Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 785
  • 773
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата ни тема! Simple Smile

Опции:

# 690
  • В Балкана
  • Мнения: 672

... оттоците са доста болезнени.

Иви, следи за главоболие, замъглено зрение и високо кръвно - много са ти подпухнали крачетата. пробвай да пиеш повече вода и ги опъни на възглавничка на леглото. има и едни упражнения - опираш се изправена до стената в цял ръст и се вдигаш на пръсти, поне 15-20 пъти.

утре се консултирай с твоето АГ задължително Hands V

Сетих се за албумин и белтък. Утре сутрин, на гладно може да дадеш кръв и да ги видиш в какви стойности са.
Също може и урина. Пак да се види белтъка там.

# 691
  • Мнения: 347
Благодаря ви момичета, ще се консултирам и изследвания ще пусна , нищо че преди 3 седмици пусках, то сигурно нещата могат да се променят всяка седмица, иначе нещо ми се вие свят днес , но си мисля, че е заради това, че не успях да спя снощи много много.. ще направя и душовете с топла и студена вода, дано поотпусне
Днес изпробвам стерилизатора за пръв път и се чувствах като някой идиот🤣🤣 не знам от къде се налива вода и се наложи да изгледам клипче дори , стерилизирах си 2 пластмасови шишенца за болницата ми искат , една залъгалка и силиконовите зърна , взех си за всеки случай. Знаете ли дали после след стерилизацията трябва да ги подсуша или да ги оставя да изсъхнат сами? Наистина ми е за пръв път в живота да използвам този уред.. мисля и помпата да стерилизирам , защото после ММ и майка ми няма да знаят как 🤣...там пък ще е друг майтап...за сглобяването  иразглобяването ...а и още един въпрос, когато стерилизирам, трябва ли да изчакам стерилизатора винаги сам да изключва и тогава да вадя , или може и  аз да го изключа? Благодаря предварително!❤

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Благодаря ви момичета, ще се консултирам и изследвания ще пусна , нищо че преди 3 седмици пусках, то сигурно нещата могат да се променят всяка седмица, иначе нещо ми се вие свят днес , но си мисля, че е заради това, че не успях да спя снощи много много.. ще направя и душовете с топла и студена вода, дано поотпусне
Днес изпробвам стерилизатора за пръв път и се чувствах като някой идиот🤣🤣 не знам от къде се налива вода и се наложи да изгледам клипче дори , стерилизирах си 2 пластмасови шишенца за болницата ми искат , една залъгалка и силиконовите зърна , взех си за всеки случай. Знаете ли дали после след стерилизацията трябва да ги подсуша или да ги оставя да изсъхнат сами? Наистина ми е за пръв път в живота да използвам този уред.. мисля и помпата да стерилизирам , защото после ММ и майка ми няма да знаят как 🤣...там пък ще е друг майтап...за сглобяването  иразглобяването ...а и още един въпрос, когато стерилизирам, трябва ли да изчакам стерилизатора винаги сам да изключва и тогава да вадя , или може и  аз да го изключа? Благодаря предварително!❤

Моята помпа,биберони и шишета ще ги преварявам (като от едно време 😁). Стерилизатор ще купувам след като родя,ако се налага.
Обаче не знам тия неща след като ги преваря как и къде да ги съхранявам...

# 693
  • Мнения: 354
Здравейте, Simple Smile

Тази година планирах ходене до Англия с кола, началото на октомври. Но ще е друга година през октомври. Simple Smile  Живот и здраве, догодина първо на нашето море с малката госпожица. После ще мислим друго, с нея / без нея. С бебе не съм пътувала. Само с куче. Joy Но сигурно е подобно. Спираш често за почивки/разходки, чистиш повръщано, даваш вода, не даваш храна. Grinning

Не ме обливат топли вълни, но ми е топло. Предната нощ ставах да отварям вратата на терасата, вчера през деня излизах из града по къс ръкав. В нас пак така си стоя. Отворени прозорци, тераси. Времето май си е просто по-топло.
Ситуацията със спането, става все по-сложна. Rolling Eyes Ставането до тоалетна не е проблем - правя го на автопилот. Спя само на ляво. По веднъж се обръщам на дясно за 10-минути. Повече не мога да изкарам. Сковават ми се пръстите на ръцете, ръцете, краката, мисля, че започнах да задържам вода. Лошото е че по някое време, както си спя, се претълкувам и лягам по корем. Разбира се госпожицата веднага почва да се бунтува, буди ме и аз се връщам обратно в странична позиция. Но нещо не ми е никак удобно. Търся си новата удобна поза, възглавници и други подръчни средства. Rolling Eyes
И все пак съм предупредила - раждане през декември!! По-рано - твърдо не! Ще изтърпя още 4-5 седмици. Flowers Four Leaf Clover

Rammzes, благодаря! Исках да знам, къде мога да търся колички, столчета за кола и други по-скъпи в България детски стоки. 400 лв. у нас и 60 паунда там.. Grin Не е малка разлика.

