Частни детски градини - София (тема 12)

  • 82 947
  • 754
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 92
Здравейте! Може ли актуални впечатления от ЧДГ "Мила" в Манастирски ливади?

# 376
  • Мнения: 684
Здравейте, някой има ли актуални отзиви за  20 ДГ Жасминов парк в кв. Левски? Предварително благодаря 😊

# 377
  • Мнения: 384
Здравейте! Може ли актуални впечатления от ЧДГ "Мила" в Манастирски ливади?
Вижте тук, в коментарите има ценна информация https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=256898059624510& … d=100059129542950

# 378
  • Мнения: 68
Здравейте! Някой да има информация за ЧДГ където деца със СОП са добре дошли? Искам да запиша дъщеря си, но на повечето места (държавни и частни) се оправдават с “липса на ресурси”. Благодаря!

# 379
  • Мнения: 89
Здравейте, скорошно мнение за Бръмбазък яслена група ? Интересува ме как се грижат за децата и как ги занимават, не математика и български дали учат. Мерси !

Също ако може и скорошни мнения за яслената група (2г) на Киндероазе? Мерси Simple Smile ! Прочетох, че има недоволни от предучилищната подготовка, но въпросът ми е за по-малките Simple Smile

Последна редакция: ср, 01 сеп 2021, 10:10 от Name1

# 380
  • Мнения: 1
Привет, мами и татковци!
Искам да споделя мнение за частна детска градина "Таткова градина" на Бистришко шосе. Детето ми я посещаваше малко по-малко от година, когато го приеха в общинска детска градина. На мен специално мястото много ми хареса, самата къща House With Garden с двора с дръвчетата, дори наскоро директора направи ремонт на оградата, пързалката, катерушките и т.н. В началото много бързо се приспособи, доколкото е възможно. След като настъпи пандемията обаче и ги затвориха едната от двете му основни учителки - Ваня People Dancer напусна и тогава нещата се промениха. Преди получавах информация от Ваня за това как е той там, как се справя и какво прави. Абсолютно винаги ми е казвала, че той се справя много добре, че е много умен според нея, че много добре се справя със задачите  и т.н. След това трябваше да започна да си комуникриам с другата му основна госпожа - Йоана Imp и да получавам информация от нея. В повечето случаи Йоана беше доста лаконична, а в малкото случаи, в които ме информираше малко повече тя така ми подансяше информацията, че започнах сериозно да се притеснявам за детето ми и адаптацията му сред останалите деца. Твърдеше, че той с никой не иска да си говори и да си играе и че едва ли не случаят е безнадежден. Frowning В един от разговорите ми с директора той също едва ли не ми каза "ако пък не може да се адаптирааа...." - едва ли не "търсете си друга градина..." Neutral Face Става въпрос за дете, което няма никакви проблеми с общуването с нас и с други хора без значение малки, големи, познати или непознати - поне по наши впечатления и впечатления на всички от семейството ни. Thinking Имаше случаи, в които само съм питала "Как е синът ми?" и получавах отговор "Стои посредата на двора и плаче." Fearful Кажете ми, мами как бихте се почуствали на мое място? Не е ли най-нормалното нещо ако видиш, че едно дете People Baby е разтроено и плаче или дори просто е тъжно и замислено да му подадеш ръка, да намериш път към него, да го разсеяш, дори и да не си професионалит, педагог и т.н., а просто човек. За мен проблемът беше, че тя не се и опита да намери път към детето ми, въпреки че това им беше уж едно от качествата при представянето им като екип от професионалисти - индивидуалният подход към всяко дете. Идва въпросът защо директорът на градината държи тази учителка на работа (сигурна съм че към всички деца е студена). Той самият ми е казвал, че нейното най-важно качество е, че не забравя нищо и при нея всичко е навреме, а не други качества далеч по-важни за учителка на деца на 3 години. През следващите няколко месеца имаше постоянно текучество на нови учителки като 2ри учител в тази група, което според мен не е ок. Явно г-н Балканджиев не може и не иска да си задържи кадърния персонал и държи този, който му е изгоден. Нямам представа. Периодът беше малко след като им бяха приключили учебните занимания по програмата на МОН и едва ли децата цяло лято бяха на свободна програма, което според мен не ок спрямо таксата която плащахме. Малко преди да го приемат в общинската детска градина започнах да се оглеждам за други чатни градини, в които примерно таксата беше малко по-голяма и имаха доста учебни занятия (нещо, което преди ме притесняваше - защо чак толкова учене вместо малко повече игри - е в случая по-добре беше за мен да е постоянно зает за 800лв, отколкото просто да седи на пейката за 600лв, а учителката му само да ги строява кога да ядат, спят и да ходят до тоалетна). Няма как да не споделя все пак и за много доброто ми впечатление от друга учителка от "Таткова градина" - Петя People Princess . Въпреки, че тя не му беше основната учителка тя намери подход към него и се грижише за него, когато бяха на двора всички заедно или на някакви общи занятия и винаги можех да получа адекватна информация, но поднесена по един нормален начин. Никой не ме е питал Laughing, нооо...НЕ препоръчвам "Таткова градина". Hands Minus1 Съжалявам!

