Работещи мами, кога намирате време за децата си?

  • 2 946
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
как готвя за цяла седмица ли?
ето няколко примера:

два пъти можем да ядем мусака
печени или задушени месца също могат да се ядат два пъти с различни гарнитури (задушени зеленчуци, ориз или картофи могат да се приготвят, докато режа салатата)
сарми, пълнени чушки, месо с ориз на фурна, някаква "манджа" с месо и грах или картофи, зеле - все са неща, които могат да се ядат два пъти.

за разнообразие: спагети, равиоли, омлети се приготвят за много кратко време...

та като приготвя от неделя две неща от първия списък, спокойно покривам 4 от петте работни дни. ако добавя и супа, покривам още 1-2 дни. ако решим, винаги можем да си приготвим нещо от бързите храни или да си купим нещо готово.

понякога ядем само салата и сирене, друг път - мляко с бисквити  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 337
Аз се прибирам към 18-18,30 часа и до към 21,30 мисля прекарвам достатъчно време с детето. Ако реша да готвя - го правим заедно. Заедно мием салатата. После заедно сервираме - той носи приборите. През цялото време си говорим и мисля, че това време не е малко, защото през деня детето вече се е претрупало с нови впечатления и емоции и по-активни комуникации и вкъщи ще са му в повече. Събота и неделя сме заедно по цял ден. Ходим напред-назад (е оставям ги да излизат и двамата с таткото) та да мога и себе си да погледна, но иначе чистим заедно...не се оплаквам. наистина мисля, че се справяме добре.

# 17
  • Мнения: 1 492
След 17.00ч. между готвенето, миенето и чистенето. Добре, че събота и неделя не ходим на работа, че горкото дете. Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 2 274
     Докато беше на училище - в промеждутъка 18:30-21:30, покрай готвенето и прибирането, преглеждах домашните, говорехме си и ако останеше време прочитахме нещо или играехме на разни игри от типа: Домино, Не се сърди човече и др. подобни! Добре че събота и неделя с мъж ми сме свободни, че иначе горкото дете щеше да ни забрави!
     Сега е за ваканцията при баба и много ни липсва!  Tired

# 19
  • Мнения: 3 116
Сутрин от 7.30 до към 9, играем, пеем и тъй. Много често докато върша домакинската работа сутрин и говоря, гоня, закачам и тъй. После откъм 18.30 до 20.30 сме навън, тичайки из парка Simple Smile
Докъм 21.30 е заспала и започвам да шетам.

Иначе за събота и неделя, чистим докато тя спи с мъжо (той много ми помага) и през останалото време сме на нейно разположение Simple Smile

Когато има време готвим, когато няма нещичко набързо и тъй Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 425
Ох, ами май това е проблем на всички работещи майки.Когато го прибера от градина към 17,30ч.се опитвам да му отделя цялото си внимание.За чистене имам една жена която идва всеки ден ,но готвенето си е от мен.В повечето случаи забъркваме на бързо нещо и той много обича да ми помага.Така че за него и това е забавление.После през почевните дни сме пък по цял ден заедно и правим всевъзможни неща.Но въпреки това смятам че не мога да му отделя неообходимото време.Но няма как иначе!!!!!!!  bouquet

# 21
  • Мнения: 3 367
как готвя за цяла седмица ли?
toчно това е схемата:)
да добавя моето 2-2-2 -1 откритие -2 супи,2 салати(картофи,макарони,ориз),2 манджи, 1 десерт;салата прясна-всяка верчер дробя;
от понеделник до петък редувам,има и за събота на обяд;на Ния всеки ден давам обяд различен за у-ще и понякога тя вечеря печени сандвичи или макарони за да не се повтарям..
не ядем навън,т.е случва се но 2/месец;и не поръчвам-по ред причини,най-вече калорично-мазни..
това обаче иска от четвъртък да знаеш какво ще ядете следващата седмица,за да се направи списък по к да се пазарува..навик е,но пести мноооооого време като цяло