CheGuevara, благодаря за информацията за чувалчетата! Задължително ще си купя едно.
Успех с проекта!! Стискам палци да го одобрят и след майчинството да работиш по него! Flowers Four Leaf Clover
И напълно разбирам удовлетворението ти от тази работа!

kikair Heart Късметлии сте!

ivigeorgieva, не знам, какво да те посъветвам за краката. Neutral Face При мен такива бяха само 2-3 дена в едни жеги през септември. Тогава хем не бях на работа, т.е. на климатик, хем обикалях по магазини (вярно с колата) и като цяло точно тези дни не се движех достатъчно. Ходенето ми беше на минимума и под него. Вдигах ги на високо, стоях под душа и ги обливах със студена вода. Но истината е, че в момента в който се върнах към режима си на движение, се оправиха. При теб сигурно вече е от напредването на бременността. Чела съм, че последния месец/два се появява подуване, отичане и т.н.

Лекциите ми в Майчин дом свършиха. Един ангажимент по-малко. Grinning И днес ме е обзел ентусиазъм, да почвам да пиша списък, какво трябва да купя (не само за бебето Grinning) - като бебефон, чувалче за спане, чанта за количката (към количката, която взех няма чанта) и др. Та да имам месец да потърся и накупя всичко. Предимно онлайн или набелязано онлайн и взето от физ. магазин. Нямам нерви за излишни обиколки и като цяло не обичам да обикалям, за да пазарувам.
Определено си заслужава Simple Smile но имай предвид , че поне две седмици имаш доставка😬
Аз все още се подмотвам и нищо не съм оправила, нито неща за болницата , нито за изписване, мн от нещата не съм ги купила дори. Някак все нямам време...
Аз спя само надясно, от време на време се обръщам за малко наляво и после пак. Помня, че и с каката спях само на една страна...
От сутринта ми е мн притеснено- само ме свива коремът като при цикъл, но не ритмично и коремът се втърдява, когато не ме боли. Като имах родилни с каката не бяха такива. Може да са си подготвителните, ама мн и болят, а не трябва. Завила съм се и ще изчакам малко да видим дали ще тръгвам към болницата. Отделно господинът буквално ми скъсва нервите като два дена никакъв го няма , добре че хълца, побутва супер плавно и лениво, а предните дни ме разпъваше... хем ми е втора бременост , хем пак нз какво става 🤷♀

# 694
  • Мнения: 112
Здравейте.
Аз както споменах утре ми е последен ден на работа и ми се иска да посетя някоя лекция следващите седмици.
Има ли някоя от вас, която е планирала да посети лекция тази седмица и къде. Бих се радвала да се запознаем

# 695
  • Мнения: 5 007
Рамзес, в коя седмица си? Аз пък всяка сутрин имам постоянна болка в кръста.. Иначе стяганията вече не им обръщам внимание дори. Grinning

# 696
  • Мнения: 4 660
Днес ми е много криво още от сутринта малката се ококири в 6:00 часа. Направо ме подлудява с това ранно ставане, обръщам се а тя "мамо-мамо "
За къде става толкова рано незнам особено неделя...
Пожелавам ви на всички спящи до късно бебета.
Топлите вълни и мен ме превзеха тия дни. Болки също имам, но ав опитвам да си почина когато бебето спи и отминават.

# 697
  • Мнения: 290
Благодаря ви, момичета! Успокоихте ме - явно не само на мен постоянно ми е жега. Grinning
Марти, аз също всяка сутрин се събуждам с болки в гърба и кръста, които са си постоянни. Явно вече си тежи и кръста не издържа. Моята бебка също напоследък не е толкова активна колкото беше преди, но предполагам, че вече и е тесничко. Утре съм на изследвания и тонове и дано всичко е ок.
Да се похваля - престраших се и с моя мъж купихме малко дрешки за бебка, отделно поръчах чувалче за изписване и козметика на Мустела.

