"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 408 039
  • 6 062
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 840
именно. не бива заклинание да изричат.

# 436
  • Мнения: 2 749
Не са длъжни да търпят лиготиите и на своето дете, мен ако питаш. Grinning

# 437
  • Мнения: 4 420
Сетих се за една баба, която ме умоляваше да я пусна преди нас на опашката, защото внучетата й нямали търпение. Посочих й дъщеря ми, която беше колкото нейните внучета и й казах, че и аз съм с дете, не по-голямо от нейните и че е крайно време да ги научат на търпение. Усети се бабата, даже ми се извини и ми каза, че всъщност съм права. Та понякога хората просто си живеят с идеята, че другите е редно да проявят разбиране и докато не им се обърне внимание на проблема, даже не се замислят, че не са само те с деца.

# 438
  • Мнения: 1 925
Вчера в магазина се редя на опашка и до мен (не зад мен на опашката) седи една доста възрастна женичка с пакет леща и ме помоли да я пусна. На мен ми дожаля, разбира се и я пуснах, все пак е с една леща само. Даде я да я маркират и като изкара от големия си шал още три неща, ме уби Grinning Смешно ми стама де ама.. Grinning

# 439
  • Мнения: 10 910
Вчера в магазина се редя на опашка и до мен (не зад мен на опашката) седи една доста възрастна женичка с пакет леща и ме помоли да я пусна. На мен ми дожаля, разбира се и я пуснах, все пак е с една леща само. Даде я да я маркират и като изкара от големия си шал още три неща, ме уби Grinning Смешно ми стама де ама.. Grinning

Класика в жанра Grinning Друга класика е и точно това - да се редим един до друг, а не зад друг. Така шансът да се прередиш и да изцакаш всички балами на опашката е по-голям...

# 440
  • Мнения: 10 416
Е, това не мога да го разбера. Тръгнал си на пазар, отделил си си време за целта, какво ще спечелиш, ако минеш пред някой и отнесеш някоя "благословия". Все едно тия 2-3-5 минути ще ти решат нещо.

# 441
  • Мнения: 10 910
Според мен въпросът е принципен за тези хора. Подобно на това поведение ми е пешеходец да пресече на червено, 5 секунди преди да светне зелено. Понеже всеки ден съм по улиците и по светофарите, често го забелязвам това. И виждам с каква гордост пресичат на червено, понякога дори и пред летящи насреща им коли. Пък ние загубеняците си стоим и си чакаме да светне зелено... Друго си е да изцакаш системата. Лошото е, че често виждам и майки с деца, които пресичат така безрасъдно.

# 442
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Вчера докато бях на работа, отивам до тоалетна, не е офиса, а в голям супермаркет, по пътя виждам на паркинга мъж на средна възраст, който си чисти боклуците от колата и ги хвърля на земята до нея, 5-6 пластмасови бутилки, салфетки и други. Ако не ми се ходеше толкова много до тоалетна сигурно щеше да стане скандал. При положение , че на входа на супермаркета има кош, ама и да няма... Много ми е селско това изхвърляне на боклуци където ти падне. На връщане го нямаше въпросния господин.

# 443
  • Мнения: 1 918
Веднъж спрях на една отбивка с контейнер и си изхвърлих боклуците от колата в контейнера. Срещу мен имаше полицаи. Получих аплодисменти.

Колко красноречиво, нали

# 444
  • Мнения: 840
всички примери от типа такъв добър човек не съм виждал/а са твърде красноречиви. това директно си означава че не съществуват/аномалии са.

# 445
  • Мнения: 13 382
Като стана въпрос за магазини, майка ми работи в голяма тъговска верига с прекалено толерантна политика за връщане на стока. Зимните месеци, когато се предлагат ски екипировки, аксесоари и др. масово хората си купуват, отиват в Банско, изкарват си почивката, връщат се и казват, че стоката вече не им харесва, не им става и т.н и им връщат парите. Връщат се пробвани гащи и сутиени и какви ли не неща..... За изядени хлебчета и плодове в магазина, без да се платят е ясно. Лятото постоянно се търкалят костилки от прасковки по земята. Най- жалкото е, че хората се чувстват горди от турбо селянията си, че са прецакали магазинО!

Защо им ги взимат, нали стоката трябва да е във вида, в който си я получил, за да можеш да я върнеш. Ползвана ски екипировка си и личи много, дори и един два пъти да си я обличал.
Аз съм връщала блуза от онлайн пазаруване защото по бието беше цялата във фон дьо тен.
Клиента има това право да връща, но пък трябва да е коректен и той.

# 446
  • Пловдив
  • Мнения: 14 694
Тези с боклуците нямат превъзпитаване.
Аз и не смея да им казвам нищо, защото не искам да ми скочат (не с бой, по-скоро със словесна агресия, но на живо не е като във форум да не ти пука много с кого се джафкаш Grinning). Обаче пак не мога да разбера как може да си такъв простак, че да не отидеш на два метра до коша. Хвърлящите от прозорците на колите колите ги "разбирам", все пак спирането или задържането на боклуците вътре до слизане им причинява неудобство, но да хвърлиш на метър от коша, това не мога да го разбера, в кавички или без. Wink
Във и пред нашия вход почти през ден виждам изхвърлени опаковки от вафли и зрънчовци. Изритвам ги до кошчето, което стои на улицата точно пред входа, и казвам на дъщерята, че това го е хвърлил някой много невъзпитан.

# 447
  • Sofia
  • Мнения: 26 501

Във и пред нашия вход почти през ден виждам изхвърлени опаковки от вафли и зрънчовци. Изритвам ги до кошчето, което стои на улицата точно пред входа, и казвам на дъщерята, че това го е хвърлил някой много невъзпитан.
Ако го вдигнеш и хвърлиш в коша ще е по-възпитателно за детето.

# 448
  • Пловдив
  • Мнения: 14 694
Първо, не съм длъжна.
Второ, в традицията на темата е да се търси кусур в чуждите постове, но всъщност и това го правя след изритването. Wink

# 449
  • Мнения: 10 910
Да, възпитателно ще е за детето, как да ходи и да чисти след мърльовците... Не ме разбирайте погрешно, но честно казано съм против да се чисти след тарикатите, те никога няма да си вземат поука. Що да иде до коша и да хвърли като Марчето ще мине след него и нали е много принципна и културна ще му го изхвърли.

Постноянно намирах на терасата ни в последната квартира от опаковки на презервативи до опаковки от създърма.. Фасове, вафли и салфетки не ги броях накрая... Пред блока имаше една от малкото останали зелени градинки, познайте каква красота беше, щото не всичкия боклук успяваше да кацне в нас... Писах и бележка, скъсаха я...

Общи условия

Активация на акаунт