Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 25 005
  • 773
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 5 609
Моите предимно са 56. Имам и някои 50, но малко. Тъкмо за първите 1-2 седмици,ще гледаме да ги износим. Grin

# 346
  • Мнения: 197
Моите също са предимно 56 размер, но за всеки случай взех 3-4 бодита и ританки и от 50-ти. От моите приятелките, само на една бебето беше по-дълго, но и двамата родители са дългучи. Така че мисля че 50 размер ще влезе в употреба, било то за 2-3 седмици Simple Smile
Някоя мама беше питала за памперси и мокри кърпички. Аз взех от марката на DM - babylove. Чух добри отзиви за нея. Кърпичките пише, че са 99 % вода. От памперсите взех XS размер (за новородени и недоносени) и 1ца, с лентичка за отчитане на влажността и със защита за пъпчето... Каквото и да значи. Не съм ги отваряла да ги гледам. Ако не й понесат мисля да пробвам с Пуфис. Имам мострички от тях 😁 Така или иначе, избора на памперс е на принципа проба-грешка.

# 347
  • Мнения: 4 660
Зависи колко голямо ще се роди бебето .
Дъщерята се роди 3 кг , 50 номер носи 2-3 седмици. Надаваше по кг на месец и постоянно сменяхме номер взимах нови дрехи.

# 348
  • Мнения: 3 830
Симона, тези Памперси ХС размер откъде са? На марката на ДМ ли?

Аз искам да поръчам онлайн Памперс. Намерих няколко страници, където излизат на добра цена, обаче все продават големи опаковки с над 70 памперса, а пък знам че си е до място на производство и марка дали ще му понесе добре на бебето и не знам, ако взема толкова много и се подсече от тях какво ще ги правя после..

Предимно имаме неща 56, дори и да са леко широки или дълги няма да е за дълго, та не е проблем 😁

# 349
  • Мнения: 4 660
Ако не и понесат ще ги подариш на някой.
Винаги купувам месечни кашони излизат по евтино.
В началото взимах Pampers Premium Care ,но много бързо се пълнеха пропускаха и минах на Pampers Baby Dry.
Аз поръчвам от тук
https://www.facebook.com/bebeshkidrehiUK/

# 350
  • Мнения: 1 139
Здравейте, и ние днес почти довършихме пазара. И ваничка взехме 😁 Нашите дрехи за 50/56.По малки не съм вземала. Имам и по-големи 62 размер. Сина ми 62 размер носеше към 3 месец, а беше от бебетата,които наддават много.
Псмперси и аз мисля на дм да взема, кърпички такива ползвам. Козметиката ми дойде днеска, комплект поръчах на Мустела. Кошарата, гардероба и повивалник са ми сглобени отдавна.
Suprema, радвам се сщче си вкъщи, дано бебчо стои още малко в коремчето 🤗

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 22:25 от mariq2016

# 351
  • Мнения: 197
Симона, тези Памперси ХС размер откъде са? На марката на ДМ ли?

Аз искам да поръчам онлайн Памперс. Намерих няколко страници, където излизат на добра цена, обаче все продават големи опаковки с над 70 памперса, а пък знам че си е до място на производство и марка дали ще му понесе добре на бебето и не знам, ако взема толкова много и се подсече от тях какво ще ги правя после..

Да, ХС са на марката на ДМ. Не знаех че има толкова малък размер и се възползвах да взема за всеки случай. Предполагам, че ги има навсякъде в търговската им мрежа.
И мен ме притеснява подсичането и затова не купих големи пакети въпреки че излизат по-евтино. Първо да си харесам марка, пък тогава ще мисля за кашони 😁

# 352
  • Мнения: 444
Явно само аз съм решила да не купувам абсолютно нищо, докато не родя. Дори кошара няма да взема. Ако всичко е наред, най-малко ще сме в болница 4-5 дни, през които всичко може да се вземе. В момента само набелязвам. Взела съм си нощници за родилното и комплект за изписване. Останалите неща за болницата ще набавя, но друго не мисля да взимам.
Количката пък е най-малкият проблем. Така или иначе за зимно бебе не трябва веднага.

# 353
  • Мнения: 290
Явно само аз съм решила да не купувам абсолютно нищо, докато не родя. Дори кошара няма да взема. Ако всичко е наред, най-малко ще сме в болница 4-5 дни, през които всичко може да се вземе. В момента само набелязвам. Взела съм си нощници за родилното и комплект за изписване. Останалите неща за болницата ще набавя, но друго не мисля да взимам.
Количката пък е най-малкият проблем. Така или иначе за зимно бебе не трябва веднага.

Аз също нищо не съм взимала. Таман бяхме решили с ММ да ходим на пазар и аз влезнах в болница и се уплаших. От чисто суеверие няма да купувам нищо докато не се роди. Набелязала съм някои неща, лесно ще се купят.

