Майски бръмбарчета 2020 - Тема 2

  • 24 744
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Здравейте, бъдещи мами. 🙋
 🏥Вие вече знаете ли къде ще раждате?
Аз лично се загубих из цялата информация в нета и все още не съм решила.
 А ми се ще там където раждат да ми следят бременността. 🥼
Първо раждане ще ми е.
Желанията ми са:
*да родя напълно естествено, без хапчета или инжекции за предизвикване или разни други 🌱
*топло и човешко отношение.
* бащата да може да присъства.
* бебето да е при мен  👶
* веднага след раждането да ми го дадат и да не бързат с рязането на пъпната връв.
*евентуално да е водно ( но това май вече не е задължително, защото се предлага само на 2 Места до колкото знам) 🛁
Ако някой има сходни вълнения и вече е избрал къде, или някоя от вас има опит...
Ще се радвам да споделите Simple Smile
🤰

# 16
  • Германия
  • Мнения: 3 419
Милена, много хубаво си се ориентирала, пожелавам ти да намериш точното място и раждането да остави хубав спомен.
Аз не мога да помогна с препоръка, само да кажа, че и аз исках естествено, евентуално водно, раждане, но по ред причини прибягнахме до ПДА, което направи водното раждане на практика невъзможно. Но в крайна сметка родих здраво бебе, което е най-важното. Бих добавила и болница, в която подкрепят кърменето

# 17
  • Мнения: 903
Милена, и аз искам сходни неща. Само за пъпната връв не знам защо искат да се чака. Просто не съм се интересувала. По-скоро се отказах от водното раждане обаче.
Аз за сега съм избрала болница Надежда.
Но съм чела, че в Щерев, Св. Лазар, Тина Киркова, даже Шейново вече се съобразяват с твоите желания.
Но за държавните болници доброто отношение може би е по-скоро на късмет.
Успех в избора и дано всичко мине както си го представяш. Heart

# 18
  • Мнения: 263
Благодаря за новата тема. Желая само хубави резултати от предстоящите ФМ и оттук нататък спокойствие и ведри мисли.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Мад, благодаря за новата тема!🤗

# 20
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
mad_hatter, задължително ще споделя ако попадна на нещо интересно! Книжката, която ти имаш ми изглежда много полезна!

# 21
  • Мнения: 170
Хей, прекрасни, благодаря за новата темичка. Страхотна е! Да се запълни само с хубави новини и положителни емоции.
Момичета, аз бях днес на фетална морфология в МЦ "Марковс" при проф. Димитър Марков. Обаче никой от нас не беше подготвен да чуе това, което ни сервира професорът.
Оказа се, че въпреки, че всички органи на бебето са развити и работят перфектно,  в коремната кухина на бебчето ни се събирала някаква течност. 😭 Бяхме влезли с каката да види братчето/сестричето си, но тя беше много кисела и се наложи с таткото да излязат от кабинета, та поех този удар самичка. После преразказах на таткото всичко и все още сме в огромен шок и ужас от случващото се. Най-вече защото той (Марков) не ни даде обяснение от какво може да се е получило, не знае какъв би бил изходът и само се надява течността да се резорбира до следващото ни виждане след 4 седмици. За мен това е страхотен ужас да не получиш адекватно обяснение на нещо, случващо се в теб и да се налага да чакаш безучастно толкова дълго време без да си способен да направиш нищо. Понеже известно време бяхме като попарени,не можахме да се сетим да потърсим информация за друг добър специалист по фетална морфология за второ мнение. По пътя към вкъщи обаче се сетих да потърся в Гугъл за това притеснително състояние на бебето и ми излезе информация за д-р Чачева от Надежда. Преди време даваха по новините как с още една лекарка бяха правили вътреутробна операция на бебе с такъв или подобен проблем. Има ли някоя от Вас, на която да й предстои фетална при нея? Имате ли впечатления от лекарката? Знаете ли кога преглежда?
Аз още утре ще се опитам да се свържа с "Надежда" за подробна информация, но докато дойде това утре мислите ми са само там...

# 22
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
CherryCherry_Passion, стискам палци всичко с бебчето ти да бъде наред. Аз съм от Варна и не съм запозната с тези лекари при които ти си ходила и ще ходиш, но се надявам всичко да се случи по най-добрият начин и да се намери решение. Тук има много момичета от различни градове и все някой ще знае.
В началото на моята бременност един лекар ме беше наплашил много, имах голяма киста, но веднага потърсих второ и трето мнение и сега всичко е наред. Вярвам, че ако има начин ще намериш правилният път! Прегръдки! 🌹

# 23
  • Мнения: 36
Момичета, и аз се включвам вече с термин - 24 май, първа реална бременност, една неуспешна преди това, до края на годината навършвам 32 години.
Записах се на ФМ с дата 14.11 и нямам търпение да видим какво се случва.
Поздрави на всички!

