Отговори
# 135
  • Мнения: 5 425
Ежко, аз не мисля, че тук някой нормален родител би коментирал "качествата" в смисъла на "интелект", притежавани от чужди деца. Коментират се "способности" все пак.
А някой да се интересува от какво дава училището? Защото чуждите качества и способности не топлят никого.

# 136
  • Мнения: 2 992
Призма,
Ако някой се бори за нещо и то му е важно , ще изкара едни резултати, както и ако му е все тая, пак ли ще са му толкова добри резултатите? Спокойно може да дадат такива стотни отражение.
И не говорим за спад, защото и преди са учили деца в САЩ и АК са били първи на матурите. Говоря, че някакви стотни са от никакво значение , като оценка за качеството на училище., защото може да се дължат на такъв тип фактори.

Русалке,
Дойдохме си на думата, че дипломите навсякъде в Европа са от значение. По-желаните университети в Европа, държат на висока диплома и тя им е изходната позиция за прием ( Много малко имат някакъв специфичен изпит, който да им е по-важен). Има случаи , в които за 1 стотна не изпълняваш условието на университета и той не желае да направи компромис, камо ли както ти си писала за над 10 стотни.
В Бреда няма университет! Има хохе, но не е университет. Холандия има 13 университета и хиляди хохета.
Това съвсем не е така за САЩ, където гледат оценките ти към 11 клас и повече никой не го интересува колко ще имаш.

- Не си ми отговорила за лайтцунг паралелките. Могат ли да кандидатстват с бг дипломата си, ако не им харесат оценките на немските матури?

- Напусналата преподавателка от АК я обсъждахме многократно. Тя е напуснала АК през 2008г заедно с Г-жа Барух. Основават Лого-3.  От тогава имаше 5 поредни випуска на АК първенци на матурите . до 2014г. След това не съм ги следила как са се представяли

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 14:29 от rosss

# 137
  • София
  • Мнения: 7 277
Скрит текст:
Ежко, аз не мисля, че тук някой нормален родител би коментирал "качествата" в смисъла на "интелект", притежавани от чужди деца. Коментират се "способности" все пак.
А някой да се интересува от какво дава училището? Защото чуждите качества и способности не топлят никого.
Ами интересува се, защо да не се интересува. Нали точно това обсъждаме! Какво дава училището. Интересува се и от придобитите способности, вече обясних защо мисля така. (Остави интелекта настрана, не мисля, че можем да го коментираме, или просто е за съвсем друга тема и не е за този подфорум).

# 138
  • Мнения: 6 301
Нико,
точно пък заради теб нямам намерение да се ровя какво си казал или не и ми дреме как ме наричаш.
Последно желание ми е да ти чета постовете или пък да се образовам кой къде пишкал в 20то или 22ро
Естествено, че ще се опиташ да се измъкнеш, но това не променя факта, че лъжеш. Ако влезеш в профила ми точно за 2 минути ще прочетеш последните ми постове. Те всички са по тази тема. Направи го моля те и после е нормално да се извиниш. Защото или четеш с неразбиране или лъжеш.

Росс да ти се извини? Grinning Че по-злопаметен човек няма на света, като освен това непрекъснато вижда нападки и там, където ги няма. А четенето с неразбиране е характерно за нея. Само в тази тема има примери:) Всички разбраха, че репликата на Аш е към Ежко, само тя привидяла в нея обръщение към себе си;) Такива хора не се интересуват какво казват другите, те мислят, че другите трябва само да ги слушат те какво казват. А, и освен това всички ги мразят и им завиждат Grinning Според тях, разбира се.

# 139
  • София
  • Мнения: 7 277
Мецане, репликата ми беше точно след тази на Россс и затова беше съвсем резонно тя да се обърка. Не я прекорвай за това. Трябваше да си вмъкна цитата - грешката беше моя.

# 140
  • Мнения: 2 077
Русалке,
Дойдохме си на думата, че дипломите навсякъде в Европа са от значение. По-желаните университети в Европа, държат на висока диплома и тя им е изходната позиция за прием ( Много малко имат някакъв специфичен изпит, който да им е по-важен). Има случаи , в които за 1 стотна не изпълняваш условието на университета и той не желае да направи компромис, камо ли както ти си писала за над 10 стотни.
В Бреда няма университет! Има хохе, но не е университет. Холандия има 13 университета и хиляди хохета.
Това съвсем не е така за САЩ, където гледат оценките ти към 11 клас и повече никой не го интересува колко ще имаш.

как точно си дойдохте на думата, като двете казвате съвсем различни неща? Simple Smile в случая съм на мнението на Русалката - освен в UK, и крайно малкото едновременно силно желани, но и квотни, специалности в Германия, не се сещам за място в Европа, в което кандидатстването да не приключва преди българските матури и съответно дипломите с крайния им резултат не са от значение; поради същата причина - приключване на кампанията в края на март в САЩ, както и изобщо спецификата на подбора там, отново вади крайния резултат от дипломата изобщо от уравнението

за Холандия би трябвало да знаеш дори по-добре от нас, затова ме учудва, че твърдиш обратното? за хохета е ясно - наред с кадърните, приемат и куцо, и сакато - който не е поискал, той не се е записал поне за първата година; за академичните университети, както и за техническите /Delft примерно/, особено тези с по-елитни numerus fixus програми, също на 15 април най-късно е обявено класирането и офертите* са безусловни /т.е. имат изискване да си завършил средно образование, но не и с конкретен резултат/, като разпращат и допълнително оферти дори през май, поради освободени места в класирането от хора, които въпреки приема, не са се записали - но отново не им пука за крайната диплома

* оферта в "холандски смисъл" е предложение да се запишеш при тях, ако желаеш, защото си покрил приемните им критерии още преди да си завършил

# 141
  • София
  • Мнения: 9 558
Призма, "спад" в което и училище да има, той не се дължи на определена група във випуска.