# 22
  • Мнения: 819
Добре де, ама за да сготвите всичко това не ви ли отива цялата събота?

# 23
  • Мнения: 3 367
Добре де, ама за да сготвите всичко това не ви ли отива цялата събота?
ми не,аз готвя от 7 до 10ам събота,на 3 котлона и фурна...ползвам доста миковеле-за варене и пр...а и явно готвя прости манджи..случва се да доварявам нещо следобед,ма като цяло по 30-40мин за едно нещо отиват..
друг трик е че пека 3 неща заедно (баница,огретен-тиквички и пържоли миналата седмица)

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз не бих дала на детето ми ядене, престояло повече от 2 дни /дори и това ми се вижда много/. Затова за нея замразявам или често давам за вечеря плодове, зеленчуци, мляко, сирене, яйци и т.н. или нещо лесно от сорта на печена риба, омлет. Иначе и аз не готвя повече от един ден седмично Grinning А като гледаме и да сме все навън, не цапаме и чистя по-малко Wink

# 25
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
Аз явно не съм толкова организирана-а и не мога да планирам от събота какво ще е менюто за цялата седмица!! Shocked
Почти винаги взимам мъника от дет.градина последен Cryзащото ми се налага да работя до късно/ от 8.00ч сутр.мин до 18.30ч-19.00/ и все препускам до там /чудя се кога ли ще я затворят и ще ми го доведат на работа.../Като се приберем с него двамата вече съм измислила или съм купила нещо от магазина...а таткото пътува и се прибира още по късно...
Намирам време за детето май единствено през уикенда..не че вечер не му обръщам внимание,но физически не се вмествам в това пусто време!!! Иде ми да #2gunfire

# 26
  • Мнения: 6 472
Не ми остава много време Sad Готвенето съм го оставила на заден план и гледам в момента да има повече време за игри и разходки. Караме основно на бързи и лесни манджи. Чистенето и то заминава на заден план, особено през лятото. Зимта се справям малко по- добре, но събота и неделя сме си в къщи, а сега през лятото обикновено сме някъде сред природата.
Абе седя до нощите и гледам като кукувица на другия ден #Crazy

# 27
  • Мнения: 212
Аз имам късмет,че работя във висше учебно заведение и имам доста голяма лятна ваканция(отпуска).Дори участието в комисии по време на приемните изпити мога да съобразя с необходимото ми време за детето.Но пък тя почти е отраснала в Университета,така че мога да я водя със себе си без изобщо да смущава реда и работата.По време на учебната година обикновено си планирам часовете преди обяд и това ме улеснява.Почти винаги съм успявала да я взимам от градина възможно най-рано.А и не се въздържам да я водя навсякъде-тя е любознателна и дори ми доставя удоволствие да споделям живота си с нея.Напоследък даже успявам да си пиша дисертацията нощем,но май трябва да прекратя тази порочна практика,че като прочета на следващия ден какви съм ги сътворила,ми иде да се скрия вдън гори тилилейски.
А с готвенето проблеми нямам,защото никой в къщи не е претенциозен,а и методът с планираното меню е доста ефикасен.Гледам винаги да има прясна салата и прясно изцедени сокове.Месо не ядем особено често,с изключение на пилешко и пуешко,така че не съм притеснена от дълга обработка на ястията.Риба-поне два пъти седмично и всякакви зеленчуци-задушени,варени,бланширани,печени и т.н.Но пък през лятото и аз не се престаравам-има толкова места,където готвят мно-о-ого по-добре от мен.  chef

# 28
  • Мнения: 14 133
След работа и в почивните дни. Готвя обикновено като заспи вечер или след обед. Чистенето, когато е възможно. Добре, че има моменти, в които той иска да сме пуснели прахосмукачката.  Не сме претенциозни за яденето. Пък и много често и татито се хавща да приготви някоя вкусотийка.

# 29
  • Мнения: 1 800
Алекс беше на 8 месеца, когато се върнах на работа. От септември до април беше вкъщи с бабите, а от май-на ясла. Много ми липсва, но няма как. Вечерите, уикендите, празниците и отпуските гледам да прекарваме пълноценно времето си заедно. Домакинската работа - когато спи. Пазаруваме веднъж седмично.

Общи условия

Активация на акаунт