Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 907
  • 773
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 444
Аз прегреших 😂
Спрели сме се на една количка и понеже по принцип си пазарувам от ибей, съм си сложила да ме алармира, ако излезе нещо изгодно.
Седя си аз на дивана днес и чувам аз звука от ибей. Поглеждам аз и виждам количката, заедно с раничката за сума, която е доста по-изгодна от тук. Веднага звъня на мъжа, който беше извън нас и викам: "КУПУВАМ" 😂
Та, за минути се сдобихме с количка. Прилагам снимка. Много се развълнувах 😊

# 421
  • Мнения: X
Аз пък се будя всяка нощ в 3 часа 😳, обръщам се едва едва, въртя се защото почва да ме боли крака върху който лежа и трудно заспивам. Сутрин не се излежавам до късно защото ме боли таза а където и да се обърна. А още не съм влязла в 9 месец 😬 Вие като лежите настрани подпирате ли си с нещо корема? Моя все едно се е изтърсил хаха.  Случва ми се да се будя и по гръб, а преди когато не ми беше така голям корема не можех да спя по гръб. Днес ме боля кръста почти цял ден и усещах корема си твърд. Сега ще пия един липов чай за лека нощ.. Nature Stars

# 422
  • Мнения: 5 367
Д.к., честита ви количка! Много е хубава.
И мен ме боли крака, върху който лежа. Преди будувах, сега от известно време не се буда, спя добре. Но ММ се оплаква, че хъркам. Grinning Надявам се след раждането да отмине.

# 423
  • Мнения: 257
Д.к., честита количка! Изглежда много добре! Confused
  Иви, колко тежи в момента, а напоследък аз също спя доста, явно при всички ни е така.
  Снощи бяхме на рожден ден на приятел, стоях на стол около 4 часа, ще си тръгваме и не успях да си обуя чак обувките, оттекли ми краката, чак ги слагах на възглавници. Та видимо не бях го забелязвала до скоро, ама и пръстите на ръцете са ми оттекли.

 Какво мислите за подобно одеало, изглежда, че ще топли много. Идеята ми е да го слагам върху олекотената завивка, докато спи.

# 424
  • Мнения: 347
ох ужас, много е болезнено знам, а иначе бебето преди около 2 седмици тежеше  около 2500 , сега нямам представа, като ми слушат тоновете не го гледаме на видеозон после. А аз съм около 61-62 кг вече бизонче🤣 ...трябва да се ограничавам в храната , ама как бе как , като ми се яде това и онова е трудничко😃

# 425
  • Мнения: 4 660
Keity91 хубаво и скъпо одеало , но да го слагаш върху олекотено чак на мен ми стана топло.
Аз по скоро бих сложила тънка пелена върху олекотеното ако е студено. Ние основно се топлим на дърва и доста топло става.
Пролет и есен сме на климатик, тия дни и него трябва да изчистим с спрей .

# 426
  • Мнения: 806
Д. К. Честита първа покупка, много хубава количка!
И на ме сутрин ми се поспива, но другата седмица вече, тази ще ходя на работа.
Кейтии аз също имам и 2, 3 вълнени одеалца, не знам до колко ще ги използвам, надали ще е върху олекотената завивка, защото мисля, че на бебчо ще му е топло. Вероятно ще слагам отдолу на количката като излизаме, за да му държи топло и може да завивам някой път вкъщи само с такова одеалце или навън като сме, така си мисля сега, пък да видим Thinking

# 427
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Добро утро, момичета! Flowers Bouquet

BeLadу, d.k, viji93 благодаря много за снимките и линковете! Помогнахте ми и ме ориентирахте.
Мисля да си купя поне 3 бр., за да имам за смяна в болницата. Не знам дали дават оборотни в болницата. Ще питам, но предпочитам да си имам мои.
Влизах в Лидл, но нямаше от тези сини рокли. Имаше други рокли, които не стават за нощници, но стават за излизане с един клин отдолу. Grinning Не си купих, защото нямам нужда. Имам достатъчно дрехи за себе си. Ще изкарам времето (малкото) до раждане.

