СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 225
  • 792
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 6 361
И понеже съм отявлен циник, а също така обичам (само)иронията, мисля, че тези кодови наименования на училищата са си много на мястото.

ми тогава ги запишете в първия постинг, да не се чудят хората и да питат през ден или пък да стоят в недоумение.
сериозно - адски е неприятно да броузваш десетки страници наред и да се чудиш какво по дяволите е това Бузема или да се мъчиш да отсееш зрънце ценна информация сред купища small talk на тема бело, зелено, лилаво и прочее от хора с много свободно време.

# 541
  • Мнения: 6 926
Питат хора, които не са част от форума. Тук сме общност и си се шегуваме. Който не намира "зрънце" ценна информация тук, то нормативните документи са свободно достъпни и пълни само с ценна информация. Тук ние, хората с много свободно време, се и разтоварваме, споделяме лични неща и хич не ни е приятно някой да ни размахва пръст как да се шегуваме. Темата е отчетна, а не строг форум само за ценна информация.

Не издържах!

# 542
  • София
  • Мнения: 6 361
Профил 3 и ако има профил 4 отново се решава на ПС, но не се утвърждават по този начин. Тези профили могат да бъдат ясни още преди да кандидатстваш, а може и когато станеш в 10-то клас. Има и случай, в който децата бяха приети с определен профил 3 и 4, но в последствие в училището смениха регламента и отново ще си кандидатстват за тези профили. Та профил за 3 и 4 си е голямо неизвестно и нищо не е 100% сигурно.

ето това е зрънцето информация, което изключително много родители на ученици от 7 клас изобщо не знаят, а този факт може да е сериозен препъни-камък в бъдеще!

тази информация аз научих благодарение на теб ( Hug), тя не е лесно достъпна никъде. честно казано, на деня на откритите врати се надявах да ми кажат и нещо за тези неща именно в смлян и достъпен за родителя вид, но не би.
по принцип не ми се струва ефективно да се праща всеки родител да открива топлата вода - тоест, да чете и да се лута из бъркотията от наредби и регулации.

# 543
  • Мнения: 5 001
Питат хора, които не са част от форума. Тук сме общност и си се шегуваме. Който не намира "зрънце" ценна информация тук, то нормативните документи са свободно достъпни и пълни само с ценна информация. Тук ние, хората с много свободно време, се и разтоварваме, споделяме лични неща и хич не ни е приятно някой да ни размахва пръст как да се шегуваме. Темата е отчетна, а не строг форум само за ценна информация.

Не издържах!
Подкрепям!
Винаги се отговаря на всеки въпрос, дори да го има на предната страница, та не виждам какво ви пречи как се пише в темата.

# 544
  • Мнения: 47 981
Аз съм много благодарна за постоянното отговаряне!!!

# 545
  • Мнения: 21 455
Всъщност, ако напишеш в Гугъл " профилиращи предмети БГ Мамма" ще излязат доста резултати. Joy
Може да се търси и в самата тема, без да се налага да се чете всичко ( от компютър).
Влизаш  в темата. Цъкваш  върху трите точки най-отгоре на страницата и избираш " отпечатай".
Едновременно натискаш бутоните ctrl и f на клавиатурата си. В горния десен ъгъл на прозореца ще се отвори поле за търсене. Пишеш избрана ключова дума - например "профил". Използваш стрелките, за да се придвижваш по откритите съвпадения.
Скрит текст:
Има потребители, които от години отговарят на едни и същи въпроси и не им тежи. Така че не виждам проблем да се прескача това, което не те интересува.

# 546
  • Мнения: 8 228
На мен темата ми харесва точно такава каквато е. Има много ценна информация, има и лични истории. Последното не ми е маловажно дори и само да се уверя ( не знам дали ме успокоява), че моето магаре вкъщи не е кой знае колко по-различно от другите.

# 547
  • София
  • Мнения: 2 437
Абе хора ние да не сме роботи? Как си го представяте в тази тема да се пишат само сериозни неща, наредби, профили и т.н.? Ами че тя е и за разпускане, и за споделяне на лични неща, и за всичко, което ни вълнува. Четох и миналогодишната, и предходната тема. Ако ги нямаше закачките и щипката хумор тези жени щяха да луднат покрай резултатите и класиранията. При тях има една страхонта атмосфера, която искрено се надявам да я има и при набор 2006. Да ви кажа ако нашата тема е суховата и няма "глупости" (както се написа) на мен не ми върши работа и просто ще спра да я чета и пиша. Аз имам нужда не само да сверя часовника за знанията на моето дете, но и да отпусна душата, защото си мисля, че само тук мога да намеря съмишленици, които да ме разбират какво се случва в този 7-ми клас. На 100 % процента заставам зад думите на Мария. Не искам никой да засегна, но това е моето мнение.

# 548
  • София
  • Мнения: 6 361
Питат хора, които не са част от форума. Тук сме общност и си се шегуваме. Който не намира "зрънце" ценна информация тук, то нормативните документи са свободно достъпни и пълни само с ценна информация. Тук ние, хората с много свободно време, се и разтоварваме, споделяме лични неща и хич не ни е приятно някой да ни размахва пръст как да се шегуваме. Темата е отчетна, а не строг форум само за ценна информация.

