Каква марка хладилник да избера

  • 48 373
  • 734
  •   1
Отговори
# 495
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Виж, аз няма да ти кажа нищо за компресора. То се изразява в това, че когато го напълниш с топли продукти, компресора, започва да работи на 250 херца и звука за мене е гаден. Все едно ушите ми пищят. Иначе за тихи но пищенето се чува.

# 496
  • Мнения: 40 892
Супер е, липсва му само инокс врата. И да е 200 см Simple Smile
А това дето питаш, предполагам е собствена запазена марка за все едно и също. Маркетингов трик сигурно. Но не знам.  И за мен това въй фъй е излишно, ама всеки си знае.

# 497
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Това wi-fi изобщо не го търся,просто го има в модела Simple Smile Какъв компресор тогава да гледам,който не "пищи" ?

Като цяло изискванията са ми да е LG с долна камера, да има Total NoFrost, Охлаждане на вратата, Сгъваемо чекмедже (за предпочитане),да НЕ Е висок 2 м. Simple Smile ,че жена ми не е от най-дългокраките...и това е май.

Инокс на вратата също е за предпочитане.

Последна редакция: пт, 29 яну 2021, 14:04 от Мъж с пушка

# 498
  • Мнения: 1 694
Може ли мнение за този хладилник? Има ли нещо важно ,което изпускам в избора си , или нещо което е ненужно във въпросния модел?

И някой може ли да обясни каква  е разликата между Fresh Zona и FRESH Converter чекмедже ?
Може ли да дадете линк към този модел във физически магазин, че така от сайта им не се ориентирам кой модел е точно показаният, а ми хареса.

# 499
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
И на мен ми хареса показания хладилник - страхотен е Simple Smile

# 500
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Аз имам Хаиер на 12 години, с инверторен компресор. Много съм долен. Сега за новата къща си поръчах друг Хаиер. Само дето, първия след 8 година му се повреди пратката от токов удар. След ремонт за 60 стотинки вече е пушка. Имам 2 Бекота, един 20 годишен Но фрост и един 3. Този новия на колкото и да го сложа все си подържа 2 градуса по-ниско. Така, вече не ги харесвам. Дато новия Хаиер да е добър колкото стария. Тежи 150 кг, така че не са пестили от материал.

# 501
  • Варна
  • Мнения: 1 558

Може ли да дадете линк към този модел във физически магазин, че така от сайта им не се ориентирам кой модел е точно показаният, а ми хареса.

https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-frizer/Hladilnik-s-fr … B71PZDFN/p/660215

# 502
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Днес, бях в технополис. Прегледах го и работи до 150 Hz. Взимай смело супер е, цената му също е добра. Доста е масивен.
    Между другото, за мен този линеен компресор не е много добро решение, но новостите са хубаво нещо. Дано да е лесен за ремонт.

# 503
  • Мнения: 9 777
А защо смяташ, че ще се наложи ремонт? 10 години е гаранцията на компресора, ти вечен ли искаш да бъде?
Имам по-старо ЛГ с тази височина, без чекмеджето за меса и сирена. Писах и преди, че ми се развали термостатът на хладилната част през първата година. Дойдоха и го смениха без проблеми. Вече не помня от колко години го ползвам, сигурно вече 5 са станали. Нямам оплаквания. Не е шумен, замразява и охлажда ОК.

# 504
  • Мнения: 40 892

Може ли да дадете линк към този модел във физически магазин, че така от сайта им не се ориентирам кой модел е точно показаният, а ми хареса.

https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-frizer/Hladilnik-s-fr … B71PZDFN/p/660215

Супер е хладилникът като цяло. А виж в сайта нямат ли без въй фъй, разбрах, че не държиш. И ако имат 2 метра може би ще е с инокс - "флагманските" модели са иноксови обикновено и са големи. Нищо, че жена ти е ниска, ще държиш най-горе твоите питиета и за нея ще има място долу. Иначе ще отнемаш от нейното пространство. При нас на най-горният рафт винаги стои един тетрапак вино + някакви бутилки и толкоз.

# 505
  • Мнения: 11 616
Смятам, че човек трябва да дава мнение само ако е запознат с даден уред и да не прибързва да е пръв в писането.
На LG компресорите не пищят и са едно от най_добрите неща в хладилника. Смятам, ще в този ценови клас и сNofrost технология, на българския пазар няма по-добри. Казвам го като ползвател от както са на нашия пазар. Имам и стар и нов, и от друга марка, ползвала съм и в други жилища разни марки, та дет се вика имам с какво да сравнявам. Ремонт не ми се е налагал.
.

# 506
# 507
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Смятам, че човек трябва да дава мнение само ако е запознат с даден уред и да не прибързва да е пръв в писането.
На LG компресорите не пищят и са едно от най_добрите неща в хладилника. Смятам, ще в този ценови клас и сNofrost технология, на българския пазар няма по-добри. Казвам го като ползвател от както са на нашия пазар. Имам и стар и нов, и от друга марка, ползвала съм и в други жилища разни марки, та дет се вика имам с какво да сравнявам. Ремонт не ми се е налагал.
.


Не се обиждай но, това пищене е специфично и това, че не го чуваш, не значи че го няма. Просто не ти прави впечатление. Различните хора имат различна чувствителност.  Моето ЛГ пищеще. За жалост вече не го имам. Дразнех се от това и го върнах. С голям зор и скандал но го върнах. Мен дори пералнята ми на село Аристон когато центрофужи се чува свистене от инвертора. Това е неизбежно. Получава се честотен брум.

# 508
  • Мнения: 544
Мен ми лъха на Тинитус тука....

# 509
  • Мнения: 9 777
И аз не съм чувала никога пищене от ЛГ-то. Имам и 6 инверторни климатика, и те не пищят.
Ако твоят хладилник е бил дефектен (случва се, техника е все пак) и е пищял, това не значи, че всички други (останалите) пищят.

Общи условия

Активация на акаунт