Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 952
  • 773
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 5 473
Никой не твърди, че мъжете не могат. Моя мъж глади и готви 5 пъти по - добре от мен и предимно той го прави. Grin И все пак не мисля, че за 3 дни (след нормално раждане) или 5 (след секцио) е нужно да се прави всичко на педал и да се бърза. И друго - не бих си спестила удоволствието от пазаруването.
То гадости и разочарования винаги може да станат, за съжаление никой не е застрахован.. Да сме живи и здрави всички.

# 361
  • Мнения: 840
Бащинството започва от изписването от болницата.
Момичета аз се включвам по това време за съвет.. Последните 4,5 вечери след като си легна да спя след 20-30мин се пробуждм защото всичко ми се е качил буквално вече на гърлото (извинявам се за цветущото обяснение, но все едно си повръща или ще повърнеш всеки момент). И ставам търча да пия сода за да се оправи това гадно чувството и вкуса в устата ми, до тази вечер легнах си 10и40 примерно и към 11 бях леко задрямала вече, когато се задавих чак от всичко, което изведнъж ми се качи в гърлото станах кашляйки и бързайки към тоалетната, надявах се пак да се размине но този път не, поповръщах си... Каква може да е според вас причината, не ми става лошо, просто изведнъж като си легна и всичко ми се качва нагоре...

# 362
  • София
  • Мнения: 114
Еделвайс, най-общо казано като легнеш и гравитацията не действа по същия начин и стомаха се притиска все повече. Поне така си го обяснявам за себе си, така съм от около месец. Има вечери в които нищо не ми помага - просто храната си се връща. Иначе моите опити за спасение са: главата ми е изправена високо (имам схема за подреждане на възглавници 😁), не помня от кога не съм спала хоризонтално. Пробвам със сода или Гавискон - не се вършат работа за повече от 15 мин. И последното - почти не ям за вечеря, което понякога ми е голяма драма. Има вечери, когато ми е ОК и ми е леко, но като днес например съм зверски гладна, а вече почва да ми е зле Sad
Не знам дали някои от моите варианти ще ти помогне, но поне ти съчуствам 🤗

# 363
  • Мнения: 3 799
Еделвайс, и аз съм така, но не е от киселини, ами просто от това, че бебето подскача и ми мести стомаха. Чувствам се все едно съм на увеселително влакче и ще повърна всеки момент. Ей сега от час не се е спряла, много ми е приятно да ме подритва, ама това чувство е ужасно. И не мисля, че каквото и да направя ще ми помогне. 😣

# 364
  • Мнения: 882
Аз се ограничих от храните които предизвикват и пак от време на време имам . Взех гавискон но нещо не ми помогна . Дъвча дъвка орбит люта. Доста спасява положението . Пробвай да видиш как ще ти е

# 365
  • Мнения: 4 660
ММ да пазарува не мерси , предния път допуснах тази грешка само леглото бях взела.
Този път купих няколко нови комплекта + дрехите от каката и ще купувам в движение.
Честно казано пазаруване в последствие при каката ми се отрази доста депресиращо.
Сега пазарувам когато отида на преглед хем за каката хем за бебо и доста е приятно.
Вчера изчистих банята след ремонта няма такова облекчение че предния път ММ не даваше нищо да пипна , а това доста ме изнервяше.
Не обичам да чакам някой да свърши моята работа или свекървата да се навърта наоколо.

# 366
  • Мнения: 840
Благодаря за съветите момичета! Пухи ще пробвам твоето макар, ще от месец спа с още една възглавница под моята заради киселините и има някакъв ефект, но не на 100%. А това сега не са кисилини момичета, а буквално всичко ми се качва нагоре не ми пари и т.н, просто не знам как да го обясня все едно си болен с повръщане и постоянно да повръщаш. Вероятно Пухи си права и като легна хоризонтално бебо натиска много без да усещам и.... Ще пробвам да спя по изправена и да ям малко и лека храна повече часове преди сън. Снощи въпреки, че повърнах, после като легнах след половин час пак ми стана така, този път поне удържах положението Rolling Eyes гадно е, но малко остана ще стискаме зъби Grin

