Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 891
  • 773
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 803
Момичета, колебая се с какво да е облечен бебчо, на изписването отгоре: с това.. или ескимос?
Според мен по добре в одеалце или нещо тип това, което си качила като снимка, защото на 5 метра ще ти е колата и тъкмо ще си сложила ескимоса и след 5 метра в колата пак трябва да го свалиш и да наметнеш бебчо с одеалце.
И на мен момичета напоследък постоянно ми е топло... Постоянно някой като влезе в моя офис ме пита дали искам да ми затвори прозорците, защо седя на студено, че и по къс ръкав, защо не си пусна климатика... Еми хормона бе хора, топло ми е Sweat Smile
Вчера мина фотосесията и съм много доволна, сега ми е трудно да избера кой снимки да бъдат обработени. Grinning
А преди малко купих първите памперси на бебчо 2 размер на pufies - причината да ги взема точно тях е промоция в кауфланд, реших, че така и така от толкова избор няма как да знам кое ще е най-добре и просто да започна от някой и ще видим живот и здраве как ще е.
Стерилизатор още не съм решила дали да купувам, ще кажа на някой да вземе като подарък най-вероятно.
Утре сме на преглед и нямам търпение, а и ще съм при нов доктор ии ми е интересно как ще мине и това.
Хубава неделя вечер ви желая момичета! Heart

# 706
  • Мнения: 489
И аз утре съм на преглед, в сряда влизам в 9-я и ще говорим за раждането Simple Smile
Аз толкова искам фотосесия-или поне 2-3 снимки да си направим. Кума ни е един от най-добрите форографи в града,но ММ е мноого тежък ма снимки. Вчера точно го навих да идем до фотото и ни върнаха,че редеха за коледните фотосесии. Сега изобщо не съм сигурна дали ще го убедя да идем преди да съм родила Sad

# 707
  • Мнения: 2 170
Ние направихме две фотосесии, но си имаме снимки от празници и други събития , на които си личи , че съм бременна. Мъжът ми не е много фотогиеничен, не че аз съм, ноо успявам някак да го навия да си имаме споменче.

Момичета, малко да ви се пооплача...днес влезнах в 37г.с(точно в този ден от предишната си бременност родих) и започнаха да ме обземат някакви мисли, че видиш ли - сега ще е !😕
Не се чувствам готова нито физически, нито емоционално🙃
Тази седмица ще идва фирма да чисти всичко вкъщи, като последно по-сериозно почистване преди появата на бебка, защото не мога да чистя прозорците сама.
Имам тук таме болки в кръста и гърба най вече.
Единственото, което ме успокоява е , че ме преглеждаха преди два дни и шийката беше съвсем в норма. Коремът ми не е спаднал, но знам ли, той си е един такъв нисък и остър през цялата бременност.

Дами, може ли да ме посъветвате какво да взема на щерката , като подарък от бебето, който ще ѝ дадем като родя и ги запознаем?
Отделно да се похваля , че останах единствената бременелка в компанията, вчера приятелката ми роди едно прекрасно, пухкаво бебче. Чудя се какво да ѝм взема и на нея, и на бебенцето , тъй като иска утре да отида да ги посетя.
Мислих си за някаква хубава кошница с лакомства (подходящи) за майката и нещо за бебчето, но какво?

Приятна вечер, момичета!❤

# 708
  • Мнения: 872
Здравейте момичета, малко встрани от последните теми но имам малко притеснения. Сестра ми е приета по спешност в Тина Киркова вчера , в 6 г. с с зацапване. 2 дни по рано пак е посетила спешен кабинет поради същата причина. И двата пъти са й взели пари за прегледа. Сега ще лежи мисля 3 дни за задържане. Чудя се редно ли е щом си по спешност да плащаш Ултразвуковите прегледи и очаква ли се да й поискат пари за престоя. Сетих се че е плащала днес и някакви кръвни изледвания.До колкото знам Тина Киркова не е часна болница и би трябвало бременните са са освободени от такса. Поне при мен беше така в провинцията

# 709
  • Мнения: 4 660
Аз съм ходила в спешен кабинет лежала в болница за задържане една седмица по време на първата бременност не съм платила и нито лев. Ама знам ли сега как е...
Повече бих се притеснила за зацапването отколкото за таксите. Щом плаща би трябва да и дадават касов бон и да има закачен ценоразпис някъде в кабинета или извън него.