# 354
  • Мнения: 238
d.k и аз нищо не съм взимала освен две нощници за мен. Това е абсолютно всичко, което имам, изключвайки някакви мострички на козметика от лекциите. Не знам дали ще съм така докрая, надявам се да я отпусна тая душа и да се отдада на шопинг по някое време преди декември. Иначе имам подготвен списък с линкове кое откъде ще закупя (вие много ми помогнахте) и мисля, че доста бързо ще станат поръчките. Колкото до кошарката- ако е дървена всички казват, че е добре малко по-рано да се сглоби, за да се отмирише

# 355
  • Мнения: 3 830
Аз не мога да си представя да оставя всичко на мъжа ми да купува, да пере, да суши, да глади и това за 2 дни, в които по принцип трябва да се радва и да празнува. Предпочитам да подготвя аз нещата. Но и не съм много суеверна, да не говорим, че всичките суеверия са против религията, та ако сте кръстени, другото би следвало да отпадне, ама всеки си знае Simple Smile

Кикаир, мерси за линка, ще погледна. Може да взема и аз едни такива от там да пробваме първоначално. Тези Памперс baby dry само оттам ли ползваш?  И имали ли сте проблеми с подсичане или пропускане с тях?

# 356
  • Мнения: 5 609
И аз не съм суеверна. Почти всичко си има детето вече. А и не виждам, като оставя всичко за след като родя (което не си го представям - таткото ходи на работа и да обикаля магазините или да чака поръчки по интернет и тепърва да сглабя кошара и т.н) какво ще променя с това. Вместо тези дни, в които ще съм в болница да идва да ме вижда и т.н, той ще трябва да купува, пере, сглабя.. Не намирам мсисъл.

# 357
  • Мнения: 367
Явно само аз съм решила да не купувам абсолютно нищо, докато не родя. Дори кошара няма да взема. Ако всичко е наред, най-малко ще сме в болница 4-5 дни, през които всичко може да се вземе. В момента само набелязвам. Взела съм си нощници за родилното и комплект за изписване. Останалите неща за болницата ще набавя, но друго не мисля да взимам.
Количката пък е най-малкият проблем. Така или иначе за зимно бебе не трябва веднага.

И аз съм така само с количка и леглото  сме засега. Имам нощници за болницата, като вляза в 9тия ще напазарувам другото каквото ми трябва за там. Не бързам, искам този път да не се натрупва с излишни неща и да видя реално кое ще ми е в полза.С каката бях взела шишета, стерилизатор ни подариха и накрая не ги ползвах, тя беше изключително кърмена, даже отказа и от шише по едно време да пие. Ще видя и кой какво ще ни подари да няма нещо доблиране на неща, а и като ни питат какво ни трябва ще ми е лесно да ги ориентирам. След като родих каката, имаше някои неща, които не бях взела и на другия ден след като се прибрахме отидохме с майка ми и баща ми до хиполенд да напазаруваме, а бебето беше със свекърва ми. Повярвайте ми тоя шопинг супер добре ми се отрази след 1 седмица в болницата. Имах нужда малко да по дишам въздух дето се вика.

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 22:34 от viji93

# 358
  • Мнения: 444
Не, не съм суеверна, но винаги имам едно наум. Разочарованието, ако нещо не е наред е огромно и не бих си го причинила, гледайки навсякъде из нас бебешки неща. Да мислиш позитивно е много хубаво, но понякога трябва да се пречупиш и да погледнеш отстрани. Начух се/нагледах се за тези 8 месеца на всякакви истории било то волно или неволно, но няма да ви давам пример, че да не спичам.
Считам, че един мъж е толкова отговорен към детето си, колкото и майката. Тези елементарни неща като купуване на кошара, количка, козметика, беберони и шишета са елементарни покупки, имайки се предвид, че знаеш марки, брой и от къде да се вземат.
Не бъдете майки и на мъжете си. Те също могат да пускат перланя/сушилня и да гладят Simple Smile Понякога дори по-добре и от жените.
Между другото, мъжете ви имат право на 15 дни болничен, считано от деня на раждането и не е нужно да работят. За мен не е нужно и да седят постоянно с мен/бебето в болницата.
Всичко написано по-горе е обсъдено с половинката и не е моя прищявка. Въпрос на преценка.
Пропуснах да спомена, че дрехи няма да купувам. Ще имам достатъчно от приятелки до поне 6 месеца.

# 359
  • Мнения: 499
Здравейте,момичета!

От утре вече официално не съм на работа и почвам също лека-полека да пазарувам за чочи. Вече поръчах от един сайт няколко бодита,ританки,чорапки и лигавничета. Утре ще поръчам и преносимо легълце + одеалце от една страничка във фейса - много красиво изработени.
Като цяло не съм суеверна,но вкъщи все още върви ремонт ии не се чувствам комфортно да пазарувам,пера и гладя. Имам дрехи дадени от приятелки,които мама вече изпра и стоят на склад в тях докато свършим с ремонта. За памперси също в началото ще взема по-малки пакети, за да видя как ще се отразят на бебо. Лесно после ще вземем още. Помпа за кърма ми подариха електрическа на Медела. Стерилизатор взех за микровълнова на Авент. Кошара също ще ни подарят наши близки приятели,тяхното детенце хич и не е спало в нея.
Идните дне ще подготвя и багажа за болницата,че вече дет се вика не остана Simple Smile

Амии от мен това засега,спокойна нощ на всички ви ❤

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 22:51 от GeorgiaR

Общи условия

Активация на акаунт