"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 398 182
  • 5 956
  •   1
Отговори
# 1 725
  • Мнения: 13 272
Възпитанието не винаги помага. Откакто преди години попитах една майка с количка дали иска да й помогна на качване и тя ми се озъби с - не ми пипай количката- вече се въздържам от прояви на добронамереност и нещо повече от това да се возя, ако ми се наложи.

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 11:06 от zari65

# 1 726
  • Мнения: 9 688
Е, именно, де. Не е проблемът кой колко е заел, а дали може да се разберем човешки.

# 1 727
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Ако никой не се разполага на повече седалки, всъщност изобщо няма да се налага, да му се молим, да му се извиняваме, че и да му благодарим за това на края

# 1 728
  • Мнения: 2 749
Веднъж ставам на една жена, видимо бременна, не дебела, с корем. Как ми се озъби, не е истина просто. Сори, но няма как да не си знаеш на какво ти прилича фигурата.

# 1 729
  • Мнения: 9 688
След като е преценила, че може да се вози в ГТ, значи си е ОК. Бременна е, не е болна.

# 1 730
  • Мнения: 2 749
Ми не, не била бременна и съм я била обидила. Не хвърлям боб и не съм аз виновна как изглежда.

# 1 731
  • Мнения: X
С бременните е трудно, да. Моментът е много тънък. Ама пък аз не бих се озъбила, а просто бих се възползвала от ситуацията.
Откакто съм в Германия, всички пенсионери, на които искам да направя място, просто ми се усмихват и ми казват пак да си седна и че още имат сили. Само в България съм виждала гадното отношение на възрастните хора, когато останалите пътници не скачат от местата си.

# 1 732
  • Мнения: 2 542
Абсолютно  съм съгласна със Зари.
Спирам да бъда възпитана. Исках да помогна на възрастен човек, а след като му свалих от високия за него рафт, артикула, който искаше  така ме блъсна, че залитнах. Това  беше вместо благодаря.

# 1 733
  • Мнения: X
Оххх, изчаткват с възрастта повечето. Тази сутрин, докато върях по улицата, задминах една жена видимо над 70 г. Носеше раница на гърба и двата джоба на раницата бяха със смъкнати ципове, така че портмонето ѝ всеки миг щеше да изпадне. Подминавайки я, казах: "Извинете, раницата Ви е отворена и портмонето Ви ще падне." В отговор бабето ревна по-гръмогласно от генерал Столетов:"А ти защо вървиш точно зад мен?! Сигурно искаш да ме ограбиш?!" Докато се чудех да се ядосам или да се разхиля, само отговорих: "Да, да точно така. А сега си закопчайте раницата, докато не съм Ви ограбила." Изкукуригала работа, ей!

# 1 734
  • София
  • Мнения: 19 249
Уиш, тази си е била изперкала и преди да остарее.
Много възрастни са затиснати от болести, безпаричие, понякога смотани деца, което заедно с неизбежните възрастови промени води до психически промени.
От нашето поколение се очаква да работим до 64 години, което предполага да се поддържаме в относително добра форма както физически, така и умствено.

# 1 735
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
Има някаква вражда между млади и възрастни, да. Имам чувството, че с тези зелени коридори за пазаруване се засили повече враждебното отношение на хората.

Вчера си повисях 40 минути пред една аптека, часът беше 12:40, когато се наредих. Пред мен имаше само пенсионери, колкото и да ги разбирам е малко кофти, защото след това ще си пазаруват на спокойствие, но... след мен стана опашка, идва моят ред и преди да вляза, една бабетка ми кресва: ти къде? Нямаш право да влизаш, сега е наш ред! Ще чакаш! Какво да чакам?! И колко още да чакам...
Ами не го разбирам... за мен е селско такова отношение, чакам си спокойно и изведнъж ми се държи тон... И коридорите не ги одобрявям, но...

# 1 736
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Куку, не е само от възрастта, но възрастта силно допринася за изперкване, даже е основен фактор след вродените индивидуални странности и лудости, които несъмнено са на първо място. Ясно, че не всички изперкват еднакво, а и не всички изперкват изобщо, но си е фактор. Физически болести, безпаричие и смотани деца са си проблем, но са много назад в класирането на причините за перкавост. Дано имаме късмет да не изперкаме и ние, живот и здраве.

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 13:22 от Магдена

# 1 737
  • Мнения: 9 688
С възрастта особеностите на характера се обострят.

# 1 738
  • Мнения: 4 411
Аз пък не мога да разбера каква е тая злоба към пълните хора. То не беше гъз, то не беше чудо. Някой са дебели от мързел и лакомия, други от лошо здраве и лекарства. Никой няма право да ги съди и обижда. Грозно е.

# 1 739
  • София
  • Мнения: 19 249
А поне в поговорки може ли да се използва г*з или да ползваме някакъм евфемизъм? Аман от политкоректност
Задник глава затрива, Угажда на задника си

Общи условия

Активация на акаунт