Майски бръмбарчета 2020 - Тема 2

  • 24 988
  • 735
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 70
На мен не ми личи особено, интересното е че повече вечер, сутринта изчезва Joy Заковала съм си 52 кг от началото още... В четвъртък казах на работа най-после и много ми олекна. Първо на шефа, имаше поздрави, прегръдки, целувки, после и на всички останали, зарадваха се. Единствено тези, които ми бяха под съмнение, че ще реагират тъпо, ме поздравиха и почнаха да питат "Ама ти защо не ни каза по-рано, вече си в 4ти месец?" Joy Следващият дългочакан преглед ми е този четвъртък и вече нямам търпение да видя малката ми кукла 🤗

# 466
  • Мнения: 12
CherryCherry_Passion,  съжелявам за трагичния край, имай кураж и дано скоро радостта да те споходи!🙏

И на мен вече коремчето ми личи, като преяло сумалийче съм.🤭 Качих 8 кг, та очаквам утре на прегледа Аг да ме смъмри. Мм за първи път ще бъде с мен и чакаме да ни потвърди пола и да ни успокой, че всичко е наред. Последно преди 3 седмици бях на преглед и много се вълнуваме.

# 467
  • Мнения: 70
Здравейте, момичета! Имам едно питане и тази седмица ще се консултирам с лекаря, но реших да питам и тук, в случай, че някоя има опит. Дали някоя от вас е ползвала крем Тридерм по време на бременност? Използва се за бактериални, гъбични или други кожни възпалителни процеси. На самата листовка пише консултация с лекар, както и ще направя, но ако някоя вече го е пробвала или друг подобен лекарствени крем и може да сподели?

# 468
  • Мнения: 925
Не съм ползвала, но са изписвали на бременна позната, както и на бебето на една позната.
Пише го да се консултираш с лекар понеже съдържа кортикостероид.
Според мен не е проблем, защото е локален стига да не покриваш мястото веднага, но правилно си решила да се консултираш първо.

# 469
  • Мнения: 41
Здравейте момичета! Най-накрая се престрашавам и аз да се запиша в групата на майските бебета. На 31г съм, от Русе. В момента съм в 16гс, с термин 08.05. Това ми е трета бременност - един мисед в 10гс и една аненцефалия, открита в 13гс.
След втория аборт с мажа ми си направихме генетични изследвания, а аз и за тромбофилия в Плевен при доц. Катя Ковачева. Уж всичко по изследванията беше на 6, само имаше предписание да пия метилирана фолиева ( и това в заключението за генетичните изследвания). При установяване на бременността, моята АГ също не сметна, че има нещо притеснително, но за всеки случай ми предписа Натаспин, да не би да имам придобита тромбофилия, която не съм изследвала. Добре, ама преди 3 седмици влязох в болницата заради отлепване и останах шокирана както ми казаха, че всъщност имам мутации сочещи, че съм предразположена към тромбофилични състояния. В момента чакам за час при д-р Сигридов в София. Иначе тук докторите казват, че за сега бебето е добре, аз имам дефицит на B12 и D3, и чакам резултати за B6. Въпреки, че няма индикации за притеснения в момента, ме измъчва въпроса дали вземам всичко необходимо.
Извинявам се за дългия пост, но видях, че има и други мами с такъв проблем, та се отпуснах да споделям.
Желая на всички безпроблемно бременеене до края 💞

# 470
  • Мнения: 109
Здравейте, момичета! Имам едно питане и тази седмица ще се консултирам с лекаря, но реших да питам и тук, в случай, че някоя има опит. Дали някоя от вас е ползвала крем Тридерм по време на бременност? Използва се за бактериални, гъбични или други кожни възпалителни процеси. На самата листовка пише консултация с лекар, както и ще направя, но ако някоя вече го е пробвала или друг подобен лекарствени крем и може да сподели?
Здравей, с предната бременност ползвах този крем, защото ми излезе обрив от един чорапогащник. Изписа ми го АГ, не съм имала проблем, бях бременна в 7 месец. Мажех се по 1 път на ден.

# 471
  • Мнения: 263
Здравейте момичета! Най-накрая се престрашавам и аз да се запиша в групата на майските бебета. На 31г съм, от Русе. В момента съм в 16гс, с термин 08.05. Това ми е трета бременност - един мисед в 10гс и една аненцефалия, открита в 13гс.
След втория аборт с мажа ми си направихме генетични изследвания, а аз и за тромбофилия в Плевен при доц. Катя Ковачева. Уж всичко по изследванията беше на 6, само имаше предписание да пия метилирана фолиева ( и това в заключението за генетичните изследвания). При установяване на бременността, моята АГ също не сметна, че има нещо притеснително, но за всеки случай ми предписа Натаспин, да не би да имам придобита тромбофилия, която не съм изследвала. Добре, ама преди 3 седмици влязох в болницата заради отлепване и останах шокирана както ми казаха, че всъщност имам мутации сочещи, че съм предразположена към тромбофилични състояния. В момента чакам за час при д-р Сигридов в София. Иначе тук докторите казват, че за сега бебето е добре, аз имам дефицит на B12 и D3, и чакам резултати за B6. Въпреки, че няма индикации за притеснения в момента, ме измъчва въпроса дали вземам всичко необходимо.
Извинявам се за дългия пост, но видях, че има и други мами с такъв проблем, та се отпуснах да споделям.
Желая на всички безпроблемно бременеене до края 💞
Здравей, добре дошла в темата. Хубаво е, че си се насочила към д-р Сигридов. Аз бях на преглед при него и останах изключително доволна. Аз също имам доста мутации и ми даде нужните напътствия, даде ми и доста изследвания, които преди фм в 20 г.с трябва да направя. Стискам палци и желая безпроблемна бременност.

