Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 909
  • 773
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 882
Ledena kukla, не мисля да пропускам. Пиша ти на ЛС.

monikrisi, а с градския транспорт, как си?

Rammzes, ти ли искаше да ходиш на отворени врати в Майчин дом или бъркам? Браво за хубавите новини!

CheGuevara, благодаря за информацията! Запазих си я.
  Далече ми е . Ще пробвам с колата да дойда ако ми е по - добре . Днес доста ме наболяваше корема и  ми се стягаше . Мами колко процента спирт трябва да се вземе за пъпчето и отделно при къпане с какво може да се покрие 🤔 . Аз утре ще се обадя в Шейново да питам за отворени врати да се запиша .

# 76
  • Мнения: 3 792
Мони, бебето в началото се къпе на ръката и поливаш на гръбчето. Пъпчето може да покриеш с пеленка, не е проблем че ще се намокри. После подсушаваш внимателно с памуче или пеленка пак и слагаш 75% спирт от клампата надолу. Няма как да го заболи или да му щипе, защото долната част под клампата е мъртва тъкан. Така обясниха на 4 различни училища за къпане на новороденото. С повече късмет ще падне още в родилното и няма да имаш такива грижи. 😁

# 77
  • Мнения: 810
Иви браво за голямото бебче, расте и бърза да иде в ръчичките на мама! Ти нямаше ли да раждаш в държавна болница? Там аз знам, че раждането е безплатно, само епидуралната се плаща, поне в моя град е така. Странно е да искат пари ако е държавна...
Моникриси на училището на бременни, на което ходя вече няколко пъти говорим за къпането/а и къпем/ и за пъпчето. Както Лана е обяснил.... Бебчето се къпе като се държи отпред (има два захвата, които са най-подходящи, като единия е за по порастнало бебе) и не се полива отпред докато не падне пъпа, тя водата си отива и отпред на телцето като го къпеш така, но не е проблем и да се на мокри пъпа, казаха ни да не се шашкаме. После попиваш и със стерилна марля напоена със 70гр спирт омотаваш и хубаво минаваш по пъпчето, а после си оставяш марличката отгоре за през нощта и прибираш в памперса всичко. И така по няколко пъти на ден. Когато падне пъпа може да кърви от началото пак почистващ със стерилна марля и спирт, а после ни казаха пудра да слагаме малко. Когато стане като нашия пъп спираме с тези неща и просто си го почиства е както нашия си от време на време. Не знам дали обяснявам много добре, надявам се да съм полезна с наученото на училището Simple Smile

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 20:42 от edelvais0404

# 78
  • Мнения: 5 372
Ох, аз силно се надявам да падне в родилното, че ми е мъка с това пъпче. Grinning

# 79
  • Мнения: 882
Да аз съм виждала как се къпе на училището , но какви лепенки бих могла да му слагам по време на къпането все пак си представям как ще виси тая щипка и определено Ще ми става лошо от гледката . А иначе за пудра съм чувала  и чела , че доста я отричат като метод достатъчно е само със спирт да се капва 🤔

# 80
  • Мнения: 347
еделвайсче, в държавна болница е да, но явно всичко се плаща🤣 , понеже нали съм с избор на екип , предполагам за това е такава цената не знам точно ...❤💙расте да расте мъника сладък..за пъпчето и аз се тревожа , но ще се оправим някак, няма как.

# 81
  • Мнения: 197
Да се включа и аз в новата темичка Simple Smile
На една от лекциите казаха да слагаме само спирт на пъпчето, без пудри или други мазила. Докато не е паднал можело и с 90°, макар че на мен ми се вижда много силен. След това със 70°, докато не заприлича на нашия или на този на таткото. Явно и формата на пъпчето се наследява Joy Казаха още че може да подгъваме памперса и пъпчето да остава отвън, ако се притеснявам че дразни. Аз не виждам каква е разликата дали памперсът ще покрива пъпа или само дрешките 🤷‍♀️

# 82
  • Мнения: 183
Здравейте и от мен в новата тема. За пъпчето знам, че при момчетата трябва да се подгъва памперса, за да не се намокри при пишкането. При момиченцата не е необходимо да се подгъва и не се прави. По аптеките има специални лепенки за пъпче, които могат да се използват при миенето на бебето, ако ни е страх от намокряне. Но те са само за наше успокоение, тъй не е проблем намокрянето

# 83
  • Мнения: 810
Да и аз съм чела, че пудрата я отричат вече, та и Аз не знам дали ще я използвам.. Това ми го казва акушерка с над 20год трудов стаж, вярвам и, но все пак събирам и други мнение, а накрая ще си направя, това което преценя, че за моето бебе ще е най-подходящо, затова и споделям с вас. За лепенките ни казаха, че са излишни и няма нужда да дразни нежната им кожа като залепяме отгоре лепенка.. Вероятно бих ползвала само при евентуално изпъкване Thinking Относно това пъпа да е над или в памперса, аз лично не мисля че има как да го опикаят... И по логично ми се вижда да е вътре, за да няма това тъкане и закачане, когато гушкам бебето. Но и за пъпчето както и за други работи се оказва, че има много теории и мнения Simple Smile

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Аз действах с 90гр и после с със 70гр спирт. Идеята на 90гр е, че извлича течността от пъпния остатък, по-бързо изсъхва и пада пъпчето. Но пък може да изсуши кожичката там. Пудра не съм слагала, не съм подвивала и памперса.

# 85
  • Мнения: 3 792
Пудра и други неща се слагат само ако педиатърът препоръча. Така казаха на училищата,че не е нужно. Ние като пазарувайте от аптеката ни питаха дали не забравяме пудрата, но категорично отказах. Мисля че спиртът ще е достатъчен.
Аз мисля че трябва да се прегъне Памперса, за да остане клампата отгоре и да не му убива на бебчето, но ще е както дойде. И без това не знам даже как се слага Памперс. 😂 Последно сложих преди 5 6 години на сестра ми и протече, май нещо не го бях уцелила. 😂 Дано сега съм по-успешна в това.

# 86
  • Мнения: 196
Лана, спокойно. Аз за пръв път смених памперс тази година. Оставиха ме инцидентно да гледам племенника, който тогава беше на годинка и половина, тежеше 15 кг. Аз бременна, нито мога да го вдигна, нито нищо. Но се наака и нямаше как да стои така. Добре, че ни е умно детето, та само се качваше на леглото и вдигаше краката да го сменя. 😁 Е, не успях да го сложа добре от първия път, но направих и втори опит и успях. Вече съм уверена, че с малко бебе ще се справя по-лесно. В крайна сметка какво толкова може да стане... най-много да пропусне няколко пъти пелената. 👶

# 87
  • София
  • Мнения: 231
Благодаря на всички писали мами, ама за жалост днес катобях на тонове положението не беше добро, имах болки и контракции и ме пратиха за прием в МД. Та сега съм тук на системи.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Благодаря на всички писали мами, ама за жалост днес катобях на тонове положението не беше добро, имах болки и контракции и ме пратиха за прием в МД. Та сега съм тук на системи.

Пожелавам ти бързо възстановяване!

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Благодаря на всички писали мами, ама за жалост днес катобях на тонове положението не беше добро, имах болки и контракции и ме пратиха за прием в МД. Та сега съм тук на системи.

Стискам палци да е фалшива тревога! Системите бързо да подействат!

Общи условия

Активация на акаунт