НоемВРИЙскотО деТЕ учи СЕ да дУХА свЕщи ДВе"

  • 12 440
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574

абе мимозо, я ми кажи като по-веща в занаята Simple Smile
мартин за колко време свикна като ходеше на ясли? а гошко?
разбирам защо сутрин плачат, стрес им е, това ясно
големите хора пушат цигари, пият, вземат си душ, четат книга, въобще успокояват се по-разлчни начини, те могат само да реват - ок, до тук добре
не ме притеснява особено Simple Smile
не мога обаче да разбера защо като ида да я взема и като ме види и започва да плаче Simple Smile спира за секунди де, но първата реакция е рев
и се чудя от облекчение ли е какво ли
вчера за малко да гушне един друг татко, защото го помисли за цецо, но навреме се усети Simple Smile
тя напоследък много фаворизира баща си и как няма като само аз я водя на ясли  Twisted Evil
та такива чуденки ме занимават в момента Simple Smile

вили - я се включи и ти душко в моя размисъл Simple Smile

Според мен като те види и се сеща че си я "изоставила" сутринта.
Мартин ревеше по същия начин.
А в нашата ясла децата явно познават звънеца и се сещат за майките си като звънне защото като ми водят Мартин реве половината група. Лелите затова поглеждат по обяд през прозореца и като ни видят отварят вратата да не звъним.

За "фаворитизирането" на татковците какво да ти кажа. В къщи е така от край време и нищо не  мога да направя. Илия сутрин става и излиза понякога преди да станем ние. Вечер като се прибира децата или са си легнали или ако не са има време само да им се порадва. Така че за всичко съм аз. Е как тогава да не съм аз лошата като тате нито се кара нито бие. Аз не мога да чакам да дойде събота за да се скара на Мартин че е направил беля в понеделник или на Гошко че не е свършил нещо във вторник примерно. Мартин оня ден като видя баща си тича при него и вика "мама бие" и не ще да ме види. По едно време започнах да плаша Гошко с  баща му обаче той много бързо се осъзна че баща му няма време да се разправя с него освен ако не е нещо много сериозно. И с яслата сутрин като тръгвахме с Мартин той тича, крие се от мен в баща си и реве, не иска да ме види.  Ядосвах се, заканвах се на Илия че ще го води той обаче няма да стане така и се примирих, какво да направя.

# 226
  • Мнения: 7 430
Мимка, мерсаж - ще се възползвам някой ден от предложението ти Hug

...за яслите мога да кажа, че при всяко детенце е различно
ВикО на първата ясла тук свикна за 1 седмица и нито веднъж не е плакал, т.е. плачеше първите няколко дни, когато му се спеше (лягаше в 11 за обедния сън) а децата ги слагаха по леглата в 13 часа) - приспособяването му бе адски лесно, но втория път....е поплаквал  Sad Водя ли го аз и не иска да влиза вътре - но при Миро няма проблем и за това само той го води  Peace

# 227
  • Мнения: 7 430
...пак съм аз...

Сега четох в юнската темичка 2006 и съм леко казано потресена  newsm11
Детенце на 4 месеца и го слагат на гърне  #Crazy честно, отивам да се гръмна Banghead... Вики довечера ще го вържа на гърнето или седалката и да нощува там Crossing Arms
....и другото интересно е, че другите майки казват Браво и разпитват как ставал номера  smile3505

# 228
  • Мнения: 1 320
Диде , тези съвсем не да наред ....
Моите са по гърнетата от 8 месечни и смятам , че са си наред при положение , че единя е започнал да сяда на 6 месеца , а другия на 7 . На 4 месеца няма право да е седнало дори на повечко възглавници , камо ли да седи и то на гърне . Това си е мания от страна на родителите . Явно някой бърза да се отърве от пампите .

# 229
  • София
  • Мнения: 3 886
Дени, много е пораснала и страшно се еразхубавила Зорито! много целувки от нас с Ники! Heart Eyes
Мери, честито за християнчето! много е сладка Ивата!

