Астрология - 16 тема

  • 33 656
  • 773
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 192
@marbeq, относно полупунктовете искам да споделя нещо.

Току-що попаднах на интересен пост, жената пита защо от малка има здравословни проблеми, родена на 7ми Април 99-та година в Анкара, това е началото на поста ѝ.



Ще го преведа за по-удобно:

"От малка имам най-различни здравословни проблеми.
Нямам хронично заболяване, но все има нещо. неясно

Проблемът ми с хормоните продължава от няколко години, който оредява косата ми. пазя го в тайна
Маточна шийка - току-що научих
Моите зъби - нещо се случва постоянно с тях
Непрекъснато наддаване и загуба на тегло
Алергиите ми
безпокойство
"

Наталната ѝ изглежда така:



Когато добавим 0 градуса в Овен, което е точката на Земята свързана с ежедневието ни, тук и сега, и когато посочим със стрелка слънцето ѝ виждаме това:


Сатурн и 0 градуса в овен(Земя) са в противовес на наталното ѝ Слънце. Значи жизнената ѝ енергия е равна на ежедневие изпълнено със сатурнови проявления. Сатурн е свързан с ограничението и има само един начин да го преборим, със смирение или самоограничение.

Според класическите аспекти там няма нищо, но полусумата SU=SA/AR е едва на 4 минути и 58 секунди, което е доста мощен ефект...

Сагитариус аз бих добавила още нещо. Аз съм човек с планети в 6 и 12 дом и не винаги, но често това означава, че темата със здравето е във фокуса през този живот. На бегъл прочит - Плутон в шести дом, нещата никога не са явни, трябва да се потърси и изследва по-сериозно, в дълбокото, в Стрелец, може би ще си помогне като тя самата проучва и чете по нейните проблеми, може хора от чужбина да й помогнат или лечение в чужбина. Възможно е да има проблеми с черния дроб. Хирон в шести дом също говори за проблеми със здравето. Венера в 12 том, въпреки че е в Телец и се чувства добре в 12-ти дом, също може да създава проблеми. Около 23-тия градус в Телец е и звездата Алгол, Медуза, която също има отрицателно влияние. Няма да се учудя ако страда от хранително разстройство или проблеми с щитовидната жлеза. Имаме т-квадратура Марс/Сатурн/Нептун. Марс за мен е съвпад шести дом, възпалителни заболявания, може и алергии. Аспектът Сатурн/Марс също говори за проблеми със зъбите. Нептун на върха на квадратурата за мен говори, че на медицинските лица им е трудно да определят какво й е. Нептун прави нещата хронични, във Водолей, ще има нужда от по-напреднала технология, за да се определят проблемите й, алтернативни начини на лечение или помощ от лечител или астроло (който да я насочи къде са проблемите).

# 46
  • Мнения: 133
Здравейте, чета ви с удоволствие, но все още имам трудности с тълкуванията.
Ще се радвам, ако някой погледне синастрията ми с това момче и да каже има ли шанс за успешно партньорство
Този човек е мистериозен, леко ексцентричен странник, религиозен е и никой не може да го разубеди в това. От твоя страна към него има заблуди и голямо вълнение, изненадана си от спонтанните ви интеракции, а от негова по-скоро няма интерес, има някаква бариера. Той в момента навлиза в депресия и най-вероятно е затворен към нови познанства, държанието му в този период е дуално, на моменти студено и не изразява емоции, а в други моменти е на любовно-вулгарна вълна, по-скоро все още го държи любовното "wow" комбинирано със спонтанност, еротични мисли и... опредено е в период на нисши страсти. Струва ми се, че дори и да сте заедно, сега може всичко да е окей, но като цяло по-скоро не сте един за друг заради илюзиите от твоя страна и разделението от негова, той може да си стои вкъщи с дни без да изпитва нужда за каквото и да било, докато при теб има нужда от по-голяма динамика.