# 367
  • Мнения: 489
Аз нещата за родилното съм ги купила, само трябва да ги сложа в един сак.
За бебето всичко е изпрано и изгладено-всички дрехи са от сестра ми и приятелка. Имам поне за до 6-я месец. Взела съм 2-3 лигавника само. Леглото е в готовност за сглобяване-това ще се свърши докато съм в болницата. То е от сестра ми,почни не е ползвано и пропускаме момента да се отмерисва.
Остава ми са о костюмче за изписване и количка. Тя е набелязана и чакам черен петък да я поръчам. Дори и да родя преди това си имам кошница за кола и не съм притеснена.
Ще взема тези дни един пакет памперси и малко козметика за бебето да пробваме кое ще понесе. Това пазаруване с кашони месеци по-рано ми е малко странно. Все едно сме на край света. Не съм сигурна какво ще понесе на бебечо и не смея да взимам каквото и да е.
Хубав ден от мен момичета!

# 368
  • Мнения: 697
Аз не съм суеверна. Всичко вече си има бебето. Докато сме в болницата ММ хич не си го представям как хем ще се разправя с каката, хем ще търчи от едно място на друго за покупки. А пък като ни изпишат аз не си се представям в големия студ да обикалям и да пазарувам с бебко. 😁Единствено прахосмукачка ще пусне ММ преди изписването и това е. Чантата за болницата вече ми е готова иии в понеделник се залавям за голямото пране и гладене. 🎉❤

Еделвайсче, ох познато ми е това чувство. Много е кофти, да. 😒 Дано бързо мине. А само вечер ли се появява или и през деня?

Момичетааа, има ли още някоя от вас, която да не е измислила име за бебето?? Който и да ме пита, като кажа, че още не е измислено и дори идеи нямаме и направо...егати физиономиите ми се вадят. Вчера така се ядосах с брат ми. 20 пъти повтори: ние пък веднага като разбрахме пола и измислихме име! Еми браво, ние пък не сме, голям праз. Няма да остане без име така или иначе.😒

# 369
  • Мнения: 5 473
Меченце, ние имахне дебати последните дни, дали да е това името, но май ще е това. Ако не, ще е каквото кажем в родилноти накрая. Grinning
Вие спряхте ли се поне на няколко?
Ох, ММ ми е много смешен. Сега ми казва "Цяла нощ като се обърна на деугата страна, се обръщаш и ти и ме биеш с корема в гърба, детето полудя!" Joy

# 370
  • Мнения: X
Добро утро ☕
Еделвайсче, това което описваш се случва и на мен, но без да връщам и според мен е рефлукс. И аз си редя възглавници, за  да и е по-високо главата и има ефект.
Мен пък ме боли таза или горната част на бедрата, не з ам как да го обясня но е неприятно, само се въртя като пумпал.
Аз вчера бях на преглед, 33+1г.с и бебко е 2кг. Аз май очаквах да е малко повече за тази седмица. Според приложението на Фея се водя да съм 34г.с, а според другия ми календар 33г.с. Съвсем се обърках коя точно седмица е. Лекарката каза да не очаквам голямо бебе, а фин младеж 😊 до 3 кг. Според мен е добре. Но преди 2 седмици беше 1870 и до сега да е качил само 130гр.малмо ми се струва. Абе като все да има нещо да го мисля.
И за раждането малко говорихме. Според нея съм си за естествено раждане, бе ето си е надолу с главата, няма причини за секцио. Аз съм страхливка голяма. Притеснявам се че няма да се справя, ще взема да припадна и кой ще ражда вместо мен (въображението ми е голямо хаха). Все съм си мислела, че ще бъда секцио някой ден като дойде момента и всичко ще е планирано. Ох, хваща ме страха вече...

# 371
  • Мнения: 3 799
Слънце, милиони жени се справят, така че вярвай повече в себе си и ще успееш. Ще те боли, ама после като родиш ще мине и ще си гушкаш бебока, иначе си е операция и после възстановяването си е неприятно.

