Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 927
  • 773
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 826

Споделям ако някой се интересува Simple Smile

# 376
  • Мнения: 230
Честит празник, майчета!
Rain* разбира се. Ей ги (малко за измачкани, ще ме извиняваш):
Скрит текст:
Розовата е от сгушени за 32 лв., синята е от Лидл за 15 лв. Аз и мои познати си ги накупихме тия сините от секцията рокли за бременни, но си е като пижама. Малко е дебеличка и съм сигурна, че с нея ще завря в болницата, но да има за смяна, а е и много удобна за кърмене. Освен, че нищо не сме купували, нямаме финално име за сега. Разбира се, изскачат някакви варианти, които обсъждаме с "абе това как ти се струва".  По никакъв начин не се чувствам притисната от времето, всичко ще си дойде на мястото до или през декември.
Междудругото моите родители са имали предварително измислени имена за мен и брат ми и при двамата като сме се родили не сме им приличали на тези имена. Та са ги сменили като са ни видели в движение:)

# 377
  • Мнения: 257
Здравейте, момичета!
Ние също все още нямаме име - спряла съм се на 3 имена, но ММ все се цупи на всяко, а същевременно не предлага никакви опции. Та, му казвам, че те мен ще питат в болницата Grinning
  А иначе аз също дори да решим не бих казвала, докато не се роди. Много са нахални някои хора и несъобразителни.

  Еделвайс, в коя седмица си, аз съм чувала, че като наближава 9 месец, няма място в корема и трябва да ядем често, но по малко, та може за това така да го чувстваш. Мен за сега киселини не са ме мъчили, за цялата бременност 3-4 пъти, но аз внимавам какво ям.

  Момичета, имаше ли някоя от вас, която ще ражда в Селена? Слушам, че всички си стягате чанта за родилното, какви неща слагате в нея, тъй като в Селена почти всичко ти осигурявали те, та се чудя освен лични принадлежности, чехли, гащи, комплект за изписване за бебо, какво друго е нужно?

Още не съм взела компл. за изписване, искам някакъв да е подходящ за зимата, вие от къде купихте?
  Тия не изглеждат зле, чудя се това одеалце подходящо ли е за изписването?





По повод памперси и т.н. - по съвет на приятелки, ми казаха, че по скоро да взимам 2ка, та не съм взимала размер 1.
  Взех си голям пакет Huggies elite soft и pampers premium care.

# 378
  • Мнения: 444
Rain*,   ot  ebay  съм си взела моите.  Изключително са ми удобни и двете. Единственият недостатък е, че чакаш около 10-тина дни, тъй като пратката идва с доставчик от Англия.
После с кеф ще си ги ползвам и вкъщи.

# 379
  • Мнения: 3 796
А за имената се сетих и друго. Като ме питат и кажа някое от тези, които обсъждаме и се почва с "ама ти знаеш ли, аз познавам една такава Х и е ужасна", "а не сте ли чували, че буквата Х в името носи лош късмет", "ама на мен това име пък въобще не ми харесва" (все едно те питам) и пр., и пр. Така че и да решим сигурно ще си го запазим за себе си, че ми писна да слушам непоискани мнения и акъли.

# 380
  • Мнения: 4 660
Името този път я избра баща и когато в 5 месец окончателно разбрахме пола. Разбира се аз и бях направил списък от 5-6 имена които харесвам. Даже каката вече го научи и като се сети го повтаря.

# 381
  • Мнения: 354
Добър ден и честит празник 🤗
И аз съм мега зле с киселините, също връщам. Какво ли не пробвах, включително да не ям и ефект или малък, или никакъв. Определено като се изправя е по- добре , затова обикновено часове наред обикалям из нас по нощите Sad
Аз също съм назад с пазаруването, но този път не се шашкам, защото знам, че почти нищо не е толкова спешно 😅 дрешките съм ги оправила горе- долу. Не мога да избера нищо за изписването и нз какво трябва да е. То, някакво комплектче хубаво, а отгоре? За космонавт май ще е топло , за одеало студено... в голяма чуденка съм Sad

# 382
  • Мнения: 697
При нас ММ е този с претенциите. И той така - хем нищо не предлага, хем нищо не одобрява. Weary
Аз от няколко дни си гледам един дълъг именник и пиша тези, които ми харесват.. и осъзнах, че май не търся нещо конкретно, нямам някакви специални изисквания за букви или дължина. Просто да ми харесва. Общо взето на късмет. Може би единствено да не е от наййй-често срещаните имена. Харесвам много имена и на ММ все нещо му е криво. В списъка ми са Боян, Деян, Самуил, Калоян, Никола, Тодор, Йоан, Даниел, Емануил, Симеон, Велизар, Виктор, Стефан, Филип, Алексей, Александър адски много ми харесва, обаче като си помисля, че в детската и в училище ще са на фамилии и... Sad Питах пак онзи ден щерката как ще кръстим бебето. Тя вика Ивчо. Grinning ММ е Иван обаче и имам чувството, че веднага ще ме погнат - ето, малкия на баща си, пък каката на никого.
Иначе, Ланче ние така бяхме сключили споразумение за Борис. И споделих на една наша близка и тя като се изтипоса: ооо, Борис - като онзи дето му миришат краката. Grinning Е честно имахме само един единствен познат Борис и то наистина с много миризливи крака..... и само това ми беше достатъчно да ми го припомни и сега не искам и да чуя. Grinning