Диде, и аз не го разбирам това да се слагат толкова малки бебетата по гърнета, но си има всякакви странни решения родителски newsm78 майка ми има една колежка, която все се хвали как внучето й от бебе го изпишкват и изакват на ръце и сега вече на 10 месеца е без памперс, като нощем обаче ги буди, защото иска да го сложат на гърне и да пишка Shocked още не мога да го асимилирам, но както казва баба му "там майката на детето налага желязна дисциплина"
е, явно ние не сме толкова железни Mr. Green

# 230
  • Мнения: 1 246
Здравейте,добре,че позахладня тук ,,,та да имам време за писане Simple Smile
От 3 дни вали без да спира,или най-много за 20 минути спира и пак завалява.
МЕРИ,не знам какво да те посъветвам,премерете нещата,ако наистина ще сте по-добре в Айтос-местете се.Вие най-добре си знаете положението и силите,късмет!Колко е пораснала Ива Hugи честито малко християнче.
МИМКА,дано му се размине операцията на Марти!
ТОНИ,каква хитруша е Таня Grinning,а сутрин като я оставиш не плаче ли или само вечер.
Днес е бил първия ден на градина на нашето приятелче Камен,не е плакал хич,целия ден е стоял,но тук не спят за обяд,как е изкарал се чудя без сън.
 Следобеда бях да ми правят кичурите,Али се събудила и глез,глез,мама,мама,търсила ме,хленчила,не искала да яде,и не дала на Илиян да я облича...далече съм от мисълта,че ще свикнем бързо на градина.
ДИДЕ,как си тресе ли те преди пътуването,сигурно всяка нощ го сънуваш ,ако въобще малките те оставят да спиш де Hug
А за гърнето,ние сме до никъде,не губя търпение за сега поне.
ИВКЕ,къде се губиш Thinking

И друго щях да пиша,но не се сещам сега....що така newsm78

# 231
  • Мнения: 10 758
Ох, нещо ви изпуснах нишката ooooh! EmbarassedУж чета, а кво чета и аз незнам.

Мери, честита ти християнка Hug  bouquet
Мимке, стискам ви палци всичко да е ок. Praynig Peace
Тонка, не ми завиждай душо Mr. Greenкат ги похарчих парите се чуствах мнооого зле Mr. GreenА иначе бях като тазманийския дявол Mr. GreenОбаче няколко дни имах мускулна треска( няма да слагам повече тоя мистър грийн, че ще ми зеленяса постинга Laughing)
Абе и аз се очудих колко добре изглеждам на снимките.Направо да не повярва човек Flutter

Са за гърнето - мойто диване изобщо не иска да седи на него.Слага си го само на главата и се хили.Маги на неговата възраст вече си вършеше работата, а тоя ooooh!

За яслите - на Маги й беше нужна 1 седмица, за да свикне.В началото ревеше и се тръшкаше, но после свикна.Ама то при всяко дете си е различно.

# 232
  • Мнения: 10 758
Е ме бе Mr. Green
Ох, хораааа утре съм на училище.Мани, как ме тресе треска, не е за разправяне.А на Маги хич не й пука даже.

# 233
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Тони, Ирина също ревеше много като я вземам в началото. Според мен това е начин да ти се скара, че си я оставила. при ирина беше много зле защото тя искаше и да съче в момента, в който ме види.. Мина този период-днес като ме видя се обърна към лелите с "Мама папи", дойде гушна ме и отпраши към люлката(бяха на двора). дойде едне лелка с още 2-3 деца и ги полюляхме. После малко се вкисна като си тръгнахма, но май беше защото искаше още да си играе..
Сутрин обаче доста се натъжава, обаче вече разбира и само очите й се пълнят със сълзички без да реве и да се тръшка..Съответно ако аз я водя казва-"Пи тата", ако я води баща й търси мен..