Марти, и моя мъж ми се оплака днес, че съм го гушнала като бил с гръб и малката го ритала 😂 аз естествено съм проспала купона отново

Беърче, и ние нямаме име, и мен ме гледат като полезно изкопаемо 🙄🙄 особено преди да изляза в болничен, чистачката на работа всеки Божи ден ме питаше дали вече не сме избрали. И като кажех, че не сме, почваше се с едни истории от 1001 нощ за леля й, братовчедка й, комшийката, приятелката.. Голяма досада 😁

Аз мисля, че ММ има колебания между две. Аз искам едното много, обаче вече ме е страх да го питам, да не се откаже пак 😂 Та засега си мълча, да видим какво ще стане накрая.

# 372
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Привет на всички! Flowers Bouquet

Keity91, много са хубави дрешките от Джордж. И аз ги харесвам. Веднъж поръчах.
Като изпера всички дрешки (новите и тези, които са ми дали приятелки), ще видя дали още нещо ми трябва. И ако ми трябва ще го поръчам от там.

Аз днес бях на 1-ви тонове в Майчин дом (отново в родилната зала и отново се заплеснАх по коридора 😂).
Кажи си направо, ще си си направила едни "Отворени врати", извън графика им. Joy

Момичетата, които вече са купили нощнищи - d.k, BeLady, viji93 и други ако има, споделете моля от къде сте ги взели! И ако можете да сложите по един линк или снимка. Hug

Марти, голяма работа, че е зелена ваната. Grinning Сигурна съм, че изглежда по-свежо от червената. Simple Smile

GeorgiaR, честито за спирането на работа! Simple Smile

Ние имаме фаворит за име, но като се роди, може и да се промени. Grinning
Мен също ме дразнят като ме питат имаме ли име. И после - ама кажи го, кажи го. И толкова много ми досаждат с този въпрос, че ми идва им да цапна един през устата, за да млъкнат. Rage Таткото пък няма проблем да каже името. Weary Не искам да го казвам не от суеверие, а защото не смятам, че трябва да се обяснявам предварително! И въобще не смятам, че някой има право да задава такива въпроси на друг човек. Joy

# 373
  • Мнения: 840
Да май е рвфлукс и аз не бях връщаш до сега амаа явно за всяко нещо си има първи път Grinning иначе да само вечер като легна да спа е така, през деня си имам обичайните кисилини и се спасявам с дъвчене на люти дъвки Smile
Аз също пазарувам, но с по бавни темпове. Когато бебо се роди, живот и здраве, ММ ще направи основно почистване вкъщи, ще изпере пердета и т.н вероятно заедно със свекървата, каза, че един ден със сиг няма да ходи на работа, за да свърши това. Той е голям чистотник чак леко маниакално Smile Та не се притеснявам, много се радвам даже, защото и без друго вече чистя на почивки Smiley
Аз още ходя на работа, та дребните неща ще ги купя края на месеца. Памперси и аз не знам какви да купувам, гледам вие какво взимате и ще взема нещо такова, разбира се в малки разфасовки. За болницата смао превръзки съм взела засега. А вчера поръчах малко дрешки на бебо и тези дни ще поръчам още малко и май ще съм приключила с дрехите Thinking
Относно бебетата как подскача в корема, аз все си го наблюдавам, но ММ скоро не беше и като го видя какво става направо му се окориха очите и му падна ченето хахах казва боже бебето ще ти излезе през корема Scream Joy
Хубав ноември месец момичета, надявам се всички да го прескочим и да се запознаем с бебчовците ни декември Heart

# 374
  • Мнения: 882
Добро утро и от мен
... Да се похваля с вече сглобени легло и количка . Беше доста вълнуващо само им се кефим. 😍😊 За името ние си имаме от самото начало и не сме казали на родните всеки като ме пита отговарям имаме , но ще го научите като се роди и приключвам темата . 😀 Другата седмица като се стопли пак времето почвам да пера , че ще е за кратко хубавото време . Имаме още малко дребни неща да купим и сме готови с всичко . Ще накупя  подаръци и за коледа и декември да не се притеснявам за нищо освен да чакам бебчо . 😊😍 вълнението при мен започна много да се усеща . Нямам търпение Вече

Общи условия

Активация на акаунт