Не издържах!

Мария, много съм разочарована и обидена да прочета точно от теб такава реакция на моите думи, които даже си успяла да преиначиш и да не разбереш. Очаквах, че ще бъда атакувана заради мнението си, но не и точно от теб... Знам, че има и други хора, които мислят като мен, но не смеят да си кажат, за да не бъдат нападнати по същия начин, по който сега ще нападнете мен.

Достатъчно отдавна съм в тази тема -  много от преди доста от пишещите днес, които ще се отчетат колко са доволни и щастливи - за да знам каква е темата и в какво неизбежно ще се превърне, имайки поглед върху темите на предходните набори.

Всъщност, ако напишеш в Гугъл " профилиращи предмети БГ Мамма" ще излязат доста резултати. Joy
Може да се търси и в самата тема, без да се налага да се чете всичко ( от компютър).
Влизаш  в темата. Цъкваш  върху трите точки най-отгоре на страницата и избираш " отпечатай".
Едновременно натискаш бутоните ctrl и f на клавиатурата си. В горния десен ъгъл на прозореца ще се отвори поле за търсене. Пишеш избрана ключова дума - например "профил". Използваш стрелките, за да се придвижваш по откритите съвпадения.
Скрит текст:
Има потребители, които от години отговарят на едни и същи въпроси и не им тежи. Така че не виждам проблем да се прескача това, което не те интересува.

Дидева, много благодаря за подробната информация. аз съм потребител в бг-мамма от 2004 година и съм ИТ специалист - ориентирам се достатъчно добре както в платформата, така и в търсенето в интернет. Simple Smile

въпросът е, че не винаги знаеш какво търсиш, за да го търсиш. ако, например, никога не си чувал за 3-ти и 4-ти профил, няма да седнеш да цъкаш със стрелкичките, нали?

колкото до прескачането на неинтересуващите ни мнения -  проблемът с прескачането на 30 страници постинги на тема кой с кого ще сватоса младежа или девойката е, че трябва да ги прочетеш, за да ги сигурен, че в тях няма и нещо информативно, преди да ги прескочиш.

това беше последният ми опит за изясняване по темата, очевидно няма да е успешен, но поне съм опитала. не искам да обидя никого, най-вече традиционните компетентни и помагащи участници. нито искам да огранича елемента на споделяне, закачка и шега. всичко е въпрос на мярка и съобразяване с околните.

Последна редакция: ср, 30 окт 2019, 14:41 от Фран

# 549
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Аз лично съм наясно с "жаргона" на гимназиите, но понеже той има своя контекст в стари набори и теми, за мен е чужд и ми е по-привично да използвам стандартните наименования на училищатата. Не ми пречи, ако някой потребител използва другите, но и разбирам защо се дразнят хора, които тепърва се включват в седмокласната тема. Не се познаваме още добре, аз лично до тази година не бях следила и писала в наборните ми теми, но чета от миналата година 7-класната. От дълги години съм във форума и съм се примирила, че ще има много ситуации на дълго скролване, докато намеря, това, което ми трябва.
Та...апелирам за повече взаимен толеранс, да си дадем време да се опознаем...

P.S И това го казвам аз, дето съм страшно хард:)

За Междучасие - неделната група на дъщеря ми е разделена на 2 - в петък математика, в неделя БЕЛ, но на Янко Сакъзов.

# 550
  • Мнения: 47 981
Да, и на мен ми писва да чета примерно за Междучасие, а някои потребители изобщо не са в София и не ги вълнуват перални и подобни. Някои искат информация, други да изпуснат напрежението, някои всичко, но темата е една. И за информация, и за всичко

# 551
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Нещо много рано взехте да си дърпате плитките. Има време да изтрещим, къде е още юни месец.

# 552
  • Мнения: 11 671
Нещо много рано взехте да си дърпате плитките. Има време да изтрещим, къде е още юни месец.

То тогава общото нещастие ще ни сплоти JoyJoyJoy

# 553
  • София
  • Мнения: 254
И аз съм много благодарна на Дидева и другите участници, които отговарят компетентно и търпеливо на всички "процедурни" въпроси. Надявам се, че ще продължат да бъдат с нас.

За да сменя малко темата, в отговор на едно въпросче отпреди няколко страници, относно лазерната епилация на децата - моята козметичка каза, че и на нейното дете не би направила лазерна епилация все още. Не било добре проучено и изпробвано на достатъчен брой хора, за да се знае дали има дългосрочни странични ефекти. Ние сме на обикновена кола маска, и то само на определени места, само когато се налага. Засега...

# 554
  • Мнения: 47 981
Аз съм говорила с лекари.  Дерматолог, ендокринолог,даже съдов, инунолог по друга причина и т.н. Докато космите излизат и хормоните бушуват- не. След 16-17-18 годишна възраст-да.
От там насетне вече всеки преценява.

Общи условия

Активация на акаунт