Била, Метро, Фантастико, Триумф, Хит, Т-маркет и др. - 11

  • 64 037
  • 748
  •   1
Отговори
# 180
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Според мен потребителката просто отбелязва, че цените се вдигат малко по малко от лятото насам.
Аз също го усещам по сумата, която изразходвам на месец за храна. Водя си отчет за приходите и разходите в домакинството ни. Пазарувам почти едни и същи продукти.

# 181
  • Мнения: 3 133
Тази цена от 50 ст. за кебапче беше промоционална, преди пак си бяха около 70 ст. И това също не е скъпо, ама ние обичаме съвсем без пари, ако може.
Между другото кебапчетата и кюфтета "Българска ферма" от топлата витрина на Била са страхотни. Различни са от другите на Била, които се предлагат там традиционно и които не са нищо особено.

Купих си от кухненските съдове KitchenAid с точките от промоцията на Била. Изглеждат страхотни като изработка на пръв поглед, ще видим как ще се държат във времето. Цената е много добра за такова качество. Може и още 1-2 неща да си взема.

# 182
  • Мнения: 2 368
И това също не е скъпо, ама ние обичаме съвсем без пари, ако може.
Моля моля това за без пари не съм съгласен. Хайде да не влизаме в темата за разходите за храна и др. т.н. режийни в разните държави. Сещам се и друго ... беше модерно някой да приказват подкрепете българското, но по някакъв си странен за мен начин. За мен да подкрепям малките и българското означава да финансирам в някое село някой човек да гледа едно прасе и за мен и да го разфасовам и напъхам във фризера. За други явно е да купуваме от посочените от тях магазнин. Който както го разбира ...

# 183
  • Мнения: 2 255
Аз си купих 2 тигана от Била на KitchenAid. Много съм доволна!
Марката е дъщерна на Whorpool, ако някой се интересува.

# 184
  • София
  • Мнения: 8 103
Докога могат да се събират точки, че май няма да успея, рядко ходя в Била.

# 185
  • Мнения: 500
Преди месец киселото мляко ,което си  купувам /наборъ/ ,  стана изведнъж 95ст от 79, без грам промяна. Като цяло цената на киселото мляко е много висока /при нас заминават по 2-3 кофички на ден/

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Докога могат да се събират точки, че май няма да успея, рядко ходя в Била.
До 01 април.

Благодарение на една много щедра форумна фея, която ми изпрати цял куп точки 🤗🌺🌺🌺, и аз си закупих няколко от съдовете, защото съм отдавнашен почитател на марката и както очаквах се оказаха чудесно попадение. Най-важното е, че са съвместими с индукцион, мият се в миялна и касеролите могат да се ползват във фурна до 260 С. Ако не ме изхвърлят от къщи, 😉 защото направих и много други странични харчове тези дни, ще си купя и грил тигана, нищо че вече имам на друга марка.

# 187
  • Мнения: 3 133
За мен да подкрепям малките и българското означава да финансирам в някое село някой човек да гледа едно прасе и за мен и да го разфасовам и напъхам във фризера. За други явно е да купуваме от посочените от тях магазнин. Който както го разбира ...

Много е хубаво човек да изглежда така благороден в собствените си очи, обаче в моите това "финансиране" е по-скоро възползване от ситуацията. Тези хора, които гледат прасета в личното си стопанство и ги продават, не си калкулират изобщо денонощния труд, който полагат, а гледат да избият разходите и в най-добрия случай да вземат някой лев отгоре. Ако си калкулираха една справедлива заплата, покриваща тежката физическа работа, ставането в ранни зори, това, че не можеш се отделиш от къщи за повече от половин ден, камо ли да отидеш на почивка - то прасетата им щяха да струват поне 10 пъти повече от тези на едрите фермери, при които един работник гледа примерно 100 прасета, такава е елементарна икономическа логика.

# 188
  • Мнения: 2 368
За мен да подкрепям малките и българското означава да финансирам в някое село някой човек да гледа едно прасе и за мен и да го разфасовам и напъхам във фризера. За други явно е да купуваме от посочените от тях магазнин. Който както го разбира ...

Много е хубаво човек да изглежда така благороден в собствените си очи, обаче в моите това "финансиране" е по-скоро възползване от ситуацията. Тези хора, които гледат прасета в личното си стопанство и ги продават, не си калкулират изобщо денонощния труд, който полагат, а гледат да избият разходите и в най-добрия случай да вземат някой лев отгоре. Ако си калкулираха една справедлива заплата, покриваща тежката физическа работа, ставането в ранни зори, това, че не можеш се отделиш от къщи за повече от половин ден, камо ли да отидеш на почивка - то прасетата им щяха да струват поне 10 пъти повече от тези на едрите фермери, при които един работник гледа примерно 100 прасета, такава е елементарна икономическа логика.
Аз викам да си калкулират и половината двор и къщата в цената на прасето. Лакомия. До 20 годишен докато баба ми и дядо ми бяха живи се гледаше прасе че даже две. Най-гадно ми беше като голямото добрутро прибираше половината прасе без да е вложило и лев, та не си мислете, че го правя като тях. Знам как се гледа ...

# 189
  • софия
  • Мнения: 25 392
Момичета, ако някой има повече точки и няма да ги ползва, ще бъда благодарна, ако ми даде Flowers Hibiscus Почти не пазарувам в Била и е голям зор със събирането.

# 190
  • Мнения: 87
И само в Билла ли поскъпнаха кебапчетата, че се жалвате в тази тема?
Ама нали това е темата за големите хранителни вериги? Къде да го напиша? То е за тази тема....

# 191
  • Мнения: 10 486
Здравейте,
Може ли да се върне дреха в Метро.
Взех за близък, но се оказаха неудобна като кройка и предпочитам да я върна...

# 192
  • Бургас
  • Мнения: 2 038
А бихте ли казали повече за съдовете? Какви взехте и какво ви харесва. Напр. аз съм решила да си взема тенджера,но не мога да разбера има ли някакво незалепващо покритие или е стандартна неръждаема стомана, с двойно дъно ли е? Интересува ме също грил тигана - бързо ли загрява, добре ли се изпичат продуктите... Понеже ми се видяха много слабо изразени ребрата и си мисля, че ако месото пусне малко сок или мазнина, вече няма да се пече, ами ще се вари или пържи... Има ли някой, който го е купил и пробвал да сподели?

# 193
  • Мнения: 3 133
blackcat6, може - с касовата бележка и етикет, на информацията.

sunny-n, ако имаш предвид съдовете от Била - имат незалепващо покритие, което най-важното е PFOA free.
Аз си взех големия съд с капака и смятам да го ползвам за пържене /предпочитам такива големи и дълбоки съдове за пържене на месо, риба и др., защото с тях не пръска по котлоните и събират повече от един тиган/, но става също и за готвене, както и за печене във фурна, без капака, разбира се.
Взех си и тиган, но такъв ползвам само за палачинки и пържени яйца.
Само се чудя на тези подложки от същата промоция, които се слагат между тиганите - очаква се да се надраскат ли, ако са без тях? Това да не значи, че не са много устойчиви? Пък на кутиите май мярнах "доживотна гаранция", обаче ги изхвърлих и не съм сигурна ... И никъде в указанията не видях да пише, с какви прибори може да се използват - само с пластмасови и дървени ли?

И само в Билла ли поскъпнаха кебапчетата, че се жалвате в тази тема?
Ама нали това е темата за големите хранителни вериги? Къде да го напиша? То е за тази тема....
Казах ти, че беше промоция, тази цена. Като толкова държиш да информираш хората, що не влезе в темата като почна промоцията да кажеш "Намалят цените с 40% !!!"

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 10:03 от GG_BG

# 194
  • Мнения: 27 432
Аз използвам само силиконови прибори в каквито и да е тенджери и тигани. Евентуално бамбукова щипка за обръщане на наденици и месо, но имам и със силикон.

Общи условия

Активация на акаунт