Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 870
  • 773
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Момичета, добро утро! Минавам само да ви почерпя виртуално по случай рождения ми ден днес-ставам на 31🍀😂🥂

Честит рожден ден! Да си жива и здрава,много щастлива и всичко което си пожелаеш да ти се сбъдне! 💐🎂🎈🎊 Simple Smile

# 106
  • Мнения: 197
Лу, честит рожден ден! Бъди здрава и щастлива и да ти се роди едно прекрасно, здраво бебче.
Момичета, за подсилване на имунната система преди всяка зима правя следната смеска: в половин буркан мед слагам нарязани орехи и пасиран лимон (включително кората). Лимонът преди това го кисна във вода с оцет, поне за 30 мин и после го търкам с гъба за миене на чинии. Взимам сутрин на гладно по 1 супена лъжица. Мисля, че помага. Не боледуваме сериозно през зимния сезон. Може да пробвате като превенция от гриповете Simple Smile

# 107
  • Мнения: 354
Лу, честит празник- всичко най- хубаво желая 🎁🌺💐
Пухи, аз така се бях настроила с каката за скорпион и бая се пазарих за датата- доки ми угоди и накрая тя си тръгна сама и е везна 😂 та, живи и здрави да са до 9ти месец пък каквото са решили.
Суперма, силно ли е кървенето? Аз имах няколко зацапвания предната бременност около датата на цикъла- първият път се бях ошашкала много, но после АГ- то ми каза , че се случва понякога. Стискам палци да не е сериозно при теб❤

# 108
  • Мнения: 196
Suprema, аз имах прокървявания в 10 г.с. и в 25 г.с. И двата пъти се случи като ходих по голяма нужда. Реално май имам  някакъв вътрешен хемороид, който се разкървява, макар и рядко, но като не ми се беше случвало преди и нямаше как да определя от къде точно идва кръвта. При първия път АГ, при който ходих тогава, не каза твърдо дали е вагинално кървене. Според мен не беше сигурен, но ми беше достатъчно да се шашна. При втория път вече си бях при моя АГ и доста по-адекватно реагира. Направи преглед със спекулум и ме увери, че не е от бебчо.
Понякога си мислим едно, а в последствие излиза нещо дребно. Пожелавам ти всичко да мине бързо. Само бъди спокойна и ще видиш, че на финал ще имаш здраво и красиво бебче. 😊👶❤

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Благодаря ви, момичета. Вагинално е кървенето при мен, и сега, и в 27 гс, когато беше. Не е обилно, направо си спря даже. На системи съм и магнезий. Човекът е добре, тонове, плацента и води също. Само да няма инфекции. Положително мисля, няма да раждам Wink

# 110
  • Мнения: 5 325
Супрема, стискам палци да не е нешо сериозно. Няма да раждаш, има още време.
Моникриси, мед и лимон мноогоо помага. И мен нещо ме почва, сега изядих 2 ябълки, довечера че си направя мед и лимон.

# 111
  • Мнения: 697
Сладурки, здравейте!
Най-накрая смогнах да се включа днес, макар и в края на деня.
Лу, честит рожден ден, желая ти най-важното - да си жива и здрава, много обичана и да получиш най-сладкия подарък декември! 😍

Пухи,  аз да дам и още едно всяване на спокойствие.❤😅 Споко, за близнаци трябва да се радваш, че си стигнала и до тук. Аз две мами с близнаци познавам, едната роди 31 г.с, другата в 34та. Вярно малко по-мъничики се родиха бебчовците, но бързо дръпнаха и ей ги на сега живи и здрави са и всичко е нормално. Едните на година и половина, другите на 4. Стискай кълки до 36та гс, там да влезнеш в 9тия месец, пък...каквото каже лекаря. Важното е всичко да мине нормално, по план и живички и здравички да си ги гушкаш накрая. 💗

Супрема, прегръдки от мен и стискам палци всичко да бъде наред и да си те пускат вкъщи възможно най-скоро! 💚 Запази положителното мислене и ни дръж в течение! 😘

Момичета, комплекти за изписване за мъниците взехте ли? Май го коментирахте наскоро, ама и аз с пустия бременен мозък забравям какво съм прочела вече. Чудя се вместо да купувам дали да не скалъпя аз такъв комплект от дрешките, които вече сме взели. Имаме един куп... Направо се оляхме с този пазар на дрехи за бебето, а през цялата бременност дрънках как е излишно да се купуват много, защото бързо омаляват и всеки който дойде на гости, ако не пари- то дрешки дава.😁 И ей ме на- Ще има после да се чудя къде да ги складирам.

