Майски бръмбарчета 2020 - Тема 2

  • 25 104
  • 735
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 170
Добро утро и от мен! И мен от снощи ме боли главата Sad
Искам да ви споделя за поверията. Аз съм човек, който не може да живее без сладко. До преди 1-2 седмици не исках да погледна сладки неща. Всички казваха момче е. Коремът ми макар и малък още, стои остър. Момче е. Не съм се променила изобщо, лицето ми е същото, пъпки нямам. Момче е. Е, казаха 100% момиче Grinning

# 526
  • Мнения: 679
Charming, нещо те притеснява ли?
100% май само Пренатест дава.
Примерно снаха ми има момиче- през бременността беше супер красива, гладка кожа, без пъпки и имаше само коремче. И то остър и ниско долу, съответно всички я дразнехме, че е момче. Ядеше адски много кисели краставици, зеле и т.н.
Аз също чакам момиче, корема ми доколкото се е показал е объл и е по- нагоре. Имам пъпки, косата ми става мръсна на 2ри ден, а преди не е било така. Не ми се яде сладко.

# 527
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И аз нямам пъпки. Ям всичко, не повръщам. Даже повечко наблягам на солено и кисело. Колко буркана с кисели краставички заминаха... Даже мъжа ми в началото казваше "Ясна е работата - с тези краставички пак ще е момче". А и тази бремнност до сега по нищо не се различава от предишните две.
Ако не беше Пренатеста щях да се съмнявам още, че е момче, ама не е.

# 528
  • Мнения: 70
Charming_11 , и аз съм така. Почти никакво сладко, а преди да забременя буквално треперех за сладко, но кисели краставици туршии и всичко кисело унищожавам. Smile Никакво повръщане и гадене, нямам пъпки по кожата, просто винаги ми е била другата крайност - страшно суха. Всички казваха момче, а резултатът за момента е малка принцеса на 90 процента. Two Hearts

# 529
  • Мнения: 936
Niya Zabunova, Мария, Charming_11 да ви минава скоро. Според мен освен от хормоните може да е от различното атмосферно налягане. Поне мен ме боли от това и като се изправям е остра болка.
FBID10209338927021027 поне до лятото приемаше, но нямам контактите му. Може да провериш в темата за болница Надежда и да питаш там. Понеже изражда в нея, го търсят и там. Simple Smile До колкото знам практиката му е, ако нещо го съмнява и не го види много добре в кабинета си да вика пациентките в Надежда като е на смяна, за по сигурно.
Една приятелка се следи на частно в Полимед при Румен Христов, но и там ехографа не е май много добър, но лекаря доколкото знам е много добър и тя е много доволна. Даже реши, че и при него ще ражда.
Tracyyy123, моята кожа също е адски суха и никога не е била проблемна досега. Какъв ужас стана, а съм си с момче. Но в началото не харесвах сладко, но вече си го търся, но по малко, че от много ми става лошо. Но и кисело не харесвам и много солено също.
Даже обвиних ММ, че синът му няма никакъв вкус за храна - месо не харесва, зеленчуци не харесва, а вече и на сладко налита. Simple Smile)

# 530
  • Мнения: 170
Нее, нищо не ме притеснява. За мен и няма значение момче или момиче ще имам. Някой беше писал за поверията и затова, че ако имаш пъпки е момиче. Просто споделих как при мен всички поверия са за момче, а докторите казват момиче. Наистина само пренатест дава 100% сигурност. Аз само споделям, че докторът е така убеден. Аз поне до ФМ ще си имам едно наум. Simple Smile

# 531
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
mad_hatter, наистина като се изправям болката е най-силна.
Charming_11, ти в събота ще ходиш ли на лекцията?

# 532
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Мария, Niya Zabunova, Charming_11 дано главоболието да ви премине бързо!
Още преди да разбера, че съм бременна ме привличаше солената и кисела храна. Яде ми се много месо,а преди пред очитах постните храни. Много ми се хапват тестени храни и паста, но и преди не съм се лишавала от тях. По принцип съм любител на сладките храни и всеки ден си хапвах поне 2 вафлички.., но откакто забременях мнооого рядко ям нещо сладко, изобщо не ме привлича, даже в началото като видех сладкиши и ми ставаше много лошо Grinning Все още не зная пола на бебчо,ще видим другата седмица евентуално. Днес ми излязоха кръвните изследвания, според акушерката са ми отлични, хемоглобина ми е 140, a аз по принцип съм с нисък ама на, сега бил отличен и даже нетипичен за тези месеци.

# 533
  • Мнения: 170
Бечинка, радвам се за хубавите резултати и чакаме с нетърпение предположение за пол. Simple Smile
Мария, не знам защо съм решила,че ми е е рано още за лекции и съм решила след НГ да ходя. Сега обаче декември май ми се иска да отпусна малко душичката и да купя нещо за бебешока. Ох, аз пуснах пералня, съдомиялна, сготвих, изкъпах се, напълнихме вода. Нали ще спират водата за профилактика.... Sad

# 534
  • Мнения: 679
След вчерашното ми казване, очаквах днес да ме разпънат какво мислим да правим. Да обсъждаме работа и т.н. да се събират всички шефове, но не на най- главния шеф съпругата дойде само- донесе ми малък подарък и бонбони и каза, че много се радва и ще мислим какво да правим. Ако има малко помощ, може продължа да работя от вкъщи, не ми се иска хич да затъпявам. Ще го мислим.

# 535
  • Варна
  • Мнения: 782
Момичета от Варна, сега в събота и неделя, някоя от вас ще идва ли на Училище за бременни и майки „И за МАМА“? Аз се регистрирах вчера и си търся компания! 
Аз! Smile

# 536
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Charming_11, мерси! Стискаме палци вече да се покаже на видеозона Simple Smile

mis.hle, много се радвам, че обявяването на хубавата новина на работата ти е минало по мед и масло!

kaSsisS, страхотно! Може да се засечем там! Ти избра ли си определени лекции? Аз за сега съм си харесала няколко, но ще видим  Simple Smile

# 537
  • Мнения: 10
mis.hle, в понеделник пак имах кървене, но беше кафяво. Ходихме на преглед и видяхме, че имам по-голямо отлепване спрямо последния ехограф от преди седмица. Промениха ми дозата на Дуфастона и вече спря. Пазя леглото и ме е страх да мръдна... Преди малко обаче излизах, защото трябваше да отида на ендокринолог за корекция на Еутирокса. Сега леко ми е притеснено, че пътищата ни са едни..., но нямаше как да не отида.

Обсъждали сте зъболекарите. Имам проблемни долни мъдреци за вадене, които щях да вадя през септември, но подозирах, че съм бременна и не го направих. Вадене на мъдрец по време на бременност само в мноооооого краен случай. Огромен стрес е за организма и има риск от поява на контракции. Отделно болката и тежкия процес на възстановяване. Моят стоматолог каза, че сега единственото, което можем да правим е леко почистване и полиране.

# 538
  • Мнения: 679
Да, за мъдрец знам. Носих брекети 2010-2012 година и ми вадиха 2та долни с операции. Единия беше с тежка операция и пих антибиотик след това. Затова сега ще си изчакам раждането, днес вече е добре положението. Нямам болки Simple Smile

# 539
  • Мнения: 10
mis.hle, моят единия ме беше заболял в първите седмици. Мислех, че няма да откарам, но се успокои и спря да ме боли. Моите са много кофти разположени и ми излизат буквално в меките тъкани на бузата, защото ми е малка челюстта. Надявам да устискам безпроблемно до края на бременността, че и няколко месеца допълнително, и след това да ги извадя.

Общи условия

Активация на акаунт