Каква марка хладилник да избера

  • 48 597
  • 734
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 133
Ми те и Мерцедес са купени от Китайци от преди 5 години, ама...

# 406
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Благодаря за коментарите! Отказах се от  Liebherr.  А за Gorenje какви отзиви има, читава марка ли е за хладилници? Бюджетът ми е до 1000лв.

Gorenje беше много читава марка, но преди 15-20 години. Сега е собственост на китайският Hisense. Почти цялото им производство е в Китай. Не е останало почти нищо европейско или словенско. Не се знае, какво точно ще ти се падне.
Последното което купувах от тях беше пералня. Преди десетина години беше над 1000 лева модела, тоест от по-скъпите. Не изкара много. Някаква платка изгоряла... За платката и подмяната искат малко над 600 лева. Не ми се иска да я хвърлям тази пералня, ама няма друг вариант май...
Старите хладилници на Gorenje бяха истински и железни. С по два отделни компресора за хладилник и камера. Сега са по-скоро към ширпотребата, като ги гледам.
За хладилник или Bosch или Liebherr. LG и Samsung също са добър вариант.

# 407
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Благодаря за коментарите! Отказах се от  Liebherr.  А за Gorenje какви отзиви има, читава марка ли е за хладилници? Бюджетът ми е до 1000лв.

Gorenje беше много читава марка, но преди 15-20 години. Сега е собственост на китайският Hisense. Почти цялото им производство е в Китай. Не е останало почти нищо европейско или словенско. Не се знае, какво точно ще ти се падне.
Последното което купувах от тях беше пералня. Преди десетина години беше над 1000 лева модела, тоест от по-скъпите. Не изкара много. Някаква платка изгоряла... За платката и подмяната искат малко над 600 лева. Не ми се иска да я хвърлям тази пералня, ама няма друг вариант май...
Старите хладилници на Gorenje бяха истински и железни. С по два отделни компресора за хладилник и камера. Сега са по-скоро към ширпотребата, като ги гледам.
За хладилник или Bosch или Liebherr. LG и Samsung също са добър вариант.
+1
За Бош и ЛГ не мога да дам мнение, но Либхер и Самсунг са много добри варианти.

# 408
  • Мнения: 9 776
Аз съм влюбена в моят нов хладилник. Писах по-напред. В магазина консултантът заяви, че моделите до 1000 лв. се произвеждат някъде в Южна България, а по-скъпите в Германия. Не знам дали е така. Само споделям.

# 409
  • Мнения: 547
Този модел се прави тук в БГ. До Пловдив. Като се пътува по магистралата Бургас-София се вижда завода. Немските Либхер са по-скъпи. Може би като вашия щеше да е с още около 1000 лева нагоре. Дълго и безпроблемно да ви служи.....

# 410
  • Мнения: 11 642
Аз съм влюбена в моят нов хладилник. Писах по-напред. В магазина консултантът заяви, че моделите до 1000 лв. се произвеждат някъде в Южна България, а по-скъпите в Германия. Не знам дали е така. Само споделям.
Като казваш, че си влюбена, поне кажи с какво превъзхожда стария.

# 411
  • Мнения: 9 776
Аз съм влюбена в моят нов хладилник. Писах по-напред. В магазина консултантът заяви, че моделите до 1000 лв. се произвеждат някъде в Южна България, а по-скъпите в Германия. Не знам дали е така. Само споделям.
Като казваш, че си влюбена, поне кажи с какво превъзхожда стария.

Старият го смених по принуда. Беше Зануси, No Frost, инокс, за времето си тогава си беше хубав, служи ми вярно повече от 15 години без нито един ремонт, като изключим токов удар преди две години, и тогава ми изгоряха половината уреди в къщи. EVN платиха ремонтите. За съжаление сега се оказа, че е изтекъл фреон, капсулован бил, пълненето щяло да струва не много, но и не за дълго. Та така. Новият е по-голям, не е инокс, но ми харесва повече, взех си го в цвят тъмен графит, като параметри е много добър.Превъзхожда или не старият, не знам. Оня си струваше доста пари тогава пак - по спомени към 800 лв. Този да изкара още толкова, пей сърце.

# 412
  • Мнения: 11 642
Благодаря че ги описа как изглеждат. За мен, обаче, е по-важно как охлаждат, конденз, продуктите колко издържат, нещо овлажнява ли се вътре, шум и т. н.
Светли празници!

# 413
  • Мнения: 9 776
Ами аз съм жена все пак, при това руса. Simple Smile
Настройва се Т от дисплей ръчно. Поддържа ми 4 в хладилника и -18 във фризера. Не мърда. Има някакъв конденз на задната стена. Не ми пречи. Безшумен. Супер ми е, много му се кефя. ММ ми угоди да вземем по-тъмният цвят, макар че беше със 100 лева по-скъп. Все пак не е нещо, което се купува през ден.

# 414
  • Мнения: 11 642
Ами аз съм жена все пак, при това руса. Simple Smile
Настройва се Т от дисплей ръчно. Поддържа ми 4 в хладилника и -18 във фризера. Не мърда. Има някакъв конденз на задната стена. Не ми пречи. Безшумен. Супер ми е, много му се кефя. ММ ми угоди да вземем по-тъмният цвят, макар че беше със 100 лева по-скъп. Все пак не е нещо, което се купува през ден.
Благодаря. Това с конденза не ми харесва - потенциални условия за мухъл по продуктите.
Останалото звучи добре.

# 415
  • София
  • Мнения: 12 006
Не е точно такъв конденз какъвто си представяш. Либхерите (не знам дали вскички) си имат таква технология. По задната стена (с/щу вратата) се събират капчици, а в долната част е като улей и има дупчица, понякога капките са замръзнали. Мухъл няма, тествано с години.

# 416
  • Мнения: 9 776
Точно така, Афродита. Не са капки вода, а като малки замръзнали кристалчета. Има доста екстри моделът, включая програма за постещи. Нямам време да седна и да прочета всичко от книжката. Екстра си е.

# 417
  • Мнения: 11 642
Не е точно такъв конденз какъвто си представяш. Либхерите (не знам дали вскички) си имат таква технология. По задната стена (с/щу вратата) се събират капчици, а в долната част е като улей и има дупчица, понякога капките са замръзнали. Мухъл няма, тествано с години.
Представях си го точно както го описваш. Не е за мен това. Имах подобен Либхер в Германия преди години и не ми харесва.

# 418
  • Мнения: 9 776
Кое не ти хареса?

# 419
  • София
  • Мнения: 12 006
Една приятелка има и не виждам да пречи с нещо. Нито прави пробпем, нито се забелязва, ако не се вгледаш, като се отвори. На мен не би ми пречило. Така или иначе тия капки не се забърсват и въобще не се занимаваш с тях.

Общи условия

Активация на акаунт