На море в Турция - тема 64

  • 61 578
  • 758
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 712
А някой с мнение за Aquasis resort and spa Didim ?
Изглежда уникално, но дали е така?

Явно Т на водата зависи от сезона и от усещането по принцип за топло и студено Wink

# 631
  • Пловдив
  • Мнения: 1 930
Ох,това Т е доста относително .
На мен винаги ми е студено .
Като гледам децата как се къпят в морето и басейна  чак ме е срам ,но съм си  зиморничава .

# 632
  • Балчик
  • Мнения: 249
Здравейте! И аз имам малко нужда от помощ при избора. Поради лимит на бюджета /около 4200 до 4400 за 4 възрастни със самолет за периода около 21,09,2020/, засега се колебаем между VONRESORT GOLDEN BEACH, AMARA PRESTIGE в Кемер, CLUB TUANA във Фетие и OTIUM ECO CLUB w Side. От изброените хотели сме били във VON и TUANA. Основно държим на по-голяма и зелена територия, чистота, качествена храна и ако може да има къде да се разхождаме. Плажа не ни е приоритет, понеже живеем на морето и цяло лято сме на плаж. От VON и Tuana сме доволни, но незнам дали другите два са съпоставими с тях. Четох отзиви, че не са зле и ни се иска да не повтаряме вече посетени хотели, но все пак не ми се иска и на по-лошо ниво да попадна. Ако може някой да даде съвет ще съм благодарна.

# 633
  • Русе
  • Мнения: 7 089
А някой с мнение за Aquasis resort and spa Didim ?
Изглежда уникално, но дали е така?
А къде гледа оферта за него?

# 634
  • Мнения: 712
А някой с мнение за Aquasis resort and spa Didim ?
Изглежда уникално, но дали е така?
А къде гледа оферта за него?
Verso

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 12:01 от AnMary

# 635
  • Варна
  • Мнения: 3 969
Много благодаря за помощта, а понеже мъжът ми обича да пазарува, кой от Eftalia Ocean и  Lyra Resort има в близост базар или място за пазаруване.

Около Lyra Resort в курортните зони Кизилъгач и Кизилот на Манавгат са още десетина хотела.На пешеходно разстояние от 3 до 15 мин. пеша има десетки магазини и пазари.Lyra Resort има собствен лира аутлет в търговската зона на Кизълагач с бусшатъл до него на всеки час.

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 22:11 от peterky2002

# 636
  • Мнения: 74
Здравейте.

Забелязвате ли рязко покачване на цените за ранни резервации тази седмица - точно преди Черния петък? За един и същи хотел една и съща дата от миналата седмица до днес цената се е повишила с 300 лв.

# 637
  • В.Търново
  • Мнения: 6 724

Italytraveller, кой е хотела?

# 638
  • Мнения: 1 710
vemite, на мен между Otium Eco Club и Amara Prestige, повече ми допада организацияна на територията на Amara Prestige, но пък по-хубавите оценки са за Otium Eco Club, а Amara Prestige още се бори с негативите от миналото.
Otium Eco Club - хотелът е на доста години и стандартните стаи са малки. Последната реновация е била преди 5-6 години, но периодично се променя по нещо в стаите, така че са прилични на вид, но са семпли. Територията не е много голяма, но е добре озеленена. За площта на хотела, легловата база не е твърде голяма, така че едва ли ще ви се стори пренаселен или твърде шумен. Обслужването и чистотата са ок, според оценките храната е много добра.
На пръв поглед Amara Prestige има повече плюсове. Той е по-нов, правена му е скоро реновация, стаите са по-големи, територията също, има повече и по-разнообразни водни пързалки. Обаче има и не чак толкова хубави страни - стаите са доста на брой, зеленината, съответно сянката е по-малко, храната не е много разнообразна. Тази година по време на трансфера до летището се качи едно семейство от този хотел. Казаха, че почивката им е била добра, но към храната и алкохола са имали забележки. Но пък са имали фрешове. Друго обстоятелство, което за някои хора може да е съществен минус е това, че хотелът е ориентиран към руските туристи и там са в изобилие. Аз си мисля, че след VonResort, Amara Prestige трудно ще ви впечатли.