Комплектче за изписване му скалъпих от купените вече дрешки. То така или иначе няма да се виждат. За повиване има едно доста дебело одеалце. За главата една дебела шапчица. И без това няма да стои много време навън, директно от болницата на бърза крачка отиваме в колата и така.

# 383
  • Мнения: 4 660
Беарче що мъжа ти не може да реши кръщавай го на него Иван, дето вика дъщеря ти Ивчо Relaxed
Иначе и аз не бях сигурна за това име което избра ММ, но като почна малката да го повтаря ми хареса.

# 384
  • Мнения: 826
Кейти в средата на 8 месец съм някъде, почвам мисля 35 седмица.
Аз ще раждам в Селена и смятам по другата седмица да ги питам за списък длаи имат, въпреки, че реално знам, че всичко осигуряват и смао лични принадлежности трябва - взела съм превръзки мисля че и те дават, сега ще поръчвам от комсед еднократно бельо, ще взема и бабешки гащи, ще вземе и 2 нощници да си имам мой въпреки, че дават и другото ще са неща за къпане, гримове, дрехи за изписването ни, паста и четка за зъби, кърпа(те май също дават)... Друго не се сещам ако се сетиш ме допълни Thinking ти при кой доктор си? Аз също гледах одеалцето, което си качила и му се чудих днес, но като не мога да го видя и пипна ми е трудно да преценя искам ли го Smile
Име ММ измисли отдавна и не е на нико, ние не казваме как ще се казва освен на сестрата на ММ и една моя приятелка, родителите ми само ме питат, но казвам да се роди - ще разберете. Нямаме конкретна причина да не споделяме, просто не искаме.
Беарче според мен като го видите и името му ще си дойде самичко, щом до сега не сте измислили Simple Smile

# 385
  • Мнения: 367
Rain, аз си поръчах от ОЛХ от тия с копчетата. Удобни са, има с къс и дълъг ръкав.
https://m.olx.bg/ad/namalyam-novi-noschnitsa-za-karmachki-karmen … tion=7&page=1
https://m.olx.bg/ad/novi-noschnitsa-za-karmachki-karmene-s-kas-r … tion=6&page=1

# 386
  • Мнения: 5 411
Бях днес на консултация. Не мога да разбера, вярно различни ехографи, ама да я изкарат с такава разлика... Както и да е де, и на тонове бях.
Казах и, че сигурно в крайна сметка ще избирам лекар в Шейново и ми предложи д-р Пламен Димов, звънна му, в понеделник имам час. Не чета особено хубави мнения за него, обаче..И сега съм в чуденка и маенка какво да правя.

# 387
  • Мнения: X
Марти, в коя седмица си и каква е разликата. Аз след седмица ще ходя пак на преглед, защото се следя и по здравната каса и ще искам да го премерим бебечето. Понякога има разминаване, зависи как го е премерил лекаря, нали слагат някакви маркери и ако е щракнал малко встрани ще има отклонение. Така си го обяснявам.

# 388
  • Мнения: 230
Тъкмо излизам от късна ФМ и искам да споделя радостта си. Беше си ме малко страх от този преглед. В 32 г.с и 3 дни съм и с малкия юнак всичко е наред! Просто е мъничък. Коремчето върви с две седмици назад, но няма признаци нещо да не му е наред, да страда или да не стигат хранителни вещества до плацентата. Нали все мрънкам, че не рита, но от медицинска гледна точка си е подвижно бебенце. Толкова много замервания направи лекаря д-р Мартин Милев от Добрич и прегледа продължи над час с много разбираеми обяснения. Страхотен специалист и човек, много благодаря на майчетата, които ми го препоръчаха! Страшно съм благодарна, че ви намерих, момиечат, защото форума много ми помага:)

# 389
  • Мнения: 3 796
Аз сега се замислих - на 9 октомври е била около 2100 гр, терминът ми е за 7 декември. Колко би трябвало да качват сега? Че изведнъж ми се струват супер много вече 😁 защото според приложението ми сега съм в 35 седмица и трябва да е 2360. А пък няма как за 1 месец да е само 200 гр нагоре май. А съм на преглед пак чак на 12..

Вашите към 30-31 седмица колко са големи?

Общи условия

Активация на акаунт