Сега обаче ми предстои екшън от понеделник:нова ясла....нови лелки, нови деца, нова обстановка.....
не ми се мисли Cry

# 234
  • Мнения: 7 430
Вили, дано всичко мине нормално и този път по-бързичко свикне Мандаринката - адашка Hug
Ти как си иначе?

Иве, честита ти първокласничка  reverance представям си какво ти е на душичката  и аз бих се вълнувала много Wink
Да я нацелуваш от мен...ама утре Hug
Ех, колко бързо растат тия дечица - като гъбки Wink

Бари - я дай някой снимчица да те видим с новите кичури Heart Eyes Рорка и вас не сме виждали скоро Heart Eyes

# 235
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Дидка, а те това дете го слагат да седне на гърнето или го издържат над него? Защото Гошко едно време започнах да го слагам от 6-7 месеца на гърне, но преди това го издържах над мивката или над гърнето. И на година и месец вече се беше научил само на гърне да ходи и да си казва. А пък под нас живее една афганистанка която си издържа детето от 40 дни и то има условен рефлекс да върши работата само като е свито. Сега детето е на годинка и ходи изобщо без памперси а като му се пишка тича при майка си и се пипа по гащите. Мен честно казано си ме домързява да слагам Мартин редовно на гърне и Илия е прав като вика че се оправдавам с това дето не иска да седне на гърнето. Трябваше още миналато лято да се хвана сериозно и съм сигурна че щеше да ми е по-лесно да се научи.

# 236
  • Мнения: 4 242
Благодаря ви за милите думи и честитки момичета! Hug  Heart Eyes Не спирам да си млящя и гушкам Ивката бъбривката, по цял ден я мачкам, умирам за нея ей! Heart Eyes
С гърнето и ние сме до никъде, ту казва, ту не, рядко сме в синхрон, но не се тревожа, има време още. Grinning По скоро казва пиш като е свършила работата. Днес ме накара няколко пъти да я събличам и изпишквам в градинката без да прави нищо обаче, понеже гледа друго дете че го изпишкват. Иначе на плажа пиша някоко пъти и си казваше навреме. Де да знам и аз Thinking
Мимка да таткото ни снима, аз хич не се сещам за апарата Blush, то за това и него все го няма по снимките освен ако не си направи автопортрет Mr. Green
Диди четох скоро за такова издържане още от новородено, но не е за мен, твърде съм мързелива за това чудо (за това и кърмя Laughing)
По въпроса с яслата с таткото малко сме се хванали за гушите. Не че се натискам, много я жаля Ива, обаче ми втръсна тази мизерия вече. Таткото, както и родата (от моя страна), са на мнение че е малка още и твърде привързана към мен, че е здраво дете и трябва да я запазя така, защото после здраве няма да мога да и купя. Знам че са прави и аз така разсъждавам, но останем ли в Сф трябва да започна работа. Иначе тръгнем ли за Айтос там много разходи ще отпаднат а други ще намалеят. Иво ще е пак при военните но в Бургас примерно, сега тече проучване къде може да се премести и изникне ли място започваме да търсим квартира в Ас, защото при нашите място няма за багаж. Имаме предвид една хубава къща с чуден двор, условието на бабата/собственичката е да и купум гарсониера и отстъпва къщата. За няколко месеца ще се спретне основен ремонт и с жилището въпроса се решава. Но наистина отидем ли там връщане няма, ще изплащаме до живот дет се вика, за това толкова го мислим. Аз работа освен в магазин няма къде да си намеря, но и това е нещо. Или пък сезонна по морето и после у дома.
 Освен това ще мога да си гледам Ива у дома поне година още, че даже и за трето дете ще има чалъм (дай Боже Praynig). Тази мисъл ме блазни най-много и ме тласка към родния край все повече. Тян свиква с мисълта, и Тони права си, и аз мисля ще ми е по-лесно с него там. А той като иска да учи нещо по така ей го Бургас на 30км. Въздуха чист, морето наблизо, родата. Мисля и за майка и татко..., да пази Бог от болести, но може да се наложи да си ги гледам по натам, ако съм си в Ас ще ми е далеч по-леко в сравнение ако се наложи да ги взема тук в теснотията newsm78 Ама че далечни черни мисли, спирам!   Stop
Та такива неща в главата ми...

# 237
  • Мнения: 1 246
Ето тук малко нови снимки,включително и от днес ДИДЕ Grinning  http://family.webshots.com/album/552302808JHiGhs?start=60   на страници 6,7,и 8 са новите.
МЕРИ,късмет каквото й да решите,трудно е,но по-добре преместване отколкото да живеете разделени!
ИВКЕ,ще пишеш чингели и завътрулки ,няма на къде,и пиши после как е минал първия учебен ден на МАги Hug

# 238
  • Мнения: 3 663
.....Въздуха чист, морето наблизо, родата. Мисля и за майка и татко...
мери, само заради тия неща мила си заслужава според мен
ти работа през сезона все ще си намериш и доста добри пари ще изкарваш според мен, а ивка 100% ще се радва на още година с теб Simple Smile
мислете и действайте, а ние ще ви идваме на гости през лятото Simple Smile  Hug


вили - дано ирката да свикне бързо в новата обстановка  Praynig  Hug ще се чуем другата седмица да ме ъпдейтнеш как вървят нещата....

иве - алинка е страшно готино дете Simple Smile страхотно сладка е на снимките Simple Smile да я нацелуваш здраво от мен  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes и как хубаво ходят за ръчичка с каменчо (той ли е това?) Simple Smile

ивке - честито първолаче!!!! да ти е прилежна и умна ученичка (в което не се съмнявам), много шестици да ти носи и все да я хвалят даскалите! Simple Smile днес гледам децата в училището до нас с букети, пременени, усмихнати, така мило ми стана... аз на всеки 15ти септ рева балабар с учителите и майките на първолачета  Cry

и моята мама днес има първи учебен ден, само дето братчето ми любимо влиза в болница за операция на една киста точно днес и за нас тази година няма да е празник Sad
дано да е за последно  Praynig

таня милата днес се разплака още преди да ми е звъннала алармата, цялата беше вир вода докато тръгнем.. дърпа си дрехите изпод ютията, не дава да ги изгладя даже
после на път към яслите вече само въздишаше и подсмърчаше
като влезем вътре пак се разплква, обаче протяга ръчички и гушва лелята и ми казва чао, ама така през сълзи
а следобед като я взема не иска да я гушкам, ами да си ходи сама
даже вече като стигне тротоара спира и се оглежда и казва "ола?" (=кола?)
въобще много  ми е сладичка и умничка, ама дано да спре да плаче скоро, че аз както бях курнас и ми беше много споко, ако продължи така още 2-3 седмици и не знам дали няма да сдам багажа и да ревна някой ден с нея  Confused

ох, малко емоционално стана, извинете... тоя 15ти септ.. всяка година съм така  Cry

# 239
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Иве, честита ти първолачка. Казвай как мина първия ден? Четеш ли вече буквара в къщи? Как са класа и учителката? Хареса ли й на Маги в училище?

Тони, дано да мине успешно операцията на братчето ти и да забравите неприятностите. А Таничка ще свикне, не я мисли. И Мартин беше голям ревльо, но свикна. Той даже първите 2-3 пъти като го водих в пакистници (тукашния вариант на Патиланци) пищеше за мен и аз седях вътре с децата за да си поиграе малко. Пък миналата неделя като го водихме с баща му и с рев си тръгна.

Мери, щом Иво ще се уреди там с работата не го мисли. Заминавайте. Там и цените на жилищата са други и ще можете много по-лесно да се уредите. Пък и вашите ще ви помагат.

Общи условия

Активация на акаунт