Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 76

  • 42 406
  • 778
  •   1
Отговори
# 360
  • Sofia
  • Мнения: 47
Здравейте,
Колко време ви е закъснявал втория цикъл след дълъг протокол? Вече 15 дни ми закъснява..

Здравей,
При всеки е различно и най-важното зависи колко Декапептил са ти били. Аз чаках 48 дни при цяла инжекция и 30 дни при половин. Ако до 50-60 дни не ти дойде се ходи на доктор и тогава най-вероятно ще ти дадат Дуфастон за 7 дни и 3 дни по-късно цикъла идва. Ако обаче си при доктор Стаменов той иска цикъла сам да си дойде и не дава хапчета да го предизвика. Чела съм по форумите,че даже има момичета, които и по 90 дни нямат цикъл.
След като ти дойде ще е адски дълъг цикъл аз вече 2 седмици и половина съм в цикъл, но е слабо. Незнам при другите момичета дали цикъла им е бил дълъг след неуспешно инвитро,ако искате споделете моля. На мен ми писна и си запазих час при докторка, в друга клиника, за да ми каже какво става, тъй като за доктора не ми дават час и не мога да чакам с месеци,за да разбера какво не е наред и защо не спира МЦ. Пия Примолут Нор за спиране на цикъла,но не се спира.

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 1 096
Един единствен път съм била по дълъг протокол и ми закъсня 68 дни и лично аз нямах промяна в дължината на цикъла,но бях с много силни болки,всички останали опити съм била по къс,и да права си Magdalina Petrova 645169 доктор Стаменов държеше да си ми дойде без никакви хапчета.

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 10:05 от samantinia

# 362
  • Sofia
  • Мнения: 47
Един единствен път съм била по дълъг протокол всички останали опити съм била по къс,закъсня ми 68 дни,промяна нямах в дължината,но бях с много силни болки,и да права си Magdalina Petrova 645169 доктор Стаменов държеше да си ми дойде без никакви хапчета.


Здравей Samantinia,

Аз пък никога не съм била по къс протокол всеки път ме блокират на 20-ти ден от МЦ. Интересно обаче как при къс протокол толкова си чакала за цикъл 68 дни? Аз все си мислех,че по-бързо идва МЦ като е къс протокола,ама явно не е така Sad А после като ти дойде дълъг ли ти е цикъла, че при мен тия 2 седмици и половина вече много ме притесняват.

# 363
  • Пловдив
  • Мнения: 1 096
Един единствен път съм била по дълъг протокол всички останали опити съм била по къс,закъсня ми 68 дни,промяна нямах в дължината,но бях с много силни болки,и да права си Magdalina Petrova 645169 доктор Стаменов държеше да си ми дойде без никакви хапчета.


Здравей Samantinia,

Аз пък никога не съм била по къс протокол всеки път ме блокират на 20-ти ден от МЦ. Интересно обаче как при къс протокол толкова си чакала за цикъл 68 дни? Аз все си мислех,че по-бързо идва МЦ като е къс протокола,ама явно не е така Sad А после като ти дойде дълъг ли ти е цикъла, че при мен тия 2 седмици и половина вече много ме притесняват.
Може би не съм се изразила правилно,един единствен път съм била по дълъг протокол и ми закъсня 68 дни а по къс в момента в който спра хапчетата до 3 дни ми идваше

# 364
  • Мнения: 226
Здравейте!Има ли момичета трансферирали ембриони с мозайцизъм,и колко процента?Как процедирахте след положителен тест?

# 365
  • Мнения: 157
Един единствен път съм била по дълъг протокол всички останали опити съм била по къс,закъсня ми 68 дни,промяна нямах в дължината,но бях с много силни болки,и да права си Magdalina Petrova 645169 доктор Стаменов държеше да си ми дойде без никакви хапчета.


Здравей Samantinia,

Аз пък никога не съм била по къс протокол всеки път ме блокират на 20-ти ден от МЦ. Интересно обаче как при къс протокол толкова си чакала за цикъл 68 дни? Аз все си мислех,че по-бързо идва МЦ като е къс протокола,ама явно не е така Sad А после като ти дойде дълъг ли ти е цикъла, че при мен тия 2 седмици и половина вече много ме притесняват.
Може би не съм се изразила правилно,един единствен път съм била по дълъг протокол и ми закъсня 68 дни а по къс в момента в който спра хапчетата до 3 дни ми идваше

По това, което описвате явно ще си чакам още дълго време. Бях се настроила нещата да се случват по-бързо, но явно няма. Бяхме говорили с Персенска да направим хистеро, но явно оставяме всичко за след празниците.
Успех момичета!

