Отговори
# 60
  • Мнения: 1 694
Мег, забелвали ли сте? Баткото като започна да му се придърпва кожичката постоянно имаше проблеми, все му се инфектираше и му пареше като пиша, но той беше вече на 2 и си казваше. Затова и точно не се забелва, ние с него още имаме проблеми, даже на скоро в спешното се наложи да ходи, беше много травмиращо за него.
Аз с голямото дете много обичах да излизам с мами и да си приказваме за бебешки неща, аз не съм от тези, на които им е крайно тъпо и отегчително да си говорят за памперси, напротив- този период е толкова кратък и вълшебен (макар и труден) и исках и още искам да си го изживея напълно с цялото му затъпяване и безкрайна информация около бебешкия живот. Тогава ми беше единствената утеха, защото бебето беше ужасно ревливо и трудно за дундуркане. Сега обаче нямам такова богато обкръжение, отвреме навреме само имам уговорки и не ми е така интересно сама да се размотавам, ама всички познати с бебета са по кварталите и не слизат в морската градина (Варна).
Петя, не се оставяй на бабите, в пълно право си да влезеш с предимство с дете под годинка. Въобще да не ти пука какво ще кажат, децата са най-важни.

# 61
  • Мнения: 887
С това чакане е направо..... Аз о с двете бременности много съм чакала особено по лабораториите, че следяхме хемоглобина всяка седмица. Последния път на втората бременност като влезнах и питах "кой е последен" една жена ми каза "няма кой е последен ти си бременна и минаваш, няма да чакаш" аз я изгледах и й казах, че съм свикнала да си чакам реда и никой не ме пуска. Тя обаче настоя и пред другите и те казаха "минай, минавай" аз направо не можех да повярвам и ми стана много неудобно макар, че така трябва. И при педиатърката всеки път по 1 час чакам с двамата ама и там не те пускат всеки е уж само за 2 мин, а откарва по сумати време. А аз като влезна съм и за двамата и за 10мин всичко е свършено, че даже през това време все някой ще почука и ще влезне. Ама какво да се прави много ни е готина ЛЛ и има много пациенти. Затова почнах аз да си я меря вкъщи и й се обаждам по тела.Имаме последен прием на ваксините, но малката нещо има сополи и ще задържом за сега.
Мег може наистина нещо от пишлето да е. Когато водих баткото при хирург да му го забели, че менме беше страх първите пишкания бяха кошмарни много ревеше и точно така притръпваше после 1-2 дни когато пишка.

# 62
  • Мнения: 1 024

Момичета вижте какъв обрив се появи само в тази област, нищо ново не съм хапвала понеже кърмя, не съм сменяла праха. Сутринта ги нямаше..А педиатъра не вдига..

# 63
  • Мнения: 262
Не сме пипали пишлето. Може би ще пусна едни изследвания, ама съм чувала, че е голям зор да вземеш урина на бебе.
При нашата лл е само с час и има отделен кабинет за консултации и когато отидем влизаме наораво там, а таткото ходи да я извика, или и звъня по телефона, че сме дошли. Казала е, че нямаме работа при болните пред кабинета. Пак си чакаме бая, ама поне сме сами в стаята. Иначе наистина жените са по досетливи. Последно се сещам за една случка в магазина за месо. Ходих да купувам на мъжо мършичка и една огромна опашка, да се чуди човек. Аз със слинга и си заставам да чакам. И една майка се обажда--някой ще пусне ли жената да мине първа. Чак неудобно ми стана. Тя беше също с малко дете и с количка, ама вика моето спи и ще изчакам. Много беше мило.

# 64
  • Мнения: 954
Момичета, днес получих за първи път зацапване след раждането (изключвам лохиите). Така ли идва цикълът? Дано бебка не се откаже от кърмата... Аз така се стреснах, че все едно за първи път ми идва 😂😂😂😂😂 Трябва ли за нещо да се следи?

# 65
  • Мнения: 227
Аз предлагам да си напишем коя мама от кой квартал е (и град) и така може и да се запознаят някои от нас Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 694
33hope, разбра ли се от какво е? Да не е претопляне?
Аз съм от Варна, център, всеки ден съм в морската и на линия за разходки Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 888
София, Слатина Wink

# 68
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
При мен почти черното зацапване продължи 2 дни и спря, цикъл още не ми е дошъл. Болки като преди цикъл обаче си имам лекички.

Иначе аз съм в Карпузица/ Княжево и се разхождам покрай Любляна, понякога и парчето до Славия.

# 69
  • Мнения: 6 552
Момичета, днес получих за първи път зацапване след раждането (изключвам лохиите). Така ли идва цикълът? Дано бебка не се откаже от кърмата... Аз така се стреснах, че все едно за първи път ми идва 😂😂😂😂😂 Трябва ли за нещо да се следи?

Аз съм от четири дни със зацапване. Първия ден реших, че ми идва както преди бременността, но не се усили и вече 4 дни е само някакви тъмнокафяви/черни капки. Четох, че е нормално. Моята АГ ми каза да ида на преглед на шестия месец, но сега се чудя дали да не отида като ми спре това.
Първия ден имах малко проблем с количеството на кърмата на последното кърмене в 9ч. Даже се принудих да размразя. Следващите дни вече се оправи положението.   В кърмаческата тема ми казаха да пия калций и магнезий, че помагали при цикъл. Не знам дали от това или хормоните се нормализираха, но не е имало повече проблеми Hands Pray

Аз съм в Русе, но доколкото помня май няма мама от тук Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз от предишната ми отчетна се запознах с една мама като мен - зимата от София, лятото от Поморие и до ден днешен сме си много близки.
София, Люлин 10

# 71
  • Мнения: 43
И аз съм от София, Слатина. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 3 252
За цикъл още нищо не мога да кажа.. Но за окапване на косата.. Отстрани на главата ми пада като хората, които оплешивяват..
Аз съм от Люлин 5, разхождаме се в 3,4,5,6. До 8-ма част един/два пъти.

# 73
  • Мнения: 861
За цикъл още нищо не мога да кажа.. Но за окапване на косата.. Отстрани на главата ми пада като хората, които оплешивяват..
Аз съм от Люлин 5, разхождаме се в 3,4,5,6. До 8-ма част един/два пъти.
и на мен ми окапва доста , даже не бях обърнала внимание,  ама днес моя мъж ми каза , че е точно отстрани... ще пробвам пак с тривитаминол да си я оправя , ако не ще ходя на лекар.

# 74
  • Мнения: 1 694
И моята коса капе ужасно, мъжът ми всеки път ме гледа на криво като почиства прахосмукачката робот. Е какво да правя, на мен не ми е особено приятно, че пак ще оплешивея, след първото раждане беше ужас. Но това е неизбежно, фризьорката обясни, че по време на бременност косата минава в режим само на растеж и после всичко, което е трябвало да окапе през тези 9 месеца, но не е, окапва между 3 и 6 месец след раждане и нищо не може да го спре. Но направо ме е страх да вляза в банята.

Общи условия

Активация на акаунт