Дискова херния - 19

  • 59 171
  • 736
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 163
marcheva14, благодаря Ви за отговора. И според мен към операция вървят нещата, но изпитвам ужас от това. Консултация с неврорируг ще направя още утре в "Свети Иван Рилски". Мислех, че ще се размина, уви...

# 106
  • Мнения: 6 159
Успех , марианна !
Понякога не може да се отлага .

# 107
  • Мнения: 2 051
Аз съм с изтръпване на пръстите на стъпалото от 4 години. Всяка сутрин ходя пеш на работа за 25 мин. и на 5-тата минута пръстите на десния ми крак вече са изтръпнали и това продължава докато не седна на бюрото. Понякога това изтръпване е съпроводено и с болка в задната част на коляното. Един път само ме е болял много силно целия крак отзад,  направо на почивки стигнах до работа и закъснях де. Там като седнах ми мина.
Бяха ми изписали преди време габагама за това изтръпване,  но при първото хапче бях като пияна и повече не ги пих.
Да се лекувам означава да напусна работа. Да тръгна по София за ЯМР и там по доктори. И хотел сигурно ще ми трябва. Направо невъзможна работа и затова търпя като куче, пия мелбек от време на време и така.

# 108
  • Мнения: 20 144
Мариана, вижте какво ще каже неврохирурга, но защо не пробвате балнеолечение, много хора са доволни.

# 109
  • София
  • Мнения: 163
Lemy, разбира се, ако има възможност да се размина с операция, ще направя всичко възможно.

# 110
  • Мнения: 5 262
Значи на мен ми казаха, че ако има отражение върху моториката е добре да се реагира бързо , иначе щетите могат да останат трайни.
Казаха ми, че могат да накарат хернията да се прибере с инжекции . Също предлагат една терапия с уред за разтягане на гръбнака . Ходи се 20 последователни дена . НЕ съм си записала серията още. За сега лекарства, инфузия 6 пъти и по 2 на седмица с 5 съставки вкл. апсирин, б12 и още 3 мога да ги напиша и физиотерапия. Серията за разтягане на гръбнака ще запиша но след Нова година , че ми трябват 20 последователни дена, не се прекъсва.,

Също матрака трябва да е съпбразен и да се спи само по гръб. Който го може. Аз не го мога и се събуждам схваната.

# 111
  • На планетата земя
  • Мнения: 754
Значи на мен ми казаха, че ако има отражение върху моториката е добре да се реагира бързо , иначе щетите могат да останат трайни.
Казаха ми, че могат да накарат хернията да се прибере с инжекции . Също предлагат една терапия с уред за разтягане на гръбнака . Ходи се 20 последователни дена . НЕ съм си записала серията още. За сега лекарства, инфузия 6 пъти и по 2 на седмица с 5 съставки вкл. апсирин, б12 и още 3 мога да ги напиша и физиотерапия. Серията за разтягане на гръбнака ще запиша но след Нова година , че ми трябват 20 последователни дена, не се прекъсва.,

Също матрака трябва да е съпбразен и да се спи само по гръб. Който го може. Аз не го мога и се събуждам схваната.

Тази терапия с уред за разтягане се казва екстензии(тракции),и те съветвам да НЕ се подлагаш на това нещо,тъй като шансът да ти помогне не е голям,а освен това има и рискове.Също така хернията със сигурност няма да се прибере с инжекции.Сори,за негативния пост,ама пробвай всичко останало,което не ти носи риск да се влошиш-физиотерапии,санаториуми,упражнения най-вече.

# 112
  • София
  • Мнения: 11 688
Значи на мен ми казаха, че ако има отражение върху моториката е добре да се реагира бързо , иначе щетите могат да останат трайни.
Казаха ми, че могат да накарат хернията да се прибере с инжекции

Кой гений ти го каза това??  Shocked щото ако е така то всички да бяхме отишли за по няколко инжекции и готово. Това е несериозно!