# 698
  • Мнения: 354
Марти , принципно сме заедно с теб, само че аз по ПМЦ съм 15ти, в болницата го водят 12ти и аз нз вече защо и има разминаване. По приложение днес съм 35та точно, но аз съм с късна овулация принципно и съвсем се обърквам. Така беше и с каката. И в двата случая знам точните дни на зачеване и по техни мерки изкарват мн по- рано термина.
Иначе се размърда господина да ме успокои малко и пак спря 🤷♀ Може просто да му е тясно вече. Болките намаляха- явно си трябва повече лежане...
Иначе , както казва Кикаир- наистина е мн хубаво да имаме спящи бебета 😊 каката от новородена изкарваше по 16 часа с два съня по 20мин, почивах само, когато цокаше, защото го правеше мн бавно... и до скоро ставаше 6-6:30 😬

# 699
  • Мнения: 66
Момичета, колебая се с какво да е облечен бебчо, на изписването отгоре: с това ( разбрасе друг цвят) или ескимос? Ако вие вече имате, може да приложите и снимки Simple Smile

# 700
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Благодаря ви момичета, ще се консултирам и изследвания ще пусна , нищо че преди 3 седмици пусках, то сигурно нещата могат да се променят всяка седмица, иначе нещо ми се вие свят днес , но си мисля, че е заради това, че не успях да спя снощи много много.. ще направя и душовете с топла и студена вода, дано поотпусне
Днес изпробвам стерилизатора за пръв път и се чувствах като някой идиот🤣🤣 не знам от къде се налива вода и се наложи да изгледам клипче дори , стерилизирах си 2 пластмасови шишенца за болницата ми искат , една залъгалка и силиконовите зърна , взех си за всеки случай. Знаете ли дали после след стерилизацията трябва да ги подсуша или да ги оставя да изсъхнат сами? Наистина ми е за пръв път в живота да използвам този уред.. мисля и помпата да стерилизирам , защото после ММ и майка ми няма да знаят как 🤣...там пък ще е друг майтап...за сглобяването  иразглобяването ...а и още един въпрос, когато стерилизирам, трябва ли да изчакам стерилизатора винаги сам да изключва и тогава да вадя , или може и  аз да го изключа? Благодаря предварително!❤

Държиш, докато сам се изключи. Обикновено тогава и водата е почти извряла. Аз после оставях предметите вътре, взимах ги щом ми трябват. Не е препоръчително да ги избърсваш. За болницата бих ги взела в чист плик за хранителни продукти. Използвах Авент електрическия. И в болница даже съм го мъкнала ( и крила съответно).

# 701
  • Мнения: 196
И аз знам, че не е препоръчително да се избърсват. Аз си купих сушилник за шишета и мисля там да ги слагам, като ги извадя от стерилизатора. А ако е на Авент, мисля, че сам трябва да си изключи. Май 6 мин. траеше стерилизацията.

# 702
  • Мнения: 2 170
Ако се подсушат стерилизацията е безмислена, защото на практика отново ще се полепят някакви власинки и други , които не са стерилни. Отделно, че (ако не бъркам) 48 часа след стерилизацията ,и то при определени условия на съхранение шишетата не са стерилни. Аз ще стерилизирам вкъщи като се приберем. Отнема точно 30мин.
За отцеждането имаме едно такова от каката. На boon е и ми е доста удобно, голямо е , та ще побере и на беба нещата

# 703
  • В Балкана
  • Мнения: 672
simka92, лекциите, които посещавах аз, бяха в Майчин дом. Всеки понеделник и четвъртък от 15 ч.
В скрит текст слагам линк към графика им. Въртят 6-т теми през цялата година.
Скрит текст:
Ако си решила, в коя болница ще раждаш, може да провериш дали там не провеждат лекции. Чувала съм, че има в Шейново, Вита и Щерев.

Във вторник от 10 ч. ще ходя в Мол оф София. Тема: "Практически уроци: масаж и гимнастика на бебето. Развитие на двигателния апарат на детето през първата година."
А в четвъртък от 10:30 ч. в Парадайс. Тема: "Кърмене".
Виждала съм лекции в Дъ Мол, Скай Сити, съботно-неделни в Ринг мол. Зависи на теб къде ти е удобно и коя тема ще ти е интересна. Simple Smile

И мен всяка сутрин ме боли кръста. Rolling Eyes На мнение съм, че е заради позата през нощта. След като се раздвижа, минава.

# 704
  • Мнения: 8
Момичета, колко интересна тема сте започнали.Мисля , че всички имаме нужда да откланяме мислите си понякога от всичко свързано с бременността.
Аз също завърших бакалавър Икономика , но нямам натрупан опит . Животът ме завъртя след дипломирането и се озовах в чужбина уж за кратко, но срещнах любовта и ето ме 4 г по-късно все още извън България ...
След етапа на интеграция , учене на език в сферата на ресторантьорството започнах работа по обработка на поръчки във фабрика за черен хайвер . Харесвах задълженията и работното си време , докато в един “прекрасен”  ден не ни съобщиха , че фирмата фалира ..така останах безработна седмица преди да разбера , че съм бременна😕 Аз също имах година неуспешни опити със зачеването и тази радостна вест ми попречи да изпадна в дупка от загубата на работата си
Очаквам принцеска с термин 11.12 😍💓

Общи условия

Активация на акаунт