Коледа 2019/2020

  • 128 546
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 3 271
Моите любими бисквити, се правят предимно по празници, но заради канелата някак ги свързвам с Коледа. Правят се с лешников/бадемов/фъстъчен тахан, много шоколод и ядки и просто са вълшебни. На мен са ми най-вкусно още леко топли, но и след 2-3 дни са вкусни /ако останат Simple Smile/

Нямам по-добра снимка, защото обикновено ги правя късно вечер и все бързам.

# 631
  • Мнения: 154
vici75, благодаря за съветите! Довечера ще ги правя,дано се получат!
chrissy, ако може и рецептата за "гадно-веганските" сладки Simple Smile

# 632
  • Мнения: 132
Здравейте всички! Тази година реших да разнообразя коледните сладки. Показвам ви рецепта, която задоволи сетивата ми. Много, много вкусни шоколадови сладки Simple Smile


и рецептата: https://idapohapnem.blogspot.com/2019/11/blog-post.html?fbclid=I … PFkpGbWvgSDzzizEs

# 633
  • Мнения: 1 006
Моите любими бисквити, се правят предимно по празници, но заради канелата някак ги свързвам с Коледа. Правят се с лешников/бадемов/фъстъчен тахан, много шоколод и ядки и просто са вълшебни. На мен са ми най-вкусно още леко топли, но и след 2-3 дни са вкусни /ако останат Simple Smile/

Нямам по-добра снимка, защото обикновено ги правя късно вечер и все бързам.


Може ли рецептата. Имам почти пълен буркан орехов тахан и един буркан лешников, от дълго време им се чудя за какво да ги използвам. Моля, подсказвайте 😊

# 634
# 635
  • София
  • Мнения: 6 027
Записвам се в темата. Последните 2 години правя коледни сладки - меденки, напукани какаови и рохлички. Simple Smile
Да питам, откъде мога да си купя печати за сладки, но не онлайн, а реален магазин?

# 636
  • Мнения: 5 998
Джъмбо, в Кауфланд пускат, по магазините за левче също съм виждала печати. Също така и в специализираните магазини за сладкарски принадлежности.

# 637
  • София
  • Мнения: 6 027
Уфф, все места, на които не ходя. Simple Smile Явно трябва да се поправя.

# 638
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Записвам се в темата. Последните 2 години правя коледни сладки - меденки, напукани какаови и рохлички. Simple Smile
Да питам, откъде мога да си купя печати за сладки, но не онлайн, а реален магазин?

в пепко, показвала съм ги, комплект от 3 печата - с елхичка, снежко и еленче.

# 639
  • Мнения: 6 756
И в Хоум-макс има - елхичка, снежен човек, джинджър човече и топка за елха.

# 640
  • Русе
  • Мнения: 5 204
Скрит текст:
...
Може ли рецептата? И аз съм решила утре да стартирам със сладки с печат. Харесала съм тази рецепта

...

https://ipeychev9.blogspot.com/2019/12/blog-post.html

# 641
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Вчера децата държаха да се направят бисквитки, било първи адвент... Аз преди 2дни бях приготвила тесто за рохлички, но с бадеми и ги изпекохме и направихме и кутиите вече са полупразни. Днес забърках за ричарели, че имах два белтъка и утре или в сряда ще ги изпека. За петък съм планирала шведските бисквити със сладко на Йоли.

# 642
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Най-после успях да си изпека тестата. Първите две са линцери и капучинови звезди, които не се нуждаят от коментар. Вторите са от новите ми опити. Доволна съм. Лесни за правене, бързи, хрупкав тип бисквити с подчертан аромат и интересна комбинация от вкусове. На първо хапване са одобрени. Ще видим като отлежат как ще е.
Едните са с кафе и шоколадов дропс. Много силно кафени са. Другите са много какаови, с люта чушка, поръска от натрошени захарни бастунчета и декорация от бял шоколад.

# 643
  • София
  • Мнения: 6 268
Тези вторите ме заинтригуваха, би ли споделила рецептата.

# 644
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Тези вторите ме заинтригуваха, би ли споделила рецептата.
Утре, че сега пиша от тел. Много са лесни и стават бързо.

Общи условия

Активация на акаунт