# 113
  • Мнения: 20 144
Звучи ми като от гръбначния център на Стоев 😸

# 114
  • Мнения: 5 262
BUBA_k  предложеното ми е SpineMED Dekompressions-Behandlung
marchеva14 това ми го каза прединя ми терапевт, който смених защото исках да опитам с други методи , а не направо тези инжекции или операция  .
След това ми го каза лекаря , който направи МРТ то и говори с мен за резултатите и какво мнение има и какво препоръчва …

Ортопеда ми е момента опитва с 3 вида хапчета, инфузия, физиотерапия и гореспоменатия 
SpineMED Dekompressions-Behandlung

и почивка

# 115
  • На планетата земя
  • Мнения: 754
BUBA_k  предложеното ми е SpineMED Dekompressions-Behandlung
marchеva14 това ми го каза прединя ми терапевт, който смених защото исках да опитам с други методи , а не направо тези инжекции или операция  .
След това ми го каза лекаря , който направи МРТ то и говори с мен за резултатите и какво мнение има и какво препоръчва …

Ортопеда ми е момента опитва с 3 вида хапчета, инфузия, физиотерапия и гореспоменатия 
SpineMED Dekompressions-Behandlung

и почивка

Ще ти го кажа отново-нещата,които си решила да пробваш има риск да ти докарат нова херния,или да ти доувредят нерва,ама щом ти стиска пробвай.Когато аз бях зле попрочетох,поразпитах, пък се отказах.Ама всеки си има глава на раменете.

# 116
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравейте!
Установих, че от 12 години, откакто съм в темата,
за пръв път съм забравила да пусна новата тема.
Не знам като добър знак ли да го тълкувам това, но
благодаря на модераторите, че са го направили. Simple Smile
Сега сериозно - последните няколко месеца имам
периодични болки в кръста. Нещо, което не ми се
беше случвало с такава честота от години. Другото,
което е - тези болки са на доста по-високо ниво
спрямо досегашните хернии - боли ме точно горе
на кръста, а не по-надолу, както беше преди. Болката
е пробождаща и се повлиява при намазване или
при прием на Волтарен. Не знам дали има значение,
че тази година, пак за пръв път от 12 години, не успях
да отида на балнеолечение. Буквално си припомних
какво е да не можеш да вървиш по-дълго време или
да не можеш да пуснеш прахосмукачка.
В търсене на помощ започнах Боуен терапия. Дотук съм
си направила 6 сеанса. Облекчение имам определено -
откак съм започнала терапията, не съм пила хапчета, само
съм се мазала 2-3 пъти. Смятам да продължа максимално,
пък то ще си покаже.
Поздрави и по-малко болки!

ПП. Марианна, ако ти се рови в старите теми, намери моите
постове, писани когато бях с пареза. По същия начин не можех
да стоя права повече от пет минути ли пък да вървя повече от
пет минути, поради свръх силното изтръпване. Аз отказах тогава
операция, но разбира се, не го препоръчвам, само съм споделила личен
опит. Трябва всеки сам да си прецени как да постъпи, като се
вземат предвид всички обстоятелства. Можеш ли да стъпваш на
пръсти и на пети? Аз не можех да задържам на пръсти, имах тибиална
пареза.

# 117
  • Мнения: 5 262
BUBA_k - благодаря за информацията. И аз попрочитам и аз се консултирам. Според мен има също така огромно значение кой и как прилага процедурите.

# 118
  • На планетата земя
  • Мнения: 754
BUBA_k - благодаря за информацията. И аз попрочитам и аз се консултирам. Според мен има също така огромно значение кой и как прилага процедурите.

По принцип да,ама пак не е сигурно.На мен неврохирург,подчертавам един от най-добрите във Варна ми обясни,че тези тракции са силно противопоказни за гръбнака,защото го преразтягат и после става още по-податлив на травми.Повече няма да се опитвам да те разубеждавам,аз се оправих и без такива средновековни инквизиции.

# 119
  • Мнения: 20 144
София, и при мен е нещо подобно, тази година след традиционното есенно надухване от вятър, започнаха силни пробождащи болки на нови места по-нагоре на гръбнака, и вървят по ребрата. Кръста не ме боли, но започнаха едни доста притеснителни студени изтръпвания, до сега все са били парещи. Аз го отдавам на това, че поради разни други проблеми, бях зарязала упражненията за 3 месеца, и ето го резултата, не закъсня. Frowning1

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 09:38 от Lemy

Общи условия

Активация на акаунт