Майски бръмбарчета 2020 - Тема 2

  • 25 024
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
mishkite11 стискам ти палци за ФМ! Моите симптоми, освен болезнените гърди бяха понамалели за ден-два, но пак се върнаха + от 3 дена имам виене на свят и ниско кръвно налягане. От миризмите вече не ми става толкова неприятно, но все пак... гледам да избчгвам силните аромати. В предната тема бяхме коменритали с няколко от момичетата за изчезването на симптомите и се оказа, че е често срещано! Ако искаш се свържи с АГ-то си за свое успокоение.

kicilllove добре дошла сред нас!

CherryCherry_Passion мислено сме с теб, ще ти стискаме палци утре! Пиши като премине прегледа.

Charming_11 страхотна новина! Честито Simple Smile

Относно дрехите за бременни си мисля да си взема и някакви дънки, че моите не смея да ги закопчая и все се свличат. Преди седмица излизахме с ММ на разходка и си бях облякла един клин с доста стегнат ластик, естествено максимално го бях смъкнала надолу, но изведнъж почна да ме боли корема все едно ще ми дойнде всеки момент, много се изплаших. Като се прибрахме и събух клина ми отмина след 5 минути, от тогава не ме е боляло.

# 61
  • Мнения: 3
Забравих да кажа, че съм на 26 години и за мен това е първа бременност. 😋

# 62
  • Мнения: 928
Добре дошла,  kicilllove. Simple Smile
И при мен доста от симптомите отшумяха вече 10+1. Остана гадене, но по-леко освен вечер и сутрин, гърдите ми вече почти не ме болят и горе долу се изчерпвам. Въпреки, че за мой късмет вчера прещипах нерв в тазобедрената става, та едва мърдах.
Чери, чакам с нетърпение да се отчетеш и стискам палци само за хубави новини. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3
Милена, много хубаво си се ориентирала, пожелавам ти да намериш точното място и раждането да остави хубав спомен.
Аз не мога да помогна с препоръка, само да кажа, че и аз исках естествено, евентуално водно, раждане, но по ред причини прибягнахме до ПДА, което направи водното раждане на практика невъзможно. Но в крайна сметка родих здраво бебе, което е най-важното. Бих добавила и болница, в която подкрепят кърменето
Благодаря ти Simple Smile  но как така " болници, които подкрепят кърменето" ? Има. К такива, които не го подкрепят ли и? И какво е ПДА?
Хихихи още ми е тъмна Индия, но вярвам, че има такова местенце  Simple Smile

ПДА е перидурална (или епидурална) анестезия, с времето ще се запознаеш с какво ли не около раждането, повярвай ми 😉

А за подкрепата за кърменето в болниците в БГ нека се изкажат майките, които вече са раждали там, аз само чувам/чета за абсолютната липса на информация (или още по-лошо, даване на абсолютно грешна онфпрмация) и подкрепа, пробутването на АМ на всяка цена и т.н., което продължава по-късно и при педиатрите.

Изобщо, който иска да кърми, по-добре от сега да си събира информация и да се подготвя
Звучи ми безумно това с АМ 🙈
Благодаря ти! Има още с много неща да се запознавам  Simple Smile
Благодаря ти! 🤰

# 64
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
mad_hatter надявам се вече да си по-добре и да не те боли прищипаният нерв!

Момичета как сте днес?
Рано сутринта с ММ ходихме до клиника Темелков, там само и единствено в петък можем да си запишем час за ФМ при проф. Бояб Балев, който тук във Варна е един от предпочитаните специалисти.  Успях да си запиша час за началото на следващата седмица, но докато чакахме ми стана много лошо, изведнъж направо усетих как ми премалява, обляха ме горещи вълни и само дето не припаднах.. добре че срещу клиниката има пейки, та поседнах за малко и ми отмина. На вас слувало ли ви се е да ви стане чак толкова лошо?

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Бечинка, на мен ми се е случвало, когато ми падне кръвната захар. Разтрепервам се, прималява ми и усещам как сякаш краката ми омекват. Трябва да хапна нещо сладко, да седна или най-добре да легна и до няколко минути ми минава.

# 66
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Мария, благодаря за бързият отговор, че много се изплаших днес. На мен през последната седмица ми е доста отпаднало и ми се вие свят, но си мисля, че е от ниско кръвно налягане. Във вторник бях на ЖК и кръвното ми беше 90 на 60, толкова си ми е по принцип на мен, а сега заради бременността може и още да пада. ММ каза, че днес като ми стана много лошо съм пребледняла, а в последствие, като си погледнах ноктите на пръстите на ръцете ми бяха посинели Sad

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Бечинка и аз пребледнявам. Беше ли яла нещо преди това?

# 68
  • Мнения: 70
Здравейте, момичета!
Днес бях на фетална морфология и много се вълнувам! Всичко с бебчо беше наред или май трябва да кажа бебка, не знам как от толкова рано направиха предположение 90 %, че е момиче Flushed Smile  Обсъдихме и резултатите от биохимичния скрининг, там също всичко е точно. Вчера ми взеха кръв за него и урина. Много беше хубаво да я видя как мърда с ръчички и краченца Purple Heart С таткото и двамата бяхме убедени, че ще бъде момченце, чак още не мога да повярвам, че е момиченце, но това не ни прави по-малко щастливи! Revolving Hearts

# 69
  • Мнения: 49
Моя термин е за 25.05 мамии

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 23
CherryCherry_Passion Дано всичко е наред  ! Пиши задължително след прегледа .

Колкото до коремчетата , момичета аз направо съм бременна като в 5- 6 месец. На килограми съм с 3 отгоре , което не  е нещо фрапантно , но от 6 седмица коремчето ми е подуто и бих казала огромно Relaxed Казаха ми , че най-вероятно е подуване на червата , което било нормално за някой бременни , но не ми се мисли какво ще става нататък Joy Така , че за панталони за бременни си купих още преди 2 месеца ,защото всичко ми стагаше в коремчето .

# 71
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Бечинка и аз пребледнявам. Беше ли яла нещо преди това?
Да, бях закусила час преди да ми стане лошо, но стоях права, защото пред самата клиника няма къде да сеседне, а в градинката отсреща и може и от това дълго стоене права да ми е паднало кръвното.
Tracyyy123 , честито! Сигурно много се вълнувате с таткото!

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Трейси, честито! Много е вълнуващо, когато се разбере пола. Simple Smile
Чери, надявам се да се похвалиш с добри новини! Hug

# 73
  • Мнения: 679
И аз влизах да проверявам за Чери. Дано скоро пише и всичко е наред.
О толкова е хубаво това за пола. Честито

# 74
  • Варна
  • Мнения: 780
Момичета, и аз съм в отбора на копче-разкопчаващите. Laughing Вчера едвам изтраях с дънки, днес съм с клин на работа и си е друго.

Относно симптомите, ами при мен ту се появяват, ту изчезват. Вечер се засилват -  конкретно киселини и леко гадене, както и цялата ми енергия изведнъж се изпарява...

Cherry, стискаме палци всичко да се развие по най-щастливия начин Hands Pray Чакаме хубави новини!

Общи условия

Активация на акаунт