Би ли пояснила? Simple Smile

Фран, сутринта си мислех, че не е лошо да имаме  подобна тема. Сега, когато прочетох последните 50 публикувани мнения, съм с две ръце за закриването и.

# 142
  • Мнения: 2 077
Sharky, ако една шега не ти се получи от първи път, шансът да се получи от втори е още по-малък - това за сарказма и другото Simple Smile

# 143
  • Мнения: 2 992
антеа,
На Делфт приема е от тази година за конкретна специалност по този начин, същото важи и за Айндховен.
Не говоря за изключенията.

И Делфт, Както и Айндховен все пак дори и за холандските деца, изискват дипломата и резултатите от матурите.

# 144
  • София
  • Мнения: 11 998
Уффф, пак беше сарказъм, ама пусто, все като оргазма е, всички са чували за него...

Абе, аз уж съм чувствителна към сарказма, щото съм му фен, ама нещо не го усетих тоз сарказъм във въпросния послепис на Ежко. Thinking

# 145
  • София
  • Мнения: 2 779
rosi_ta, добре си е да има такава тема, че иначе разните размисли и страсти на училищна тематика се пренасят в другите теми и ги разводняват.
Иначе темата си е супер, стига да не се стига до лични нападки и заяждане.

# 146
  • София
  • Мнения: 7 277
Уффф, пак беше сарказъм, ама пусто, все като оргазма е, всички са чували за него...

Абе, аз уж съм чувствителна към сарказма, щото съм му фен, ама нещо не го усетих тоз сарказъм във въпросния послепис на Ежко. Thinking
Бе нещо и аз не го усетих. Усетих комуникация, че той не е single tasking като останалите две коментиращи конкретния въпрос дами (т.е. съобщи ни за превъзходството си, което аз подминах) и че активното му участие във форума не пречи на работоспособността му. Другият вариант е да се е пошегувал сладурски, но това не е точно сарказъм.

Попея, това е форум, в който може да се докладват всички неуместни мнения. Няма нищо общо с ДС.

# 147
  • Мнения: 2 077
антеа,
На Делфт приема е от тази година за конкретна специалност по този начин, същото важи и за Айндховен.
Не говоря за изключенията.

И Делфт, Както и Айндховен все пак дори и за холандските деца, изискват дипломата и резултатите от матурите.

наистина не те разбирам, кое е изключение? какво изискват на холандските деца, които кандидатстват за обичайните програми на холандски, наистина не знам, нито какви са им там процедурите - защото очевидно са написани на сайта на университета на холандски и не касаят изобщо международни студенти; за сметка на това програмите на английски, които приемат чужденци, и които смятам, че са от интерес за българските ученици, нямат условия за определен успех от дипломата, и приемат въз основа на собствената им методология за оценка /ето една такава примерна, с която разполагам/

# 148
  • Мнения: 2 992

Дойдохме си на думата, че дипломите навсякъде в Европа са от значение. По-желаните университети в Европа, държат на висока диплома и тя им е изходната позиция за прием ( Много малко имат някакъв специфичен изпит, който да им е по-важен).

Антеа,
самоцитирам се. Виж текста в скобите. А Делфт имат тамън два техни изпита. Приемът е на три етапа. Тежка процедура и е от тази година. Айндховен също имат техен изпит.

Това за което намесих холандчетата е, че тъй като и те имат матури и при тях е същото- приет си, но ни пращаш резултатите от матурите . Без тях не можеш да се запишеш.
За САЩ не е така.

# 149
  • Мнения: 2 077

Дойдохме си на думата, че дипломите навсякъде в Европа са от значение. По-желаните университети в Европа, държат на висока диплома и тя им е изходната позиция за прием ( Много малко имат някакъв специфичен изпит, който да им е по-важен).

Антеа,
самоцитирам се. Виж текста в скобите. А Делфт имат тамън два техни изпита. Приемът е на три етапа. Тежка процедура и е от тази година. Айндховен също имат техен изпит.

Това за което намесих холандчетата е, че тъй като и те имат матури и при тях е същото- приет си, но ни пращаш резултатите от матурите . Без тях не можеш да се запишеш.
За САЩ не е така.

добре, мисля, че сега те разбрах - на национално ниво има значение дипломата, т.е. приемат местните, като взимат предвид нейния краен резултат, нали така? за международните програми обаче е друго, това твърдя аз, и не е изключение - достатъчно е просто да имаш диплома, която да е равностойна на холандската от гимназиална степен, даваща право на университет, и нататък са специфичните критерии на конкретния университет

Общи условия

Активация на акаунт