Марти, моя позната ражда в Шейново при д-р Вецев. Доволна беше. Друга приятелка също ражда там, но при друг лекар. Не е този, който си написала. И тя беше доволна от нейния лекар. Не му помня името. Мога да попитам, ако искаш.
Иначе д-р Вецев ще води лекцията на тема "Раждане" на 21.11.2019 г. (четвъртък) в Парадайс. Но е малко късно за нас. Grinning

Алекс, много хубави дрешки си взела!

d.k, честита количка! Щом сте избрали и тя е излязла на добра цена, много ясно, че веднага трябва да я купиш. Grinning

Keity91, не мога да помогна с мнение за одеялца за изписване. Все още ми е далечна тази материя и не съм стигнала до момента с изписването от болницата. Joy А относно одеялцата за вкъщи, не мисля да загъвам над завивката (която още не съм купила ) с одеяло. В апартамента няма да е студ и едва ли ще навличам малкото човече.

BeLady
Скрит текст:
Не спах добре вчера, все се будих и не ми дава мира термина ми на ръба на стрелец и козирог. Най-важното е юнака да ми е жив и здрав, разбира се, така чакан да се появи. Обаче вчера ми обърнаха внимание, че по принцип по термин е козирогче, а по секцио ще се роди стрелец, а аз изобщо не съм мислила за такива неща досега. За съжаление не мога да родя естествено, имам други операции. Вселенски погледнато, той щом си е избрал тази майка, която не може да го роди по друг начин, го е предвидил...
 Hug
Разбирам притесненията ти! Но Вселенски погледнато, си е точно така. Kissing Heart Децата избират родителите си, та твоя юнак е предвидил кога да се роди. Hug
За мен голямо значение има и денят на зачеването. Ако разбира се се знае. Simple Smile
Ти имаш ли предпочитания към една от двете зодии?
Аз ако тръгна да пренасям, ще вляза в козирог. Затова съм предупредила, че на деня след термина, влизам в болницата за предизвикване. Joy Предпочитам стрелец, по лични причини. Но не мисля, че ще пренося.
Питай бебето, какво иска. Дали е съгласно на тази дата или онази. Може и да ти отговори.
Моята си мълчи и нещо не ми казва, като я питам за името. За това за датата на раждане, направо й казах, на кои НЕ трябва да се ражда и коя аз съм избрала. Joy

Slunceto _-@-_, обмислям с какво да си подпирам корема. Нещо взе да ми става много некомфортно спането. Rolling Eyes

Хубава седмица, дами! Hug

# 428
  • Мнения: 5 367
Ох, аз от снощи съм в лек филм.
Имах някакво мокро петно на бельото, викам на ММ дано не са води. Той естествено ме обяви за луда. Е да де, ама още няколко пъти имаше, а аз имам течение, но то не изглежда така. И не знам от въобразяване ли, но като ме почнаха едни менструални болки... Та цяла нощ. Ей сега спряха. Та, имам леки подозрения, че ми е настинал кръста и от това са болките, но пък мокрите петна от какво са, не знам.. Ще се разбере. GrinningGrinning
Рейн, мерси! Аз реших да си отменя часа при този лекар и ще си запиша при този, който си бях решила от началото. След като от 20 мнения има само 2 положителни, няма да съм спокойна.

# 429
  • Германия
  • Мнения: 73
Добро утро, момичета!

d. k честита количка!

Kaity91 по безопасно е с чувалче, не искам да налага мнение, но всякакви олекотени завивки и одеяла носят опасности. Проучи темата, има много информация в нета.
Като почнах за опасност, тези дни се въртеше по новините, нов тест за кошчетата за колата. Най-опасното било през зимата, да се слагат малките със якета, защото не се регулират достатъчно коланите, и при 50км/ч куклата се изхлузи от якето и изхвърча при краштеста. Препоръчват по-добре да се съблече и да се завие с якето, след като се сложат коланите.
И аз да се присъединя към тези без покупките, но някак не се притеснявам, все си казвам ще поръчваме ако се наложи. Аз съм още три седмици на работа, така че след това сигурно ще се развихря. Замислям се само за чантата за родилното, но пък съм за края на декември. При нас за изписването не се искат специални дрешки, защото не е нищо особено, документите в ръка и към вкъщи. Но има фотограф в болницата и можеш да си направиш фотошутинг, тъй като направихме на баткото, няма начин да пропуснем и за бебо😜. Та преди няколко дена, след работа твърдо решена да намеря подходящия look за бебока, обикалям магазините и нищо не може да ми хване очите, и тоя магазин и оня, та така три часа. Вече на края на бременните ми сили и нерви, влизам в последния магазин, който съм си нарочила и алелуя, това което търся. Прибирам се в къщи с усмивка на уста и гордо го представям на ММ, а той без никакъв интерес излиза от стаята, аз малко ядосана... той ми носи снимка на баткото от фотографа и аз се облещвам - абсолютно същия ромпър... 🙈