Предлагам ви и още един вариант за хотел, който отговаря на бюджета ви и това е Swandor Topkapi Palace. Миналогодишната реновация, близостта до летището, активната анимация с хубави партита определя хотела като приятен вариант за почивка.

Italytraveller, не забелязвам никаква промяна в цените на хотелите, които следя.

# 639
  • София
  • Мнения: 1 441
Няма ли някъде инфо за кои хотели предстои реновация за 2020 г.

# 640
  • Мнения: 5 720
Благодаря на всички за участието в темата!
Аз имам молба, ако някой може да ми отговори ще бъда благодарна.
Кой хотел е за предпочитане между BARUT HOTELS HEMERA 5*
и SUENO HOTELS BEACH SIDE - 5*
И двата хотела са в Сиде.
Интересува ни хубав плаж, храна и добро озеленено пространство. Не се интересуваме от аквапарк.
А може и да ми предложите друг подобна категория хотел.

# 641
  • Мнения: 4 828
Благодаря на всички за участието в темата!
Аз имам молба, ако някой може да ми отговори ще бъда благодарна.
Кой хотел е за предпочитане между BARUT HOTELS HEMERA 5*
и SUENO HOTELS BEACH SIDE - 5*
И двата хотела са в Сиде.
Интересува ни хубав плаж, храна и добро озеленено пространство. Не се интересуваме от аквапарк.
А може и да ми предложите друг подобна категория хотел.

Две години подред ходя с детето в Барут Хемера. Не мога да направя сравнение, тъй като това е единственият хотел в Турция, в който сме били, но на мен лично ми допада. Особено след като повтарям, въпреки че аз по правило не повтарям дори мястото. Хотелът има красива градина с много дървета. Храната е хубава, но за сина ми понякога е трудно да намеря нещо за ядене - доста от яденетата са леко пикантни или пък с доста подправки, на които седемгодишното не е свикнало. Има страшно много баклави, реванета, кадаифи и прочие. Имаше и печена тиква, която според мен само аз ядях, но ние бяхме единствените българи в хотела (или поне не чух българска реч). Огромен избор от салати, сирене, всякакви тестени изделия. С плодовете беше малко сложно, вероятно заради сезона. Ябълките им определено не стават за ядене. За алкохола не мога да се изкажа.

Ходим през ваканцията за Вси Светии, т.е. когато според мен хотелът не е много пълен. Не знам обаче дали през лятото шезлонгите на плажа биха стигнали за всички. През октомври-ноември дори в ранния следобед, когато ние отивахме на плаж, имаше свободни места. Погледнете отзивите в Трипадвайзър или подобен сайт какво пишат там за летните месеци.

Аквапарк няма, което е и една от причините да избера точно този хотел. Има една пързалка на басейните, но басейните по това време на годината са доста по-студени от морето, така че не сме ги ползвали. Има нелош на външен вид детски клуб, но детето категорично отказа да го посети и не мога да дам повече информация.

Аз лично съм много доволна за периода, за който ходим, и догодина живот и здраве най-вероятно ще потретим пак по това време - края на октомври-началото на ноември. За лятото Турция не ми е дестинация.

# 642
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 467
Няма ли някъде инфо за кои хотели предстои реновация за 2020 г.
За Арканус - Сиде знам от страницата им във фейса - даже взеха да пускат снимки вече от извършващата се работа...

# 643
  • Мнения: 5 720
Nedinka, Hug
Благодаря за споделеното! bouquet
Искам да те попитам още дали всички стаи имат тераса?
Ако решим да ходим там ще запазим супериорна стая.
Има ли интернет навсякъде и дали има открит ресторант където е разрешено да се пуши.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 19:05 от ВГ

# 644
  • Балчик
  • Мнения: 249
Марги благодаря много. Аз отдавна бях хвърлила око на SWANDOR-TOPKAPI-PALACE, но досега нямаше още цени за самолет от Варна и не знаех дали ще е по джоба ни. Днес видях, че са излезли цените, събираме се в сумата и определено се спряхме на този хотел. А и досега не сме били в Лара, така че е време да видим и този курорт. Благодаря още веднъж за отзивите.

Общи условия

Активация на акаунт