Дискова херния - 19

  • 59 855
  • 736
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 371
Амиии.....добре дошла!
Дано темите напред ти помогнат да се ориентираш в ситуацията.
Успех!

# 511
  • Мнения: 5 262
Като гледам не е много добре, но какво да се прави.
Аз ходя на физиотерапии и функционален трейнинг, но взе да ми става ясно, че никога няма да мине окончателно, сякаш не е било. Това не е хрема. Т.е. когато се натоваря, когато се изнервя, когато ми стане студено и ведната ме заболява гърба на точно едно място. И колкото и да се старая , то гърба ми и стойката ми не са както преди години. Т.е. възрастта играе голяма роля /

# 512
  • София
  • Мнения: 116
Здравейте,
Вече 3 месеца имам болки в кръста, като вървят и в единия крак. Най-големият проблем е сутрин при ставане, докато се раздвижа. След като се раздвижа остава лек дискомфорт, но се търпи. Моля, ако някой е или е бил с подобни симптоми да сподели.

# 513
  • Мнения: 5 262
спи по гръб и провери матрака

# 514
  • Мнения: 7 928
Аз пък днес ходих при моя невролог и той каза да се засилвам към Павел баня, ако успея да се вредя, защото НОИ отваряли програмите през февруари. Предписа ми крем Афламил, дано не греша името, не гел, а крем. Каза и нищо загряващо да не слагам и най-гадното от всичко - никакъв масажист да не ми пипа врата. Ей тук вече ми идваше да ревна. Аз имам масажистка, която ме разглобява и сглобява наново, а сега тази инструкция ме разби Cry лекарят ми е с видими ужасни проблеми с гръбначния стълб и му вярвам, че е станал спец в тази област. Иначе като ми обясняваше как точно се е образувала хернията едва не повърнах, а съм мъжко момиче. И каза, че ако хернията била на кръста, шял да препоръча операция, но не и на врата. И тази, която ми прави ЯМР, каза същото. Чувствам се доста тъпо. На младини беше друго - сложат диагноза, режат и си като нова, а сега само хронични болежки без спасение.

# 515
  • Мнения: 2 371
Ева, послушай го! Масажа може много да бъгне нещата, избягвай и продължителните горещи душове......това ми е най-големият проблем на мен. Когато бях със силни болки, чак намразих банята Grinning с тази хладка вода, ама свиква се де.
Kleche, мятай упражнения сутрин за раздвижване и след това вече всичко останало.

# 516
  • Мнения: 2 108
Искате да кажете,че при дискова херния на кръста не е добре да се прави масаж? Както и гореща баня?

# 517
  • Мнения: 6 159
Искате да кажете,че при дискова херния на кръста не е добре да се прави масаж? Както и гореща баня?

Аз ходя при масажистка , която много внимателно раздвижва мускулатурата около  хернията , без усукване , изтегляне и другите прийоми , които прилагат т.нар. чекръкчии .
Изтегля леко  по гръбнака кожата /понякога се чува  едно хрупкане/ .
Когато  се масажира  по врата и раменете , се освобождават и надолу възлите . Най-добре ми се отразяват вендузите .
Това ме поддържа от  почти 10 г.
Масажът не трябва да е груб и силов , един такъв "специалист"  мисля ,че  ми направи хернията , то е било докарано до там с протрузия /имам и под и над хернията по една/ , но след магическия му масаж  получих първата жестока криза .
Колкото до топлата вода , мисля че това се отнася по-скоро за вана , басейн и т.т. Един душ няма какво толкова да затопли , освен ако   умишлено не го оставиш дълго да барабани на едно и също място .
В Павел баня  съм била на водна гимнастика в топъл басейн , а другото мероприятие ми беше 10 мин. вана /топла/ .Предполагам ,че там се е залагало на "магическата" вода .

Последна редакция: пт, 25 сеп 2020, 12:01 от Ели-ТАЛ

# 518
  • Мнения: 210
Здравейте, нова съм и много уплашена.
Здравейте, от около 35 40 дни съм с болки във врата започнаха и веднага преминаха по целия гръбначен стълб. Веднага ми изтръпнаха и ръцете оттогава, а ореди две седмици и краката първо пръсти и после и стъпала. Естествено ходих на невролог първо на 2ри септември и никакви изследвания не назначи, а аз вече бях мн зле и много ме болеше хърба плюс ръцете изтръпнали. А той изписа само някви глупави добавки, от които нямаше файда. И преди две седмици отидох на друг невролог. Изписа ми диклофенак дуо и милхама н. И две инжекции Дипрофос. Но болката не спря, изтръпванията ми са също постоянни. В ръцете даже са като парене в последно време. Назначи две изследванкя, Ямр на шия и емг. След като отидох с тях отново каза, че според тях коренчетата не са се възпалили заради 2те протрузии. Тогава защо се чувствам ужасно, като все едно гърба ми не е мой, дори кръста ме боли. Изморявам се много, в болничен съм, но трябва да се върна в четвъртък на работаи нз как ще издържа. Трудно спя, а тази нощ изобщо не можах и се потя откакто е проблема много обилно по няколко през нощта. Не знам какво да направя, мисля плуваме да почна и физиотерапия, но нз дали не е рнао още. Моля за всякакви съвети, защото не се чувствам нормалем човек. Само на 31 съм и за мен тези проблеми не са познати. Възможмо ли е изтртпванията да са на психическа основа? Постоянно ми се реве откакто съм с тези болки и се чувствам ужасно, и ставам хипохондричка. Извинявам се за дългия пост. Последно дс попитам може ли да се ходи на сауна и парна баня или в този период не е препоръчително?
Забравих да напиша, че болката в гърба и врата е много силна от смаото начало и мнпго пулсираща и стрелкаща, което много ме притеснява. Като седя мнпго пулсира, и имам чувството, че не мога да седя за повече от 10минути.Климатиците мнпго ми дразнят и сякаш се влошавам още повече от тях. Дори като лежа ми пулсира. Кой невролог/неврохирург е добър в София?

# 519
  • Мнения: 205
Здравейте,
Вече 3 месеца имам болки в кръста, като вървят и в единия крак. Най-големият проблем е сутрин при ставане, докато се раздвижа. След като се раздвижа остава лек дискомфорт, но се търпи. Моля, ако някой е или е бил с подобни симптоми да сподели.

kleche, ако не си ходила на невролог, по-добре отиди! Може да ти изпише нестероидни противовъзпалителни и физиотерапия! Последната, ако е направена добре, много помага!

# 520
  • Мнения: 45
Здравейте,

Извиянвам се предварително за въпросът тъй като не е свързан с гръб или врат, но е неврологична болка вече година и половина. Някои да е имал хронична болка в зъби? Изкарах 2 вече , нешата се успокоиха, но мястото от  което ми изкараха последният зъб вече 6 месеца боли, къде малко къде повече. ЯМР/Скенери/ ЕМГ/зъболекари/ хирурзи, всичко било ок. Милгама Н пих, лирика пих, неуротоп пих (спрях го , усилваше ми болките , даже ми докара болки в дясната част на лицето). Всеки невролог се държи за главата, един ми казва триг. невралгия, друг ми казва , че нямам защото аз нямам токови стрелкащи болежки. Сега искат Габагама да ми изписват. Моля някой който е преминавал през нещо подобно да се свърже с мен. Благодаря

# 521
  • Мнения: 2 371
Искате да кажете,че при дискова херния на кръста не е добре да се прави масаж? Както и гореща баня?
За масажите ми казаха само лек релаксиращ масаж. Още не съм правила.
За гореща баня, директно ми казаха да не правя.
Особенно, ако нерва е възпален и се нагрее допълнително, за момента отпуска, нооооо след половин час болката се връща двойна.....това от кофти опит. Обожавам гореща и продължителна баня, но това остана в миналото Grinning