# 710
  • Германия
  • Мнения: 73
Привет от мен!
И аз влизам да се оплача, че от два дена започнах да усещам тежестта на бременността. Всякакви видове болки, повръщане, виене на свят и прочие. Топли, студени вълни, втрисане, черни мисли и хормонален дисбаланс - хем рева, хем се смея. 🤣😭🤣😭
Утре на всичкото отгоре, имам термин в Холандия, общо шест часа път, и малко съм се попритеснила. Незнам, с кой акъл го приех и то девет дена преди да изляза по майчинство 😲🙈. ММ даже си взе отпуска, за да дойде с мен за компания. Приготвям си за всеки случай чантата за болницата, но му казах, че каквото и да става, стискам краката до границата и тогава звъним на линейка... аз в Холандия не раждам. Та мили мой стискаите палци утре, да устискам.  Лека и спокойна вечер от мен😘😘😘

# 711
  • Мнения: 872
Кикаир в  същата болница ли си ходила. То за зацапването си се притеснявам отделно, но покрай моите неприятности с тази ми бременност, се на гледах на лекари които правят какво ли не за да искарат някой лев.

# 712
  • Мнения: 2 170
Здравейте момичета, малко встрани от последните теми но имам малко притеснения. Сестра ми е приета по спешност в Тина Киркова вчера , в 6 г. с с зацапване. 2 дни по рано пак е посетила спешен кабинет поради същата причина. И двата пъти са й взели пари за прегледа. Сега ще лежи мисля 3 дни за задържане. Чудя се редно ли е щом си по спешност да плащаш Ултразвуковите прегледи и очаква ли се да й поискат пари за престоя. Сетих се че е плащала днес и някакви кръвни изледвания.До колкото знам Тина Киркова не е часна болница и би трябвало бременните са са освободени от такса. Поне при мен беше така в провинцията
Вили, не би следвало да ѝ искат пари за предстой най-вече, те си ги взимат по каса. Единствено за ехографа мисля , че си се плаща. Като цяло като нещо е по СПЕШНОСТ не се заплаща, но в наша Б-я всичко е възможно....

Чегевара, стискам палци всичко да е наред. Аз октомври месец пътувах от София до Лондон с кола и три деца под година и половина....за щастие всичко мина добре. Ще стискаш кълки, няма къде да ходи бебето. С какво ще пътувате?

# 713
  • Мнения: 367
Е за това ме е яд за какво плащаме осигуровки, като накрая дори и нещо спешно пак ти изпразват джобовете.😠 Не би трябвало да й искат пари, но знаеш ли лакомията им няма граници. Докато гледах Такъв е животът имаше една жена от ромски произход без платени осигуровки. Влезе си в болницата, роди си жената и накрая май плати там някакви 10лв за медикаменти. Ама не е чесно изобщо някои да се трудят, пък други да минават между капките. Както каза Кикаир задължително касов бон щом са я накарали да плаща.

# 714
  • Мнения: 872
А тази болница бившата Тина Киркова е държавна нали?

# 715
  • Мнения: 3 789
Вижи, само да уточня, че жената без осигуровки първо плати 10 лв за лекарства и после мъжа й й беше платил осигуровките за 600 лв общо май.

Аз от днес съм 37 седмица (36+1) и не ми се вярва, че имам по-малко от 4 седмици до термин. Само да дочака 23 ноември, после когато реши съм съгласна 😁

И мен всичко ме боли, особено гърба и кръста 😣 но пък имах страхотен уикенд със семейството и съм доволна.

# 716
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
А тази болница бившата Тина Киркова е държавна нали?

Да, общинска е. Сега се нарича Първа АГ Св София (да не се бърка с частната св. София на България).

# 717
  • Мнения: 367
Може да са ги платили след това. Имаше няколко епизода, където бяха без звук и ги пропуснах. Но не мисля, че е редно в държавна болница да се искат пари по спешност.

# 718
  • Мнения: 113
Малко е странно това със заплащането в държавна болница при положение, че има платени осигуровки.. Аз лежах няколко пъти в МД за задържане и не са ми искали нито стотинка за нито едно изследване или прегледи с ехограф/ултразвук. Плащала съм си само за самостоятелна стая.

# 719
  • София
  • Мнения: 114
Вили, много странно 🙄 Кой лекар я е приел и преглеждал? В дежурния кабинет ли е отишла. Аз съм ходила и лежала там по спешност, когато бях 13г.с с бъбречна криза. Вярно, че почаках повечко, че тъкмо приемаха една родилка преди мен ама пък всичко друго си беше ОК. Даже си поисках да съм в хубава стая, за която после не съм плащала. Сега не съм сигурна дали цялото отделение не е ремонтирано и да е с хубави стаи, но това е друга тема. Плащам единствено като ходя на изследвания, защото не ходя на ЖК по Здравната каса и на моя лекар после му е по-лесно да ми вземе резултатите.

Иначе тия дни съм супер уморена. Снощи ходихме на нещо като сбирка от университета, беше много приятна вечер, но на финала бях скапана. Днес на детски рожден ден. Междувременно уж се опитвам да правя по нещо и почти не лежа, което си оказва сериозно влияние - снощи не спах от болки, беше кошмар. Дано тази вечер малко да поспя 😒

Иначе съм търговец по душа и призвание 😝, вече около 13 години с това се занимавам под една или друга форма. Сегашната фирма ми е малко разочарование, но пък времето ще покажа как ще се развият нещата.

Общи условия

Активация на акаунт