# 430
  • Мнения: 2 172
Момичета, коремите може да ги подпирате с възглавница , може и с такава за бременни.
Като бях бременна с Вики си купих такава , с мисълта , че е голяма глупост и няма смисъл да се дават пари, но после си смених мнението. Друг е въпросът , че вече сме към края и няма много време да ви служи за коремите, после бебетата може да ги слагате в нея.
Аз използвам и много ми помага. Чат пат халосвам мъжа ми с възглавницата , но той не се е оплаквал много този път, с Вики направо си се премести да спи в гостната.

Марти, има превръзки с лакмус, мисля , че от аптеката можеш да ги вземеш. С тях ще разбереш дали са околоплодни води. Ако все още не си сигурна е по-добре да видиш, за да може да се вземат мерки ако има нещо.😊

CheGuevara, 🤣😂🤣
Случват се такива неща. Как си ги нацелила обаче да са едно към едно?! Аз все си мислех , че поне малко се сменят тенденциите и стоките.

Д.к , Честита количка!

Момичета, как сте ?❤

# 431
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
+ 1 за лакмус тестовете за околоплодни води. В болницата пък правят тест, но трябва да е на памук/превръзка, не изсъхнало. Водите не е задължително да изтекат на голямо количество. Дано не е това. Може просто да е неволно изпускане от притискане, кофти поза.
Аз лежа, няма начин, целият 8ми месец ще съм водоравно...

# 432
  • Мнения: 354
Добро утро и от мен Simple Smile
И аз съм станала супер поспалива, съчетано с изнервеност... не се усещам нервна, но емоциите ми бушуват доста осезаемо и се ядосвам супер лесно Sad
Марти, моите води започнаха да рекат като цикъл на тънка струя и непрестанно , та нямаше как да ги объркам. Иначе такива петна имах, защото се изпусках по малко, абсолютно неосъзнато Sad
За зодиите - аз исках каката да е скорпион, планирахме секцио възможно най- късно хем да си порасне , хем да е скорпион, точно защото не исках аз да й определям зодията( тя по термин си беше скорпион). Е, да , ама не 😂 моята везничка си реши кога и хич не я интересуваше моите планове за зодия. Сега същата работа по термин е стрелец, но ако реши да избърза може да е скорпион🤷♀ Каквото такова, аз пак ще искам максимално късна дата за секциото, пък каквото стане Simple Smile

# 433
  • Мнения: 444
Момичета, да попитам, засичали ли сте колко ви е пулса?
Колкото повече време минава, толкова повече започвам да се филмирам за всякакви неща.
Вечер пулсът ми е между 95/105, а сега понеже си повървях едно 3-4 километра, от 30 минути не мога да се успокоя и е 115.
Според ендокриноложката ми, пулсът със сигурност не се дължи на щитовидната жлеза.
Чела съм, че е нормално да бъде между 10 и 20 процента над този, който сме имали преди бременност. Моят беше между 73 и 83. Сега ми се вижда много и изобщо не ми е приятно.

Марти, на лекар ше ходиш ли? Дано не подрабяваш 🤗

# 434
  • Мнения: 257
Момичета, да попитам, засичали ли сте колко ви е пулса?
Колкото повече време минава, толкова повече започвам да се филмирам за всякакви неща.
Вечер пулсът ми е между 95/105, а сега понеже си повървях едно 3-4 километра, от 30 минути не мога да се успокоя и е 115.
Според ендокриноложката ми, пулсът със сигурност не се дължи на щитовидната жлеза.
Чела съм, че е нормално да бъде между 10 и 20 процента над този, който сме имали преди бременност. Моят беше между 73 и 83. Сега ми се вижда много и изобщо не ми е приятно.

Марти, на лекар ше ходиш ли? Дано не подрабяваш 🤗

Привет, момичета!
  Лекарят ми каза, че пулс 100 е нормален за бременна. Аз по едно време го следях, тък като много се задъхвах, но откакто ми изписа желязо на ампули, съм добре и нямам такива проблеми.

 А във връзка с корема, както каза Алекс, аз също си слагам възглавница за бременни, която после служи и за кърмене. Удобно е.

Тъкмо разглеждам нощниците за родилното, чудя се за такава с къс ръкав, но с халатче отгоре.

Общи условия

Активация на акаунт