# 472
  • Мнения: 72
Здравейте, момичета. Онзи ден вечерта ми се появи леко тъмно-кафяво зацапване. В 13 г.с съм. Изплаших се много. През деня бях почти постоянно зад волана и свита на един диван, почти 8ч навън по задачи с ММ, но ходене нямах кой знае колко. Отидох веднага до болницата, където е й ЖК-то ми. Прегледа ме д-р Богословова, като каза, че бебето е живо и здраво, нямало поводи за притеснения, изписа ми Утрогестан 2×2 и Но-Шпа 3×2 и ми повтори няколко пъти, че трябва повече да почивам. Аз съм вече в 13г.с и 5ти ден. Вчера почти цял следобед лежа, нямаше повече зацапване, но сутринта като станах имаше малко...днес през деня също нямаше нищо, само по тоалетната хартия, когато ходя по малка нужда. Утре сутринта съм пак на преглед. Много ме е страх и не знам какво може да го е предизвикало това, при положение, че не съм вдигала тежко, само съм шофирала...и съм стояла повече време в свито състояние.
Моля някоя от Вас ако се е сблъсквала с подобно нещо, да ми даде съвет, съответно да се притеснявам ли и какво е добре да правя в такъв момент.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 20:39 от Psyxodelia

# 473
  • Мнения: 10
@Psyxodelia, напълно разбирам притеснението ти. Утре влизам в 14см, но в началото на тази прокървих леко в два последователни дни. Също като не съм имала никакво физическо натоварване. Предимно си стоя вкъщи и лежа, защото до скоро доста ми се гадеше и нито имах енергия, нито желание за нещо.
При мен първо имаше съмнение, че е от раничка, която имам, но после видяха мъничко отлепване. Както и на ехорграф се видяха леки контракции. Изписаха ми Дуфастон, Но шпа, Магнезий и Витамин С.  Казаха ми да лежа и да почивам. Кървенето ми вече спря. Аз си лежа. Движението съм ограничила до минимум - ходене до тоалетна и до масата за хранене. Почивай си и не се натоварвай психически. Сега е важно да сме спокойни и да мислим позитивно.

# 474
  • Мнения: 72
На мен също ми се гадеше и нямах никакъв апетит. Имам болки в седалището и в кръста. Гинеколожката не ми каза нищо за плацентата, каза по-скоро, че съм се натоварила и повтори няколко пъти, че вълшебни хапчета няма. Днес продължава лекото зацапване, но няма никакви болки...за съжаление не мога да лежа, защото имам някакви,макар и леки, домакински задачи,които не мога да игнорирам.
Много ме е страх иначе, кънтят в главата ми думите на лекарката : "Бебето е живо и здраво, няма поводи за притеснения." Но как да се успокоя, ще се побъркам...

# 475
  • Мнения: 10
Psyxodellia, домакинските задачи няма да избягат. Лягай и почивай. Помоли някой близък да ти помогне с тях. Вкъщи мъжът ми е поел всички задачи, включително и грижите за детето. Не му е лесно, но се справя колкото може.
Наистина е важно, ако има отлепване на плодния сак да лежиш, да се движиш минимално и да оставиш всички задачи на заден план. Движението на краката стимулира кръвообръщението, което не е добре при наличие на кървене. Именно затова се препоръчва да се лежи максимално.

# 476
  • Мнения: 5
Аз съм 16 г.с и от няколко дни все едно рязко вече ми личи коремчето😁😁 иначе и аз съм качила 3 кг. Промените са забявни 🤩😍😜

# 477
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Charming_11, може би за това докторите ми нищо не казват, последно преди две седмици АГ-то ми сподели, че в тези седмици от бремеността често се правчт грешки при определянето на пола, защото половите органи на момичетата и момчетата изглеждали почти еднакво.

SweeT DeViL, sweet_carrot и Psyxodellia стискам палци всичко да бъде наред с вас и бебенцата ви!

Деница Филева , супер! Ще очаквам и при мен поне лека промяна в края на  седмицата, че тогаваи аз влизам в 16г.с. Grinning

# 478
  • Мнения: 679
Бечинка, да. Доколкото разбрах в ранните седмици определят не по половите органи толкова,колкото по други признаци. И пулс също гледат, над 140 казват момиче, под 140 момче. Но доколко е така.. Ти ще правиш ли пренатест, там резултата вече е сигурен.
На мен вчера ми дадоха стерилизатор, барбарон и активна гимнастика.У дома почна да става малък склад. Остават ми само дребни неща вече за купуване и така съм по- спокойна.

# 479
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте, момичета и аз не се включвам много честно, но следя всичко. Утре съм на преглед (ходя при две, защото ми е малко да ме гледат един път в месеца, притеснявам се) при аг с направления където ходя, не в "Щерев", там съм чак на 11.12.

В 14 г.с съм и съм с корем, колкото жена в поне 6ти месец, един такъв оформен, огромен, направо съм в шок защото килограми не съм качила, дърпа само на корем, дори проследяващата ми в "Щерев" се учуди като ме мери предния път Grinning ММ много му се радва, пипа го, кефи се с две думи, но аз като се гледам в огледалото и ми е много странно. Отделно на това, той се кълне, че като си добре ухото до корема ми, чувал бил бебето Grinning Grinning Цирк е вкъщи. За име- нямаме. Бяхме постигнали консенсус за женско- Кристин, толкова си го харесахме и двамата, сега с това момченце (да ни е живо и здраво) имаме ужасни спорове и с нито едно не се примиряваме- нито аз, нито той. Има време, де, надявам се скоро да го измислим Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт