Дискова херния - 19

  • 57 347
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 20 092
Аз с първото лягане на такова килимче явно си уцелих някакъв нерв към горните прешлени, после ме боля една седмица 🥴 И не съм повторила. : ))

# 616
  • Мнения: 5 262
може да си лежала на течение и да не е от килимчето?

# 617
  • Мнения: 20 092
Това е чак смешно.
Още с лягането усетих, че ми се забоде не където трябва и тръгна болка по хода на нерва, уж се понаместих, но...

# 618
  • Мнения: 2 654
Усещате ли болката от кръста понякога в корема?

# 619
  • Мнения: 2 264
Усещате ли болката от кръста понякога в корема?
Мда, това е нормално, защото болката ирадира по хода на нервите и се усеща на съвсем различно място.

# 620
  • Мнения: 2 272
Здравейте, ще поръчвам на майка ми хомеопатичните инжекции. Колебая се между Ledum Compositum и Discus Compositum. Има ли съществена разлика между тях в ефикасността , защото първите ще дойдат с по-голямо закъснение. Благодаря ви предварително!

# 621
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 543
Здравейте!
Умишлено изчаквах да мине време от престоя ми в СБР Марикостиново по клинична пътека, за да споделя впечатлението си.(бях там от 22/10/ до 29/10/)
В СБР приемат само в делнични дни от понеделник до петък. Още при резервацията трябва да кажете къде искате да ви настанят.
За мен най-важното са процедурите. 
В неделя процедури няма, освен т.н.“гьол“
На мен ми бяха изписани:
-   Подводна гимнастика. Провежда се в сградата на т.н. хигиенна баня, където има малък байсен. Повече от 6 човека не могат да се съберат. Водещата гимнастиката след последната група, която приключва в 9:30 отива да прави масажи ... и така последните два дни от престоя бях в групата от 8:15, без никакво обяснение. Като в казарма: идваш в 8:15 и толкова.
-   Частичен масаж – 3 процедури. Отказаха да правят масаж с масло от хвойна, както и с масажен гел с хвойна и лавандула (чела че хвойната подобрява кръвообращението), т.к. много миришело и трябвало да проветряват дълго. Използваха детско олио Бочко Flushed
По информация на други ликуващи се само в Марикостиново по КП изписвали масаж.
-   Интерферентон ток.
-   И панацеята – уникалния по рода си „гьол“, както го нарече приемащия ме д-р Папочиев. Естествен басейн, в който освен минерална вода извира и кал. Забранено е мазането с кал (обяснимо – калта се отмива и се оттича в р.Струма). В гьола са влиза гол, след вземане на хигиенен душ.
Престоя заповча от 5 мин и се увеличава постепенно (аз си позволих последните два дни 40-минутен престой).

Отношението на рехабилитатори и физиотеравти е ... тези хора ни считат за натрапници, които чакат подаяния. Личи си, че не обичат работа си. Позволяват си да бъдат груби, нетактични и несоъбразителни.
Бяхме група(както ни определи служителката на рецепцията)от 4 жени: аз с приятелка, майка ми и леля ми.
В деня на настаняването постояхме има-няма 2 часа навън, а сутрин е студено.
На следващия ден леля ми вдигна температура. Потърсихме дежурия лекар. Дойде, прегледа я и даде указания.
Тайлол хот, чай от джинджифил, разтривка с оня мирищещия масажен крем и след два дни беше пушка!
Но целия санаториум говореше, че имало болна от корона вирус! Дори един от физиотерапевтите се опитал да върне майка ми от процедура, т.к. била контактна с "оная с температурата".

СБР е извън селото, на площ от 360 дка! Било е хубаво, но сега е доста занемарено.
Настаняват в основната сграда на санаториума, бунгалата и блокче (реновирано, има още понетри, които чакат ремонт). Още при резервацията трябва да кажете къде искате да ви настанят.
Моето впечатление е от т.н.бунгала, от онези дето всички сме виждали по къмпингите.
Бунгало №2 и №3 са ремонтирани и се водят 1-ва категория. В бунгалото има две стаи с по две легла със собствен санитарен възел. Добре изглеждат.
Останалите бунгала са ... точно както са били и през 1980 год.
За да ни е приятно се хванахме и си почистихме основно (санитарките са заети с GSM-те си, държат се любезно, предлагат да съдействат за резервация..., освен да изхвърлят кошчетата друго не правят.)
За да не внасяме пясък в стаите, взех че изметох и района около бунгалото. Видя ме една от санитарките и ме покани да измета и нейния район, като в замяна ми показа къде е лопатката, за да си събера изметеното Confounded А бунгалата са в нещо като парк, с алеи. Ако поне малко се постараят да поддържат, независимо че е строено преди много години ще изглежда в пъти по-добре.
Храната за мен беше добра и разнообразна. Вярно, че по КП е най-оскъдна, но в основната сграда има заведение,в което готвят. Та ние си купувахме скара и така сервирания качамак за вечеря стана гарнитура към скарата Grinning.
А пък и селото не е далеч. Има няколко магазина за ХС, заведения за пранене.
В стола поддържаха хигиената на ниво.
Като за първо ходене съм доволна. Мисия разузнаване е успешна.
Това е едно от местата, които остават в графика ми за рехабилитация (другото е СБР Баня Карловско), нищо че персонала е недодялан. За мен е важен ефекта от процедурите.
ето и малко снимки:
Скрит текст:





# 622
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Здравейте.Чета ви от време на време,защото при мен проблема не беше много сериозен-до началото на тази седмица.
Влизам малко с гръм и трясък,но моля за мнение понеже нямам много време .Въпроса ми е някой успявал ли е да се възстанови от спукана дискова херния със секвестрация на L4-L5 (откъснат фрагмент от хернията и заседнал в гръбначния канал) без да е опериран? До понеделник трябва да взема решение дали ще се оперирам.Според проф.Енчев от Варна съм за спешна операция,понеже хернията ми е затиснала седалищния нерв и в момента имам пареза на стъпалото,изтръпване в пръстите и безчувствена кожа на левия крак.Болка в кръста нямам,а само в зоната на тазобедрената става и прасеца.
На същото мнение за спешна операция е и доц.Илия Тодоров.

Благодаря предварително за вниманието и още веднъж се извинявам,че влизам така набързо.

# 623
  • Мнения: 20 092
За Варна съм чела добри отзиви и за Харитонов.

Последна редакция: сб, 21 ное 2020, 14:13 от Lemy

# 624
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 543
Мъж с пушка, диагнозата Ви на база на какво изследване е и кога е правено?
Секвестрация е последния стадий при деформирането на херниралия диск и доколкото зная е опасно.
Отделилата (секвестрирала) се некрозирала тъкан може да мигрира.
Обмисляли ли сте да направите втори, дори трети консулт с неврохирург преди да вземете решение за операция?
От друга страна имате пареза и всяко забавяне може да е решаващо.

Успех Hands V

# 625
  • Мнения: 2 224
Мъж с пушка, не съм имала твоят проблем със секвестрация. При мен беше стеноза (стеснение ) на гръбначният канал вследствие на дискова херния, водеща до пареза на крака. Оперирах се в рамките на 1 месец от появата на симптомите, но парезата вече две години си остава като много бавно се подобрява. Мисля че не бива да се бавиш дълго, защото последствията може да са дългосрочни.

# 626
  • Мнения: 2 654
Често уриниране и болка в бедрата отпред нормално ли е за дискова херния?
Правих изследване на урина миналата седмица че го докарах до ходене през 20 мин., и изследванията бяха ОК.
Ходих и на невролог но не направих снимка на кръста понеже с този ковид в рентгените е мазало.

# 627
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Диагнозат е на база ЯМР правено вчера. Другата седмица ще направя консулт с още поне един неврохирург.

pep_si, днес един доцент ми каза,че възстановяването на парезата(ако изобщо се възстанови напълно) върви в темпо 1 ден пареза = 1 седмица възстановяване. Тоест 30 дни пареза е  равно на ~ 30 седмици възстановяване.

Балгодаря на всички за отговорите.

# 628
  • Мнения: 5 262
на мен ми казаха, че ако продължи дълго може да не се възстанови изобщо.
пареза ли е ако е останал скъсен, т.е. не толкова гъвкав някой от мускулите и се разтяга по-малко при гимнастика или това вече е последтвието на парезата ?

# 629
  • Мнения: 6
Здравейте на всички,
Нова съм във форума и искам първо да се извиня, ако не е това точното място , където да задам въпросите си.

Преди два дни бях в клиника Евровита/Еуровита в София, при доктор Иван Василев. Тъй като преди месец след ЯМР, се установи, че имам 3 дискови хернии / 1 по-голяма лумбална и 2 по-малки торакални /.
Бих искала да попитам следящите темата, има ли някой друг, който е ходил при този доктор и доволен ли е от терапията?

Другият ми въпрос е , купували ли сте/носили ли сте ортопедични стелки изработени в тази клиника и бихте ли могли да споделите мнение за тях?

Иначе терапията, която доктор Василев ми назначи е физиотерапия, ортопедични стелки и няколко инжекции.

Благодаря предварително за отговорите.
Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт