да съска, ето това за мен е унизително, пренебрежително и гадно.

а, аз ако някой ми крещи Simple Smile

Точно затова казах, че всичко е въпрос на възприятие, ти не си представяш как някой крещи на детето си, аз пък не си представям как някой може да му съска.

# 124
  • София
  • Мнения: 6 110
И аз съм от викащите. Освен, че е доста шумно у нас по принцип и трябва да повиша тон, за да ме чуят, понякога успяват да ме извадят от равновесие. Но както Мария е споменала, след като съм повторила около 1237 пъти в спокоен разговор.

Хепи, и със сините плитки Wink сме така. Започвам аз да се демотивирам, виждайки, че не мога да мотивирам него.

Джобни получава 20лв седмично, най- често спестява. Сега се е вманиачил да си купува сам дрехи 2ра употреба и дебне в няколко магазина.

# 125
  • София
  • Мнения: 3 558
Нещото, което мен ме изкарва из равновесие и почвам да крещя е като видя набора и брат му да се млатят или дразнят. Всичко друго, включително и мързела към ученето, понасям някакси стойчески с мърморене, но това ме побърква и включвам високите децибели.

# 126
  • София
  • Мнения: 2 437
Викам и то не рядко. Направо лудите ме хващат когато десет пъти съм повторила едно нещо и то не се прави, а ми се отговаря „Ей, сега”. Аз съм организиран и стриктен човек. Когато трябва нещо да свърша независимо дали ми харесва или не го правя на минутата, за да ми отпадне като ангажимент. Моят син е пълната ми противоположност – всичко се прави в последната секунда и то нервно, и припряно, и това наистина ме вади от равновесие. Много обичам детето си, до голяма степен времето ми се върти около него, но това не значи, че аз не съм човек и трябва да се откажа от личния си живот. Децата растат и в един момент отлитат от гнездото, а ние трябва да продължим да живеем и то пълноценно. 

# 127
  • Мнения: 1 053
Бубче,мерси за темата Flowers Tulip
Относно парите и аз давам 20 лева на седмица,ама госпожицата си ги харчи,абсолютно нищо не събира!
Доста е впечатлена от "Музейко", много и харесало, за съжаление се върна болна от екскурзията, днес я изпратих на училище да видим, довечера ще си покаже!
Иначе като чета тук колко амбициозни деца има,леко се шашкам, моето съвсем не е такова Disappointed все ме успокоява,че всичко ще е наред в края на годината, силно се съмнявам, но пък и се надявам поне донякъде да е права и да влезе в едно от трите училища,което си е харесала!

# 128
  • Мнения: 8 209
Аз за учене рядко крещя, там само мърморя. Крещя за други неща. Например да си прибере най-сетне изпраните дрехи в шкафа, да влиза най-сетне в банята, защото и други чакат ред за там, а трябва и да се спи. Казвам един път, подканям втори път и като чувам неизменния отговор "Ей, сега, де,. Е, бързам, де, бързам" и го гледам как ама хич и не се е забързал, крясвам.

# 129
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Викам и още как! С трима мъже вкъщи понякога имам чувството, че това е единствения начин да ме чуят.
И то точно, за битовизми, от които имам пришки на устата - разхвърляна стая, чорапи под леглата, целия ученически арсенал по бюрата, лична хигиена (на тази тема направо откачам) и т.н. и т.н.
Имам приятелки с момичета - кротки, подредени. За какво да им се скараш?
Ама то сития на гладния не вярва. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 130
  • Мнения: 569
Да, защото чува по-добре. Вчера даже говорих с близка, тя е със сходен на него темперамент и е младичка. Разказа, че само срамът я е мотивирал. Затова и аз ударих на тая струна снощи, учителката също, явно го е усетила
Да не мислиш, че имам желание да му е трудно, да се карам, че ми е приятно, че не иска да чете и т.н. Че не съм изчела тонове статии и литература, не съм говорила с педагози, с логопеди и прочие. Че не съм чела и говорила като е бил малък, че не четем, не учим, не даваме пример и т.н.
Обаче на, факт, не ще, не може, срам го е от провалите, демотивиран...опитвам различно неща, дойде ред на крещенето.
Всъщност не, изобщо не съм си и помислила, просто си приказвам, участвам и аз Simple Smile доколкото ми стига ума.
Не съм искала да съдя или обидя някой, хора различни - всеки го мотивира различно нещо. Само се учудих колко много крещящи има, аз дори и не съскам, въпреки че по-скоро това бих правила.
Както и да е, всеки възпитава собствените си деца, както смята за най-добре и през ум не ми е минавало да ви давам акъл. Simple Smile
Само да ви кажа (на всички с "енергоспестяващите" деца) - преди много години моята майка сигурно щеше да говори като вас Simple Smile. Аз също не знаех какво искам да уча до последния момент, никога не съм била отличник, но никога и слаб ученик, предпочитах да съм с приятели и по купони, отколкото да уча. Сега имам две магистратури - едната е химия в СУ (много съм доволна защото е много трудна специалност, а завърших първа). И за финал имам страхотна работа.
Желая ви търпение и успех Simple Smile

# 131
  • Мнения: 47 902
Да, но както казах имам достатъчно и други примери, за хора,които цял живот им се принася и са провал.
Щом трябва, ще споделяме в темата само медали и успехи, няма да разваляме добрия тон  я

# 132
  • Мнения: 569
Да, но както казах имам достатъчно и други примери, за хора,които цял живот им се принася и са провал.
Щом трябва, ще споделяме в темата само медали и успехи, няма да разваляме добрия тон  я
Това, че трябва да им се принася или да споделяме само медали и успехи някъде в моите думи ли го прочете?

# 133
  • София
  • Мнения: 3 558
A, моля, моля, без медали и успехи само... Като балсам за родителската ми душа е да чета, че не само аз се пека на пубертетския безотговорен огън Simple Smile

# 134
  • София
  • Мнения: 8 931
Хич не се срамувам, че ми се налага понякога да викна или накажа някого от тримата. По-добре така, отколкото да се срамувам после от техните постъпки. Някой може да е благословен с добри, работливи и ученолюбиви деца, но други се справяме, с каквото ни се е паднало. На мен засега са ми се паднали две много мързеливи деца и 1 скорпион. Иначе учат, но другото е мъка.

Общи условия

Активация на акаунт