Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 848
  • 773
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 230
Добро утро, ох това с плащането е много неприятно. Обаче от медицинска гледна точка мисля до 12 г.с. не се води бременност, а само се установява наличие на плоден сак. Да не би да има нещо общо с това? Като цяло в спешен кабинет не се заплаща.

# 721
  • Мнения: 354
Добро утро Simple Smile
Алекс и аз съм в паника, че ще родс едва ли не днес, но май си ми е в главата...
Вили, аз съм плащала в спешен( за друго нещо), включително и за детето платихме 40лв в ИСУЛ в 2 през нощта... според мен престоя ще й е по каса щом си е осигурена, но за прегледите май само в Пирогов са безплатни к то, ако те преценят, че си спешен случай, защото и там си платих като ходих...
Чегевара, стискам палци всичко да мине по план Simple Smile

# 722
  • Мнения: 66
Добро утро момичета: low_brightness: и честит празник:) Flowers Tulip  Някой ползвал ли е услугите на фирма за почистване и доволен ли е от тях?

# 723
  • Мнения: 3 788


Момичета, не искам да се заяждам, просто да уточним, че кървенето по закон не се води спешно състояние. А когато отидеш в спешното без да си "спешен" прегледът се плаща. Ходила съм два пъти - единият път с повръщане на фонтан в продължение на 3 часа, накараха ме да си платя преди прегледа, другият път с пронизваща болка в областта на горните ребра откъм сърцето, пак първо си платих, че даже и скандал отнесох, че "щом не умираш, що си дошла тук"....
Не съм съгласна, че е редно, даже мисля че трябва всеки да получава помощ, когато има нужда, щом има осигуровки, но...


Алекс, честит имен ден на Вики! Да е жива и здрава ❤️

# 724
  • Мнения: 2 170
Рамзес, и аз мисля , че ми е в главата , но все пак....
В Исул и аз съм плащала....за детето. Един лекар , бая груб си поиска 40лв хонорар, като го питах за касов бон или плащане с карта каза, че не може. Тогава обаче Вики беше бая зле и не ми беше до разправии за 40лв. Втори път ни се наложи да ходим и тогава беше друг преглеждащ, не поиска нито лев...
Беше си спешен случай, не е като да се разхождам по болници ей така...новородено бебе с почти 39 градуса температура.
Честит празник, момичетаа!😊😘

Съншайн, аз използвах фирма и в България, нооо съм позабравила как се казва. Ако искаш мога да се разровя някъде из документите да видя пазя ли визитката им:)

Лани, мерси много❤

# 725
  • Мнения: 870
Така.... Това което разбрах е че май има някаква нова наредба по която дали си спешен или не е по преценка на лекаря. Редно или не това е друг въпрос. Не ми се задълбава че се ядосвам 🤔🤔🤔. Важното е че за момента всичко е наред. Благодаря ви за отговорите 😘😘😘.
И аз имам чувството че ще раждам скоро, но ММ не ми обръща внимание. Каза категорично че преди 1ви декември няма да сглобява нищо.... 😁😁😁. Дано е прав, аз съм с термин по документи 22.12, но имаме уговорка с док за седмицата между 10-15.12.само се моля наистина да издържа до тогава. Тези дни съм се зачудила как да отида да раждам без майка ми да разбере, че каквато се е притеснила..... А й на мен ще ми е по спокойно ако точно  тя не знае....

# 726
  • Мнения: 196
Относно спешността, в болница, която е държавна не се плаща нищо, дори и да не си толкова спешен. Чакала съм два пъти пред спешен кабинет с хора от ромски произход, които отиват и за настинка, защото нямат осигуровки и само там не им искат пари. Но вече ако има някакъв медикамент, мисля, че се заплаща. В частната болница на спешен кабинет само прегледът е безплатен. Ако се налага скенер или някакъв друг вид изследване, се заплаща. Но при всички случаи касов бон се издава. Иначе имате право да откажете да платите.
Моят съвет тук е, ако можете да изтърпите докато посетите личния си лекар, не ходете на спешен кабинет. Там почти винаги слагат стажанти или специализанти и ходенето е безполезно. Аз колкото и пъти да съм отишла съм съжалила, че съм го направила.

