Дискова херния - 19

  • 57 283
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 159
Ели, тази антиалергична лепенка служи единствено за да предпази дрехата от изцапване, но самата тя не е с някакво лекарство нали така?

Точно така , те са такива дишащи лепещи ленти за превръзки /имах миналото лято горчив опит Confused /.
Наскоро е сетих ,че мога да си ги ползвам за кръста и ръката понякога .
Намазваш си  кремчето /каквото си ползваш-аз слагам Рефригеранс / и лепенката отгоре , хем не цапа дрешката , хем някак  прониква по-дълбоко .
Аз взимах пластири с Нурофен - 2 бр. за 13-15 лв , трудно се слага и се отлепя  за 2-3 часа .

https://366.bg/nurofen-200-mg-lecheben-plastir.html

Китайските  стоят идеално , но имат специфична миризма /силна билка/. В пликчето са 6 бр. за около 10 лв. , но може да се делят на 2  при по-малка площ .

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 230
Здравейте, искам да попитам за санаториум по клинична пътека с код 265, трябвали да са минали 12 месеца от предходното ползване на клиничната пътека, или е за календарната година. Бях последно от 14.02.2019 и искам да отида пак на 25.01.2020г. Знам че може по другия код с ЕМГ, но ми се иска да избегна това изследване. И някакви отзиви за Овча Могила?

# 62
  • На планетата земя
  • Мнения: 745
Здравейте, искам да попитам за санаториум по клинична пътека с код 265, трябвали да са минали 12 месеца от предходното ползване на клиничната пътека, или е за календарната година. Бях последно от 14.02.2019 и искам да отида пак на 25.01.2020г. Знам че може по другия код с ЕМГ, но ми се иска да избегна това изследване. И някакви отзиви за Овча Могила?

Щом е следващата година можеш.

# 63
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Хора, имам въпрос към тези, които са ползвали или ползват НСПВС /т.е. към всички Simple Smile/. Наблюдавате ли някаква промяна в ходенето по малка нужда? Както казах по-напред аз я карам така: 4-5 дни на някакво НСПВС, после 4-5 дни почивка и пак. Само гледам да ги редувам. Сега съм на Афламил. Та... докато съм на лекарството, ходя много рядко по малка нужда, 3 пъти на ден и то малки количества. Когато съм "в почивка", се размазвам - през 2 часа в големи количества. Чудя се дали не задържам вода от лекарствата и после да я изкарвам. Някой друг с подобни наблюдения?

# 64
  • Мнения: 295
Хора, имам въпрос към тези, които са ползвали или ползват НСПВС /т.е. към всички Simple Smile/. Наблюдавате ли някаква промяна в ходенето по малка нужда? Както казах по-напред аз я карам така: 4-5 дни на някакво НСПВС, после 4-5 дни почивка и пак. Само гледам да ги редувам. Сега съм на Афламил. Та... докато съм на лекарството, ходя много рядко по малка нужда, 3 пъти на ден и то малки количества. Когато съм "в почивка", се размазвам - през 2 часа в големи количества. Чудя се дали не задържам вода от лекарствата и после да я изкарвам. Някой друг с подобни наблюдения?

Аз от афламил и мидокалм започвам да си чувствам краката и ръцете като отекли

# 65
  • Мнения: 6 159
Аз нямам такива странични  прояви , но пък установих ,че след всяка серия /лечение с НПВС/ ми започват крампи - направо е ад , по 4-5 пъти ставам през нощта да се раздвижвам и после съм скапана през деня .
Явно  имат  гадно въздействие , да не говорим ,че стомахът става на мармалад . Добре че преди 3 г. ме светнаха , че трябва да взимам по 1т. Нолпаза  сутрин на гладно , преди да пия каквото и да било .

# 66
  • На планетата земя
  • Мнения: 745
От толкова хапчета много успешно се преминава от един филм към друг,тоест от дискова херния към гастрит.Пробвайте всичко друго,но избягвайте химията, няма да ви оправи дисковете със сигурност.

# 67
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Аз нямам такива странични  прояви , но пък установих ,че след всяка серия /лечение с НПВС/ ми започват крампи - направо е ад , по 4-5 пъти ставам през нощта да се раздвижвам и после съм скапана през деня .
Явно  имат  гадно въздействие , да не говорим ,че стомахът става на мармалад . Добре че преди 3 г. ме светнаха , че трябва да взимам по 1т. Нолпаза  сутрин на гладно , преди да пия каквото и да било .
Аз за стомаха взимам по 1 т. Нексиум на ден.

# 68
  • Мнения: 2 232
А какво мислите относно Серапептаза за болките в кръста и гърба?
Някой пил ли ги е тези ензими?

# 69
  • София
  • Мнения: 29
Пих ензимите преди около година. Нямам нов скенер, за да кажа имало ли е ефект(ще правя до месец - два). Но не се очаква от тях да спрат болките, по-скоро да се намали хернията( и ако това помогне за болките - ОК). Пият се поне месец, не се очаква бърз ефект.
Моите проблеми са с шийните прешлени - засега под контрол Wink

# 70
  • Мнения: 295
Хадзапи, благодаря, но смея да кажа, че вдичко опитах и резултат няма. На отоневролог почти година, пих каквото се сетите за световъртеж, вкл. и хомеопатични и съдоразширяващи. Хормоните са ми добре, кръвното е ок, имам ямр на глава - чист, скенер, рентген, доплер, кръвни издлефвания на витамини - всичко ок. Слагах Траумил, немски с пивечето съставки като Дискус, само от първия курс имаше леко подобрение, от втория нищо. Правих масажи, правя упражнения - по-зле става, замайването се превръща в световъртеж. Пия клонарекс и деанксит, че решиха че на нервна почва било - пак нищо. И така година и половина стрес, нерви, депресия от състоянието ми и пари по лекари и изследвания. Трябва ми само един доктор, дето да мисли и да види на ямр на шийни къде какво ми притиска и да каже как да му се невиди да се оправя... Ще пиша след вторник какво е казал неврохирурга.
Здравейте, минах по същия път хапчетата за световъртежа и съдоразширяващи не помагат.
С херния съм на С5-С6 проблема при мен е, че притиска обвивката на гъбначния мозък и стриктури които влияят по нагоре в мозъка свързани с замайване, световъртеж, сънливосъ, шум в ушите. Насочете се към опитен неврохорург който е наясно.
Дано съм ви бил полезен.
Гледам добри отзиви за Габровски в Пирогов, но били двама - младият или старият. Това, че ме тъпчат с АД не ми харесва, а и не минава от тях.
А да ви питам вие как се оправихте?

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 18:21 от ellie0403

# 71
  • Мнения: 486
Интересуваме ядреномаг.резонанс, този в Стара Загора, който е от отворен тип,ако не греша или ако знаете за такъв и в Пловдив, може ли да се мине през него с направление или може само на частно.И колко горе-долу струва.

# 72
  • Мнения: 6 159
В Пловдив в Каспела правих преди  1г. и половина ЯМР - 300 лв.  От този тип е /отворен/ .
Като се влезе в сайта им  има телефон за информация и там ще  отговорят  за направлението и актуалната цена . Като е с направление май се записва предварително час . Мен ме взеха веднага , защото си плащах .
Мисля ,че трябва да работят със ЗК , това си е голяма болница , а и техниката им е добра .

# 73
  • Мнения: 486
Благодаря, Ели!
 А невролог ли издава евентуалното направление.
ЛЛ има ли подобни права.И изобщо,дали имам шанс по каса да мина през ЯМР или въобще да не си губя времето

# 74
  • Мнения: 6 159
Личният не , по-скоро специалист /невролог , травматолог.../. На мен травматологът ми предложи талон за скенер , но каза ,че двама негови пациенти  чакали вече няколко месеца да някакво одобрение , аз не можех да чакам , направих го и след 1 седмица ми оперираха коляното .  Щях да вия от болка няколко месеца още .

Общи условия

Активация на акаунт