# 522
  • Мнения: 6 159
Здравейте,
Извиянвам се предварително за въпросът тъй като не е свързан с гръб или врат, но е неврологична болка вече година и половина. Някои да е имал хронична болка в зъби? Изкарах 2 вече , нешата се успокоиха, но мястото от  което ми изкараха последният зъб вече 6 месеца боли, къде малко къде повече. ЯМР/Скенери/ ЕМГ/зъболекари/ хирурзи, всичко било ок. Милгама Н пих, лирика пих, неуротоп пих (спрях го , усилваше ми болките , даже ми докара болки в дясната част на лицето). Всеки невролог се държи за главата, един ми казва триг. невралгия, друг ми казва , че нямам защото аз нямам токови стрелкащи болежки. Сега искат Габагама да ми изписват. Моля някой който е преминавал през нещо подобно да се свърже с мен. Благодаря 

Може да не е като Вашата причина , но аз също имах болки в зъбите /цялата челюст/ . През месец ходех на зъболекар и УНГ . Накрая лекарят от УНГ ме изпрати на рентген на врата и се видяха  гадни шипове един срещу друг - като дракон...
Започнах да ходя на масаж /имах късмет с грамотна масажистка/ и  болките изчезнаха . За съжаление проблемът се  смъкна към кръста и в комбинация с непрекъснатото седене пред компютъра ...., се сдобих с ДХ .

# 523
  • Мнения: 166
Maria Draganova, Здравейте, не знам дали ще съм ви от помощ, но скоро преминах през почти същото. От години имах болка в едната плешка, която се разпростираше към ръката, крака и главата. Преди няколко месеца започнаха да ми изтръпват ръцете и краката, и изпаднах в ужас. Меко казано.. Директно на невролог, ЯМР и т.н. Казаха, че не знаят от какво се получава проблема. Имам шипове, но твърде малки. Проблеми с няколко диска, но твърде леки. А положението не се подобряваше, дори напротив.
Отидох при друг невролог, който прегледа изследванията и каза абсолютно същото, и.. ми изписа успокоителни. Мигах малко на парцали, но реших да пробвам, като най-просто решение на проблема. Е, действат. Пия ги почти месец вече и няма изтръпване. Болката е гърба остава, но аз лесно се напрягам и освен това не стоя/седя изправена.
Потърсете второ, трето, ако трябва и пето мнение.

# 524
  • Мнения: 210
Maria Draganova, Здравейте, не знам дали ще съм ви от помощ, но скоро преминах през почти същото. От години имах болка в едната плешка, която се разпростираше към ръката, крака и главата. Преди няколко месеца започнаха да ми изтръпват ръцете и краката, и изпаднах в ужас. Меко казано.. Директно на невролог, ЯМР и т.н. Казаха, че не знаят от какво се получава проблема. Имам шипове, но твърде малки. Проблеми с няколко диска, но твърде леки. А положението не се подобряваше, дори напротив.
Отидох при друг невролог, който прегледа изследванията и каза абсолютно същото, и.. ми изписа успокоителни. Мигах малко на парцали, но реших да пробвам, като най-просто решение на проблема. Е, действат. Пия ги почти месец вече и няма изтръпване. Болката е гърба остава, но аз лесно се напрягам и освен това не стоя/седя изправена.
Потърсете второ, трето, ако трябва и пето мнение.
Благодаря ви. И аз се замислям сериосно дали проблема ме е на яко стрес. Кой невролог ви изписа успокоителни? В София ли се намира? Аз се замислих дали не съм за антидепресанти и психиатър даже. Щото имам само кофти мисли, че ще стана инвалид, че няма да мога да имам деца и тн. Преди ямр дс ми направят си мислех дажд че имам рак в гръбнака и ще умра... Чудех се възмобно ли е дс се изпитват физически болки в гърба силни и неврологични с изтръпвсниа ако човдк има депресия или мн стрес ило друг психически проблем. Валидол смуча, нп нд ми помога, мента, глог и валериан също. Имам усещането, че имам и ускорен пулс. Че съм хипохондричка в момемта съм сигурна, че съм.

Общи условия

Активация на акаунт