# 24
  • Мнения: 3
Скрит текст:
Милена, много хубаво си се ориентирала, пожелавам ти да намериш точното място и раждането да остави хубав спомен.
Аз не мога да помогна с препоръка, само да кажа, че и аз исках естествено, евентуално водно, раждане, но по ред причини прибягнахме до ПДА, което направи водното раждане на практика невъзможно. Но в крайна сметка родих здраво бебе, което е най-важното. Бих добавила и болница, в която подкрепят кърменето
Благодаря ти Simple Smile  но как така " болници, които подкрепят кърменето" ? Има. К такива, които не го подкрепят ли и? И какво е ПДА?
Хихихи още ми е тъмна Индия, но вярвам, че има такова местенце  Simple Smile
Скрит текст:
Милена, и аз искам сходни неща. Само за пъпната връв не знам защо искат да се чака. Просто не съм се интересувала. По-скоро се отказах от водното раждане обаче.
Аз за сега съм избрала болница Надежда.
Но съм чела, че в Щерев, Св. Лазар, Тина Киркова, даже Шейново вече се съобразяват с твоите желания.
Но за държавните болници доброто отношение може би е по-скоро на късмет.
Успех в избора и дано всичко мине както си го представяш. Heart
Здравей,  ✋👋
Искаш ли да споделиш защо се отказа от водното раждане? 🛁

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 13:48 от AnMary

# 25
  • Мнения: 151
Благодаря за темата. Оо вече и пол можем да знаем. Имаше едно момиче още с ФМ днес, да пише после как е минало.
Не мога да цитирам коментара ти от предната тема вече и затова пиша под този. Няма ли да ти повлияе на майчинството, ако минеш на 4-часов работен ден? Аз също смятам, че е добре да видиш как де развиват нещата, след като родиш, преди да поемаш ангажименти. Може пък да искаш да си почиваш повече Simple Smile

# 26
  • Мнения: 903
.По пътя към вкъщи обаче се сетих да потърся в Гугъл за това притеснително състояние на бебето и ми излезе информация за д-р Чачева от Надежда.
Освен д-р Чачева от Надежда и д-р Чавеева от Щерев прави вътреутробни операции.
Аз в началото на октомври се опитах да запиша час за Чачева, но нямаше. Все пак пробвай кажи, че си за второ мнение и би трябвало да проявят разбиране.
За второ мнение мои приятели са ходили при д-р Димитров във Фемина, обръща внимание, докато не потвърди няма да се откаже, не е от най-разговорливите та ще се наложи да разпитваш, но бяха много доволни.
Все пак важното е да ти кажат какъв е проблема и какво може да се направи. Понякога само се налага да се следи и да се вземат необходимите мерки след раждането.
Успех. Heart
Милена, отказах се, защото първо се прави на малко места и втора един гинеколог беше казал, че най добре инфекции се пренасят с вода.Simple Smile

# 27
  • Германия
  • Мнения: 3 419
Милена, много хубаво си се ориентирала, пожелавам ти да намериш точното място и раждането да остави хубав спомен.
Аз не мога да помогна с препоръка, само да кажа, че и аз исках естествено, евентуално водно, раждане, но по ред причини прибягнахме до ПДА, което направи водното раждане на практика невъзможно. Но в крайна сметка родих здраво бебе, което е най-важното. Бих добавила и болница, в която подкрепят кърменето
Благодаря ти Simple Smile  но как така " болници, които подкрепят кърменето" ? Има. К такива, които не го подкрепят ли и? И какво е ПДА?
Хихихи още ми е тъмна Индия, но вярвам, че има такова местенце  Simple Smile

ПДА е перидурална (или епидурална) анестезия, с времето ще се запознаеш с какво ли не около раждането, повярвай ми 😉

А за подкрепата за кърменето в болниците в БГ нека се изкажат майките, които вече са раждали там, аз само чувам/чета за абсолютната липса на информация (или още по-лошо, даване на абсолютно грешна онфпрмация) и подкрепа, пробутването на АМ на всяка цена и т.н., което продължава по-късно и при педиатрите.

Изобщо, който иска да кърми, по-добре от сега да си събира информация и да се подготвя

# 28
  • Мнения: 679
YellowCat, мислех да преговарям заплатата ми да не се променя. Ще видим, ще го мисля. 5 години съм вече тук, ще го мисля.
Аз съм станала страшен мързел или се уморявам не знам. Прибирам се снощи и съм решила да изчистя преди ММ да се върне и още хиляди неща. Така стана, че уж да седна за малко на дивана после не ми се ставаше. Яко товаря ММ с домакинска работа, всъщност май всичко прави той. А преди не беше така. Добре, че утре пристига новия робот и прахосмукачка и парцал отпадат.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Чери, не съм запозната със специалистите в София, но виждам, че момичетата са ти дали предложения. Надявам се проблема да е съвсем безобиден. Стискам палци възможно най-скоро да получиш второ мнение, защото чакането и неизвестността са най-тежки.

Виждам, че за раждане и кърмене сте се разприказвали.
Аз раждах нормално и двата пъти, големия в общинска болница, малкия в частна болница. Сега също съм избрала частна, защото там работи следящия ме лекар. Но то в Бургас общо взето няма кой знае какъв избор - общо са три болниците, две от които частни.

Изобщо, който иска да кърми, по-добре от сега да си събира информация и да се подготвя


Исключително добър съвет. Първия път кърмих само 3 месеца, заради пълна лиспа на информци и сляпа вяра в лекарката на детето. Съветите й бяха много неадекватни, започнахме дохранване, кърмата ми намаля и той постепенно се отби. Втория път изчетох де що намерих информация по темата. Кърмих малкия успешно 1 г. и 3 м. и го отбих насилствено, защото не приемаше друга храна освен кърма. Отказваше всичко, нямаше заместено хранене с пюре, каша и т.н., а аз бях станала 43 кг. Simple Smile
Много ми помогнаха темите в кърмаческия подфорум и консултантите по кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт