Частни детски градини - София (тема 12)

  • 82 731
  • 754
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 8
Здравейте, някой има ли мнение за ЧДГ"Дружба" в ж.к Обеля? Наши познати са супер доволни от  училището, но за детската градина не успях да намеря мнение. Като я разгледахме вчера много ни допадна базата и отношението. Казаха ни, че всеки ден имат по 2 часа английски с децата от всички групи, но все пак ни се иска и странично мнение

# 166
  • Мнения: 46
Здравейте! А някой дали знае, имам ли право да запиша детето си в частна ясла, ако е записано в държавна, но в друг град. Идва от там, че много често пътуваме в момента между два града за сравнително дълги периоди...

# 167
  • София
  • Мнения: 88
Здравейте! Може ли мнения за ЧДЯ "Слънчо" ж.к. Борово? Предстои ни прием там и ще се радвам ако някое детенце е посещавало тази ясла да ни разкажете впечатленията си. Simple Smile

# 168
  • София
  • Мнения: 1 268
Здравейте! Може ли мнения за ЧДЯ "Слънчо" ж.к. Борово? Предстои ни прием там и ще се радвам ако някое детенце е посещавало тази ясла да ни разкажете впечатленията си. Simple Smile

Здравейте, дъщеря ми ходи там от средата на месец Август. Изключително мил и грижовен персонал. Дъщеря ми е на година и 9 месеца и все но ще свиква, но сравнително бързо се адаптира според мен. Например тя е от децата които си искат гушкане, не и отказват.
Всеки ден подробно ми обясняват колко е спала, колко е яла, за пишкане и тн., цялостното и поведение през деня.
Оставям я и съм спокойна.

# 169
  • София
  • Мнения: 6 010
За яслата на ул. Солун ли става дума?

# 170
  • Мнения: X
Здравейте, може ли да ми препоръчате добра детска ясла в жк Люлин?

# 171
  • Мнения: 6 301
Ерих Кестнер е в Люлин, приемат от 2 годишна възраст. Тя е с немски, посещавал съм я, не е лоша. Дори ме пуснаха в час по немски на ПУК-четата за 10 мин., много добре говореха и разбираха за възрастта си децата. Това беше преди 6 години обаче, но сигурно и сега си е така.

# 172
  • Мнения: X
Ерих Кестнер е в Люлин, приемат от 2 годишна възраст. Тя е с немски, посещавал съм я, не е лоша. Дори ме пуснаха в час по немски на ПУК-четата за 10 мин., много добре говореха и разбираха за възрастта си децата. Това беше преди 6 години обаче, но сигурно и сега си е така.

Да си призная, като една самотна майка не ми е по възможностите да я запиша там, разглеждах само Гълъбче и Чудната къщичка. Не ми е толкова за екстрите от ЧДГ, въпроса е само да я запиша някъде, защото за общинските още не можем да се класираме.

# 173
  • Мнения: 6 301
Че другите частни по-евтини ли са? Ерих Кестнер е езикова обаче и си струва, дори мисля, че е от не-скъпите езикови градини (то евтини няма). Даже съжалявам, че не я избрахме, а се записахме в Киндероазе, беше 900лв. на месец преди 6 години, а сега предполагам е повече. Докато Ерих Кестнер по спомени беше около 650 на месец или макс 700, не помня точно.

Като ще плащате, поне да си струва. Според мен ЕК си струва.

# 174
  • Мнения: X
Попитах за отзиви от ЧДГ, а не как да ми разпределяте бюджета, при положение, че нито знаете колко е, нито съм ви питала за това. В Ерих Кестнер само първоначалната вноска е 1250 ЕВРО, щом казвам, че не мога да си го позволя, значи не мога, защо трябва да коментирате излишно?

# 175
  • Мнения: 2 170
Жената е написала, че няма възможността да плаща такава такса. Погледнах я и е малко над 4000€ на година. Другите са по-евтини, да.

# 176
  • Мнения: 6 301
Аз дадох информация за таксите, не съм разпределял ничии бюджети. Няма нужда от такъв тон.

# 177
  • Мнения: 1
Здравейте!

Може ли някой да сподели впечатления от ЧЦДГ Мечо Пух в Симеоново?
Благодаря!

# 178
  • София
  • Мнения: 30 139
Повечето читави за мен (подчертавам "за мен") ЧДГ са около и малко над 4000€. Това само за информация, понеже покрай децата съм проучила голяма част от тях.

WE, като самотна майка нямате ли предимство за общинска детска градина/ ясла?
Скрит текст:
Питам, защото не съм запозната. Не следя вече общинския прием. Явно ние сме имали късмет да приемат и двете ми деца в държавни детски градини и то без протекции, макар и да не ги записах.

# 179
  • София
  • Мнения: 5 461
Повечето читави за мен (подчертавам "за мен") ЧДГ са около и малко над 4000€. Това само за информация, понеже покрай децата съм проучила голяма част от тях.

WE, като самотна майка нямате ли предимство за общинска детска градина/ ясла?
Скрит текст:
Питам, защото не съм запозната. Не следя вече общинския прием. Явно ние сме имали късмет да приемат и двете ми деца в държавни детски градини и то без протекции, макар и да не ги записах.
И моето го приеха от раз с 12 точки в район в който му е малък шанса,но е щастлив в ЧДГ-то с новите си учители и след много мислене и премисляне,решихме да го оставим.
Дано нашето място в държавната заеме някое детенце,което наистина се нуждае.

Общи условия

Активация на акаунт