# 112
  • Мнения: 5 325
Аз си направих сама комплект.
Отдолу памучно боди, отгоре плюшени туничка и ританки, буйки, шапчица. Имам от тези красивите одеалца с панделка. Ще сложа в багажа и една памучна пелена за всеки случай, ако преценят да я увият в нея, преди да я сложим в одеалото.

# 113
  • Мнения: 872
Момичета препоръчайте добър АГ за следене на бременност в Тина Киркова? Приятелка ще има нужда и се чуди

# 114
  • София
  • Мнения: 114
Момичета препоръчайте добър АГ за следене на бременност в Тина Киркова? Приятелка ще има нужда и се чуди

Вили аз се следя и ще раждам при доктор Маленов. Преди години, с първата ми дъщеря ми беше препоръчан от съфорумка - те ходеха сигурно 5-6 роднини и приятелки при него.
Само че той следи бременеенето в частния си кабинет, но може да издава болнични, всичко.

Супрема, стискам палци 🤗

Сега я мисля Сладурчето, нали и тя е в МД. Ехооо, пиши как сте.

# 115
  • Мнения: 800
Пухи не се стряскай мисля, че за близнаци е нормално по-раничка да ги вадят, важното е да минеш 36гс.
Супрема дано бързо се нормализират нещата и 2в1 с бебчо вкъщи!
Лукресиа happy birthday, бъди здрава ти и всички обичани от теб хора, а декември месец здраво, пухкави бебче да гушкаш!
Аз днес бях на преглед 33г.с бебчо е 2100гр. Добре е Heart оказа се, че няма да мога да раждам при моя си док, защото няма да го има от края на ноември, пренесочи ме към друг като ми гарантира, че ще съм в добри ръце. Вече имам и датата, а следващия преглед след 2седмици и нещо е при новия доктор, с който да обсъдим нещатата по-подробно, надявам се всичко да е наред и бебчо жив и здрав да си дочака датата за раждане! Heart
Още малко момичета и Бебчетата ще са в ръчичките, а не коремчетата ни, стискайте кълки и зъби! Yellow Heart

# 116
  • Мнения: 3 788
Аз от днес съм у дома. Много ми е спокойно, чак твърде много май 😂 мисля да отида при мама другата седмица, да мога да си обслужа колата, а и да отида до общината да питам за разни помощи, майчински, детски и тн как седят нещата точно и след това да се залавям за работа вкъщи. Имам да пера доста, та вече май идва време да почвам и с тая работа 😁 вие сигурно всичко сте подготвили вече, ама аз досега работих и хич не бях в настроение за това. То и сега не съм много, доста ме помързява, ама няма как.

# 117
  • Мнения: 61
Лу, честит рожден ден бъди жива и здрава, другото ще го постигнеш Hug
Аз също мисля сама да си комбинирам дрешките за изписване, от готовите почти нищо не си харесах повечето ми изглеждат почти еднакви, а пък и ми се щеше да е нещо в зелено.
Името сме го решили вече, няма да е кръстено на никой... май и още нещо  щях да пиша, но знаете как е Grinning .
Между другото ако някоя от вас знае добър нефролог за бременни (в София) ще съм благодарна да сподели, може и на ЛС Blush

# 118
  • Мнения: 1 139
Лу, честит рожден ден! Пожелавам ти здраве и късмет! И едно прекрасно бебче по термин 🤗

# 119
  • София
  • Мнения: 231
Половината форум е в Майчин дом,за жалост. Пухи ние сме в една стая със сладурчето. Стиска зъби милата и крепи бебките. Останалото е Божа работа.
quote author=puhtulka link=topic=1151215.msg39533133#msg39533133 date=1571925592]
Момичета препоръчайте добър АГ за следене на бременност в Тина Киркова? Приятелка ще има нужда и се чуди

Вили аз се следя и ще раждам при доктор Маленов. Преди години, с първата ми дъщеря ми беше препоръчан от съфорумка - те ходеха сигурно 5-6 роднини и приятелки при него.
Само че той следи бременеенето в частния си кабинет, но може да издава болнични, всичко.

Супрема, стискам палци 🤗

Сега я мисля Сладурчето, нали и тя е в МД. Ехооо, пиши как сте.
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт