Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 863
  • 773
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 5 325
Иве, опиши какво е това, което си видяла? Полип и миома мисля, че няма как да са на влагалището. Те са в матката. Не гарантирам, че съм права де. Да не е папилом?

# 631
  • Мнения: 1 139
И аз мисля, че полип и миома не се виждат с просто око, а на ехограф.Не се шашкай от сега, нека доктор те види. Може да не е нещо притеснително.
За хемороиди, аз имах към 4 месец и доктор ми изписа Хеморрел. И моите бяха няколко и ужасно-болезнени. Очаквам ги да се появят пак след раждането 😣😣😣

# 632
  • Мнения: 347
ами вижда се като разтворя срамните устни , прилича на възглавнички залепени към вътрешността на влагалището и са мекички и мокри и слузести , но това е защото все пак във влагалището е мокро ...като разтворя и се вижда и аз не знам какво е наистина просто предполагам, ще видим в понеделник , ще ви информирам , но до тогава съм на тръни ..а за хемороидите казах на израждащият и той каза че докато родя няма да се махнат но мога да ползвам цикатрридина за облекчение и ще си купя утре..

# 633
  • Мнения: X
Ивии, не си сама... От снощи се мъча с тези хемороиди. Имам два но много болят.. Направо ми се реве вече. Правих компреси с лайка, но само временно ме успокояват малко.. Имам Масту за мазане и сложих, то се не издържа.
Смятам че от тежестта на бебебто се появява какво ли не и излиза на яве. То може да си е било там и преди. Не се шашкай, подобно е и при мен. Няма страшно, това си е анатомията ни, не е е нещо опасно.

# 634
  • Мнения: 5 325
Може би е папилом,така както го описваш. Успокой се и изчакай до понеделник, или пък ако много се тревожиш отиди до спешен, знам ли..

# 635
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
BeLady, , аз съм с чувствителна матка също. Дори дрехите я карат да контрахира. Предполагам ти следят кръвотока по-насочено. Само покой е спасението май.

Относно полип- аз бях с децидуален полип. Беше на шийката до 20 г.с. После падна - прилича досущ на парче пилешко дробче (съжалявам за конкретиката). Не е било по стените на влагалището обаче.

И аз съм на същия хал с хемороидите. Няма да ви казвам по време на раждането какво беше... Гадини! Rage

# 636
  • Мнения: 5 325
И аз май имам хемороид, вътрешен. Но не ме тормози постоянно и Слава Богу!

# 637
  • Мнения: 257
Здравейте!
Иви, защо не отиде при някой частник например днес, за да те погледне, за да не се притесняваш и да го мислиш чак до понеделник.
Мария, на мен ми казаха да пия магнезия и желязото до края.

 А по повод дрешките, аз взех 3 гащеризона 56 размер, 5 от размер 0 до 3 месеца т.е. 62, взех и ританки с жилетка размер 56, също и коледно гащеризонче 56.
  Космонавтът също ми е от 0 до 3 месеца.

Тъкмо ми попаднаха едни страхотни зимни одеалца, прилагам снимка, чудя се дали да взема едно такова.(55 лв.) При интерес ще ви дам линк от къде е.

# 638
  • Мнения: 2 170
Здравейте!

Днес бях на преглед, малката е 3.300кг, 49см. Расте си момата. По прогноза на следящият до раждането , ако е +/- седмица до термин, ще е около 3.800кг и 52см.

Изпрах дрешките , които ще използваме засега. Започнах да подреждам всичко, останалите неща са готови. Чантата за болницата е почти приготвена, остават съвсем дребни нещица. Имам и чанта за родилното за бебка, още от каката. Много ми беше удобна, тъй като е малка, но с чудесно разпределение. Нея ще видим кога ще редя.
В общи линии почти съм готова , след което започвам да се отдавам на пълен релакс и мързел, докато все още мога да заспивам спокойно, знаейки , че няма да се ослушвам за нещо.

Това за пипането на корема направо ме смая! Не знаех, да бъда честна. Почуствах се доста неука, предвид че ми е втора бременност.
Аз не съм от жените, които си пипат корема постоянно, но ми се случва да си подпра ръката на него или да го пипна, няма как.

Иви, според мен няма как да е миома във влагалището, за полип не съм сигурна. Не се притеснявай, ако все пак много се тормозиш, отиди някъде , докато дойде време за прегледът ти.

Хемороиди тамън щях онзи ден да ви се оплача , че ми излезнаха- външни. Ами...дразнещи са, определено предизвикват дискомфорт, но за щастие успях доста бързо да се отърва от тях.
Пише да се правят бани с топла вода, аз се напарих просто(не прекалено, тъй като знам , че не е полезно). Прибраха се мисля, или поне не ме тормозят вече.

Дрешки сме взели във всякакви размери, имаме и от каката, до 74см.
50-52-54,56,60-62,68....

Ох, дами, след два дни влизам в 37г.с и не мога да го повярвам направо😳 По това време миналата бременност родих Виктория. След по-малко от месец ще гушкам бебе😍
Първите седмици ми се влачиха толкова бавно, но след това започна да хвърчи това време!