# 366
  • София
  • Мнения: 23 165
по-добре иди при персенска.
след такъв блокаж и лигавица няма, тъкмо идеално за хистероскопия.

# 367
  • Мнения: 226
Когато ви дават документа от ПИД,описано ли балансираните и не балансираните ембриони кой с какъв дефект е и коя хтомозома не е наред?

# 368
  • Мнения: 556
Когато ви дават документа от ПИД,описано ли балансираните и не балансираните ембриони кой с какъв дефект е и коя хтомозома не е наред?
В Надежда резултатът е ясен откъм какво не е наред.

# 369
  • Мнения: 226
Когато ви дават документа от ПИД,описано ли балансираните и не балансираните ембриони кой с какъв дефект е и коя хтомозома не е наред?
В Надежда резултатът е ясен откъм какво не е наред.
Когато е балансиран,това значи ,че е без никакви забележки,така ли?
Мозайцизмът как го описват?!

# 370
  • Мнения: X
Може ли да попитам? Някой по-сведущ по тези въпроси може ли да ми обясни каква е ролята на блокиращата инжекция при донорска програма? Разбрах, че по някое време ще ми бият такава, като дойде момента, разбрах, че ще е заради синхронизация със донорката, но не разбрах за колко време действа тази инжекция и като ми я сложат примерно на 20-ти ден от цикъла, следващия път трябва да ми дойде на точно определен ден или...изобщо няма да ми дойде?

# 371
  • Мнения: 556
Когато ви дават документа от ПИД,описано ли балансираните и не балансираните ембриони кой с какъв дефект е и коя хтомозома не е наред?
В Надежда резултатът е ясен откъм какво не е наред.
Когато е балансиран,това значи ,че е без никакви забележки,така ли?
Мозайцизмът как го описват?!

Тази молекула, както я наричах когато си видях един резултат, означава:
60% мозайка на монозомия 16 хромозома
50% мозайка на тризомия на рамо(част) от 13 хромозома

На балансиран, пишат "просто" балансиран .

# 372
  • Мнения: 3 505
В епикризата от трансфера ми са отбелязали тестът да се направи на 14-ти ден, но чета тук, че можело и на 9-10 ден. Притеснява ме дали ще бъде достоверен резултатът, ако пусна кръвен утре (10 ден на 5-дневно ембрионче) при наличието на Хориомон 5000, поставен последно на 18.11. Освен това вчера ползвах пследната доза Зарзио, а ми е назначено през ден и ще се получи интервал от няколко дни, ако изчакам до 14-ти ден.

# 373
  • Sofia
  • Мнения: 47
В епикризата от трансфера ми са отбелязали тестът да се направи на 14-ти ден, но чета тук, че можело и на 9-10 ден. Притеснява ме дали ще бъде достоверен резултатът, ако пусна кръвен утре (10 ден на 5-дневно ембрионче) при наличието на Хориомон 5000, поставен последно на 18.11. Освен това вчера ползвах пследната доза Зарзио, а ми е назначено през ден и ще се получи интервал от няколко дни, ако изчакам до 14-ти ден.

При ембрионче на 5-ти ден, знам че може преспокойно на 10 ден от трансфера да си направиш кръвен тест.

# 374
  • Мнения: 226
Когато ви дават документа от ПИД,описано ли балансираните и не балансираните ембриони кой с какъв дефект е и коя хтомозома не е наред?
В Надежда резултатът е ясен откъм какво не е наред.
Когато е балансиран,това значи ,че е без никакви забележки,така ли?
Мозайцизмът как го описват?!

Тази молекула, както я наричах когато си видях един резултат, означава:
60% мозайка на монозомия 16 хромозома
50% мозайка на тризомия на рамо(част) от 13 хромозома

На балансиран, пишат "просто" балансиран .
Пише небалансиран заради високия % и това са монозомии и тризомия.Тризомия никога няма да пише балансиран.Но ако мозайцизмът е 10%ми е интересно какво пишат,защото казват,че до 20%мозайцизъм изобщо не ги съобщават,води се добър

Общи условия

Активация на акаунт