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 14:43 от galaxy.rider

# 381
  • Мнения: 6 166
За съжаление ги има и такива. И мен ме дразни, но няма какво да се направи.

# 382
  • Мнения: 3 096
Някой с отзиви за Смърфовете в Дружба 2?

# 383
  • Мнения: 332
Здравейте дами, дали някой може да ми даде актуална информация за Bamboo kid's house.
Търсих и във фейсбук групата за детски градини, но няма почти нищо, има коментари само още една единствена дама( няма да цитирам име, но е ясно, че е поставено лице) която при всеки въпрос за детски градини я хвали. Само тя и собственичката Дженифър , която лично на мен ми се стори адски лигава и незнаеща какво прави, но това не ми е чак такъв критерии. Интересуват ме преподавателите и леличките, които са в близък контакт с децата ми.

# 384
  • Мнения: 1
Здравейте! Може ли малко повече инфо за Терекс в Горна баня- по колко деца са, колко учители има, извеждат ли ги често навън, как протича адаотационния период, как е храната, заниманията и т. н.
Благодаря предварително!

[quote author=Ivied link=topic=1151636.msg40764818#msg40764818 date=1589890123]
Да, ние от нашата частна получихме потвърждение за 26.05.
Става дума за филиала на Терекс Детство мое в Горна баня. Използвам поста да кажа, че всяка стотинка си е заслужавала прекрасна грижа, условия, персонал, база, спокойствието ми, че детето ми е добре и щастливо.
Дава точка за градина и има свободни места, защото е по отдалечена. Но пък е тихо, спокойно, като на село, с гледка към Витоша и прекрасен двор та и пътя си заслужава. Но ние сме с кола де.
[/quote]

# 385
  • Мнения: 684
Здравейте, имате ли отзиви за частна детска градина/ясла Арти на ул. Кукуш? 😊

# 386
  • Мнения: 3 255
Здравейте, имате ли отзиви за частна детска градина/ясла Арти на ул. Кукуш? 😊
да, ние сме там от м. Май (в яслата). Основно предимство, е че можеш да видиш и онлайн по всяко време какво правят. Собственика и персонала са много коректни. Вадят ги всеки ден навън. Ако нещо конкретно искаш да питаш, съвсем спокойно на лично Simple Smile

# 387
  • Мнения: 6 166
Навсякъде трябва да го напавят това.

Здравейте! Някой да има информация за ЧДГ където деца със СОП са добре дошли? Искам да запиша дъщеря си, но на повечето места (държавни и частни) се оправдават с “липса на ресурси”. Благодаря!

Във фейсбук групата по- могат да те насочат. Вербално или невербално е детето? В частните градини нямат ресурси за СОП. Монтесори и Валдорф по-биха могли да се занимават, но зависи за каква асистенция става дума, а и това рязко ще се отрази на способностите за влизане в училище после. В държавните си имат и специалисти и квоти.

Последна редакция: нд, 12 сеп 2021, 15:35 от Елфичка

# 388
  • Мнения: 155
Обявяване на свободни места за ДГ № 175, Сграда-2, м. "Кръстова вада", район "Лозенец" - 14.09.2021
 Уважаеми родители,

Уведомяваме Ви, че приключиха строителните дейности в ДГ № 175, Сграда-2, м. "Кръстова вада", район "Лозенец" и сградата е въведена в експлоатация.
На 20.09.2021 г. на сайта на ИСОДЗ, ПГУ и първи клас ще бъдат обявени свободни места, както следва:

Яслена група, деца, родени през 2020 г.- 20 места по общия ред, 3 места за деца с хронични заболявания;
Яслена група, деца, родени през 2019 г.- 20 места по общия ред, 3 места за деца с хронични заболявания;
I група /родени 2018 г./- 23 места по общия ред, 2 места за деца със СОП, 3 места за деца с хронични заболявания;
II група /родени 2017 г./- 23 места по общия ред, 2 места за деца със СОП, 3 места за деца с хронични заболявания;
III група /родени 2016 г./- 23 места по общия ред, 2 места за деца със СОП, 3 места за деца с хронични заболявания;
IV група /родени 2015 г./- 23 места по общия ред, 2 места за деца със СОП, 3 места за деца с хронични заболявания.

Екип Столична община

# 389
  • Мнения: 89
Здравейте, мнение за яслата на Under 1 roof ? Мерси !

Общи условия

Активация на акаунт