# 639
  • Мнения: 197
Keity, много симпатично одеалце. Аз още не съм купила, така че бих се възползвала от линка ☺️ Само зимно чувалче имаме засега. Иначе, от дрешките и аз съм взела всякакви размери. По малко от всичко, дето се вика.
Последните седмици толкова работа си имах, че въобще не ми остава време за депресивни мисли. Гоних един срок за кандидатстване. Занимавам се с европейски проекти. Между другото не сме споделяли кой какво работи. Ще ми е интересно да чуя за вас. Аз освен проекти, правя десерти в свободното си време. За жалост сега ми е трудно да изкарам 3-4 часа на крак, покрай печката.
И аз да се оплача, кръста ме боли ужасно от много лежане, ноктите са ми станали чупливи, косата ми също е доста зле... а още не съм родила. Не искам да си представям какво ще е после.

# 640
  • Мнения: 800
Момичета стискам ви палци бързо да ви минат неразположенията!
Иви, мисля си че си се стреснала излизашно и че това е просто анатомията ни, дано да съм права. Ако много се притесняваш отиди утре просто до друг доктор, за да не се тревожиш. Стискам палци всичко да е наред.
Кейтии 56 размер не е ли 0до3 месеца Thinking поне при мойте дрехи е така. 50размер - 1 месец, 56 размер - 0до 3, 62 размер 3до6..момичета мойте дрехи са така и основно имам 56 размер, да не бъркам нещо Thinking
Момичета на мен днес официално ми беше последния целодневен ден в офиса. От другата седмица ще съм повече вкъщи, пак ще ходя в офиса, защото ще трябва да обуча момичето, което ще ме замества, но ще е по за няколко часа. Другата седмица освен да работя, ще започна да пера и подготвям нещата за беб и да купя другите дребни останали неща. Отделно в нд съм на изпит и след това имам още 2, които трябва да подготвя. Остава малко до раждането, а аз така се влача със подготовката все едно имам още 9 месеца, но някак си все си мисля, че има време да свърша всичко, дано съм права.
Да ви се похваля утре имаме бременна фотосесия с ММ, надявам се да се получат готино.
Алекс ти си съвсем на финалната права, стискам палци всичко да мине благополучно!
Кейти и аз бих се възползвал от линка, все още не съм избрала одеалце за изписването иначе други имам достааа, чак се чудя какво ще ги правя.
От дрехите ми остана да купя космонавт и още няколко ританки може би. За космонавт ако се видяли някъде онлайн нещо готино също може да пратите.

# 641
  • София
  • Мнения: 231
Добре, че предложи нещо малко в страни от обичайните теми, защото направо вече малко ми писна да чета едно и също. Аз си довършвам дисертацията и работя в Изследователска лаборатория за редки, застрашени и изчезващи лечебни растения като асистент пък живи и здрави догодина като се завърна на работа да ме повишат като доктор. В свободното си време се занимавам с народни танци, ходим по фестивали печелим награди... Много ми липсва сега това разтоварване.
Keity, много симпатично одеалце. Аз още не съм купила, така че бих се възползвала от линка ☺️ Само зимно чувалче имаме засега. Иначе, от дрешките и аз съм взела всякакви размери. По малко от всичко, дето се вика.
Последните седмици толкова работа си имах, че въобще не ми остава време за депресивни мисли. Гоних един срок за кандидатстване. Занимавам се с европейски проекти. Между другото не сме споделяли кой какво работи. Ще ми е интересно да чуя за вас. Аз освен проекти, правя десерти в свободното си време. За жалост сега ми е трудно да изкарам 3-4 часа на крак, покрай печката.
И аз да се оплача, кръста ме боли ужасно от много лежане, ноктите са ми станали чупливи, косата ми също е доста зле... а още не съм родила. Не искам да си представям какво ще е после.

# 642
  • Мнения: 489
Ledena kukla, като каза,че ти липсват танците- аз ходих 6 години на аеробика преди да забремнея и толкова ми липсва,че постоянно сънувам,че съм там с корема Simple Smile
Много интересно ми звучи работата ти.
Аз работя в агроаптека като технически секретар:)
Иви, според мен много си се притеснила. Специално миомни възли няма външни-тя се намират в матката. Това са някакви полипи според мен или гъбички. Спокойно,на края си-има решение със согурност!

# 643
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Аз съм юрист и работя като юрисконсулт в една фирма за търговия с химически продукти. Иначе се интересувам от кино, книги и история на изкуството. Жалко, че все по-малко време имам за това... Обожавам да пътувам! ✈

# 644
  • Мнения: 5 325
Аз работя на рецепция в една американска фирма - административна работа. По образование съм Географ, магистър - Ландшафтна екология и природен капитал, насочена съм към Биогеографията (Асе, имаме нещо общо) Hug Сега, стига малката да не ме саботира, ще ходя на изпити за докторантура,живи и здрави, пък каквото стане.

Общи условия

Активация на акаунт