# 47
  • Мнения: 362
@marbeq, относно полупунктовете искам да споделя нещо.

Току-що попаднах на интересен пост, жената пита защо от малка има здравословни проблеми, родена на 7ми Април 99-та година в Анкара, това е началото на поста ѝ.



Ще го преведа за по-удобно:

"От малка имам най-различни здравословни проблеми.
Нямам хронично заболяване, но все има нещо. неясно

Проблемът ми с хормоните продължава от няколко години, който оредява косата ми. пазя го в тайна
Маточна шийка - току-що научих
Моите зъби - нещо се случва постоянно с тях
Непрекъснато наддаване и загуба на тегло
Алергиите ми
безпокойство
"

Наталната ѝ изглежда така:



Когато добавим 0 градуса в Овен, което е точката на Земята свързана с ежедневието ни, тук и сега, и когато посочим със стрелка слънцето ѝ виждаме това:


Сатурн и 0 градуса в овен(Земя) са в противовес на наталното ѝ Слънце. Значи жизнената ѝ енергия е равна на ежедневие изпълнено със сатурнови проявления. Сатурн е свързан с ограничението и има само един начин да го преборим, със смирение или самоограничение.

Според класическите аспекти там няма нищо, но полусумата SU=SA/AR е едва на 4 минути и 58 секунди, което е доста мощен ефект...

Сагитариус аз бих добавила още нещо. Аз съм човек с планети в 6 и 12 дом и не винаги, но често това означава, че темата със здравето е във фокуса през този живот. На бегъл прочит - Плутон в шести дом, нещата никога не са явни, трябва да се потърси и изследва по-сериозно, в дълбокото, в Стрелец, може би ще си помогне като тя самата проучва и чете по нейните проблеми, може хора от чужбина да й помогнат или лечение в чужбина. Възможно е да има проблеми с черния дроб. Хирон в шести дом също говори за проблеми със здравето. Венера в 12 том, въпреки че е в Телец и се чувства добре в 12-ти дом, също може да създава проблеми. Около 23-тия градус в Телец е и звездата Алгол, Медуза, която също има отрицателно влияние. Няма да се учудя ако страда от хранително разстройство или проблеми с щитовидната жлеза. Имаме т-квадратура Марс/Сатурн/Нептун. Марс за мен е съвпад шести дом, възпалителни заболявания, може и алергии. Аспектът Сатурн/Марс също говори за проблеми със зъбите. Нептун на върха на квадратурата за мен говори, че на медицинските лица им е трудно да определят какво й е. Нептун прави нещата хронични, във Водолей, ще има нужда от по-напреднала технология, за да се определят проблемите й, алтернативни начини на лечение или помощ от лечител или астроло (който да я насочи къде са проблемите).


В публикуваната карта, има връзки между   управителите на АСЦ с упр. на 6 дом, 8 дом и 12 дом,
така че аспектите са следващото ниво, първо са връзките мужду планетите. Нямам влеме да разглеждам картата, но има ясни указания за здравословни проблеми.

# 48
  • Мнения: 3 922
Във ведическата карта достатъчно ясно се виждат здравословните проблеми.

Асц в телец /сигнификатор на  щитовидната жлеза т.е. хормонални усложнения/, управител на асц Венера е в съвпад със Сатурн /проблеми с кости, зъби, кожа/ в 12-ти дом и опозиция на Марс в 6-ти в скорпион /пикочо-полова система и детеродни органи/.Има податливост към натравяния и алергии.

# 49
  • Мнения: 5
Този човек е мистериозен, леко ексцентричен странник, религиозен е и никой не може да го разубеди в това. От твоя страна към него има заблуди и голямо вълнение, изненадана си от спонтанните ви интеракции, а от негова по-скоро няма интерес, има някаква бариера. Той в момента навлиза в депресия и най-вероятно е затворен към нови познанства, държанието му в този период е дуално, на моменти студено и не изразява емоции, а в други моменти е на любовно-вулгарна вълна, по-скоро все още го държи любовното "wow" комбинирано със спонтанност, еротични мисли и... опредено е в период на нисши страсти. Струва ми се, че дори и да сте заедно, сега може всичко да е окей, но като цяло по-скоро не сте един за друг заради илюзиите от твоя страна и разделението от негова, той може да си стои вкъщи с дни без да изпитва нужда за каквото и да било, докато при теб има нужда от по-голяма динамика.
[/quote]

Благодаря, Стрелецо!!
А по твоят калкулатор дали може да се види дали скоро ще ми се усмихне щастието Simple Smile

# 50
  • Мнения: 133
Благодаря, Стрелецо!!
А по твоят калкулатор дали може да се види дали скоро ще ми се усмихне щастието Simple Smile
Като цяло не знам до колко е редно да се гледат бъдещи събития... в началото на миналата година си имала влюбчив период, връзка и после негативни събития, замислих се че хора като този човек биха били добри лекари.

# 51
  • Мнения: 5

Като цяло не знам до колко е редно да се гледат бъдещи събития... в началото на миналата година си имала влюбчив период, връзка и после негативни събития, замислих се че хора като този човек биха били добри лекари.
[/quote]

Той категорично не е религиозен и не би станал лекар. Много е общителен и не е затворен човек.
По-скоро аз бих седяла с месеци в къщи и съм в депресирано състояние, както и съм от части религиозна и бих искала да стана лекар:)

# 52
  • SF
  • Мнения: 21 093
Хирон, наричан още Лечителят, е добре разположен, когато е в 6-и дом. Чела съм, че когато е там, не влияе негативно върху здравето.
Естествено, гледат се и аспектите към него, както и как са поставени управителите на 6, 8 и 12 дом.


Ретроградният Меркурий ще ми "шари" из втори дом. Веднага се появиха проблеми в работата.

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 751
Здравейте на всички,
Чета книгите на Мартин Шулман за Кармична астрология и ми стана любопитно за Локус Фортуна точката. Трудно ми е да си я измисля. Може ли малко помощ?
Слънце ми е в Стрелец 19градуса, Луна Водолей 24 градуса, Асцендент Козирог 00 градуса

# 54
  • Мнения: 3 254
Фортуна е един от седемте херметични жребия, използвани още в античната елинистична астрология. Сега ги спрягат като "арабски точки". Има дневна и нощна формула за Фортуна, в зависимост от това кога е роден човек. В сайта astro.com се калкулира автоматично, има опция и за други жребии – Arabic Points.4

В твоя случай се използва дневна формула.

# 55
  • Мнения: X
И какво означава тоя локус Фортуна?
На мен този сайт астро ком нещо не ми допада много..

# 56
  • Мнения: 3 254
Лунен Асцендент я наричат, това е едно от 5те хилегиални места.
С материални проявления се свързва, доколко нативът ще е успял и чрез какво може да успее.

# 57
  • Мнения: 133
Лунен Асцендент я наричат, това е едно от 5те хилегиални места.
С материални проявления се свързва, доколко нативът ще е успял и чрез какво може да успее.
Много сложно звучи това с толкова много терминология.

Това е точка, която се смята така:

За дневно раждане: Асцендент + Луна - Слънце
За нощно раждане: Асцендент + Слънце - Луна

От древни времена се ползва и означава нещо като път в живота, личен успех, кариера и призвание. Нещо като посока към която живота те тласка...

# 58
  • Мнения: 15 619
Е, добре, да речем че сме изчислили Локус Фортуната или сме я видели в Астро.ком. Знаем някакви градуси... и!?

# 59
  • Мнения: 7 723
благодаря на Алена за темата 🌺
последните 15 страници ги четох набързо,
Сотис, може ли линк за некомерсиалния ти  проект Praynig

Общи условия

Активация на акаунт