# 727
  • Мнения: 444
Добро утро момичета: low_brightness: и честит празник:) Flowers Tulip  Някой ползвал ли е услугите на фирма за почистване и доволен ли е от тях?

Аз съм използвала на Василка и Clean patrol.
Първите са невероятни, но се записва 2 седмици преди датата, която искаш.
2-рите използвах сега, след ремонт и не съм особено очарована. Най-голямата ми забележка беше в банята. Аз обичам да са ми бели фугите. Не бяха ги почистили, а само минали с парцал. Четката ми за тоалетна беше мръсна от толкова прах. И нея я бяха оставили непочистена.
В хола бяха минали само стъклата на прозорците, но не и дограмата. Кухненския плот също ми се видя прашен. Абе изобщо - разочарование.

# 728
  • Мнения: 5 290
Аз когато ходих 3 пъти до спешното в Мездра с бъбречни болки (които се оказаха контракции) една стотинка не са ми искали. Нито после за престоя. В Швйново пък, ако не те приемат си заплащаш прегледа. Май навсякъде е различно.

# 729
  • Мнения: 92
Аз съм не осигурена и се следя в Тина Киркова. Преди 2,3 седмици бях в спешен кабинет там, платих 40 лева за прегледа и ми обясниха, че неосигурена и осигурена за преглед плащат 40 лева, ако не те приемат, ако ме бяха приели аз трябваше да си платя пътеката, а за вас всичко плюс прегледа ще е безплатно по ЗК. Дано съм била полезна.

# 730
  • Мнения: 697
Здравейте, момичета и честит празник!
Алексче, жива и здрава да ти е Вики!
Днес по някое време ще пусна новата темичка.

Малко съм шашната аз, от снощи имам някакво безцветно слузесто течение, като желе. Не прилича хич на тапата, нямам и болки/контракции. Утре съм на преглед и тонове... ще чакам до тогава, пък да видим..

# 731
  • Мнения: 257
Момичета, привет!
  Тези от вас, които ще раждат секцио - кажете ми, моля ви, какви дрехи си приготвихте за изписването, тъй като се чудя с тая операция какво ще ми е удобно, някаква туника/рокля с клин/чорапогащник?

# 732
  • Мнения: 4 660
Ами панталон за бременни и блузка отгоре. Тия дни се чудя да стягам багажа или не. Имам си една чанта за спешни случаи та затова се туткам. Ще стегна като навляза в 9 месец.

# 733
  • Мнения: 347
Здравейте момичета, успокоих се днес. На тоновете всичко е наред, матката е спокойна, плацентата е почнала да зрее, бебчо е добре, под три килограма е за сега, ама никой не ми каза колко точно.. Прегледаха ме и това в от анатомията ни, нямам нищо притеснително във влагалището, докторът каза , че нямам разкритие също, всичко е наред и няма да раждам тази седмица ( негови думи ) , е аз се отчетох , спокойна съм, само оттоците не са минали особено, но днес не е така зле, иначе всичко е наред , кръвното е наред и така ... вие как сте.. във фб видях няколко майчета са родили 1-2 от вчера до днес , но мисля, че са били с термин ноември , така че всичко е точно.. Хубави новини ❤ да са им живи и здрави.. Честит имен ден на всички, които днес празнувате! ❤❤❤ Да сте живи и здрави!

# 734
  • София
  • Мнения: 114
Ами панталон за бременни и блузка отгоре. Тия дни се чудя да стягам багажа или не. Имам си една чанта за спешни случаи та затова се туткам. Ще стегна като навляза в 9 месец.
Кикаир, а панталона ще е удобен ли след секцио? Къде се пада разреза, защото нали панталоните са с много ниска талия и от там им започват допълнителните парчета плат. Ама моя имам чувството, че точно там вече малко ми убива, та се чудя. Иска ми се да съм с роклА Simple Smile ама нито знам какво ще е времето, нито дали ще се напъхам в нормални обувки/боти 🙄

Общи условия

Активация на акаунт