Покупка на жилище в кв.Карпузица?

  • 1 200
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! С моя мъж сме пред покупка на жилище в кв.Карпузица. Бих била много благодарна, ако живущите в квартала споделят мнение относно транспорт, сигурност и като цяло плюсовете и минусите на квартала! Сърдечно благодаря! Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 878
Здравейте! С моя мъж сме пред покупка на жилище в кв.Карпузица. Бих била много благодарна, ако живущите в квартала споделят мнение относно транспорт, сигурност и като цяло плюсовете и минусите на квартала! Сърдечно благодаря! Simple Smile
Kъде в квартал Карпузица??? Разликите вътре в самия квартал са меко казано Огромни- от много приятни места до ужасни. Транспорт вътре в квартала на практика няма- автобус 107 до  Бояна веднъж на половин час.

# 2
  • Мнения: 2
На улица Миле Попйорданов, попринцип сме с коли, но ме притеснява атмосферата, тъй като ще имаме детенце.

# 3
  • София
  • Мнения: 878
На улица Миле Попйорданов, попринцип сме с коли, но ме притеснява атмосферата, тъй като ще имаме детенце.

  Mиле Попйорданов е едно от най-хубавите места там- атмосферата точно в тази част на квартала си е много добра- нови сгради и къщи и не е далеч от градския транспорт т.е. не зависите от 107 (260 до центъра върши добра работа и 111 по околовръстното). Далеч е от кофти местата (покрай Евлия Челеби с разни заводи и гаражи на чистота и мръсотия и някакви социални жилища до Околовръстното). Има и приличен супермаркет на улицата, детска площадка и въобще става- приятен и спокоен район на Карпузица.

# 4
  • Мнения: 8 802
Не си го причинявайте. Транспорт няма добър на това място. Дори новото метро няма да му реши транспортните проблеми. Магазинната мрежа или я няма, или не е на ниво. За други развлечениня да не говориме. Почти няма къде да се разходите. Тротоарите са ужасни, паркове липсват. Има цигани и места с ведомствени жилища... Много бездомни животни, община Витоша е една от най-бедните.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 920
На улица Миле Попйорданов, попринцип сме с коли, но ме притеснява атмосферата, тъй като ще имаме детенце.

  Mиле Попйорданов е едно от най-хубавите места там- атмосферата точно в тази част на квартала си е много добра- нови сгради и къщи и не е далеч от градския транспорт т.е. не зависите от 107 (260 до центъра върши добра работа и 111 по околовръстното). Далеч е от кофти местата (покрай Евлия Челеби с разни заводи и гаражи на чистота и мръсотия и някакви социални жилища до Околовръстното). Има и приличен супермаркет на улицата, детска площадка и въобще става- приятен и спокоен район на Карпузица.
Дамата, под атмосфера имаше предвид въздуха... а не новите сгради Grin а знаем че в района на Княжево-Павлово той не е добър.
За малко дете аз бих се насочил към покрайнините на София.

Иначе не знаех че има бедни и богати общини - коя е богата за се ориентирам натам?!

Общи условия

Активация на акаунт