Коледа 2019/2020

  • 129 074
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 5 424
Утре запрятам ръкави, и... първият ми въпрос - наистина ли в една доза напукани влиза една чаша кафеена какао?  И тук му е мястото да попитам - какво разбираме под кафеена чаша - щото у дома се пие кафе и в съвсем малки чашки, и в  такива като за прясно мляко. Има ли рецепта която да е с грамажи, а не с чаши?

# 976
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Бретонската бисквита много ми хвана окото на мен!
Днес направих една доза меденки и двойна доза арменски сладки( цялата фамилия е фен на арменските). Като пишман- сладкар да питам колко е задължително да стоят сладките в хладилник? На терасата няма как да ги изкарам, през деня е 20 градуса, а в хладилника нямам място и за курабии.

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 19:51 от Тарталета

# 977
  • Бургас
  • Мнения: 16 579
Божееее, Марчеваааа, машина си, еййй!!!
Евала!

# 978
  • Мнения: 449
Утре запрятам ръкави, и... първият ми въпрос - наистина ли в една доза напукани влиза една чаша кафеена какао?  И тук му е мястото да попитам - какво разбираме под кафеена чаша - щото у дома се пие кафе и в съвсем малки чашки, и в  такива като за прясно мляко. Има ли рецепта която да е с грамажи, а не с чаши?

Ето рецепта с грамажи

http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?id=121 

# 979
  • София
  • Мнения: 2 521
Линцери, заготовки и няколко слепени в компанията на 2 меденки.


По тази рецепта, но без канела и леко променени количества: 200 г. бадемово, 2 яйца М и 400 г. брашно и 250 г. масло. И не обичам да ги ръся с пудра също.

# 980
  • София
  • Мнения: 11 754
Утре запрятам ръкави, и... първият ми въпрос - наистина ли в една доза напукани влиза една чаша кафеена какао?  И тук му е мястото да попитам - какво разбираме под кафеена чаша - щото у дома се пие кафе и в съвсем малки чашки, и в  такива като за прясно мляко. Има ли рецепта която да е с грамажи, а не с чаши?
Не мога да работя с чаши, кафеени чаши или водни чаши, това ми е битка и отказвам такива рецепти, че то чаши да искаш, всякакви. Виж как са при мен , онзи ден ги направих, за първи път ползвах тази рецепта, има си и източник, чукни на него и виж,  ако нещо има
ИТАЛИАНСКИ НАПУКАНИ СЛАДКИ

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/12/blog-post_81.html

Божееее, Марчеваааа, машина си, еййй!!!
Евала!
Хм... машина Simple Smile че те не излизат много,  около 12 ли бяха слепени бисквитки, и като им раздам на семействата , моето си семейство,  на внуците на Марчев, на моите, на две приятелки и те...... свършили, аз ще изям три-четири... Wink и готово.

Тарталета, благодаря!  Точно бретонската е много хубава, тя и малко бройки излизат,  маслено тесто с Дулсе де Лече, а и лесно се прави.

# 981
  • Мнения: 98
А за меденките на Джемма някой има ли рецепта в грамажи?

# 982
  • София
  • Мнения: 3 181
Днес направих МИНИ ЩОЛЕНЧЕТА по рецептата на Лабрекс. Уникални са! Как не съм ги открила до сега..
Мисля да пробвам и напуканите сладки, но по тази  http://www.vkusnoteka.bg/2016/12/blog-post_18.html рецепта. В нея не виждам да се слага какао.
Моля дайте ми рецептата за коментираните Капучинови звезди. Линка от първа страница, предполагам "Шоколадови звезди с капучино на Габи" не работи.

# 983
  • Мнения: 10 354
Аз на Марчева капучиновите звезди правих. Виж в нейните линкове по-напред. Иначе я имам на хартия аз рецептата и линк не мога да посоча.

# 984
  • София
  • Мнения: 3 181
Аз на Марчева капучиновите звезди правих. Виж в нейните линкове по-напред. Иначе я имам на хартия аз рецептата и линк не мога да посоча.
Благодаря ти, ще ги намеря. Не се бях сетила да потърся при нея.

# 985
  • София
  • Мнения: 11 754
..........
Моля дайте ми рецептата за коментираните Капучинови звезди. Линка от първа страница, предполагам "Шоколадови звезди с капучино на Габи" не работи.
Ще ти ги пусна и без това чакам фурната да приключи  -
Много ги харесвам тези бисквити, този марципан страшно им подхожда..
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/blog-post_804.html

# 986
  • Мнения: 449
Оххх обърках се вече от рецепти , утре ще правя линцер сладки , меденки с печати и тези напуканите . Но аз бях избрал рецепта за напукани но с какао , а не с черен шоколад . Сега какво да правя , тези с какаото няма ли да станат ?

https://cooks-and-bakes.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82 … D0%B4%D0%BA%D0%B8

# 987
  • София
  • Мнения: 11 754
Оххх обърках се вече от рецепти , утре ще правя линцер сладки , меденки с печати и тези напуканите . Но аз бях избрал рецепта за напукани но с какао , а не с черен шоколад . Сега какво да правя , тези с какаото няма ли да станат ?
.........
Що да не станат, стават, хващаш една за ушите и започваш стъпка по стъпка и накрая се получават хубави сладки, но в интерес на истината ги предпочитам с масло, защото с времето като че ли тези с олио се изсушават по . бързо, а маслото ги държи пръхкави, поправете ме ако съм в грешка.

# 988
  • Мнения: 449
Благодаря много , масло ще използвам , купих си Президент , а за Линцер сладките ще използвам на Ирина Купенска рецептата .
В неделя ще се пробвам и с Алфахорес по на Марчева рецептата .

Накрая ще снимам какво съм направила Grinning

# 989
  • София
  • Мнения: 1 464
Благодаря ви, момичета, за съветите! Утре пак ще пробваме да ги направим напуканите шоколадови. 24 часа стоя тестото в хладилника. Явно брашното е дошло малко или пък мазнината в повече... дано се получат за празниците:)

Общи условия

Активация на акаунт